Dodaj do ulubionych

Motocykle z USA prawie za DARMO

19.12.04, 00:18
Witam! Zmienilem tytul mojego postu (tak mi przynajmniej radzono) poniewaz
mam powazne pytanie. Pytanie kieruje do osob ktore mialy doswiadczenie lub
cos wiedza o rejestracji i sprzedazy motocykla sprowadzonego z usa. Chodzi mi
o wszelkiego rodzju podatki i oplaty ktore trzega zaplacic w Polsce przy
sciaganu moto z USA. Lece do Polski w to lato i chce przywiesc motocykle ze
soba a potem sprzedac. Bede wdzieczy za kazda pomoc.
Dzieki!!
Obserwuj wątek
    • Gość: asior Re: Motocykle z USA prawie za DARMO IP: *.icpnet.pl 19.12.04, 00:44
      Mysle kolego iż za wcześnie sie za to zabierasz.Dzis pada śnieg i wszyscy myślą
      o prezentach i karpiach. Temat jest ciekawy tym bardziej że dolar bardzo słaby.
      Jeśli powrócisz do tematu za czas jakiś to mysle że możesz nieco zarobic.
      Ja moge zadeklarować zakup motocykla CBR 1000 lub R1 z rocznika 2004.
      Natomiast to rozmowa na luty/marzec. Z rejestrowaniem nie ma problemu żadnego.
      A zarobek zależy od wysokości cła.(wartości celnej naliczanej od wysokości
      zakupu na fakturze z USA w porównaniu do ceny rynkowej)

pozdrawiam

P.s. mój icq 344797943
      • ko1w Re: Motocykle z USA prawie za DARMO 19.12.04, 11:43
        No wlasnie kolego napisz jakie motocykle chcesz przywiesc!!! Ja na wiosne chce
        kupic Firebladego z rocznika 94- 96!!! Napisz czy cos takiego bedziesz wiozl i
        oczywiscie jakie pieniadze w gre beda wchodzily!!! Pozdrawiam!!!
        • pete1000s Re: Motocykle z USA prawie za DARMO 19.12.04, 19:34
          CZesc! Dzieki za pomoc moze jednak powinienem poczekac z takim pytaniem do
          wiosny. Jesli chodzi o motocyle to najprawdopodobie '97 lub '98 gsxr 750 jub
          zx7r. Myslalem tez o '99 cbr 600 ale wiem ze motocykle o wiekszj pojemnosci ida
          lepiej, choc moze sie myle. Co panowie sadzicie o motocyklach po lekkim
          szlifie, polamany plastiku a nie totalnych dzwonach, czy kupilibyscie np. gsx-r
          750 z '97 za $ 3,250(cena do negocjacji) z przebiegiem 20,000 tys. km?
          • Gość: asior Re: Motocykle z USA prawie za DARMO IP: *.icpnet.pl 19.12.04, 21:03
            Mogą być po małych szlifach, ale nie mogą mieć naruszonych elementów
            gwarantujących bezpieczeństwo jazdy i muszą być na chodzie.
            Lepiej sciągać nowe roczniki bo transport,naprawa,rejestracja to podobne koszty
            a cło jest niższe na pojazdy do lat 3.Ale w ten temat trzeba sie wgryźć i
            sprawdzić aktualne stawki.
            A zatem zysk będący wynikową ceny zakupu do wartości pomniejszony o
            koszty "uruchomienia" pojazdu jest procentowo podobny ale wartościowo wyższy w
            motocyklach nowszych i takimi proponuje sie zająć.
    • Gość: dzidek Re: Motocykle z USA prawie za DARMO IP: *.msz.gov.pl 20.12.04, 08:23
      Cześć

Przywiozłem sobie moto do Polski w listopadzie. Brałem jako mienie z Chicago.
      Skorzystałem z firmy Polamer.
      Opłaty w USA:
      - przewóz 350$
      - opakowanie 150 $ (zależy od wiekości)
      - ew. ubezpieczenie (ale zbyt drogo)

w Polsce:
      - odprawa celna (nie cło) 100 PLN
      - ewentualny dowóz do domu
      - pierwszy przegląd 100 PLN
      - ubezpieczenie :-)))
      - opłaty rejestracyjne ok. 120 PLN
      - książka pojazdu - 550 PLN

Można śmigać :-((( trochę za zimno.

Nie liczyłem akcyzy, cła i podatku (mienie przesiedleniowe) ale za to mam zakaz
      zbywania przez rok.
      Jeśli cos to pytaj
      Zdzisiek
    • Gość: ukasz Re: Motocykle z USA prawie za DARMO IP: *.chcgilgm.dynamic.covad.net 23.12.04, 18:14
      Galas !! a masz na mysli motocykl nowy ???-jaki chcesz mozna kupic i wyslac,
      z tym niema problemu, koszta przewozu to "grosze" mowiac o wartosci motocykla
      60tys zl koszt 1,500zl to chyba nic wielkiego. Najlepiej jakby ktos kto mieszka
      najblizej urzedu celnego sie przeszedl i dowiedzial co i jak . Bo jakby koszty
      celne wyszly duze to niema po co robic sobie zachod ze sprowadzaniem jakby cena
      wyszla na to samo. POZDRAWIAM
    • Gość: pawkos Re: Motocykle z USA prawie za DARMO IP: *.chello.pl 27.12.04, 20:37
      Dzisiaj sprawdzałem w UC. Cło 6%, VAT - 22%. Sam mam dylemat czy czegoś nie
      ściagnąc z USA. Interesuję się czymś nowym, lub prawie nowym. Jedyny problem to
      znalezienie odpowiedniego motocykla. Jeżeli ma sie kogoś pewnego na miejscu to
      w porządku. Koszty wysyłki to ok 500$. W sumie jeżeli kwota na fakturze nie
      jest zbyt wysoka to jest to całkiem opłacalne. Patrząc nawet ile kosztuje nowy
      motor u nich w salonie, to i tak na tym się to opłaca. W końcu wystarczy
      przejrzeć ogłoszenia. Widać ile jest tam sprzętów z USA.
    • matej23 Re: Motocykle z USA prawie za DARMO 27.12.04, 21:07
      Wydaje mi się, że jest jeszcze jeden mały problem. Chodzi mi o lampę przednią i
      jej "sposób" świecenia. Z tego co wiem, to nie zarejestrują moto z symetrycznym
      snopem światła. Czy trzeba kupować cały reflektor, czy może da się jakoś
      przerobić? Pytam tylko tak orientacyjnie.

pozdrawiam
      matej
      • Gość: Motory w Kanadzie Re: Motocykle z USA prawie za DARMO IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 30.12.04, 04:34
        Olbrzymi wybor uzywanych motocykli (samochodow tez) na sprzedaz w Ontario (i
        nie tylko) mozecie zobaczyc na stronie autotrader.ca. Sa tam zdjecia, ceny i
        opisy motocykli. Mozna szukac wedlug rodzajow, cen i t.d. Podstawowy angielski
        pomoze w szybszej orientacji na tej stronie. Co kilka dni oferty zmieniaja sie.
        Jezeli kogos to zainteresuje to moge pomoc.
        Pozdrawiam - Mietek z Yamaha V-star 650 custom.
        mz002@rogers.com
    • Gość: slawszum Re: Motocykle z USA prawie za DARMO IP: *.177-93.szeptel.net.pl 02.01.05, 18:30
      siemacie! zycze szczescia w Nowym 2005 Roku!
      bylem w stanach i interesowalem sie motocyklami! wiem ze stawki celne wynosza
      tyle co juz wczesniej pisaliscie i potwierdzam to. nie wiem tylko jak jest z
      nowymi motocyklami. moglby to byc dobry interes ( nowa R1 w salonie 11000$, to
      samo 1000RR). jesli chodzi o transport to moj znajomy zaplacil 250$, tylko ze
      sam musial dostarczyc motocykl do portu. (przewaznie 300-500$) kozystajac z
      agencji badzcie ostrozni. sprawdzcie jak Wasz motocykl jest zapakowany!
      ktos wspomnial wczesniej o skrzyniach na motocykle! owszem sa takie, a dealerzy
      czasami oddaja je za grosze... . Mysle ze biorac pod uwage cene 1$, to kupiwszy
      okazyjnie motocykl mozna na tym
      zaoszczedzic!

tu mozecie popatrzyc sobie na ceny motocykli. z regoly na Florydzie sa
      tansze: pages.ebay.com/catindex/motorcycles.html

Pozdrawiam....
      • Gość: a Re: Motocykle z USA prawie za DARMO IP: *.icpnet.pl 07.01.05, 15:08
        przykro ci kolego że ci sprzedaż padnie?Wiadomo recesja dotyka wszystkich.

APEL!!!

Chłopaki nie ściągajcie maszyn samemu! Tylko jedna osoba wam w tym pomoże to
        MARIDER on jedyny ma status "krajowego ściągacza" motocykli.

poza tym jak nie kupicie u niego to z głodu padnie...dajcie mu przeżyć!!!
        • nibo Re: Motocykle z USA prawie za DARMO 08.01.05, 17:57
          Witam wszystkich.
          Przeczytałem z wielka ciekawoscia wszystkie posty i nie wiem co myslec bo
          zastanawiam sie powaznie nad przywiezieniem sobie wymarzonego motorku poniewaz
          brat jest w Chicago ale gdzie nie posłałem zapytan o transport wszedzie
          odpowiedzi były zblizone do zamieszczonej ponizej..chłopaki napiszcie konkretny
          namiar gdzie mozna wysłac motor do PL za 350$ bo najtansza oferta która do tej
          pory znalazłem to ponad 2000$ i to bez przygotowania motoru do transportu czyli
          bez pakowania i bez załatwiania dokumentów do przewozu a tu trzeba wypełnic
          druki i przesłac je do Homeland Security i dalej do spedytora...
          Do polamer tez pisałem jeszcze nie dostałem odpowiedzi a co do kontenerów to
          wynajecie 20 kosztuje 3350$ 40 ponad 4000$ a ceny bezposrednio u armatora
          którego sprawdziłem (nazwe zapomniałem bo i tak za drogo) zaczynały sie przy
          przesyłce za ocean od 1550$ i to dla nich była BARDZO! atrakcyjna oferta.
          Posłałem tez zapytaniem z ciekawosci do Fedexa krzykneli ponad 8000zł frachtem
          loticzym. W podanym nizej meilu tez gosc mówi o lotniczym i zdziwiło mnie to
          (myslałem ze mnie w butelke nabija) ale morski wychodzi w tej samej cenie tak
          wiec narazie moje plany staneły w miejscu :(
          oto ten email:
          Thanks for the email.

For European shipments, we suggest that you export via airfreight as a high
          value uncrated motorcycle.

In simple terms, when uncrated :
          1) no stacking of other goods on top or next to it during travel
          2)Customs does not have to open a crate during inspection
          3) easier to get on and off a truck
          4) about $400 LESS than oceanfreight cost when all charges figured in

The estimate cost door to airport : (note-it is cheaper thru JFK Airport)

1) JFK to European Airport : $1320.00

2) Pickup (USA)to JFK (if needed) : $675.00

3) Insurance: $.70/$100 value -(if requested) ---restrictions apply
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka