Zmiany w ruchu przy pl. Wileńskim. Zamykają Tar...

19.11.10, 12:23
"W czwartek zakończyła się budowa skrętu torowego który umożliwi jazdę z ul. 11 Listopada w kierunku ul. Ratuszowej i odwrotnie"

Naprawdę? Na pewno się skończyła budowa prawoskrętu z 11-go listopada w Targową do ratuszowej? Na 100% jesteście pewni?
    • Gość: antyBufet Pewni nie są, ale kazali napisać to napisali. IP: *.home.aster.pl 19.11.10, 13:07
      • ignatz Re: Pewni nie są, ale kazali napisać to napisali. 19.11.10, 13:34
        Chodzi o to że wczoraj tamtędy jechałem i niczego nie widziałem. Albo tory są tak wyśmienicie wypoziomowane z asfaltem, albo zawieszenie mojego auta jest tak wyborne (wątpię), albo mam coś z oczyma, albo nie wiem, tory są poprowadzone górą, w górę nie patrzyłem :-)
    • Gość: jadzai Zmiany w ruchu przy pl. Wileńskim. Zamykają Tar... IP: *.acn.waw.pl 19.11.10, 13:32
      narkoman jakiś to wszystko pisał
    • Gość: kk Zmiany w ruchu przy pl. Wileńskim. Zamykają Tar... IP: *.acn.waw.pl 19.11.10, 13:52
      Naprawdę wesoło będzie, gdy zaczną budować samą stację i zamkną skrzyżowanie Targowej z al. Solidarności. Jeśli teraz przejechanie tego skrzyżowania w godzinach szczytu to istny horror, to co będzie na drogach objazdowych?

      Mała dygresja: jak to przed wyborami moja skrzynka zasypywana jest ulotkami kandydatów. Prawie wszyscy (zarówno kandydaci do Rady Miasta, jak i do Rady Dzielnicy Targówek), jeśli piszą w programie o rozwiązaniu problemów komunikacyjnych dzielnicy, wspominają o domknięciu obwodnicy śródmiejskiej. Wszyscy, ale nie kandydaci PO. Ci piszą o poszerzeniu Wincentego, Łodygowej (od dawna oczekiwane i planowane przebudowy, które pomogą rozładować lokalne zatory), ale te inwestycje prawie nic nie zmienią, dopóki z Targówka nie da się normalnie WYJECHAĆ. Innymi słowy szanowni kandydaci z PO raczą sobie kpić z mieszkańców Targówka. Rodzi się pytanie: skoro i tak zwycięstwo mają w kieszeni, to po co prowadzić pseudo-merytoryczną kampanię? Wystarczyłoby ładne zdjęcie i duże logo partii.
      • Gość: gari Re: Zmiany w ruchu przy pl. Wileńskim. Zamykają T IP: 87.205.146.* 19.11.10, 14:10
        wspominają o domknięciu obwodnicy śródmiejskiej. Wszyscy, ale nie kandydaci PO

        Widocznie tylko oni nie muszą obiecywać gruszek na wierzbie.
        • Gość: kk Re: Zmiany w ruchu przy pl. Wileńskim. Zamykają T IP: *.acn.waw.pl 19.11.10, 15:40
          Gość portalu: gari napisał(a):

          > Widocznie tylko oni nie muszą obiecywać gruszek na wierzbie.

          Ależ tak właśnie jest! Ba, jeśli spojrzeć np. na program HGW w zakresie komunikacji to nie trudno zauważyć, że ona nie obiecuje właściwie NIC, poza dokończeniem już trwających inwestycji i paroma ogólnikami.

          To jest najlepsza metoda - nic nie obiecywać, skoro wyborcy i tak nas wielbią, choćbyśmy nie nawet kiwnęli palcem przez całe cztery lata. Byle był spokój!
    • Gość: kosc Re: Zmiany w ruchu przy pl. Wileńskim. Zamykają T IP: 155.94.70.* 19.11.10, 14:05
      Czy tak trudno dodac mapke objazdow? Czy kazdy musi zastanawiac sie ktoredy ten objazd bedziesz szedl? Jak zwykle wszystko po lebkach i byle jak.
      • Gość: gari Re: Zmiany w ruchu przy pl. Wileńskim. Zamykają T IP: 87.205.146.* 19.11.10, 14:12
        Mapka kosztuje, a portal jest darmowy. Jeśli ktoś zrobi ją do papierowej Wyborczej to i na portalu się pojawi.
      • Gość: Tramajem wpław Re: Zmiany w ruchu przy pl. Wileńskim. Zamykają T IP: 213.17.245.* 19.11.10, 14:14
        Gość portalu: kosc napisał(a):

        > Czy tak trudno dodac mapke objazdow? Czy kazdy musi zastanawiac sie ktoredy ten
        > objazd bedziesz szedl? Jak zwykle wszystko po lebkach i byle jak.

        Zainwestuj w mapę miasta, jak nie znasz tych ulic. Jeśli Cię nie stać - podejdź do Punktu Obsługi Pasażera ZTM - dadzą Ci darmową mapkę.
    • Gość: bywalec Targowej Zmiany w ruchu przy pl. Wileńskim. Zamykają Tar... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.10, 20:29
      I znowu młody redaktorze wtopa.... nic nie jest jeszcze zrobione. Zapraszamy w to miejsce, pooglądaj, pomyśl i napisz coś sensownego. Bo na razie ten artykuł to jedna wielka bzdura.
    • Gość: Warszawiak Ile musiałoby być linii metra IP: *.warszawa.mm.pl 19.11.10, 23:02
      Nawet jakby w Warszawie było 10 linii metra o łącznej długości kilkuset kilometrów to na tym forum będą tacy, którzy bełkotać będą o złej komunikacji - czytaj nie dość szerokich ulicach.
      • Gość: mETRO NA PRAGĘ Re: Ile musiałoby być linii metra IP: 212.160.172.* 03.12.10, 11:55
        Każdemu wolno narzekać. Podobno, Polska to wolny kraj. Nie ważne kto rządzi miastem, władzę należy krytykować za błędy i niedociągnięcia , bo sami pchali się na stołki, a po za tym ktoś ich wybrał, więc nie ma lekko. Muszą się liczyć nawet z najgłupszą krytyką, bo wyborcy mają do tego prawo, a urzędasy są od tego żeby wysłuchać i zareagować, bo między innymi na tym polega demokracja
    • Gość: jacek Bufet teraz kompletnie zablokuje Pragie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.10, 09:24
      to zemsta Bufetu za nadchodzaca kleske w wyborach i splyniecie do Wisly
    • Gość: imax999 Zmiany w ruchu przy pl. Wileńskim. Zamykają Tar... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.11.10, 14:10
      Witam
      Niestety szykują się do tego. Ustawili tablicę informującą o tym, że skręt z Solidarności w lewo w Targowa nie ma sensu ( zamknięte 11 listopada i kawałek Targowej). Wyznaczyli też "super" objazd. CZY TAM NAPRAWDĘ NIKT NIE MYŚLI??? Dlaczego nie wyznaczyli lewoskrętu z Solidarności w Jagielońską? W zasadzie, to z chwilą zamknięcia rzeczonego odcinka poranny korek będzie sięgał od Ratuszowej do Żaby i dalej do Wysockiego. Brudno stoi całe i nic nie da przesiadka na komunikację miejską (dzięki korkowi na Żabie). BRAWA. Jedyne dobre połączenie to tramwaj od Starzyńskiego w kierunku Arkadii, ale przy Gdańskim też ryją. Gorzej będzie przejachać po południu od strony śródmieścia na szeroko rozumianą północ. Można dostać się jedynie Wałem Miedzeszyńskim lub Żołnierską bo przecież Targowa będzie zaklinowana i skręt w lewo, zeby dojechać do Jagielońskiej będzie bardzo trudny. A może by rozliczyć tego urzędasa, który spowodowal, że nowy chodnik przy Solidarności jest właśnie demolowany? To zapewne krewny bądz znajomy i do tego nietykalny. 11 listopada co prawda nie widziałem ale spodziewam się, że nowiutki asfalcik też pewnie ucierpiał. No cóż na te zabawy idą nasze pieniążki. Pozdrawiam i serdeczności
    • Gość: nie wiedzący Dlaczego to ma trwać aż 3 tygodnie ? IP: *.chello.pl 20.11.10, 14:20
      "Wkopanie" 2 odcinków torów tramwajowych w jezdnię o szerokosci 9 metrów (razem jakieś 20 metrów torów) wymaga zamknięcia aż na 3 tygodnie jednej z głównych ulic w mieście.
      To chyba ten przejazd będzie równiutki jak tor wyścigowy?
      Powinno to być zrobione w jeden weekend plus ewentualnie jakieś 2 dni i ruch samochodowy przywrócony , a nie aż 20 dni.
      Pewnie przez pierwszy tydzień poza ustawieniem barierek to tam nic wiecej się nie będzie działo.
      Jak wykonawca dostał pozwolenie na zamknięcie na 3 tygodnie(pewnie tydzień by starczył) to zamyka a co tam będzie zawracał sobie głowę (d...e) mieszkańcami stojącymi w jeszcze większym korku.

Inne wątki na temat:
Pełna wersja