Dodaj do ulubionych

sv650 a CB500 - pierwszy motor

07.04.08, 08:17
Nie mam specjalnego doswiadczenia w prowadzeniu motoru, wiec myslalem o
zakupie cb, jednak teraz trafila mi sie okazja, kumpel za bezcen oddalby mi
swoja wypieszczona sv i nie wiem co poczac, a aby sie na dziendobry nie zabic.
Mowia mi, ze sv jest dosc trudna do prowadzenia, bardzo wrazliwe hamulce, jak
ci zgasnie silnik to jest wyzsze prawdopodobienstwo upadku niz w przypadku
innych motorow, itd, ale z drugiej strony dzieki takiej swojej wrazliwosci
moze uda mi sie dobrze nauczyc jezdzic? Slyszalem tez opinie, ze jak juz sie
nauczy prowaadzic sv to idzie jak rowerek - dobra w miescie, poza miastem i na
torze. Napiszcie prosze wasze opnie na ten temat.
Obserwuj wątek
    • Gość: saj Re: sv650 a CB500 - pierwszy motor IP: *.acn.waw.pl 07.04.08, 21:28
      kupno stukonnego motocykla na poczatek to czysta glupota. przekonasz
      sie o tym bolesnie na przyklad na mokrym zakrecie, gdy nieumiejetnie
      odkrecisz manetke, albo przy innej okazji, gdy postawisz go niechcacy
      na kolo czy nie zmiescisz sie w zakrecie. to tylko kwestia czasu.

nie nauczysz sie na nim latwiej jezdzic, bedzie Ci tylko trudniej.
      zdecydowanie lepiej wez cb-ka.
      • testardo Re: sv650 a CB500 - pierwszy motor 07.04.08, 22:51
        Stowki sv to nie ma, choc jak ktos z was wczesniej napisal, wydaje sie, ze ma
        wiecej niz te swoje 72 konie. Kupowac go nie bede poki co, mam mozliwosc uzywac
        go ile chce jak sobie oplace ubezpieczenie, wiec chyba jednak sie skusze na
        sv,bo na zakup cb bym sobie mogl pozwolic troche pozniej, a tu piekna wiosenka i
        na niedzielne wypady mnie kopytka swedza. Niemniej jednak czekam niecierpliwie
        na ewentualne dalsze uwagi.
        Jako ze prawdopodobnie prawko bym na sv zdawal to powiedzcie czy trudno jest na
        nim przejechac placyk? Osemka slyszalem prawie niewykonalna?
        A co do zaliczania gleby to na sliskim i nieumiejetnie przyspieszajac/hamujac
        moza sie ladnie wylozyc na kazdym motorze.No moze na sv ciut latwiej:)
    • Gość: motodarek Re: sv650 a CB500 - pierwszy motor IP: *.piotrkow.pilicka.pl 07.04.08, 22:20
      > Mowia mi, ze sv jest dosc trudna do prowadzenia,
      Slyszalem tez opinie, ze jak juz sie
      > nauczy prowaadzic sv to idzie jak rowerek - dobra w miescie,
      Skłaniał bym się ku tej drugiej opinii, moto jest lekkie i łatwe w prowadzeniu.
      Może jedynie zmiana obciążenia silnika będzie na początku sprawiała Ci małe
      problemy,ale muszę uprzedzić że jest to moto które prowokuje do odkręcania i
      można nim objechać sporo silniejsze motocykle. Jeśli to ma być Twój pierwszy
      jednoślad to będziesz musiał wykazać się iście angielską powściągliwością żeby
      nie dać się ponieść emocją i rzecz jasna motocyklowi.Ale jeżeli masz silną wolę
      żeby na początku nie korzystać z jego pełnych możliwości i trochę rozsądku to
      moto nie zrobi ci krzywdy,a na pewno dostarczy dużo frajdy.
      • Gość: Pacu3 Re: sv650 a CB500 - pierwszy motor IP: *.eimg.pl 07.04.08, 23:14
        Dorzucę dwa grosze,
        Pierwszy: Życie to nie gra komputerowa, masz jedno życie, motocykl to nie
        zabawka - sekunda nieuwagi może skończyć sie tragicznie.
        Drugi: jest takie powiedzenie - chcesz stracić najlepszego przyjaciela? pożycz
        mu pieniądze. To samo tyczy się motocykla, przewrocisz się i bęziesz musiał go
        sobie kupić. Tak tak ja wiem, będziesz ostrożny i jezdził max 60km/h ehe
        uwierzył bym może gdybym sam tego nie przerabiał. To już sie jakaś złotówka
        uzbierała razem.
    • Gość: Kronelius Re: sv650 a CB500 - pierwszy motor IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.01.09, 00:16
      Wlasciwie po co pytasz skoro juz podjales decyzje i czekasz tylko na aprobate?
      Ten motocykl w porownaniu np. z banditem pomimo, ze ma mniej koni (bandit 78 a
      sv 71?)posiada inna charakterystyke (V-ka). Czyli ciagnie od dolu. W bandicie
      jest pierw spokoj, a po przekroczeniu (8 czy tam 10 tys obrotow zaczyna sie
      robic ciekawie). Jako, ze nie masz jeszcze prawka, radzilbym kupic to CB jest
      spokojniejsza i bardziej przewidywalna (co nie znaczy nudna czy jak to mowia
      "zyczliwi" ludzie "znudzi Ci sie po sezonie".

De facto jesli kupisz SV to nie znaczy, ze od razu sie zabijesz czy wywalisz.
      Ale na SV masz o wiele wieksze prawdopodobienstwo wystapienia tego zjawiska.
      Ktos kiedys powiedzial, motocyklisci dziela sie na tych co juz zaliczyli glebe i
      tych ktorzy ja zalicza.
      Taka jest prawda, chwila nie uwagi i mozesz lezec przy glebie parkingowej, i
      teraz zastanow sie czy stac Cie (w najlepszym przypadku) na klejenie plastykow?
      Kup CB naucz sie jezdzic, a potem (o ile Ci sie znudzi) zmien na cos innego.
      • mradom Re: sv650 a CB500 - pierwszy motor 06.01.09, 09:45
        Popieram,
        jesli nie masz prawka to pewnie nigdy nie miales blizszego kontaktu z moto,
        CB500 bedzie dla ciebie na poczatek wystarczajaca. Uwierz mi, ze i tak ciebie
        czasami zadziwi swoja dynamika.
        Moto jak rower, "wyrastam" i zmieniam na wiekszy.
        /mr/
        • Gość: dahara1 Re: sv650 a CB500 - pierwszy motor IP: 217.153.225.* 06.01.09, 15:38
          przychylam się tej odpowiedzi.CB 500 jest naprawdę fajniutka,sama ją
          miałam jako pierwszy motocykl i po mieście śmigałam wraz z VFR-kami
          i Del-ami.przesiadłam się za FZS 600 no i niestety ale każdy błąd
          (hamowanie+redukcja) wyczuwał i odpowiednio karał(zablokowałam sobie
          koło). Zauważ że większość pasjonatów i naprawdę dobrze jeżdżących
          czy to sportowo czy to rekreacyjnie motocyklistów zaczynali od
          mniejszych pojemności.
    • Gość: Ager Re: sv650 a CB500 - pierwszy motor IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.02.09, 09:40
      Doradzam CB500 ten moto to dla początkujących najlepszy wybór, dość
      łatwo go okiełznać, nie porwie cię przy ruszaniu boniewaz dopiero
      później budzi się w nim moc, jest wygodny, tani w utrzymaniu. Jak
      pojeździsz rok na Cb500 to wtedy możesz wskoczyć na coś większego.
      Równie dobrze możesz wybrać inny motocykl z segmentu średnich
      pojemności:)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka