Dodaj do ulubionych

Do turystow i podroznikow !

01.03.05, 21:28
Jako ze wiosna niebawem nadejdzie a zaraz potem lato to pewnie wielu z was ma
cos tam juz zaplanowane w zwiazku z tym..
Ciekaw jestem co i gdzie by was interesowalo zobaczyc w nadchdzacym sezonie,w
jaki kierunek poniesie wasze wierne rumaki (lub klacze)?
Moze wywiaze sie jakas ciekawa rozmowa w tym temacie bo jak tu przetrwac te
sniegi?
Ja sie zdradze ze w tym sezonie nic nie planuje i na nic sie nie nastawiam
(interesuja mnie wszystkie kierunki) dlatego ze jakos dotychczas z tego nic
nie wychodzilo tylko nawijalo sie te tysiace kilometrow w kolo komina :-( a
zadnej kakretnej wyprawy na motocyklu nie zaliczylem.Moze tego roku po prawie
dwuletnim wyposzczeniu cos zalicze:-)
Moto w garazu stoi przykryte przescieradlem w pelni przygotowane i czeka na
moj ruch....
Zapraszam do dyskusji
Louis
Obserwuj wątek
    • Gość: WRO-na Re: Do turystow i podroznikow ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.05, 21:44
      witam
      bardzo podoba mi sie watek!gratulacje dla pomyslodawcy:)
      a wiec jak w tym roku bede moje pierwsze trasy robil na suzie(takie dluzsze)mam
      zamiar zaliczyc "akcje morze"na ktora sie wybieramy z kilkoma uczestnikami tego
      forum,po drodze chcemy jeszcze wpasc na mazury,oczywiscie okoloczne zloty(do ok
      300km jesli bedzie wszystko ok:)),streetfighter day w czechach,bielawe i jakis
      wypad zajebisty nad jakies fajne jeziorko pod namioty:)no narazie tyle.a w
      najblizszym czasie jak bedzie pogoda to chyba wpadne do zabrza na motor bike
      show.
      wszystkim zycze udanych wypadow i piszcie gdzie wy sie wybieracie w tym roku!

pozdrowienia

WRO-na
        • Gość: rysiek24 Re: Do turystow i podroznikow ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.05, 22:44
          zgadza sie umawiac to sie mozna .......na piwo do baru :)
          ja palnuje w zaleznosci od stanu portfela i od tego czy moja nowa padaka dojdzie do stanu swietnosci ale nastawiam sie na polske mieszkam blisko morza wiec je napewno zalicze ale chcialbym pojechac w gory (sudety) no ewentualnie gdzies na mazury bo to te same kilosy co w gory

pozdro i aby do wiosny
          • louiswmb Re: Do turystow i podroznikow ! 01.03.05, 22:57
            Witam,
            Nie chce zeby mnie ktos zle zrozumial,ja zadzialam spontanicznie moze to byc
            kwestia jednej nocy,szybkiej decyzji,potrzeby chwili i juz jade gdzie oczy
            poniosa :-),o zadnym umawianiu nie ma mowy,tylko zona i ja na jednym motocyklu
            a przy piwku to mozna po fakcie podyskutowac jak bylo ;-)
            Interesuja mnie wasze opinie w tym temacie,zaznaczam ze nie robie zadnej
            sady,pomiarow czy innych prowokacji...
            Temat dobry,prosze o wypowiedzi
            Pzdrawiam
            • cyngiel69 Re: Do turystow i podroznikow ! 02.03.05, 13:26
              Zgadza się Louis,
              świetna sprawa. W zeszłym roku pojechałem sobie na Jurę - Ogrodzieniec. Myślę
              sobie pod zamkiem, co tam - skoczę do Ojcowskiego Parku Narodowego, pod maczugą
              Herkulesa - kurka dawno nie byłem pod Wawelem... Później... do Skawiny mam
              sentyment... No dobra Kalwaria całkiem blisko. To którędy do domu? Bielsko-
              Szczyrk-Wisła-Katowice itd.. Mniam
              Ale planować też lubię!
        • edwin.sk Re: Do turystow i podroznikow ! 02.03.05, 08:46
          jak tylko śnieg stopnieje zaleje z 5 litrów i przed siebie eheheh jakieś 5 już mam czyli trochę ponad 200km to w sam raz...jak na mój sprzęt of kors:P a w wakacje ''akcja morze'' już zbieram kasę...
          a co trafi się jeszcze tego ja nei wiem żeby tylko kasa była....idę zakładać chyba konto w banku....:P
    • harley4 Re: Do turystow i podroznikow ! 02.03.05, 03:12
      Sprobuj mojej metody:
      Sobota rano, pogoda zapowiada sie ladna, biore mape i patrze:
      tu bylem, tu tez, ooooo tu jeszcze nie bylem.
      W 15 min- szczoteczka do zebow, zapasowe skarpety, niewymowne, t-shirt
      w reklamowke. Ubranie przeciwdeszczowe na wszelki sluczaj.
      I w droge. Jak bedzie fajnie, to wroce jutro. Jak nie, to dzisiaj.
      Jade pamietajac jednak ze bede mosial wracac. Oczywiscie nie ta sama droga.
      Najczesciej wracam w niedziele. I niestety wracam zazwyczaj glownymi drogami,
      bo udalo mi sie na tyle odjechac, ze bocznymi nie dojechalbym az dopiero w
      poniedzialek. Zazwyczaj wygladam jak "szop pracz". Twarz spalona, tylko dookola
      oczu biale od gogli
      • Gość: gość Re: Do turystow i podroznikow ! IP: *.grohe.de / 213.31.191.* 02.03.05, 07:56
        Takie wypady gdzie oczy poniosą w wolny weekend to extra sprawa ! Mnie pewnie
        tradycyjnie poniosą na Węgry do Tokaju na parę szklanek wina i parę butelek dla
        znajomych :) a przy okazji żeby sprawdzić czy asfalt przez Słowację i Wegry
        dalej jest tak gładki i przyczepny ...
        Poza tym wakacyjny wypad (już 4 raz) do Rumunii, Bułgarii tym razem z grupką
        szaleńców którym jedno będzie w głowie na miejscu :)
        A na jesień samotny 3/4 dniowy wypad do Wenecji przez Alpy...
        Ciekawe co się z tego uda doprowadzić do finału...
        pozdrawiam
      • Gość: MagnaK Re: Do turystow i podroznikow ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.05, 09:05
        W ubiegłym sezonie nawinąłem niecałe 3000km Mało wolnych sobót jeżdżę
        ciężarówką 8-10h dziennie dochodzą obowiązki wobec rodziny.Ale podobnie jak
        harlej4 w piątek wieczór biorę mapę i planuje trasę na sobotę lub niedziele
        gdzieś gdzie nie byłem lub w miejsca w których mogę w ciszy być tylko ja i
        przyroda i jedno chłodne PIWO .bajo
        • hun660 Re: Do turystow i podroznikow ! 03.03.05, 09:29
          Trasa opracowana w ten rejon to:
          twierdza Neisse (Nysa)
          kopalnie złota Złoty Stok
          twierdza Glatz (Kłodzko)
          twierdza Silberberg (Srebrna Góra)
          kopmleks "Riese" (Włodarz,Rzeczka,Osówka)
          Jeździmy z kolegą Transalpem i Tenerą, wjeżdżamy gdzie chcemy, śpimy gdzie
          popadnie. Jak masz jakiś namiar na tani nocleg w Złotym Stoku to odezwij sie na
          maila: artur.jakobczak@peri.pl.p. Może coś wspólnie wykręcimy.
        • matmichal Re: Do turystow i podroznikow ! 03.03.05, 12:36
          popieram!!!! tez mam zamiar zwiedzić zamki Dolnego Śląska-tu jest ich
          najwiecej,można też po drodze zaliczyć zloty nad mietkowem i w szklarskiej!!!
          Druga opcja to BIESZCZADY siedziałem już tam miesiąc w zeszłym roku i
          zwiedziłem tylko niewielka część. WARTO. Jeśli chodzi o umawianie się na
          wyjazdy to też miałem z tym problemy,najlepiej jak na wyjeżdzie kogoś spotkasz
          i macie wspólny cel podróży.W drodze to jest życie!!!!!!!!!!
          pozdr
    • hawk67 Re: Do turystow i podroznikow ! 02.03.05, 13:09
      Witam wszystkich fanatyków, ja mam taki sprytny plan żeby wybrać się w maju do
      Pragi. Reszta stoi pod znakiem zapytania. Tak wogóle to jestem tutaj nowy pod
      każdym względem. Od pażdziernika mam nowe moto, małego fazera z owiewkami,
      zeszłoroczny model. To mój pierwszy motor wogóle (tych jawek i rometów z czasów
      prechistorycznych nie liczę). Skoro przeżyliśmy oboje jesień to lato bedzie OK.
      A pytanko mam takie czy ktoś zna jakieś godne polecenia miejsce do spania w
      Pradze, znaczy sie czysto i za przystępną cenę. Warunki nie moga być takie
      zupełnie spartańskie bo mój blond plecaczek by sie zbuntował.
        • hawk67 Re:Praga-wyjazd 04.03.05, 11:00
          Planujemy wyjazd tak kwiecień a najpóźniej maj. To jeszcze akademiki będą pełne
          ale kto życie jest ostatnio trochę skomplikowane. Może rzeczywiście z wiosny
          zrobić się lato więc jakbyś mógł podesłać adresy to byłbyn wdzięczny. Z góry
          dziękuję i pozdrawiam.
          Nie dość że robota to podobno głupich kocha to jeszcze ta zima, moje zasoby
          dobrego chumoru gwałtownie maleją. A moto w garażu. Ech.
          • matmichal Re:Praga-wyjazd 04.03.05, 14:32
            to jest tak:
            -schronisko młodzieżowe CKM youth agency ul.źitna 12 tel. 02/292984
            - akademiki Uni. Karolinum rez.ul.Vorśilska 1 tel. 02/24311105
            -schronisko u melounu. Ke Karlovu 7/457 tel. 02/24918322
            - akademik Jednota ul. Opletalova 38 tel. 02/ 260426
            -kemping:
            - camp sokol ul.Troja 171 od połowy IV-IX
            - dżban ul. nad lavkou 5 cały rok
            jest tam tego duzo można przecież coś znaleść jeszcze na necie:))) pozdr i
            miłego wypoczynku!:)
          • panz Re:Praga-wyjazd 04.03.05, 18:13
            wrzucę namiar na miejscówkę w Pradze, samo centrum wszędzie blisko Denisa
            Śebellova ul.Lublańska 45 Praha 2 tel 603446552 lub 272934787 mail:denisa-
            agency@volny.cz Ceny na kwaterach to wydatek rzędu 50 zeta od głowy...trzeba
            mieć świadomość że to od kilku lat bardzo "modne" miejsce i tanio nie jest...no
            może poza alkoholem ;-))) Pzdr.
    • andreas750 Re: Do turystow i podroznikow ! 02.03.05, 13:32
      Ja jak co roku pobujam sie ze 2 tygodnie po Słowacji :)
      To już u mnie prawie jak tradycja. Może powrotna droge obiore przez Czechy, kto
      wie... Mam jeszcze kilka innych snujacych sie po głowie wypadów ale zobaczymy
      czy czas i kasa pozwoli ;)
      Pozdro
      • mateuszm88 Re: Do turystow i podroznikow ! 02.03.05, 14:28
        Ja z zaplanowanych wyjazdów napewno pojadę na Motorbike Show do Zabrza ( mam
        nadzieje, że pogoda pozwoli na to ), następnie jakieś zloty w odległości do
        około 200 km. Potem planujemy wypad w Bieszczady na weekend.
        Kolejnym, tym razem już bardziej poważnym wypadem będzie wspomniana
        wcześniej "akcja morze" :-P. Mam nadzieje, że nic nie stanie na przeszkodzie i
        dojdzie do skutku.
        Potem może jakieś krutkie wypady za granice- Słowacja, Czechy, może Lwów.

Najlepsze są jednak te wycieczki nie zaplanowane, wymyślone nagle przy piwku
        lub z nudów i takich w każdym sezonie jest najwięcej :-)

Mam nadzieje, że będzie to długi i pogodny sezon, czego sobie i Wam wszystkim
        życzę.

Pozdrawiam!
        mateuszm
          • dietrich2 Re: Do turystow i podroznikow ! 03.03.05, 12:56
            w sobotę rano wytaczam się z kumplami na poranną kawę np. do Bochni, mała burza
            mózgów i z głupia frant albo Solina, może Zakopane, równie dobrze Poprad przez
            Niedzicę... A przecież kawę możemy pić z zupełnie innej strony miasta :-)
          • mateuszm88 Re: Do turystow i podroznikow ! 03.03.05, 18:00
            matmichal napisał:

> Wyjazd do Lwowa na sprzęcie bym ci odradzał, albo przygotuj sobie
            > jednodolarówki na łapówki:)))!!!!Kaszmar!!Każdy kto nosi jakiś mundur cię
            > zatrzymuje w szuka dziury w całym!!!

Dzięki wielki za radę! Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że takie problemy mogą
            być.

Pozdrawiam!
            mateuszm
    • louiswmb Re: Do turystow i podroznikow ! 03.03.05, 15:38
      Witam,
      No trzeba przyznac ze jest tu kilku zapalencow czujacych klimaty zwiazane z
      szeroko pojeta turystyka...:-) nie ma mowy o potrzebie podbijania watku zeby
      nie zanikl..
      Ja mieszkajac mniejwiecej w srodkowej czesci wszedzie mialem blisko tak wiec
      wypady nad morze czy w gory mozna bylo zaliczyc do krecenia sie w kolo
      komina...raz pociagnalem mniejwiecej tak:Wielkopolska-Malbork(zwiedzanie zamku
      krzyzackiego)-3miasto-Leba-jeden dzien zakonczony spankiem na
      kwaterze,nastepnego dnia wycieczka na ruchme wydmy(polecam jak na
      pustyni),niedziela powrot...ciekawie tez wspominam Ostrode oraz Mikolajki z
      zaliczeniem widoku na Sniadrwy z kepingu znajdujacego sie na Dziubele...
      Kilka lat jezdze w siodle to cos tam z Polski zdolalem liznac jednak ciagle
      czuje niedosyt (mam wielkie braki w postaci wschodniej czesci oraz bieszczad)
      jednak to przy okazji..
      Teraz mam potrzebe na jakas taka wyprawe zebym po ktorej jakis czas mial
      dosyc,wiem ze wiecie o co mi chodzi,taki moment w ktorym uznam ze sie
      dojezdzilem do syta i czas na powrot do domu-czegos takiego szukam...
      Louis
      • Gość: gość Re: Do turystow i podroznikow ! IP: *.grohe.de / 213.31.191.* 03.03.05, 19:10
        cyt."> Teraz mam potrzebe na jakas taka wyprawe zebym po ktorej jakis czas mial
        > dosyc,wiem ze wiecie o co mi chodzi,taki moment w ktorym uznam ze sie
        > dojezdzilem do syta i czas na powrot do domu-czegos takiego szukam...
        > Louis "

W maju 2004 z zrobiliśmy w 17 dni 7000 km (Kapadocja) i było zaj...cie i powiem
        że po powrocie przez jakies 2-3 tygodnie miałem dość :):):) a potem ochota
        wróciła... i już nie moge się doczekać jakiejś większej jazdy
    • Gość: fidorek1 Re: Do turystow i podroznikow ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.05, 18:21
      Witam podróżników. Ja za zlotami nie przepadam, wolę turystykę. W zeszłym roku
      sezon miałem raczej nie specjalny (finanse), a i tak nakręciłem 5000km. Ufam że
      ten sezon będzie lepszy. Na początek wypad w okolice Przemyśla( zamek w
      Kasiczynie,forty Twierdzy Przemyśl,arboretum w Bolestraszycach, no i może jakieś
      cerkwie. Potem na pewno Bieszczady, i jak się uda, a liczę na to, to Słowacja,
      konkretnie Levoca i okolice. Końcem sezonu pewnie zlot w Zdyni, no i może
      jeszcze jesień w Bieszczadach na koniec. Pozdrawiam :-)
    • aylen Re: Do turystow i podroznikow ! - Sycylia 04.03.05, 20:42
      Wutam wszystkich. Szczerze mowiac to odliczanie juz sie rozpoczelo. Maszyna
      zanabyta XX, przejrzana i przygotowana a 19-go maja wyruszamy na Sycylie.
      Poki co obowiazujaca wersja jest Warszawa-Wroclaw-Monachium-Verona-San Marino-
      Rzym-Neapol(Pompeje)-Sycylia(Taormina, Syrakuzy itp) i dlaej Bari/Dubrovnik i w
      gore przez Bosnie nad Balaton i do domciu...
      O rany, ja nie moge, codziennie w pracy lapie sie nad tym ze marzeniami
      odplywam tamze.
      Bedzie pieknie. Moze ktos z Was ma doswiadczenia we Wloszech i jakies ciekawe
      miejsca do odwiedzenia czy noclegu to prosze o info.
      Plan gotowy, teraz nalezy przystapic do realizacji...
      • Gość: prawnik Re: Do turystow i podroznikow ! - Sycylia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 21:36
        1/We wloszech jest stosukowo ( wporownaniu do niemiec)malo stacji paliw przy
        autoostradach
        2/miec papierowe pieniadze na stacje samoodsługowe
        3/nie jechac przez góry "NA SKRÓTY" bo wychodzi 2 razy wiecej km i 3 razy
        wiekszy ujeb ;))
        4/polecam wenecje do odwiedzenia i siec campingow :EUROPA-bardzo dobry standadr
        za cene,choc oczywiscie mozna taniej-ale nie warto

na razie tyle
        pzdro
          • louiswmb Re: Do turystow i podroznikow ! - Sycylia 04.03.05, 22:36
            Nie ma sie co tak unosic Panowie!!,dla jednego 124km do nie lada wyczyn a dla
            innego dzien bez 500km to dzien stracony,kazdy mierzy sily na zamiary (glownie
            kasa ma znaczenie)...
            Najwazniejsze ze jest grupa ludzi ktorych kreca te klimaty i ciagle gdzies ich
            ciagnie przed siebie w nieznane i w ciekawe miejsca ktore warto zobaczyc...
            Zroznicowanie jest i tu nie ma co sie oszakiwac...jak to zwal tak zwal...jedno
            co nas laczy to to ze jak kiedys spotkamy sie na trasie to sobie podniesiemy
            lewa reke i kazdy bez wzgledu na roznice,w sprzetach i czym tam jeszcze..
            bedzie czul tak samo.
            I tego wam zycze
            Louis
            • cien1100 Re: Do turystow i podroznikow ! - Sycylia 04.03.05, 22:48
              Ładnie to napisałeś.W ramach uzupełnienia pozwolę sobie zacytować Lecha
              Potyńskiego,z ostatniego jego felietonu "Lans"
              "...mimo wielu dzielących nas różnic motocykliści to jedna wielka rodzina.I jak
              w rodzinie bywa,kochamy się mniej lub bardziej,ale na zewnątrz staramy się
              trymać fason!"
    • draka00 Re: Do turystow i podroznikow ! 05.03.05, 10:27
      Najbardziej marzy mi sie Rumunia, bo jestem w niej po prostu zakochana.
      Niestety obawiam się , że to w tym roku nierealne. Z tej okazji będą pewnie
      góry Polskie lub Słowackie a najchetniej jedne i drugie, bieszczadzkie
      cerkiewki, słowackie jaskinie i zamki itp.
      Ale po cichutku marzę, że znajdą się pieniądze na jakiś większy wyjazd.
    • Gość: ALEKSANDRA WITAM !!!!!!!!!!! PODROZNIKOW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.05, 14:51
      POSZUKUJE LUDZI NASTAWIONYCH NA TURYSTYKE MOTOCYKLOWA,CHETNIE ZAOFERUJE SWOJE
      TOWARZYSTWO W JAKIEJS WYPRAWIE, TROCHE europy juz zwiedzilam ,rekreacyjnie i w
      celach zarobkowych ,panowie chetnie potowarzysze w podrozy i udziele rad w
      miare mozliwosci ,jezdzilam na motorkach jako przyslowiowy "bagaz", a sama
      rowniez probowalam swych sil sam na sam z motorkiem pare lat,pracowalam w
      salonie i komisie (pozdrawiam serdecznie chlopakow z TR MOTOR i
      zaprzyjazninych )szczegolne dzieki za ostatnia ekspresoa pomoc-dzieki za hol i
      pomoc Mirka ktory postawil mi Jette na nogi...przynajmniej do domu moglam
      dojechac....
      jesli bedziecie mieli ochote na sympatyczne towarzystwo prosze o kontakt na
      emaila:alexmoto@interia.pl a jesli jest ktos zainteresowany praca za granica
      np.we francjii na winnicach moge pomoc -sama pracuje od 4 lat...
      jesli ktos mialby jakies ciekawe stronki,artykuly i fotki z wypraw bede
      wdzieczna
      Pozdrawiam i zycze sobie i wszystkim motonitom jak najszybszego konca tej
      dl.........zimy brrrrr pracowalam 2 miesiace temu w Szkocjii i tam tez niestety
      wiej, i gdybe nie te motorki na ulicach cieszace oko kazdego motocyklisty to
      nie wiem jak bym wytrzymla.....
    • louiswmb Re: Do turystow i podroznikow ! 12.03.05, 14:14
      Witam,
      Troche mnie nie bylo i prosze jak watki upadly!!!

Czytalem ostatnio o Irlandii i jest tam wiele ciekawych miejsc,nawet do tego
      stopnia ze trzeba by objechac cala w kolo...
      Nic nie planuje ale alternatywa na ciekawa podroz jest...

Pozdrawiam
      Louis
      • lapantv Re: Do turystow i podroznikow ! 14.03.05, 11:22
        Witam

Jestem tu nowy. Mam na imie Artur, mieszkam kolo Bialegostoku. Bardzo podoba mi sie ten watek. Napisze wiec od siebie, ze wyjazdy od dawna planowane, o ktorych wiedza wszyscy znajomi zazwyczaj (w moim przypadku) nie dochodza do skutku (tak bylo np z wyjazdem na Slowacje jesienia). Wiec napisze tak ogolnikowo. Jako, ze mieszkam blisko Mazur (>150km od Elku i Augustowa czesto wlasnie tam jezdze na wekendy (mam nadzieje,ze w tym roku bedzie podobnie). Do granicy z Litwa mam 200km, bylem tam w zeszlym roku dwa razy, w tym tez bym chetnie sie wybral (tansze paliwo,ladne jeziora,maly ruch na drogach, inna kultura, brak formalnosci na granicy). Co jeszcze...Moze nad morze? lub/i Gory Swietokrzyskie wraz z Jura Krakowsko-Czestochowska. A i Bieszczady wczesna wiosna, a jak Bieszczady to i od razu Slowacja...Ech. Ciekawe na ile z tych planow wystarczy kasy i czasu.

PS.Przy okazji chetnie wymienie sie na linki dotyczace turystyki po Polsce i krajach sasiednich (wyjazdy rowerowe,motocyklowe, atrakcje itp)

Moj Emil: arturlapinski@wp.pl

pozdrawiam
    • bezelek Re: Do turystow i podroznikow ! 16.03.05, 01:24
      Bieszczady, Słowacja a potem Ukraina!...ale wcześniej trzeba znaleść jeszcze
      jednego takiego postrzeleńca jak ja, do towarzystwa. Jeżeli potrzebowalibyście
      ciekawego kimanka za niegłupią kase w Łódzkim piszcie na meila,postaram się coś
      polecić.Miłego oczekiwania na słońce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka