Dodaj do ulubionych

Ekspert ukradł 400-letnią monetę z Zygmuntem II...

12.11.09, 11:47
A czy ta moneta nie powinna znajdować się w jakimś polskim muzeum, tak jak
połowa kolekcji berlińskich muzeów należąca niegdyś do Stanisława Augusta?!
Dlaczego polacy nie walczą te cenne dobra narodowe?
Obserwuj wątek
    • Gość: gość Re: Ekspert ukradł 400-letnią monetę z Zygmuntem IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 12.11.09, 19:49
      Nacjonalizacja własności na szczęście, baranie, już dawno za nami.
      Dlaczego ma trafić do Muzeum coś, co nabył Polak w Szwajcarii.
      Poza tym do Muzeum Berlińskiego możesz wejść i obejrzeć ich zasoby, a w Polskim
      zazwyczaj są wystawiane rzeczy "komisowe" prywatnych właścicieli.
      Nie ma to jak mściwość wobec wszystkich dookoła i jedynie słuszna droga
      kolektywizacji i nacjonalizacji...
      • Gość: chory. Re: Ekspert ukradł 400-letnią monetę z Zygmuntem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.07.10, 11:09
        ty ja otrzymalem w spadku po rodzicu 1984r monete henryka von plauena dzisiaj
        jest to niezwykle rzadki okaz tylko 3 egzeplarze istnieja na swiecie ten 3 to
        jest moj. oferowalem muzeum na alejach jerozolimskich na sprzedarz ci nie mamy
        pieniedzy ja nalegalem kupcie bo chce na leki nic z tego nie mamy pieniedzy
        udalem sie do ambasady Austri tam blyskawicznie piolaczono z wiedniem i
        zaopiniowali jezeli to jest orygnial to kupic 5 godzin czekalem za rzeczoznawca
        w ambasadzie austri przyszedlm ekspert i za glowe sie zlapal to jest zloty
        oryginal henryka plauena skad to mam ja musialem napisac specjalne oswiadczenie
        ze nabylem w spadku i blyskawicznien wyplacono gotowke tak wyglada kupno
        eksponatow do muzeum nie zaluje swojej decyzji jeszcze mialem inne numizumaty i
        sprzedalem na aukcji z muzeami sie pozegnalem mialem nawet Biblie Mazarina
        poszla poczta dyplomartyczna d o Angli nie zaluje niczego. bo 0ni nie maja
        pieniedzy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka