Dodaj do ulubionych

Infolinia, która pomoże zwalczyć rasizm

IP: *.brz.warszawa.supermedia.pl 20.11.09, 11:36
a rasizm w drugą stronę też?
Obserwuj wątek
    • Gość: Zyzio Re: Infolinia, która pomoże zwalczyć rasizm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.09, 12:30
      I dobrze, że taka infolinia powstaje. Może tam powiedzą studentom, że takie
      rzeczy trzeba składać na Policji, a nie u wychowawcy. Jakoś nigdzie się nie
      doczytałem, żeby poszkodowani zgłosili to organom ścigania.
      Każdy dres będzie czuł się bezkarny, jak będzie widział, że nigdzie to nie jest
      zgłaszane, że kamery miejskie, które go filmują jego nie dotyczą, bo przecież
      obcokrajowiec się nie poskarży.

--
      Mów mi Zyzio, mala
        • Gość: Hmmm... Re: Polska przez wieki byla krajem tolerancyjnym IP: *.zone5.bethere.co.uk 20.11.09, 19:45
          Szczerze powiem, że o ile rozumiem rasizm np. w Wielkiej Brytanii (kto był ten
          wie o czym mówię), to absolutnie go nie rozumiem w Polsce. W naszym kraju nie
          ma biednych dzielnic zamieszkanych przez czarnych, gdzie wieczorem ,jeżeli komuś
          portfel lub życie miłe, lepiej się nie pojawiać. Wielu czarnoskórych w Polsce
          jest naprawdę nieźle wykształconych i reprezentują całkiem sensowny poziom. Nie
          ma sytuacji, że czarni w pracy się totalnie obija, bo wiedzą, że szefowie bojący
          się posądzenia o rasizm ich nie zwolnią. Rasizm w Polsce wynika wyłącznie z
          ksenofobii, zaściankowości i czystej głupoty.
    • Gość: Amete Infolinia, która pomoże zwalczyć rasizm IP: 84.13.200.* 21.11.09, 03:47
      Koszmar jak sie czyta wiekszosc z dotychczasowych komentarzy. Wystarczy pamietac ze jak bedziesz potrzebowac krwi do transfuzji - nagle kolor skory osoby ktora Ci ja dala nie bedzie sie liczyc... ksenofobia i malomiasteczkowosc do wyrzygania na tym forum. No i niestety daleko poza forum rowniez. Mieszkam w kraju, gdzie jestem miejszoscia (z powodu mojego pochodzenia i koloru skory) i spotyka mnie ciekawosc, cieplo, wszechobecna goscinnosc i chec poznania. Przez ponad 12 miesiecy nie spotkaly mnie rasistowsko - ksenofobiczno - uprzedzeniowe zachowania. A mieszkam w kraju, w ktorym kultura i nauka - w tym astrologia i matematyka byly rozwiniete na wiele wiekow zanim Slowianie zaczeli tworzyc jakiekolwiek grupy spoleczne. Brak mozgu - oto choroba XXI wiecznej Polski.
      • 0ffka Re: Infolinia, która pomoże zwalczyć rasizm 21.11.09, 19:54
        Gość portalu: Amete napisał(a):

> Koszmar jak sie czyta wiekszosc z dotychczasowych komentarzy. Wystarczy pamieta
        > c ze jak bedziesz potrzebowac krwi do transfuzji - nagle kolor skory osoby kto
        > ra Ci ja dala nie bedzie sie liczyc... ksenofobia i malomiasteczkowosc do wyrzy
        > gania na tym forum. No i niestety daleko poza forum rowniez. Mieszkam w kraju,
        > gdzie jestem miejszoscia (z powodu mojego pochodzenia i koloru skory) i spotyka
        > mnie ciekawosc, cieplo, wszechobecna goscinnosc i chec poznania. Przez ponad 1
        > 2 miesiecy nie spotkaly mnie rasistowsko - ksenofobiczno - uprzedzeniowe zachow
        > ania. A mieszkam w kraju, w ktorym kultura i nauka - w tym astrologia i matemat
        > yka byly rozwiniete na wiele wiekow zanim Slowianie zaczeli tworzyc jakiekolwie
        > k grupy spoleczne. Brak mozgu - oto choroba XXI wiecznej Polski.

Nic dodać, nie ująć
    • ritzy Cale szczescie, ze bedzie taka infolinia 21.11.09, 18:35
      Wyobrazcie sobie, ze w zeszlym roku pojechalem na wakacje i tam, nie
      baczac na promienie UV, poddawalem sie intensywnym kapielom
      slonecznym. Wrocilem bardzo opalony. Wygladalem (przez kilka
      tygodni) jak jasny Mulat. A nawet troche jak Zyd lub Ruski z jednej
      z ich poludniowych sowieckich kolonii.

Co ja sie wycierpialem na ulicach Warszawy! Steki wyzwisk i obelg od
      faszokatoli. Nieustanne molestowanie seksualne ze strony galerianek.
      Malo tego, w pracy obcieli mi premie, bo sie awanturowalem gdy
      koledzy podrzucali mi na biurko banana na lancza. Musialem zmieniac
      dowod osobisty, jako ze na zdjeciu bylem calkiem bialy. Urzedniczka
      na poczcie, jak mnie zobaczyla powiedziala do swojej kolezanki
      (polglosem) "zobacz, jakis pie... czarnuch przylazl". Otrzymalem
      nawet zapytanie ze stowarzyszenia "Nigdy Wiecej", czy bym nie chcial
      zostac ich czlon..., badź, na poczatek, zastepcą czlon...

Oczywiscie po kilku tygodniach przejasnialem i sytuacja powoli
      zaczela wracac do normalnosci. Wyzywali mnie nie faszokatole, ale
      dresy i menele. Galerianki przechodzily obok mnie obojetnie, a
      zaczepialy jedynie Rumunki czyli Romki. W pracy, banany musialem
      znow sobie sam kupowac na drugie sniadanie. A na poczcie, gdzie sie
      zazwyczaj wyklocam, jedna z mlodych urzedniczek powiedziala do swej
      kolezanki normalnie, tak jak zazwyczaj: "znow ten pie... skur...
      przyszedl". Jedynie dowodu nie zmienialem, bo pomyslalem sobie, ze
      za rok bedzie jak znalazl. A ponadto slyszalem, ze moja ulice maja
      przemienic na ul. Tolerancji, a wtedy znow by trzeba dowod wymieniac.

Ale po co to wszystko pisze? Aby pokazac jak ciezkie jest zycie
      ludzi kolorowych i innych przyjezdnych w naszym miescie. Sam tego
      wszak doswiadczylem. Zaluje bardzo, ze tej infolinii nie bylo juz
      rok temu, bo wowczas potrzebowalem pomocy. Dzis na szczescie mam
      Straz Miejska.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka