Dodaj do ulubionych

MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie!

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 13:54
Do wszystkich odblokowanych skutamotów:

Jak jeszcze raz zobaczę jakiegoś typka w podkoszulku i papciach, bez prawa
jazdy, zaiwaniającego skuterem 50cc 90km/h po mieście - to jak podjadę, to mu
tak z buta rąbnę, że na równoległej ulicy wyląduje!

Wszystkie mistrze, którzy nie zdają sobie sprawy z tego co robią dochodząc do
100km/h na motorowerze z mała rejestracją, niech lepiej spadają na chodnik jak
zobaczą w swoich poobijanych lusterkach z plastiku ogromną lampę granatowej
eFZety!

KONIEC. Porządek na drogach ma być. Ktoś go musi wprowadzić. Mogę być ja.
Obserwuj wątek
    • saracen1608 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 13:57
      MJ - motocyklowy Rutkowski !!!!! :D
      Wiesz z kim tanczysz, wiesz z kim tanczysz ??:D
    • Gość: Ja <lol> Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.05, 14:04
      Cześć :D
      Stary kilka pytań:
      po pierwsze primo: czy Ty zawsze jeździsz przepisowo tzn 50km/h w mieście itd
      jak tak to nie dogonisz "skautmotów" :P
      po drugie priomo: czemu akurat czepiłeś się gości na latających sedesach a nie
      np ścigów o poj. 50 czy 80ccm którzy z reguły jeżdżą jeszcze szybciej od
      skuterowców
      po trzecie primo: czym aż tak zaleźli Ci za skórę :>

pozdrawiam
      ps. lincz raczej nie jest pełnoprawnym środkiem egzekwowania prawa :P
      • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 14:41
        1.
        Na początek: "primo" oznacza "po pierwsze", więc mówienie "po pierwsze primo"
        jest powtórzeniem, a "po drugie primo" jest błędem. Jak chcesz już tak, to mów
        zamiast "po pierwsze" - "primo", a zamiast "po drugie" - "[sekundo]", zamiast
        "po trzecie" pewnie "tercio".

2.
        Nie mówię na nich "skautmoty" tylko "skutamoty". Wzięło się to od nazwy
        pierwszego skutera - brzmiała ona "scootamota".

Za język wezmę się jak zrobię porządek na drogach.

Ścigacz 80cc to już nie jest motorower, może mieć maksymalną prędkość nawet
        200km/h jak da radę.
        Nie wiem jak ich dogonię - może na światłach? A poza tym poczuję się jak pojazd
        uprzywilejowany i dogonię.

Ja staram się przestrzegać przepisów - może pojadę czasem 70 zamiast 50km/h, ale
        mój motocykl jest przystosowany do hamowania z 240km/h, więc nawet ze 100 to dla
        niego nic, a skuta hamująca tymi spodkami ze 100 zamiast 45km/h już może nie dać
        rady.

Poza tym ja przestrzegam przepisów, jakich oni chyba nie znają - jeżdżę na
        światłach mijania, nie skręcam w prawo jak nie ma strzałki, nie jeżdżę po
        chodnikach, przestrzegam znaków pozionych, nie jeźdżę pasem odgrodzonym
        separatorami tylko dla tramwaju i pogotowia, nie omijam korków "pod prąd",
        używam kierunkowskazów, nie wożę pasażerów bez kasków - i jakoś wyglądam, umiem
        jechać powoli stabilnie, a nie odbijam się nogami jak klaun w cyrku.

Jeszcze jak się przepcham w korku to staję równo z autami, a nie na pasach przed
        nimi i nie ryję się slalomem, tylko jak nie mam miejsca to kulturalnie czekam.

Zaleźli mi za skórę tym wszystkim po trochę, a dopięli swego wczoraj - widziałem
        najpierw kolesia z pasażerem, któremu nogi wisiały w powietrzu bo skut był
        jednomiejscowy (pasażer nie miał kasku), a później widziałem dwóch na
        dwumiejscowym, za to tylko w bokserkach i sandałach. Poza tym oni nie umieją
        nawet tych 50cc opanować - prawie wszystkie skuty są porysowane, mają połamane
        lusterka i mają potłuczone kierunkowskazy.

We Włoszech zrobili porządek - Prawo Jazdy i koniec dyskusji. Tak nam spieszno
        do Unii? - Zróbmy to samo! A nie: zabraniają księdzu na mszy komunikantu rękami
        ludziom dawać!
        • grissley Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 16:38

Po pierwsze primo - radze obejrzec "poranek kojota", aby zrozumiec, ze w tym
          specyficznym kontekscie nie trzeba wcale uzywac sformulowania "secundo, tercio"
          itd.
          A po drugie primo (ultimo), to jazda w bokserkach i sandalach jest moze
          przejawem glupoty, ale zakazana prawem nie jest. A jesli kierowca sedesolotu
          chce ryzykowac, to jest to tylko i wylacznie jego sprawa, bo jego bokserki
          innym uczestnikom ruchu nie zagrazają. O.
        • marcinek3000 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 29.06.05, 10:44
          Wg. mnie MJ jest idiota (bez urazy). Kazdy ma prawo jezdzic, jak chce, jezeli
          nie stwarza zagrozenia na drogach. Skuter da rade zahamowac ze 100 km/h -
          SPOKOJNIE!! Predkosc jest normalna, bo tak wszyscy w miescie jezdza, jezeli nie
          ma korkow. Nie kop ich, jezeli Ci nie zawinili. Jezeli tak zrobisz, to niech
          Tobie sie zdarzy podobna sytuacja, z tym ze zamiast rownoleglej ulicy, wyladuj
          w sasiednim miescie.

POZDRAWIAM!
          Marcin
    • Gość: NYorker Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.ny325.east.verizon.net 27.06.05, 14:05
      zrob porzadek ze wszystkimi - nie tylko z siusmajtkami na skuterach. smykalke
      masz.
      • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 14:42
        Gość portalu: NYorker napisał(a):

> zrob porzadek ze wszystkimi - nie tylko z siusmajtkami na skuterach. smykalke
        > masz.

Ale życia by brakło...
        • Gość: Mr.scooter Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 15:10
          co Ci przeszkadza jak komuś się spieszy ? sam pomykam po mieście skuterem ponad
          80km/h i jest ok. jak był zablokowany to autobusy chciały mnie porozjeżdżac. a
          co do hamowania to mój skuterek z 80 km/h zatrzymuje się na 24 m z użyciem tylko
          przedniego hamulca.
          • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 15:32
            Już Ci mówię, co mi przeszkadza:
            Prawo jazdy kategorii A lub A1 masz?
            Jak nie, to mi to przeszkadza.
            Masz skuter klasy 50cc zarejstrowany na motorower i jeżdżący ponad 80km/h?
            Też mi to przeszkadza.
            Masz takie dobre hamulce?
            Jeśli to prawda, to akurat dobrze, ale inni takich nie mają i u nich mi to
            przeszkadza.

A jak autobusy Cię chciały porozjeżdżać trzeba było kupić sobie ścigacza,
            miałbyś przyspieszenie jak należy...
            ...i przeszkadza mi głupota ludzka przejawiająca się w argumentach typu "że Ci
            się spieszy". To wyjedź sobie 10 minut wcześniej i będziesz mieć z głowy.
            Mi się jeszcze tak nie spieszyło żeby jechać jak idiota - poza tym takie różnice
            prędkości (50 a 80km/h) to jest niebo a ziemia, jak ktoś Ci wyjedzie, a jeśli
            chodzi o czas dojazdu na miejsce to nawet nie są minuty. Jak sobie za późno
            wyjechałeś, to nie nadrobisz na ulicy.

Dla mnie spieszy to się jak wieziesz serce do przeszczepu.
            ---------
            Mój Boże!
            • saracen1608 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 15:36
              heh - ja tu widze pewne psychologiczne zjawisko które w przyblizeniu mozna
              nazwac : punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia .
              Chodzi o to co ma przecietny samochodziarz - ten kogo ja wyprzedze to skonczony
              frajer i zawalidroga - a ten kto mnie wyprzedzi to wariat, szaleniec i
              samobójca :D

Hmm ,MJ
              • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 15:47
                Nie masz racji (przynajmniej w odniesieniu do mnie). Samochodem to startuję w
                rajdach i umiem dobrze jeździć, a na trasie wszyscy mnie wyprzedzają bo nie
                lubię szybko jeździć i mnie to chrzani.
                Moim zdaniem to, co ci na skuterach robią to nieodpowiedzialne wariactwa, a
                80km/h za zawrotną prędkość nie uważam.
                Co do Prawa Jazdy - zawsze to jakaś weryfikacja, przepisy trzeba znać i jeśli
                nic by nie dawało to by go nie było. Nie rozumiem w czym 50cc ustępuje
                motocyklowi, że wystarczy być pełnoletnim?
                • saracen1608 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 15:50
                  hmmm - zdefiniuj >wariactwa< bo troche nie chwytam :D
                  • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 15:52
                    Pisałem: pod prąd, za szybko, szurając nogami, widziałem nawet odbijanie się
                    nogą od aut, widziałem jazdę po przejściu dla pieszych z chodnika na chodnik, te
                    wszystkie wożenia pasażerów... to wszystko czym mnie denerwują.
                    • saracen1608 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 15:54
                      no dobra - tylko ja to samo widzialem w wykonaniu motocyklistow i rowerowców -
                      ich sie nie czepiasz bo sam na tym nie jezdzisz ??

I nie unos sie tak bo ja z toba qlturalnie dyskutuje ...
                      • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 15:59
                        OK, kulturalnie. Denerwuje mnie to nawet jak ktoś jedzie hulajnogą. Tylko, że
                        prawie każdy motocyklista jakiego widzę nie przegina, a prawie każdy skuterowiec
                        jedzie między autami jakby grał na komputerze. Tym mnie denerwują jako grupa
                        pojazdów właśnie skuty.
                        Druga rzecz - motocykliści raczej mają Prawo Jazdy, bardziej myślą o innych
                        użytkownikach dróg i nie ma problemu z odblokowywaniem i lewy rejestrowaniem
                        jako motorower. Zawsze się trafi jakieś enduro 125 zarejestrowane na motorower -
                        owszem, ale zablokowany skuter to można spotkać właściwie tylko w salonie.
                        • saracen1608 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 16:05
                          No oki - z tym blokowanie wg mnie to tez chory pomysł. Po prostu martwy
                          przepis - badanie tech tylko raz na cały okres uzytkowania . A po badaniu
                          wolna amerykanka. Ale jesli chodzi o prawko to sie nie zgadzam - mnie nie
                          nauczono niczego przydatnego poza kreceniem ósemek na placu - po prostu strata
                          czasu. A co do nieodpowiedzialnosci - coz kazdy kto nie ma oleju w głowie
                          szybko sie przekona ze to nie gra a siniaki i złamania bola naprawde.
                          I to nie jest grzech tylko skutowców ale wielu innych uzytkowników jednosladów.
                          • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 16:11
                            Wiem, że niczego nie nauczą - ale zawsze jakoś psychicznie coś mnie niepokoiło w
                            tym jeżdżeniu 50cc bez Prawa Jazdy. Poza tym podstawy musisz umieć - jak
                            pojedziesz z odbijaniem się nogami i bez kierunkowskazów albo świateł, to nie zdasz.
            • Gość: Marcin Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: 195.205.97.* 27.06.05, 16:07
              MJ widze ze jak bozia rozdawała rozum to stałes na konsu kolejki i dla ciebie
              niestety zabrakło czepiasz sie gosci bo jezdza po miescie 80 km/h czep sie
              lepiej swoich plastikowych kolegów którzy sa takimi debilami jak ty tyle ze u
              nicz predkosci dochodza do 200 km/h ale tego nie widzisz bo oni maja prawo
              jazdy ........
              • saracen1608 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 16:09
                Marcin - jak masz cos do powiedzenia to moze jakis konstruktywny argument ,
                hmm ??
                • Gość: NYorker no ale marcin nic nie ma do powiedzenia. IP: 70.19.14.* 27.06.05, 16:29
                  w moim przekonaniu blokowanie skuterow ma sens tak samo, jak sens ma
                  obwarowanie mozliwosci zdobycia prawa jazdy odpowiednim wiekiem. kwestia jest
                  to, ze jazda ulica wymaga dozy rozsadku, ktora pojawia sie w odpowiednim wieku.
                  jezeli rozne siusmajtki o rozumnosci noworodka dostaja w posiadanie pojazd o
                  parametrach doroslego motocykla, to o nieszczescie latwo.
                • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 16:52
                  Dzięki.
                • mkxx Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 20:15
                  myśle że jest wystarczająco konstruktywny, poporstu trafił w wsz (nasz) czóły
                  punkt i tyle
              • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 16:53
                o nie są moi kolesie, na własne oczy tego nie widziałem, mam o tym odpowiednie
                zdanie, nie w tym problem ze skuterami i nie o tym jest ten wątek.
                • mkxx Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 20:17
                  nie zmieniaj tematu! o tym jest wątek i tego się czepiasz że 80 zamiast 45 i ze
                  skutery są dlatego niebezpieczne. więc jest kontr-agrument motocykle 200
                  zamiast 50, więc bardziej niebezpieczne!
                  • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 20:11
                    Na hamulce sobie popatrz - problem jest w technice, nie w użytkowaniu - nie o
                    tym, o czy jest Twój kontrargument mowa.
            • Gość: NYorker Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: 70.19.14.* 27.06.05, 16:23
              chociaz mnie to osobiscie nie dotyczy, bo na codzien zmagam sie z
              afroamerykaninami, chinczykami, hindusami i pakistanczykami, co to razem
              wykazuja inteligencje sredniorozwinietego, mlodego goryla, to moja kreske masz.
              argument z prawem jazdy do mnie przemawia.
              • saracen1608 do NYorker 27.06.05, 16:25
                Hej , tak z ciekawosci - w stanach jest cos takiego ( w swietle prawa ) jak
                motorower ??
                • Gość: NYorker Re: do NYorker IP: 70.19.14.* 27.06.05, 16:34
                  jest, ale nie wiem, jak to sie formalnie traktuje. skutery uzywane sa przez
                  chinczykow rozwozacych pizze i afroamerykanow robiacych za kurierow - innego
                  zastosowania nie widzialem. hulajnogi z bzyczkami tez sa. i mini mini scigacze.
                  wszyscy tym jezdza gdzie chca i jak chca. generalnie moj f650gsd traktowany tu
                  jest jako motorower, a motocykle zaczynaja sie od 1000ccm. japonskie szescsetki
                  troche ten poglad odmienily.
                  • saracen1608 Re: do NYorker 27.06.05, 16:47
                    no tak - ciekawe podejscie - chyba nie wiem ktore przegiencie jest bardziej
                    poj..bane. Nasze czy stanowe.
    • Gość: szynszyll Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.prz.rzeszow.pl 27.06.05, 15:16
      yo!

wybierz sie Terminatorze na południe europy i sapnij sobie do skuterowca to Ci
      zafunduje przyspieszony kurs albanskiej albo somalijskiej caporeiry. 15 min
      temu latales na 125 - ce i podejrzewam ze kreciles ja pod czerwone az puchla to
      co sie skuterowcow czepiasz. pozdrawiam!

szynszyll
      xlv750r
      • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 15:37
        Skuter używany legalnie i elegancko mi się podoba.

A co do mnie, to nie jeździłem na 125cc bez Prawa Jazdy, po chamsku, nie
        rejestrowałem jej na mniejszą pojemność ani nie rasowałem ponad granice
        wytrzymałości hamulców, indeksy prędkości opon i normy głośności.

I kręciłem 125 do czerwonego pola (chociaż w mieście nie było potrzeby), i niech
        skutery też tak kręcą (chociaż nie mają obrotomierzy), ale motorower ma mieć
        maksymalnie 45km/h. No niech wydrze z górki te 55, ale nie 100!

A tu jest Polska a nie południe Europy.

I nie czepiam się o obroty i pojemności tylko o kulturę jazdy.
        • saracen1608 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 15:41
          > I nie czepiam się o obroty i pojemności tylko o kulturę jazdy.

nooo wybacz stry ale qltura jazdy na pewno nie nalezy do obrotów i pojemności :D
          • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 15:54
            Od pojemności kultura jazdy nie zależy W O G Ó L E, a od obrotów? Co innego
            skuter 6000RPM, co innego ścigacz 12000RPM. Tu chodzi już tylko o hałas, on
            zależy i od pojemności i od wydechu i od wielu innych parameterów, sami wiecie...
    • Gość: rzawy Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.unicity.pl / *.unicity.pl 27.06.05, 15:35
      Poprzez kupno fz-ety szczytu inżynierii kosmicznej nabrałeś dużej pewności
      siebie doprawdy nie wiem dlaczego przecież to dwudziestoletnia padaka.
      ps. po czwarte primo chyba nie zrozumiałeś żartu kolegi JA ,zdaje się że nie
      jesteś zbyt rozgarnięty hę?
      • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 15:42
        Żartu nie zrozumiałem, czy jestem rozgarnięty to nie ma nic do rzeczy (raczej
        jestem), a eFZeta była szczytem techniki 20 lat temu, i dalej jest w stanie być
        bezpieczna, bo jest w idealnym stanie, a ja mam pojęcie o jeździe.

I żebyś wiedział, że nabrałem pewności siebie w porównaniu ze 125cc (chociaż to
        też nie ma nic tu do rzeczy) - wszyscu tu gadają, że im więcej mocy tym lepiej.
        I nie mówię o takiej pewności, że czuję się lepszy od innych, tylko o pewności
        prowadzenia, wyprzedzania i niezawodności. A o skutach miałem takie samo zdanie
        zanim w ogóle miałem jakikolwiek motocykl.
        • saracen1608 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 15:45
          No tak
          • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 15:50
            Ty albo niewyraźnie czytasz, albo nie rozumiesz po polsku. Ja niegdy nie
            powiedziałem, że większy znaczy lepszy i gdybym miał skuter, też nadawałbym na
            takie same skutery użytkowane przez tych niemających pojęcia o jeździe frajerów.
      • Gość: Jaski Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 15:45
        MJ ma zły humorek ? :>
        • saracen1608 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 15:46
          hihih - skut go objechał na światłach :P
          • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 15:48
            A niech se objeżdża - ale parę razy mnie tak wystraszył, że nie uwierzycie, że
            tak można.
            • saracen1608 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 15:58
              MJ - sorka ze tak na ciebie naskakuje - tyle twoje wypowiedzi mi strasznie
              przypaminaja wypowiedzi samochodziarzy w stosunku do nas motocyklistów.
              • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 16:01
                Bardzo dobrze mi się z Tobą rozmawia /prawie chat/, ale chyba o skutach piszę
                prawdziwe spostrzeżenia, a samochodziarze wymyślają - linki na szyję i rycie się
                w korku 100km/h - sam się śmieję. Ale poważni motocykliści, elegancko jadący są
                szanowani.
                • mkxx Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 20:24
                  poważni skuterowcy, elegancko jeżdżących TEŻ są szanowani (choćby przezemnie)
                  więc zejdź z nich jako grópy!!!!!
                  • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 20:12
                    Jadę ich jako znaczną większość, i jadę odblokowywanie i przepisy je regulujące.
        • mkxx Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 20:22
          oj ma bardzo zły:P
    • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 16:03
      I głupio trochę - kiedyś dałem wątek "Po co polecać początkującemu stukonny
      motocykl" i skończyło się, że mam kompleksy bo miałem wtedy 125cc i 15KM.

Teraz napisałem, że skuterowcy przeginają na tych drogach, i jest że dorobiłem
      się 750cc i znalazłem sobie ofiary w słabszych. Dużo słyszałem tekstów o mojej
      125cc i wiem, jak to miło, więc o to mnie proszę nie posądzać, że rację ma
      mocniejszy.
      • saracen1608 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 16:15
        Oki - wracając do watku . Mysle ze dzieciaki ktore jezdza na skutach w sposob
        nieodpowiedzialny to sprawa ich rodziców. Co nam do tego . Zgadzam sie ze nie
        maja pojecia o jezdzie i strasznie sie popisuja , nie wiedzac nawet jakie
        stwarzaja niebezpieczenstwo dla siebie i innych. Ale co my mozemy na to
        poradzic ? Tu chyba obowiazuje prawo selekcji naturalnej - ten który jezdzi
        szybko i przezyje - moim zdaniem ma do tego pełne prawo . Ten który ma za małe
        doswiadczenie i umiejetnosci predzej czy pozniej sie rozbije i po
        zmartwieniu .Po prostu załozymy kolejny topic ze świeczkami i juz . Wiem ze to
        okrutne ale takie sa prawa dzungli na naszych ulicach
        • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 16:57
          Największą tragedią na drodze jest taka selekcja - koleś jedzie szybko, przeżyje
          i zabije kogoś, kto jechał prawidłowo. Tyle ode mnie.
          • reggie85 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 19:49
            Nie chciało mi się wszystkich postów czytać,ale popieram Mareczku :):):)
            • Gość: MJ Reggie, jesteś jedyna! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 20:14
              Jak w temacie, tylko jeszcze dobitniej :*
    • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 16:12
      Koniec tego, idę na obiad, później się przejadę. Dzięki Saracenowi jeszcze
      dzisiaj będę litościwy.
      • saracen1608 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 16:16
        heh - trzym sie i szerokiej
        i nie robij jakiegos gó..arza :D

pzdr
        • irish76 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 16:19
          nie rozbij bo bedzie znowu na motocyklistow :)
          • saracen1608 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 16:21
            nie odpowiadamy tylko za gradobicie trzesienie ziemi i koklusz :P

p.s. jak tam mazury ??
            • irish76 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 16:24
              bylo extra... i extra goraco a przy tym wiatr taki sobie
              generalnie w kabinie piekarnik a na zewnatrz smazalnia. jakby ktos skrobal lub
              zbieral to co sie z nas wytapialo to uzbieral by na kostke mydla
              • saracen1608 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 16:26
                heh - fajnie ci - u mnie urlop we wrzesniu :/ a co z tym sprzegłem ??
                • irish76 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 16:29
                  nie mialem czasu zajrzec
                  urlop pod koniec sierpnia i jazda na Ukraine (samochodem)
                  a ty gdzie sie wybierasz? motorkiem? tez bym sie gdzies przejechal ale boje sie
                  ze moja babcia moglaby zawiesc gdzies po drodze
                  • saracen1608 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 16:34
                    heh - moja babcia jeszce starsza :D ( dwa razy) Co do urlopu to chyba go
                    wykorzystam na jakas fuche zeby dorobic na nowy moto :D. Hmmm ale chyba wybiore
                    sie nad Rożnów nad jezioro na pare dni ... no nic nie bedziemy zasmiecac Mj
                    topica - temat nie o tym :D . Jak bedziesz miał ochote pogadac to daj znac na
                    gg 7021247
                    • irish76 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 16:36
                      jasne
                      nie mam gg
                      w pracy to very verboten ;)
                      jakby co to mail irish@ide.net.pl
                      CU
                      • saracen1608 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 16:39
                        poko a to moj saracen1608@o2.pl
                  • Gość: NYorker racja!!! IP: 70.19.14.* 27.06.05, 16:40
                    jeszcze cztery dni i jade w gory!!! hurraaa!!!
                    • irish76 Re: racja!!! 27.06.05, 16:41
                      no to zrobil nam sie watek turystyczny :)
                      ale ty chyba w USA? to jakies Skaliste czy Appallachy?
                      • saracen1608 Re: racja!!! 27.06.05, 16:50
                        hej pany - skonczy ten watek bo ja dzis w pracy od 9 - 21 ej , a jutro ide na
                        fuche i tak na zmane nastepne dwa tyg :[
                      • Gość: NYorker Re: racja!!! IP: 70.19.14.* 27.06.05, 16:50
                        appallachy!!! wlasciwie adirondack, lake placid. bobry, niedzwiedzie,
                        pantery))) (ktorych i tak nie zobacze, ale pojezdze w winklach). gdy wroce,
                        zrobie raport i podesle linka jak poprzednio
                        • irish76 Re: racja!!! 27.06.05, 16:53
                          fajnie
                          tzn widzialem ale tylko w tv :)
                          lece juz
                          pozdr wszystkich
              • gixera Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 16:53
                No,widze, ze kolega powrocil, wiec sie nie utopil:)
                Witam
                • irish76 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 16:54
                  ja utopic? zawsze laduje splawikiem do gory :) a w reku zimna Lomza Export ;)
            • mkxx Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 20:27
              nie byłem na mazurach ostatnio.A jak tam Bibice?
    • andreas750 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 16:54
      Hehehehe, od dziś jesteś jak BLADE- łowca sqterów :))
      Pozdro
      • bartekexc Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 20:24
        Nie wiem czemu wjeżdżasz na skutery(burgman400 to też skuter). Sam jeżdże od 8
        lat i może widziałem ze 3 skuterki co łamią przepisy ale gości na szlifierkach
        to się nie da zliczyc. Bardziej niebezpieczni są według mnie goście bez prawka
        na plastikach(dresy). POZDR
        • Gość: MJ Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 20:16
          Precyzowałem na górze, że chodzi o 50cc. Zgadzam się, że dresy na plastikach są
          bardziej niebezpieczni, ale rzadziej spotykani i jak nie mają Prawa Jazdy to
          jest to ewidentnie nielegalne.
          • Gość: reggie Oj Mareczku... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 21:29
            Ehhhh Ty topotrafisz podbudowac kobiete :):*:*
            • Gość: MJ Re: Oj Mareczku... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.05, 12:24
              Staram się, ale tego w większości niestety nie doceniają :*
    • edwin.sk Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 27.06.05, 21:06
      nie lubię skuterów tych małych dużymi nie jeździłem ale tez kojarzą mi sie z małymi....ale nei o tym chciałem sprawę blokowania i osiemdziesięciu km/h rozwiązałyby coroczne przeglądy oczywiście powinny być tańsze niż na motocykl bo nawet wśród skuterowców jest jakiś porządny człowiek....i takie tam pierdoły

....pozdrawiam....

ps//lubi ktoś odgłos wydawany przez skuter? jeszcze jak jest rozklekotany to masakra:P....
      • speedone Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! 28.06.05, 06:43
        > ps//lubi ktoś odgłos wydawany przez skuter? jeszcze jak jest rozklekotany to
        ma
        > sakra:P....
        >

hehe piekny jest :) jak jest dobrze zrobiony oczywiscie :P

pozdro
    • Gość: łysol Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 23:09
      kurierów w warszawie powinno się pozamykać w wiezieniach !
    • Gość: rambo VS mj może jakieś lekarstwa trzeba brać na to...? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 23:25
      MJ zacznij brać prozac, może ci gula zejdzie! chopaki jeżdża jak chcą i dobrze
      jest. a paliwo po 4,25zl cie nie denerwuje...? może skrece do kupy film z mojej
      roboty (kurier motocyklowy) to ci podeśle. jak by ci brakowało bodźca to sobie
      poglądzas jak się powinno jedzić.

z motocyklowym pozdrowieniem!
      • speedone Re: może jakieś lekarstwa trzeba brać na to...? 28.06.05, 06:41
        No dobra trzeba sie wypowiedziec jako kierowca skutra :) z tym blokowaniem sie
        niezgodze z Toba 45 to jest o wiele za malo moze gdybys pojezdzil troche
        naprawde tymi 45km/h to bys zrozumial jeszcze te przyspieszenie i niekazdy
        moze sobie od razu kupic powyzej 50cm3 ja latam okolo 100km/h moim, na heble
        nienarzekam napewno sa o niebo lepsze od samochodu Ale co do prawa jazdy to sie
        zgodze powinni dawac jakis lepszy test niz jak jest teraz bo jak jezdzia to
        kazdy widzi i tak zeby mi niewrzycali mam A1 i skuter z papierami na motorower

pozdro
    • Gość: Biker Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.zgrudna.kghm.com.pl / *.kghm.pl 28.06.05, 06:54
      Wszystkie skutery sprzedawane w Polsce sa z importu. I jako takie
      konstrukcyjnie dostosowane sa do przepisow krajow pochodzenia. Nie da sie ukryc
      ze przepis o predkosci 45 kmh na motorower jest w Polsce archaiczny. kiedys
      produkowalo sie polskie motorowery i one byly dostosowane konstrukcyjnie do
      takiej predkosci. A do czego prowadzi zablokowanie skuterka 50 ccm ktory
      oryginalnie powiniem miec wieksza predkosc i moc? Do niebiezpiecznych sytuacji
      w ruchu gdzie wszystko inne jest szybsze. Czasami nawet rowery. Jako skrajny
      przyklad podam znajomego ktory zalozyl wypozyczalnie skuterow w Szklarskiej
      Porebie.. O malo nie zbankrutowal na poczatku. Po paru dniach ludzie
      stwierdzili ze to jakies nieporozumienie bo oni chcieli spokojnie pojezdzic po
      okolicy a musza sie odpychac nogami. Wszystkie trzeba bylo odblokowac bo pod
      najmniejsza gorke nie mialy sily podjechac. Lokalesy na starych rometach lepiej
      darli pod gore.
      • Gość: synus Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.05, 08:35
        Zgadzam się z MJ całkowicie. Znam takiego kolesia który ma skutera takie
        chińskie padło i nie ma zielonego pojęcia o przepisach bo przecież ma 18 lat.
        Odblokował go i jeździ po mieście jak poryty koleś i nie wie gdzie się
        zatrzymać przed światłami. Wiem bo kiedyś z nim jechałem. Pozdro.
    • Gość: Szpyton Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 11:55
      Zgadzam się z Tobą! Nie czytałem wszystkich wypowiedzi, bo mnie znudziły.
      Kiedyś, 13 lat temu, jeździłem cz 175, ale przez głupotę rozbiłem. Wyszedłem
      cało tylko dlatego, że miałem odpowiedni strój i kask. Teraz na razie bez
      motocykla, bo są inne priorytety. I jak słyszę pierdoły, że to nie moja sprawa
      jak i w czym i na czym jeżdżą siusimajtki to mnie krew zalewa! Oczywiście ,że
      moja sprawa ,bo jak mi taki palant, co śmiga nie zważając na przepisy,
      którego "brzęczenia" nie słychać, wyleci pod furę to będzie mokra plama, a ja
      potem będę całe życie miał spieprzone. Po to są ograniczenia prędkości dla
      młodzieży bez "prawka", żeby się nie pozabijali. Wiadomo nie od dziś, że 13-16
      latki mają kłopoty z wyobraźnią i jakoś trudno im zrozumieć co się z nimi
      stanie jak zrobią porządną wywrotkę jadąc w gaciach i sandałach. Na pewno
      zobaczą swoje gołe kości... o ile przeżyją.Na razie tyle,chociaż to dopiero
      wierzchołek góry lodowej.Acha,żeby nie było, ja zawsze przekraczam
      prędkość,ale... mam ABS ,4 tarcze, poduchy z przodu i boków i 1800 kg
      wszelkiego rodzaju żelastwa naokoło.... więc nie radzę się zaczynać.Pzdr
    • Gość: rysiek24 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.05, 06:12
      jeszcze wprowadzenie mozliwosci prowadzenia motoroweru bez jakich kolwiek uprawnien wystarczy miec 18 lat stwierdzam ze to glupota jakich malo potem taki oszolom bedzie zagrazal innym bo nie bedzie wiedzial ze stop to stop czy ze ci z prawej jada 1
      • Gość: qbuś Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.05, 22:44
        jaka jest różnica między szesnastoletnim skuterzysta lecacym 100, 19 letnim
        motocyklista lecacym 200 i to jeszcze duzo cięższa maszyna?? a tak że
        skuterzysta w razie wypadku może sie ssam zabić a motocyklist a pozabija jeszcze
        pare osób, jadacych np w aucie w które uderzy. jeszcze jedna sprawa: ja
        osobiscie wole odgłos zdezelowanego dwusówa niz 1000 kręcącej się na czerwonym
        polu jeszcze z tłumikiem typu open
        • Gość: lechcbr6 Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 30.06.05, 23:02
          ta ostatnia speawa to muzyka prawie dla kazdego z motocyklistow a nie jakies
          tam zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz albo rammmmmmm pammmmmmmm
          pammmmm pam.....
    • Gość: Adam Paweł Re: MJ ostrzega! Zdenerwowaliście mnie! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.05, 02:18
      Odpisuję sumarycznie:
      Nie mam dawno nastu lat, robię prawko A, na razie od niedawna jeżdzę skuterkiem
      50, a planuję większy skuter czterosuwowy.
      Bo są skuterki i skutery. Nie wszyscy mają duszę motocyklisy. Niektórzy lubią
      skutery - i to nie muszą być wyłącznie nastoletni smarkacze, marzący o ścigach.
      U mnie w okolicy tylko parę razy widziałem taką porąbaną jazdę skutem, o jakiej
      pisze MJ. To byli albo rozwoziciele pizzy albo kurierzy. i przyznam, że choć
      bardzo lubię skutery (raczej te większe) - to taka Pizzo-jazda budzi mój
      głęboki wstręt.
      Jazda w sandałach itd. też mnie odrzuca. Szczególnie jak widzę gościa na
      pogiętym Simsonie albo Komarze. Wiejski folklor, trzeba wybaczyć.
      Zablokowanym skuterem raczej nie da się jeździć. I jest to naprawdę
      niebezpieczne. A także drażniące innych użytkowników drogi.
      Nie rozumiem, dlaczego można na dowód prowadzić pojazd 50 cm. To jest naprawdę
      chore. Powinni wszyscy mieć albo prawko (na większą pojemność) albo jakieś mini-
      prawko (na mniejszą). Ale WSZYSCY (chociaż ci zmotoryzowani) użytkownicy dróg
      powinni być przeszkoleni. Ale przeszkoleni, żeby jakoś umieć jeździć i znać
      przepisy - a nie przeszkoleni tylko po to, by zdać egzamin.
    • Gość: MŻ MJ ma rację!!!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.05, 21:56
      Dzisiaj jechałem ciężarówką i skręcając za torami w lewo zobaczyłem, że
      wyprzedza mnie jeden palant na skuterze. Jakbym nie odbił w prawo, to g...o by
      z niego zostało. Po chwili jazdy nagle zawrócił i skręcił kilka metrów przed
      samochodem. To był wyjątkowy kretyn. Obserwując jazdę kolesi na skuterkach to
      dochodzę do wniosku, że większość to palanty. MJ masz rację! Zrób z tym
      porządek! Pozdro
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka