Dodaj do ulubionych

Cło na motocykl?

02.08.03, 00:55
Mam pytanie czy ktoś wie w jaki sposób jest obliczane cło na motocykl? Czy
od wartości rynkowej w rozróżnienu na roczniki? (jaki procent) Czy jest
stała stawka?
Obserwuj wątek
    • szkot69 Re: Cło na motocykl? 06.08.03, 14:21
      Witam,

Na motorki produkowane w USA i Japońce stawka celna 9% + 22% VATu

Urząd Celny teoretycznie powinien brać cenę z faktury lub umowy.
      Normalnie robi tak, że porównuje ze swoimi tabelami i bierze dla siebie
      wartości korzystniejsze...... patrz wyższe he he
      Nie jestem pewny jak z akcyzą ale już kolega - agent celny to sprawdza..

Aha, podaj jak nawięcej danych o motorku to ci powiem dokładnie "co i jak"
      • metiu1 Re: Cło na motocykl? 19.08.03, 20:50
        wlasnie miesiac temu sprowadzilem honde,
        no wiec pierwsza rada - pisz jak najmniejsza wartosc, jak wpisalem 1000 Euro to
        sie celnik zdziwil, bo mi powiedzial ze tak duzej kwoty za motor juz dawno nie
        widzial,

clo to 9% USA + JAPONCE czyli wartosc motocykla *9% *22% VAT
        w przypadku mopika z UE to tylko warosc * 22% VAT

jest jeszcze super glupia oplata, musisz zadeklarowac koszty transportu, i
        takie jakie zadeklarujesz bedziesz musial zaplacic, niezle nie??? ja
        powiedzialem najmniej ile chyba mozna bylo, za transport z niemiec
        zadeklarowalem ze mnie ta podroz kosztowala 20 Euro a kumpel napisal mi
        oswiadczenie ze za darmo mi busa pozyczyl,

poza tym kolejny koszt to karta pojazdu ktora bedziesz musial wyrobic,
        jak motor wyrejestrowany sprowadzisz to 1000 PLN (tysiac!!!!!)
        jak zarejestrowany to 500 PLN,

ogolnie po raz pierwszy sprowadzalem i za motor ktory mnie kosztowal od mojego
        kumpla niemca ktoremu dalem 1000 Euro juz mnie kosztuje w sumie z oplatami,
        paliwem itd (tez trzeba to liczyc) 10 000 PLN, tak ze uwaga,

napisz do mnie to dam ci jak najwiecej rad bo teraz juz bym tyle nie
        przeplacil, ale coz FRYCOWE musi byc

Pozdrawiam
        Metiu
        • irekb7 Re: Cło na motocykl? 02.12.03, 13:07
          cześć mam do ciebie małe pytanko. Czy jak zgłaszałeś motor na odprawie celnej w której ustawiłeś się kolejce: czy dla osobowych czy dla TIR-ów? zstanawiam się nad kupnem Suzuki GSX 750 es z 1984 r za 450 euro dobrze utrzymany z dobrych rąk czy cena jest odpowiednia? A co z wejściem do UE vat spada do 0 %. Sprowadzenie motocykla powinno teoretycznie byż tańsze czy tak faktycznie będzie?
        • grzegorz.jb Re: Cło na motocykl? 23.03.04, 14:32
          Witam!!!
          Przeczytalem to co napisales o sprowadzaniu motorow i szczerze mowiac
          zainteresowales mnie swoim doswiadczeniem w tej sprawie. Razem z bratem
          planujemy w nie dlugim czasie pojechac do niemiec po jakas maszyne a nie bardzo
          jestesmy zorientowani w tych sprawach. Napisales ze mozesz podzielic sie swoimi
          doswiadczeniami w tej sprawie, bardzo bylibymy wdzienczni za kilka porad. Z
          gory dziekuje i pozdrawiam Grzesiek
          • szynszyll Re: Cło na motocykl? 23.03.04, 18:10
            Panowie!

nie bierzecie pod uwage tego ze od 1 maja jestesmy na terenie celno -
            podatkowym unii. wiec... koszt motoru kupionego np. w niemczech to:

cena maszyny
            podatek od tranzakcji cywilno prawnej ( chyba 2 %)
            koszt pierwszej rejestracji w Polsce

amen

nie ma cła jeżeli moto juz było zarejestrowane na terenie unii i nie ma akcyzy
            bo w UE jest tylko na alkohol i papierosy. a to ze MilleroPoloHausnery
            opowiadają o akcyzie to jest to ich głupie pierd... poczytajcie ostatnią gazete
            bankową o karach za nieprzestrzeganie przez Polske JEDNOLITEGO prawa celno
            podatkowego w UE. Unia jest tzw. jednolitym obszarem celnym. Jak Belg kupuje od
            Włocha samochód to placi za auto i za rejestracje - ch... go obchodzi cło i
            akcyza BO ICH NIE MA. poczekajcie do maja, a najlepiej do jesieni aż się
            uspokoi bo będzie niezła bonanza na początku. pozdrawiam!

szynszyll

CK Reslau
        • marekxvz1.3 Re: Cło na motocykl? 08.04.04, 18:44
          metiu1 napisał:

> wlasnie miesiac temu sprowadzilem honde,
          > no wiec pierwsza rada - pisz jak najmniejsza wartosc, jak wpisalem 1000 Euro
          to
          >
          > sie celnik zdziwil, bo mi powiedzial ze tak duzej kwoty za motor juz dawno
          nie
          > widzial,
          >
          > clo to 9% USA + JAPONCE czyli wartosc motocykla *9% *22% VAT
          > w przypadku mopika z UE to tylko warosc * 22% VAT
          >
          > jest jeszcze super glupia oplata, musisz zadeklarowac koszty transportu, i
          > takie jakie zadeklarujesz bedziesz musial zaplacic, niezle nie??? ja
          > powiedzialem najmniej ile chyba mozna bylo, za transport z niemiec
          > zadeklarowalem ze mnie ta podroz kosztowala 20 Euro a kumpel napisal mi
          > oswiadczenie ze za darmo mi busa pozyczyl,
          >
          > poza tym kolejny koszt to karta pojazdu ktora bedziesz musial wyrobic,
          > jak motor wyrejestrowany sprowadzisz to 1000 PLN (tysiac!!!!!)
          > jak zarejestrowany to 500 PLN,
          >
          > ogolnie po raz pierwszy sprowadzalem i za motor ktory mnie kosztowal od
          mojego
          > kumpla niemca ktoremu dalem 1000 Euro juz mnie kosztuje w sumie z oplatami,
          > paliwem itd (tez trzeba to liczyc) 10 000 PLN, tak ze uwaga,
          >
          > napisz do mnie to dam ci jak najwiecej rad bo teraz juz bym tyle nie
          > przeplacil, ale coz FRYCOWE musi byc
          >
          > Pozdrawiam
          > Metiu
          cześć, przeczytałem Twoją informację o opłatach przy sprowadzaniu motocykla,
          zamierzam sprowadzić Yamahę XVZ 1300 rocznik 1986 z Kanady, faktura zakupu
          opiewałaby na kwotę 4.000.00 CAD tj. około 12.000.00 zł prosiłbym Cię gdybyć
          mógł zrobić mi kalkulację ile ten motocykl by mnie wyniósł łącznie z
          zarejestrowaniem. Motocykl mogę sprowadzić jako tam zarejestrowany.
          Przeczytałem na forum o jakiejś deklarowanej w urzędzie celnym cenie
          transportu, co to jest? motocykl zamierzam sprowadzić drogą morską do Gdyni a
          stamtąd w zależności jak by było taniej albo dla mnie lepiej albo sam do
          miejsca zamieszkania (Przemyśl) albo TIR em do najbliższej placówki celnej w
          kontenerze w którym będzie przysłany razem z importowanym towarem, w tym
          wypadku transport miałbym opłacony na miejsce. Cena przysłania jednego
          motocykla wynosi 500 CAD. (motocykle i samochody przysyłane zza wody wsadzane
          są do kontenerów ze sprowadzaną stalą jako towar dodatkowy dlatego jest tak
          tanio) Dzięki za fatygę.
      • marekxvz1.3 Re: Cło na motocykl? 08.04.04, 18:36
        cześć, przeczytałem Twoją informację o opłatach przy sprowadzaniu motocykla,
        zamierzam sprowadzić Yamahę XVZ 1300 rocznik 1986 z Kanady, faktura zakupu
        opiewałaby na kwotę 4.000.00 CAD tj. około 12.000.00 zł prosiłbym Cię gdybyć
        mógł zrobić mi kalkulację ile ten motocykl by mnie wyniósł łącznie z
        zarejestrowaniem. Motocykl mogę sprowadzić jako tam zarejestrowany.
        Przeczytałem na forum o jakiejś deklarowanej w urzędzie celnym cenie
        transportu, co to jest? motocykl zamierzam sprowadzić drogą morską do Gdyni a
        stamtąd w zależności jak by było taniej albo dla mnie lepiej albo sam do
        miejsca zamieszkania (Przemyśl) albo TIR em do najbliższej placówki celnej w
        kontenerze w którym będzie przysłany razem z importowanym towarem, w tym
        wypadku transport miałbym opłacony na miejsce. Cena przysłania jednego
        motocykla wynosi 500 CAD. (motocykle i samochody przysyłane zza wody wsadzane
        są do kontenerów ze sprowadzaną stalą jako towar dodatkowy dlatego jest tak
        tanio) Dzięki za fatygę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka