Dodaj do ulubionych

SP na Bielanach/ Zoliborzu: SP 65 czy SP 289

21.11.10, 18:39
Witam
Proszę o opinie rodziców którzy mają dzieci w szkole podst. 65 przy ul. Mścisławskiej i w SP 289 przy Broniewskiego.
Interesuje mnie jak liczne są klasy, czy sa osobne dla sześciolatków, jak z poziomem nauki (angielski w podziale na grupy?), czy łatwo się dostać spoza regionu? Czy możecie polecić kompetentną i skuteczną nauczycielkę, która prowadzi obecnie klase 3 i bedzie przejmować klasy 1? I ostatnia kwestia, czy możecie powiedzieć jaka jest oferta zajęć dodatkowych (dodatkowo płatnych) po lekcjach w szkole?
Dziękuję z góry za wszystkie rady, podpowiedzi i opinie.
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • azyli Re: SP na Bielanach/ Zoliborzu: SP 65 czy SP 289 11.01.11, 14:47
      Mam dziecko w 1 klasie w SP 289, ogólnie jestem zadowolona z organizacji szkoły i swietlicy oraz samej klasy, a w szczególnosci z wychowawcy. Dziecko b. lubi chodzic do szkoły, chetnie odrabia lekcje, a to chyba najwazniejsze. Najwiekszym dla mnie minusem jest mała elastyczność dyrekcji w organizowaniu zajec dodatkowych (płatnych) w budynku szkoły dla dzieci. W innych szkołach nie jest to problem, współpracują ze szkołami jezykowymi, muzycznymi, odbywają sie rózne kreatywne zajecia rozwijające twórcze i strategiczne myslenie, kreatywność jak szachy czy gry planszowe, czy zajecia konstukcyjne - tu sie nie da. Ja wiem ze najlepiej by bylo gdyby po lekcjach ok 13-14 dzieci spedzaly czas z rodzicami w domu - ale to nierealne jest w obecnych czasach i chec zapewnienie dzieciom dodatkowych zajec przed powrotem do domu, miedzy 14 a 17 w budynku szkoły byłoby dla rodzicow duzą zaletą, czego szkola jakos zrozumiec nie moze. Jakims cudem dziala szkola tanca i karate.
      A odpowiadajac na pytania szczegółowe, jest klasa 1 - samych szesciolatków, angielski jest dla całej klasy (przynajmniej dla 1) i uwazam ze poziom jest niezbyt wysoki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka