Dodaj do ulubionych

Miliar PLN. Bielecki planuje obwodnicą śródmiejską

IP: 46.113.93.* 04.11.10, 16:20
tylko jeden miliar ??
Obserwuj wątek
  • Gość: kirr Miliard PLN. Bielecki planuje obwodnicę śródmie... IP: 109.243.173.* 04.11.10, 17:04
   Mam nadzieję, że nigdy nie dojdzie do budowy estakad nad Pl. Zawiszy czy Rondem Daszyńskiego, byłaby to klęska urbanistyczna dla tych okolic. Kilometr od PKiN robić trasę szybkiego ruchu?? Jak takie estakady wyglądają, widać przy Centralnym. To jest miasto a la lata 70.
   Elementami obwodnicy śródmieścia jest trasa AK/Prymasa Tysiąclecia/Trasa Łazienkowska, a Towarowa i Okopowa to powinny być normalne miejskie ulice, w końcu to w ich stronę przesuwa się centrum. Bielecki Czesławie, nie kompromituj się już więcej.
   • Gość: sky_fifi Re: Miliard PLN. Bielecki planuje obwodnicę śródm IP: *.146.255.148.nat.umts.dynamic.eranet.pl 04.11.10, 17:44
    Będzie klęska urbanistyczna dla Pl. Zawiszy czy Ronda Daszyńskiego? A co tam jest teraz? Teraz to jest klęska urbanistyczna, zwłaszcza przy Pl. Zawiszy.

    "Kilometr od PKiN robić trasę szybkiego ruchu??"
    A co tam jest teraz? Deptak? Przecież Towarowa ma po 3 pasy w każdą stronę, a pośrodku torowisko tramwajowe.
    Fajny pomysł, żeby z Towarowej zrobić "normalną miejską ulicę", jednak jest to jedyny przejazd przez tory kolejowe w tej okolicy. Następny jest dopiero za dw. zachodnim. Niestety, tory kolejowe są zakałą komunikacyjną w Warszawie (wystarczy spojrzeć na mapę).
    • Gość: jacek Miliard PLN. Bielecki planuje obwodnicę śródm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.10, 18:57
     > Będzie klęska urbanistyczna dla Pl. Zawiszy czy Ronda Daszyńskiego? A co tam je
     > st teraz? Teraz to jest klęska urbanistyczna, zwłaszcza przy Pl. Zawiszy.

     niemniej jednak mieszka tam cala masa ludzi - po co im dodatkowy halas i spaliny ???

     > "Kilometr od PKiN robić trasę szybkiego ruchu??"
     > A co tam jest teraz? Deptak? Przecież Towarowa ma po 3 pasy w każdą stronę, a p
     > ośrodku torowisko tramwajowe.
     > Fajny pomysł, żeby z Towarowej zrobić "normalną miejską ulicę", jednak jest to
     > jedyny przejazd przez tory kolejowe w tej okolicy. Następny jest dopiero za dw.
     > zachodnim. Niestety, tory kolejowe są zakałą komunikacyjną w Warszawie (wystar
     > czy spojrzeć na mapę).

     i na ten temat Czesiu jakos milczy ...
     • Gość: Admiral Re: Miliard PLN. Bielecki planuje obwodnicę śródm IP: *.chello.pl 04.11.10, 19:18
      Akurat estakada nad Daszyńskiego i Pl. Zawiszy to dobry pomysł. Placu Zawiszy - odkąd obok bochomazowatego Hotelu Sobieski postawiono Toi - Toja nic nie jest w stanie zepsuć i cokolwiek tam powstanie - może mu tylko pomóc.

      Oczywiście ta estakada nad Pl. Zawiszy to nie mogłaby być zwykła, paskudna deska, jakie zwykle powstają. W tym miejscu, oprócz inżynierów drogowców powinni ją projektować ARCHTEKCI - tak aby powstał landmark, który stanowić będzie bramę do ścisłego centrum. Mogłaby powstać konstrukcja zawieszona na linach typu extardosed z fantazyjnym pylonem albo podwieszona pod łukiem jak jedna z dróg lokalnych nad S3.
      Po prostu ta"estakada miałaby być nie tylko obiektem inżynieryjnym - ale architektonicznym urządzającym przestrzeń - tak jak Most Świętokrzyski.
      • Gość: jacek takie przypomnienie dla malo rozgarnietych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.10, 22:39
       1. od dekad nie mozna zbudowac polaczenia al Jerozolimskich - przez co dojazd do centrum odbywa sie wiecznie zakorkowana Niemcewicza

       2. zaden architekt nie zaprojektuje estakady - wezla drogowego w tym miejscu - to bylaby jego smierc zawodowa

       3. most Swietokrzyski jest rzeczywiscie piekny - ale rozwiazania drogowe w otoczeniu to pomnik absurdu

       4. oczywiscie samo pojecie "obwodnica srodmiejska" to oxymoron

       5. sugerowenie wykorzystanie pl. Zawiszy, ul Raszynskiej - jako czesci trasy przelotowej dowodzi upadku umyslowego pomyslodawcy

       100% zenady 0 % rozwiazania

     • Gość: sky_fifi Re: Miliard PLN. Bielecki planuje obwodnicę śródm IP: *.146.255.128.nat.umts.dynamic.eranet.pl 04.11.10, 19:55
      Sęk w tym właśnie, że całkiem mało ludzi tam mieszka. Pl. Zawiszy - gdzie te mieszkania? Naokoło dziadostwo (czyli dworzec i tory), hotel i biurowce. Rondo Daszyńskiego - przecież tu nie ma żadnych mieszkań.

      A swoją drogą mógłby w końcu ktoś się zająć kwestią torów kolejowych w Warszawie.
      Nie tylko Czesław na ten temat milczy, Gronkiewicz-Waltz również.
      • robert_wwa Re: Miliard PLN. Bielecki planuje obwodnicę śródm 04.11.10, 20:52
       A co oni mogą zrobić z torami? Tory to własność PKP i są poza władztwem miasta. Już wielki plus dla ministerstwa infrastruktury, że zmienili prawo i tereny kolejowe mogą być wpisywane do planów zagospodarowania. Ale stricte z torami to niewiele mogą zrobić chyba, bo i co tak na prawdę można?
       • Gość: jacek co mozna i powinno zrobic z torami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.10, 22:59
        1. kiedys w Warszawie funkcjonowaly dziesiatki zakladow przemyslowych, zaopatrywanych i obslugiwanych koleja - dzis takie tory i bocznice rdzewieja i blokuja rozwoj drog

        2. kiedys infrastruktura kolejowa polozona byla poza terenem zurbanizowanym - dzis jest w srodku miasta - i po prostu przeszkadza

        3. linie dalekobiezne ograniczaja przepustowosc linii srodmiejskiej - linia ta dla miasta jest znaczacym obciazeniem - a w wielu przypadkach pociagi pomiedzy Warszawa Zach. i Wsch jezdza puste, nawet jednak przy pelnym obciazeniu pociag IC miescie duzo mniej pasazerow niz pociag SKM/KM, przy prawidlowo funkjonujacej SKM (np co 5 minut) pociag do Gdanska moglby ruszac z W-wy Wsch, a do Krakow z W-wy Zach,umozliwiajac wykorzystanie dw. Centralnego dla KM/SKM (pociag do lotniska Okecie ma go omijac !!!)

        4. bez racjonalizacji i ograniczen PKL w Warszawie, oraz podporzadkowania PKL interesom miasta wiekszosc problemow komikacyjnych w Warszawie nie da sie rozwiazac

        5. obecny model funkcjonowania PKL w Warszawie w zasadzie wyklucza mozliwosc realnego wprowadzenia TGV (lub alternatywy)

        6. przypomniec tez nalezy, ze w latach 70 zlikwidowano kolejki waskotorowe do Marek i do Gory Kalwarii

        a wiec jest co robic - odwagi i wytrwalosci !!!!
        • Gość: sky_fifi Re: co mozna i powinno zrobic z torami IP: *.146.225.232.nat.umts.dynamic.eranet.pl 04.11.10, 23:55
         Tak właśnie, jest co robić.
         Być może problemem nie jest nadmiar samochodów, tylko to, że Warszawa w wielu miejscach nie ma normalnego układu ulic i ruchu miejskiego z powodu torów kolejowych. Wola jest odcięta od Ochoty - bo tory kolejowe. Żoliborz od Śródmieścia - ten sam powód. A Praga? Spójrzcie na mapę i zobaczcie, ile jest przejazdów przez tory.
         Kolejny temat to trasa łazienkowska, rów przecinający miasto.
         Jest co robić. Może któryś z kandydatów się zainteresuje?
        • robert_wwa Re: co mozna i powinno zrobic z torami 05.11.10, 08:30
         Tylko ja stwierdzenie "kwestią torów" nie rozumiem jako zajęcie się funkcjonowaniem pociągów na tych torach, a np gdzieniegdzie likwidacji i ograniczenia.

         Ty piszesz o tym jak powinny pociągi jeździć i tu jakby pełna zgoda dobrze by było aby trochę zmienić. Ale też i Hania co jedyne może do walczyć o lepszy rozkład i więcej pociągów SKM i dalej PO/PiS kto by nie zwyciężył o to samo na Mazowszu. Ale już dalekobieżnych nie wyrzuci z miast, bo to nie jej władztwo.
    • Gość: M. Re: Miliard PLN. Bielecki planuje obwodnicę śródm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.11.10, 13:40
     cyt.'Niestety, tory kolejowe są zakałą komunikacyjną w Warszawie (wystar
     > czy spojrzeć na mapę)'
     - brawo Panie Urbanisto! Komunikacja zbiorowa zakałą komunikacyjną w Warszawie :)
     Więcej dróg dla samochodów nie poprawi jakości komunikacji,chyba że Pan bielecki zaprojektuje wszędzie estakady i Warszawa zacznie wyglądać jak z filmu 5 element. Polecam także zapoznać się z dotychczasowymi dziełami Pana Architekta np:
     wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/55,61085,3569076,,,,3569231.html
     Ps. Pamiętacie innego kandydata, który podkreślał, że skontaktuje się z inżynierami i powstaną 'plany dróg! plany dróg!'
     www.youtube.com/watch?v=v7kIOkSTpeQ&feature=related
  • peppers01 Bezpartyny? 04.11.10, 17:42
   Pan Czelaw Bielecki knadydat bezpartyjny? Wolne zarty! Pan Bielecki zostal namowiony i zgloszony jak kandydat na Prezydena Warszawy przez PiS. W PO podobna sytuacja ma miejsce w Sopocie gdzie niby jako kandydat bezpartynjy staruje Pan Karnowski.
   I niestety cokolwiek by Pan Bielecki nie mowil i jakichkolwiek by nie mial pomyslow osobisice niez zgalosuje na jego kandydature gdyz nie mam najmniejszej ochoty wpsierac partii, ktora od kilku ladnych lat niszczy w sposob ewidentny zycie publicze w Polsce. Partii, ktora zajmuje sie na powaznie jedynie teczkami SB, tropinienim domniemanaych spiskow i `Dziadkami w Wermachcie`. Partii, ktora w ramach sporu politycznego potrafi sie jedynie obrazac i nazywac swoich oponentow zdrajcami. I dopoki sytacja ta sie nie zmieni (a raczej sie nie zmieni patrzac na ostatnie poczynania PIS- zmarginalizowanie Pani Kluzik i Pana Poncyliusza, bojkot RBN przez Pana Jaroslawa Kaczynskiego) osoby kojarzone z ta partia nie moga liczyc na moj glos. Niezaleznie od tego jakie skladalyby obietnice i jaki prezentowalyby program.
   • Gość: kaczor Re: Bezpartyny? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.10, 22:24
    peppers01 napisał:

    > Pan Czelaw Bielecki knadydat bezpartyjny? Wolne zarty! Pan Bielecki zostal namowiony i zgloszony jak kandydat na Prezydena Warszawy przez PiS.
    > I niestety cokolwiek by Pan Bielecki nie mowil i jakichkolwiek by nie mial pomyslow osobisice niez zgalosuje na jego kandydature gdyz nie mam najmniejszej ochoty wpsierac partii,
    osoby kojarzone z ta partia nie moga liczyc na moj glos. Niezaleznie od tego jakie skladalyby obietnice i jaki prezentowalyby program.

    Typowe dla wiekszosci polakow, trzymam sie polskich narodowych przywar zawisc i msciwosc do tego stopnia iz staje sie bezmozgowcem i slepym na to co dzieje sie wokol mnie.
    Gratuluje poczucia odpowiedzialnosci i samodzielnych decyzji nie inspirowanych przez doskonaly pijar zaprzyjaznionych mediow.
    Z takimi ludzmi tylko mozemy sie kiscic we wlasnym sosie jak to woli moze byc gownie.
    nareszcie pojawia sie kandydat fachowiec a tu benc, nic z tego bo naznaczony przez znienawidzonego kaczora, ktory wystawil go wiedzac iz nie ma szans i nic nie ryzykuje.
    Staje sie smutna prawda iz w Polsce wiodacym trzonem staja sie bezmozgowcy, tworzac dwa skrajne bieguny, stare mochery i mlode koty po licencjatach.
    • peppers01 Panie `Kaczor`. 04.11.10, 23:21
     Panie `Kaczor`, zacznijmy od tego, ze ja w swojej wypowiedzi staralm sie nikogo nie obrazac. Nazywalem rzeczy po imieniu. To fakt. Ale nikogo nie nazwlaem bezmozgowcem, gownem itp. Ale to tylko tak na marginesie.
     Niestety nadchodzace wybory sa wyborami partyjnymi. Taka juz mamy w Polsce ordynacje. Co z tego, ze wygra czlowiek chocby najznamienitszy skoro jego dzialania beda w bardzo duzej (jesli nie przewazajacej) mierze ograniczone przez linie partyjna. Problem ten nie dotyczy tylko PiS. Chociaz akurat w tej partii jest az nadto wyrazny. Pan Bielecki bedac prezydentem i tak nie zrobilby w stolicy nic wiecej niz pozwoliliby mu Pan prezes (czyli Pan kaczynski albo Pan Ziobro) Ktoi ludzi sie, ze mogloby byc inaczje oszukuje sam siebie. A linia PiS mi osobisice sie absolutnie nie podoba. Nie chce aby w stolicy byly realizowane pomysly tej partii. Oczywiscie byc moze ktos inny jest tymi pomyslami zachwycony. To jest demokracja. Miastem nie radzi jeden czlowiek a sztab ludzi. Sam jeden Pan Bielcki chocby najznamienitszy i sprawny nie wygra z rzesza zwyklych urzednikow ratusza nadanych z ramienia partyjnego. Nie ciezko sie zas domyslic i z w razie wygranej Pana Bieleckeigo wiekszosc stolkow w ratuszu objeli by ludzie PiS. I to z duzym prawdopodobienstwem Ci z grupy `jastrzebi`. A tego jako wyborca wolalbym ze wszech miar uniknac. Poza tym (przepraszam bo byc moze Pana jako zwolennika PiS to urazi) niezbyt przemawia do mnie profesjonalizm i fachowosc osoby firmujacej swoim nazwiskiem partie ktorej prezes w sposob jawny lekcewazy glowe panstwa wybrana w demokratycznych wyborach. Parti ktorej czlonkowie slecza po nocach w archiwach IPN tylko po to aby nastpenie promieniejac przed prezesem blokowac wybory do TK przy pomocy jakis notatek. Parti, ktora wspiera historykow lubujacych sie w niszczeniu rozpoznawalenj w swiecie ikony Solidarnosci czyli osoby Pana Lecha Walesy.
   • Gość: Admiral Re: Miliard PLN. Bielecki planuje obwodnicę śródm IP: *.chello.pl 04.11.10, 19:33
    Teraz możnaby te rachunki zrewidować i myślę, że w koło 500 - 560 mln można by się zmieścić.

    Puszczenie ruchu z obwodnicy "po ziemi" na Wiatracznej to oczywiście paranoja, bo to najlepszy pomysł na zrobienie tam parkingu, o uciążliwości tego rozwiązania nie wspominając.

    Pan Bielecki zapomniał, że odkąd jego były prycypał śp. prezydent Kaczyński wywalił Al. Tysiąclecia i wsadził Obwodnicę Śródmieścia na Wiatraczną - to teraz muszą się tam zmieścić DWIE trasy - Obwodnica Śródmieścia w klasie GP i lokalna Trasa Krasińskiego łącząca w Targówkiem w klasie G.
  • Gość: hjan Miliard PLN. Bielecki planuje obwodnicę śródmie... IP: *.chomiczowka.waw.pl 04.11.10, 19:15
   Kandydatowi do sztambucha: tunel pod Wisłostradą otwarty 7 lat temu - sierpień 2003 kosztował 210 mln zł, o 30 więcej niż planowano. Kryzys, inflacja itp i specjalista - w końcu architekt - powinien umieć policzyć zwyżkę kosztów o czasie wykonania takiej inwestycji nie wspominając. Jak wszyscy z tej formacji udaje, że rzeczywistość jest inna.
   A ponadto: Warszawa warta jest ślubu! (Tak jak Paryż - mszy!) Choć dla KK to i tak nadal jest konkubinat. ;-)
   • Gość: krajan Re: Populizm i Smęcenie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.10, 22:03
    Gość portalu: gh67 napisał(a):

    > W 2 lata ciężko byłoby o porządne projekty budowlane 10 węzłów... Gdzie czas na
    > resztę trasy, pozwolenia, przetargi i wykup terenu? Jakieś nowe proszki były k
    > onsumowane z kolegami z "jedynie popierającej" partii?

    Nie wiele mam w zyciu do powiedzenia gh67, ale ciagle mysle jak tu kogos zdyskredytowac.
    Na tym wlasnie polega roznica fachowca Bieleckiego z ksiegowa Hanka iz obecnej prezydent nie wiele wychodzi bo wiele pomyslow jest topionych przez jej urzedasow jako niemozliwe i sie nie da zrobic jesli sie nie da, bo jesli sie da to i cuda wyjda.
    Przyklad inwestycji apartementowcow nad jeziorkiem Czerniakowskim w otulinie parku krajobrazowego dzieki decyzji urzedasow wydanej w dwa dni ze sprytnym ominieciem prawa, widac jak petent po ludzku to i urzedas czlowiek.
    Wielu woli narzekac na wladze przez kolejna kadencje akceptujac cdn HGW niz oczekiwac rzeczy realnych dzieki generalnym zmianom i przewietrzeniu ratusza z gnilizny, smieci roznej masci.
  • Gość: Amaro Czekam na kandydata IP: *.acn.waw.pl 04.11.10, 20:04
   który obieca (a jako prezydent zrealizuje) tylko (aż) dwie rzeczy: (1) posprząta Warszawę i (2) rozwiąże problem parkowania w miejscach niedozwolonych (zaparkowanie ma skutkować w ciągu 10 minut odholowaniem samochodu na parking SM). TYLKO TYLE.
   • Gość: krajan Re: Czekam na kandydata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.10, 22:10
    Gość portalu: Amaro napisał(a):

    > który obieca (a jako prezydent zrealizuje) tylko (aż) dwie rzeczy: (1) posprząt
    > a Warszawę i (2) rozwiąże problem parkowania w miejscach niedozwolonych (zapark
    > owanie ma skutkować w ciągu 10 minut odholowaniem samochodu na parking SM). TYL
    > KO TYLE.

    tym sie roznie od Amaro iz wole prezydenta ktory zrealizuje wiecej niz dwa, chocby 7 punktow jak Bielecki proponuje, rwniez w tych dwoch punktach; 1 nie zasmieca Warszawy i 2 zapewni miejsca parkowania budujac siec parkingow.
    I tylko tyle, tyle ze inaczej
    • Gość: kub Re: Czekam na kandydata IP: *.chello.pl 05.11.10, 09:26
     Póki co to Pan Bielecki tylko obiecuje. Problem w tym że obiecuje takie bajki, że aż dziw bierze, że ktoś to może brać na poważnie. Hanka tez obiecywała sieć SKM-ki oplatającą całe miasto, a teraz mówi że to plan był na dwie kadencje...
     Pan Bielecki będąc architektem powinien znać procedury oraz czas jaki miją od pomysły do realizacji projektu. Woli jednak opowiadać bajki i próbuje pod płaszczykiem bezpartyjnego kandydata wykorzystać niechęc do Hanki.
  • felicjan15 W centrach miast buduje się tunele nie estakady 04.11.10, 20:23
   W cywilizowanych krajach w centrach miast buduje się tunele nie estakady. Chyba architekt Bielecki zapatrzył się na rozwiązania z lat 60-70 XX wieku. Warszawa ma złe i dobre rozwiązania - dobre to TŁ na terenie Śródmieścia i Mokotowa, oraz połączenie Kasprzaka i Wolskiej w tunelu.
   Nie tylko w Europie zachodniej są tunele - w takim Kairze ulice wzdłuż Nilu przecinaja sie poprzecznymi krótkimi tunelami.
   To właśnie Trasa Łazienkowska na terenie Ochoty powinna biec w wykopie pod Żwirki i Wigury oraz Grójecką.
   Tramwaj z Wilanowa nie powinien kończyć się przed Dworcem Zachodnim ale biec w tunelu i łączyć się z tramwajem na Kasprzaka. Wtedy odciążona będzie Towarowa.
  • Gość: hmm Miliard PLN. Bielecki planuje obwodnicę śródmie... IP: *.chello.pl 04.11.10, 22:52
   sam jezdze samochodem ale widze jaki tłok panuje w komunikacji miejskiej. Naprawde szkoda kasy na jakieś węzły i trasy w centrum. wsystko i tak się zakorkuje - musimy ograniczac ruch samochodów a nie go powiekszac:
   - Obwodnica musi być daleko od miasta.
   - Parkingi na obrzezach skąd mozna dostac się do Centrum metrem lub tramwajem.
   - komunikacja miejska oparta na ruchu bezkolizyjnym ( najlepiej rozwijać metro i tramwaje).
   - rowery ( stojaki, sciezki, wypozyczalnie)


   budowa w centralnych punktach miasta wezłów komunikacyjnych to pomysł trącący mega archaizem. ten pan na pewno jest architektem? Widział jakieś miasto w europie?
  • peppers01 Panie `Kaczor` 04.11.10, 23:20
   Panie `Kaczor`, zacznijmy od tego, ze ja w swojej wypowiedzi staralm sie nikogo nie obrazac. Nazywalem rzeczy po imieniu. To fakt. Ale nikogo nie nazwlaem bezmozgowcem, gownem itp. Ale to tylko tak na marginesie.
   Niestety nadchodzace wybory sa wyborami partyjnymi. Taka juz mamy w Polsce ordynacje. Co z tego, ze wygra czlowiek chocby najznamienitszy skoro jego dzialania beda w bardzo duzej (jesli nie przewazajacej) mierze ograniczone przez linie partyjna. Problem ten nie dotyczy tylko PiS. Chociaz akurat w tej partii jest az nadto wyrazny. Pan Bielecki bedac prezydentem i tak nie zrobilby w stolicy nic wiecej niz pozwoliliby mu Pan prezes (czyli Pan kaczynski albo Pan Ziobro) Ktoi ludzi sie, ze mogloby byc inaczje oszukuje sam siebie. A linia PiS mi osobisice sie absolutnie nie podoba. Nie chce aby w stolicy byly realizowane pomysly tej partii. Oczywiscie byc moze ktos inny jest tymi pomyslami zachwycony. To jest demokracja. Miastem nie radzi jeden czlowiek a sztab ludzi. Sam jeden Pan Bielcki chocby najznamienitszy i sprawny nie wygra z rzesza zwyklych urzednikow ratusza nadanych z ramienia partyjnego. Nie ciezko sie zas domyslic i z w razie wygranej Pana Bieleckeigo wiekszosc stolkow w ratuszu objeli by ludzie PiS. I to z duzym prawdopodobienstwem Ci z grupy `jastrzebi`. A tego jako wyborca wolalbym ze wszech miar uniknac. Poza tym (przepraszam bo byc moze Pana jako zwolennika PiS to urazi) niezbyt przemawia do mnie profesjonalizm i fachowosc osoby firmujacej swoim nazwiskiem partie ktorej prezes w sposob jawny lekcewazy glowe panstwa wybrana w demokratycznych wyborach. Parti ktorej czlonkowie slecza po nocach w archiwach IPN tylko po to aby nastpenie promieniejac przed prezesem blokowac wybory do TK przy pomocy jakis notatek. Parti, ktora wspiera historykow lubujacych sie w niszczeniu rozpoznawalenj w swiecie ikony Solidarnosci czyli osoby Pana Lecha Walesy.
  • Gość: Jacek Absolutna BZDURA IP: *.home.aster.pl 04.11.10, 23:22
   Pomysł Pana Bieleckiego z PPP (partnerstwem prywatno-publicznym) to bzdura! W jaki sposób prywatna firma miałaby zarobić na tej inwestycji? Pobierając opłaty od przejeżdżających? Pan Bielecki nie ma zielonego pojęcia w tematach w których się wypowiada - to nie ma racji bytu od strony ekonomicznej! PPP sprawdza się przy takich inwestycjach, jak autostrady (zysk z wpłat uiszczanych przez kierowców), inwestycje w komunikację miejską (wpływy z biletów), itp. Ale NIE przy ulicach miejskich!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka