Dodaj do ulubionych

Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu, bo ...

IP: *.cplus.com.pl 08.09.10, 09:12
Tu jest Polska i takie są tutaj zwyczaje. Koniec kropka. Nie podoba się to zostań u siebie. Koniec kropka
Obserwuj wątek
    • mecenas_misiura Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu, bo ... 08.09.10, 09:19
      A mi niemiecka Helga w mundurze zepsuła zapalniczkę zippo we Frankfurcie. I co teraz?
      • mlodaemerytka Re: Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu, b 08.09.10, 14:20
        mecenas_misiura napisał:

> A mi niemiecka Helga w mundurze zepsuła zapalniczkę zippo we Frankfurcie. I co
        > teraz?
        ==============================
        Podac Helge do sadu, jak Hindus zrobil !
    • Gość: fatboy Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu, bo ... IP: 217.116.101.* 08.09.10, 09:30
      No to niech spada na drzewo. Gówno mnie obchodzi że sobie lata po wszystkich lotniskach - chce lecieć samolotem to musi przejść kontrole , koniec kropka.
    • Gość: oiooo a jak założę związek wyznaniowy, IP: 194.156.48.* 08.09.10, 09:30
      dla którego wyznawców zdjęcie butów będzie poważna obrazą, to też będę mógł ich nie zdejmować na lotnisku?
    • Gość: nieterrorystka Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu, bo ... IP: *.dip.t-dialin.net 08.09.10, 09:42
      I bardzo dobrze!Jak nie zna aktualnych przepisow to jego sprawa i na drzewo!
      A taki niby wykszatlcony,powinien wiedziec,ze juz od 2 lat zmielnio sie prawo i przepisy w tej kwestii.
      Czas najwazszy solidnie wykonywac swoja prace,brawo celnicy.
    • tirupati Re: Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu, b 08.09.10, 09:49
      Chcialbym w takim razie żeby Ciebie rozebrali do waleta na jakims lotnisku poza Polską, a co tam przecież zawsze będą się mogli tłumaczyć zwyczajami!
      A swoją drogą Polacy są często nagdorliwi, jak chociażby w sprawie wydawania wiz dla obcokrajowców. Tłumaczą się procedurami, ale o ile wydanie wizy u nas trwa dla Indusów 17 dni to w Czechach 3-4 dni. Oni też są w strefie Schengen, a jednak potrafią zrobić to szybciej, tak jak wszystkie inne kraje. Nie wiem jak określić tę mentalność, ale ona ma swoje korzenie chyba w SB.
      • Gość: ace Re: Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu, b IP: *.abg.com.pl 08.09.10, 10:07
        Przychodzi sikh do lekarza:
        - a co pan robi z gaciami na głowie...?

Ciekawe czy chętniej by zdjął bieliznę, niż turban.
      • Gość: orient Re: Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu, b IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.10, 10:11
        > Chcialbym w takim razie żeby Ciebie rozebrali do waleta na jakims lotnisku poza
        > Polską, a co tam przecież zawsze będą się mogli tłumaczyć zwyczajami!

Sytuacja nie jest nieprawdopodobna. Nie tylko mogą ciebie rozebrać ale i poddać kontroli osobistej. Należy się po prostu w spokoju poddać procedurze i nie jojczyć. Zapewne im, grzebanie w czterech literach nie sprawia jakiejś szczególnej przyjemności.

> A swoją drogą Polacy są często nagdorliwi, jak chociażby w sprawie wydawania wi
        > z dla obcokrajowców.

Trzeba zrobić ale odwrotnie. Przyglądać się ale bardziej dokładnie. Jak się skończy nielegalna imigracja Indusów do UE to można pomyśleć o poluzowaniu procedur.
        • fedorczyk4 Re: Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu, b 08.09.10, 10:22
          "Bramka do wykrywania metali, przez którą przechodzi każdy pasażer, nie zapiszczała. Sytuacja powtórzyła się dwukrotnie",

czyli że w zasadzie faceta przegrzebali tak sobie, a muzom.

"Jak się skończy nielegalna imigracja Indusów do UE to można pomyśleć o poluzowaniu procedur"

Chyba nie zauważyłeś że ten Sikh jest obywatelem brytyjskim, już nie mówiąc o tym że Hindusi nie walą jakoś do nas drzwiami i oknami.

Oczywiście procedury na lotniskach całego świata dopuszczaja możliwość rewizji osobistej, ale przeważnie nie wynika to z tego, że jakaś pani czy pan ma na głowie powiedzmy kapelusz, zazwyczaj bywają ku temu konkretniejsze przesłanki. Mam syna który jest brunetem z ciemną karnacją. Często lata pomiędzy Francją i Polską. Co drugi raz, przy podróżach do Polski, jego bagaże nikną na kilka dni, a on sam jest regularnie poddawany bardzo szczegółowym rewizjom. Ot system mordażu, masz taki a nie inny wygląd to my nie wierzymy, ani twoim papierom, ani przeszłości i zawsze będziemy cię o coś podejrzewać
          • Gość: oiooo nie wszystkie niebezpieczne przedmioty są metalowe IP: 194.156.48.* 08.09.10, 10:55
            a co do częstszych kontroli osób o ciemniejszej karnacji skóry, to cóż, nie wzięło się to znikąd... Przykre ale prawdziwe.
          • Gość: orient Re: Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu, b IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.10, 10:58
            > czyli że w zasadzie faceta przegrzebali tak sobie, a muzom.

A na jaki materiał wybuchowy piszczy bramka? Na powszechne typu trotyl, pentryt, heksogen, azydek ołowiu, piorunian rtęci czy mniej standardowe jak HMTD?

> Chyba nie zauważyłeś że ten Sikh jest obywatelem brytyjskim, już nie mówiąc o t
            > ym że Hindusi nie walą jakoś do nas drzwiami i oknami.

Chyba nie zauważyłeś postu na który odpowiadam. Jak go zauważysz to go przeczytaj. Ten Sikh, jako obywatel UE nie potrzebował w ogóle _wizy_ a o tym była mowa.

> Oczywiście procedury na lotniskach całego świata dopuszczaja możliwość rewizji
            > osobistej, ale przeważnie nie wynika to z tego, że jakaś pani czy pan ma na gło
            > wie powiedzmy kapelusz, zazwyczaj bywają ku temu konkretniejsze przesłanki.

To znaczy, że nie mają prawa zażądać zdjęcia kapelusza i jego obmacać? No nie żartuj. Prawie jak w banku masz to, że to zrobią.
            Mam
            > syna który jest brunetem z ciemną karnacją

Jestem brunetem z bardzo ciemną karnacją a na dodatek bardzo szybko i na długo się opalam. Często latam do Szwajcarii, Niemiec, UK, Kanady i USA. Do Francji, fakt, poleciałem ze 2 czy 3 razy. Nigdy nie miałem problemu z bagażami oprócz standardowych kłopotów typu ja poleciałem do N.Y. a mój bagaż do Dubaju. Najwidoczniej, twój syn, ogłupiony, przez różnych "obrońców" praw człowieka rzucał się jak g. w betoniarce, to mieli podstawy sądzić, ze ma coś na sumieniu. BTW jak mu tak podróże podniebne szkodzą to niech jedzie koleją.
      • Gość: Ziąą Re: Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu, b IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.10, 18:24
        Bardzo dobrze zrobili celnicy! No bez jaj! Ja wiem, ze mozna powiedziec, ze to rasizm, brak kultury etc. Pamietac jednak nalezy, ze tu chodzi o bezpieczenstwo! I niech ten pan nie mowi nic o tym jak jest na innych lotniskach. U nas jest tak! I to normalne! Nie dajmy sie zwariowac, bo w imie rzekomej poprawnosci politycznej dobrniemy do jakiejs chorej sytuacji (ktora juz ma miejsce w Europie Zachodniej)
    • Gość: orient Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu, bo ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.10, 10:01
      To niech sobie lata po tych 40 lotniskach.
    • hank_chinaski Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu, bo ... 08.09.10, 10:04
      Jak zwykle polskie prawo, ablo urzednicy je egzekwujacy, sa wyjatkowi w swojej glupocie. Dobrze, ze sa ludzie jak bohater powyzszego artykulu, ktorzy biora sprawy w swoje rece, moze po karze finansowej szef strazy granicznej zmieni zdanie. Niestety jestesmy zasciankiem Europy. Drogie samochody, architektura, pieniadze to nie wszystko. Ta tepa mentalnosc zmieniala sie bedzie jeszcze przez kilkadziesiat lat. Niestety o wiele blizej nam do Rosji niz np do Francji. Poza duzymi miastami gdzie tez bywa roznie glownie panoszy sie polska dobroduszna ciemnota - ludzie rzadko zyczliwi i oswieceni. Kazdy chce byc szlachcicem ale wiekszosc z nas to potomstwo chlopo-robotnicze. Prostota i mialkosc umyslu wychodzi na kazdym kroku. Za jakies 2-3 dekady moze to sie zmieni.
      • Gość: solotu Re: Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu, b IP: *.web.vodafone.de 08.09.10, 11:25
        A ty hak_chinaski jesteś niestety delikatnie powiedzieć, idiota. Nie wiem dlaczego ma być jak we Francji, czy Angli nie może być po Polsku.
        Dlaczego polscy idioci uważają że to byle co, co przychodzi z zachodu to postęp?

Pozdrawiam.
    • niebo-rak Kazali mu zdjąć turban. I bardzo dobrze! 08.09.10, 10:31
      Nie podoba się? to niech siedzi w domu. Jak ktoś z Was pojedzie do arabskiego kraju, MUSI się dostosować do ich warunków. I do sądu nie poda araba (!) za to, że musi nosić się na czarno a jego żona galabiję. Albo akceptuje lokalne zwyczaje albo wypier....ć. Komu się nie podoba to proszę razem z nim. Wolna droga.
      • Gość: kurkawodna To jest Europa a nie Sikhlandia IP: *.adsl.inetia.pl 08.09.10, 10:47
        możesz pan wyznawać religię jaką chcesz, ale w Europie, w Polsce, musisz się dostoswać do tutejszych realiów i przepisów. Nie podoba się - to nie przyjeżdżaj. Jakoś w Europie są meczety, a w Arabii Saudyjskiej za postawienie krzyża dostaje się karę ukamienowania. To jest właśnie ta TOLERANCJA wymagana przez arabusów i tym podobnych. A tu mamy inny przykład. CIEKAWE ŻE MEDIA NIE PISZĄO TOLERANCJI WZGLĘDEM WIERNYCH KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO (są tylko inwektywy: mohery, radio z ryjem itp) A TAK BARDZO PRZEJMUJĄ SIĘ LOSEM JAKIEJŚ RELIGII Z KOŃCA ŚWIATA.
    • thook Powinni nakłuwać bagnetem. Jak stóg siana, 08.09.10, 10:47
      to by się pan nie oburzył.
    • Gość: sasza A gdyby to był polak z krzyżem IP: *.chello.pl 08.09.10, 11:13
      A gdyby to był polak z krzyżem na czapce to też by mu zdjąć kazali? Ciekawe?
    • Gość: komando foki Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu za o... IP: 178.56.10.* 08.09.10, 11:19
      i bardzo dobrz e, brawo celnicy, przecież w turbanie mógł być materiał wybuchowy.
    • beauty_sisi Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu za o... 08.09.10, 12:16
      zgadzam sie z facetem. ktos jeszcze powinien pozwac polska straz graniczna za nakaz zdejmowania butow - uwazam ze jest to obrzydliwe - i zdarza tylko w Polsce, a takze za szczegolne chamstwo wobec pasazerow.
      • Gość: oiooo to chyba mało podróżowałaś po świecie, IP: 194.156.48.* 08.09.10, 13:08
        na większości lotnisk często każą zdejmować buty, i bardzo wielu przypadkach są mniej grzeczni niż funkcjonariusze polskiej SG.
        • cehaem Re: to chyba mało podróżowałaś po świecie, 08.09.10, 13:18
          Mnie o to nigdy nie proszono. Nawet gdy lecialem w "glanach" tylko na Okeciu sie do tego doczepiono. W Zurychu na moje pytanie, czy mam tez zdjac buty babka na security odpowiedziala mi, ze tylko jesli mam czyste skarpetki.
          • Gość: Llama Re: to chyba mało podróżowałaś po świecie, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.10, 14:59
            Jeśli to są glany z metalowymi czubami to nie wierzę w to, że nie kazali ci zdejmować.
      • Gość: Llama Re: Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu za IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.10, 15:01
        O ile zgadzam się, że polska Straż jest wyjątkowo chamowata, o tyle ze stwierdzeniem o wyjątkowości zdejmowania butów zgodzić się nie mogę. Londyn-Heathrow, Londyn-Gatwick, Paryż-CDG, Gdańsk, Poznań, Oslo-Gardermoen czy Glasgow to tylko kilka lotnisk, w których proszono mnie o zdejmowanie butów, a noszę albo pantofle, albo trampki.
      • buggi Re: Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu za 09.09.10, 08:43

beauty_sisi napisała:

> zgadzam sie z facetem. ktos jeszcze powinien pozwac polska straz graniczna za n
        > akaz zdejmowania butow - uwazam ze jest to obrzydliwe - i zdarza tylko w Polsce
        > , a takze za szczegolne chamstwo wobec pasazerow.

A Kanade, albo USA miala pani kiedykolwiek okazje odwiedzic? Tam sa dopiero kontrole i przekopywanie bagazu. Nawet pasek od spodni trzeba na rozkaz celnika zdjac.
    • Gość: gosc Re: Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu, b IP: *.ibd.gtsenergis.pl 08.09.10, 12:17
      moim dzieciom (7 i 8 lat) na lotnisku kazano zdjac czapki z daszkiem. wczesniej o tym nie pomyslalem, ale teraz moze sie przylacze do pozwu!

• antypejsbuk Ja bym mu kazał dodatkowo zgolić brodę 08.09.10, 13:13
      Polska jest krajem cywilizowanym i zarost jest tu nie na miejscu.
    • mlodaemerytka Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu za o... 08.09.10, 14:19
      Wczoraj zamiescilam komentarz, dzisiaj go nie ma ? Trace zaufanie. Po co marnuje czas?
      Powtarzam wczorajszy wpis
      Zawsze mozna sie czegos nauczyc. Podroze przeciez ksztalca !Mam rezerwe do wszystkich
      religii !Coraz polpularniejsze jest"chowanie" sie za parawanem religii. Znamy to z Krakowskiego, tam naduzywaja krzyza. Sprawy stoja na glowie! Na religie jest miejsce
      w sercu,swiatyni ! Nie nalezy ich demonstrowac, bo wtedy "obrazaja" uczucia innych religii.
      Ludzie korzystaja z gadzetow XXI wieku, z modernizacji roznorakiem a jednoczesnie "jedna noga" - kiedy im wygodnie- tkwia w wiekach przeszlych. Chcialoby sie konsekwencji !
      Turban jest symbolem kasty, ktora jak wiemy wystepuje w Indiach/to powod do dumy/.
      Najnieszczesliwsza jest kasta najnizsza UNTAUCHEBLE /lowes class./Cztery glowne kasty k maja zakaz nie dotykania tych z najnizszej. Ta ostatnia zyje na marginesie spoleczenstwa.
      Okrutny system nie wytrzymujacy krytyki czasow wspolczesnych. Ale coz religie sa zacofane-vide-Talibowie!
      Nas moze szokowac, ze sa ludzie odrzuceni zwani nieczysci, ale tak jest. generalnie rzecz biorac wszystkie religie wykorzystuja naiwnosc, niewiedze ludzi ! dziekuje
      • scibor3 Re: Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu za 08.09.10, 15:44
        No akurat tu walnęłaś jak łysy grzywą o parapet. U Sikhów nie ma kast.
      • Gość: ateista Re: Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu za IP: *.centertel.pl 09.09.10, 09:07
        każda religia to ciemnota i zacofanie i wierzenie w bajki. bez żadnej religi można być dobrym człowiekiem.
    • Gość: ed Panie obywatelu świata Sikhu. My musimy poddawać IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.10, 14:21
      się prawom obcych państw i ty takze. Nie mozemy tolerować następnych wyjatków. Tu nie musimy znać waszych obyczajów a ty przybyszu musisz podporządkować sie naszym. I tyle
    • Gość: Papageno Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu za o... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.10, 14:45
      Chwała polskim Pogranicznikom!Cieszę się,że na forum jest tak dużo "nietolerancyjnych" wpisów.Sikh niech się cieszy,ze nie wypadło mu posłować do Vlada Tepesa na Wołoszczyznę,przed kilkuset laty ;-)))) ! Rumuński władyka za nie zdjęcie turbanów,kazał je Turkom do łbów poprzybijać!Do historii i legendy przeszedł jako Vlad Palovnik Dracula ;-).Jak jedziemy w gości to trzeba się dostosować do miejscowych obyczajów.Powinien dostać zakaz wjazdu do Polski i furda!I tak Polska stała się karczma zajezdną dla wszelkiego smiecia.Walka z teroryzmem to właśnie taka rzetelna postawa naszych pograniczników,a nie wysyłanie "Naszych Jaśków" do Afganistanów i innych banditenlandów!Jak chce zadzierać do niech idzie w tym swoim turbanie na msze do kościoła gdzieś na Podhalu.Górale go najlepiej nauczą szacunku ;-).Zapraszam na Podhale!
    • Gość: MKZ Kazali mu zdjąć turban. Pozwał ich do sądu za o... IP: *.146.60.4.nat.umts.dynamic.eranet.pl 08.09.10, 22:38
      Jak zwykle w naszym kraju wszyscy czują się mocni każdy kto przy jedzie może się stawia mundurowym i miec ich gdzieś
    • motd dzikus :/ 09.09.10, 16:27
      Kolejny po "krzyzakach" zabobonny dzikus probujacy sie narzucac ze wszem i wobec ze swoimi sredniowiecznymi guslami. Nie podoba sie, to na baobab, tam gdzie twoje miejsce :/
    • Gość: olo A wiadomo co miał pod turbanem-lepiej sprawdzić IP: *.mofnet.gov.pl 10.09.10, 12:51
      Jego do sądu Straż Granmiczna powinna pozwać za utrudnianie kontroli. Ja chće bezpiecznie latać i lepiej nich sprawdzają dokładnie takich i innych. Zbużony bo może próba nie wyszła jemu uśpienia czujnoiści Straży Granicznej.
    • rafal-1972 W cywilizowanej części świata zdjęcie nakrycia 19.04.11, 10:35
      głowy nie jest czynnością wstydliwą. Nie podoba się? TO WYNOCHA!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka