Dodaj do ulubionych

Wrze na Ursynowie. Czerwony diabeł, krzyż i PiS

IP: *.acn.waw.pl 08.12.10, 10:00
Panie Guział, to samobójstwo. Niech pan sięgnie po rozum go głowy, bo żądza władzy przesłoniła panu umiejętność logicznego myślenia...
Obserwuj wątek
    • Gość: szczypior Wrze na Ursynowie. Czerwony diabeł, krzyż i PiS IP: 213.77.11.* 08.12.10, 10:51
      histeryczne komentarze jakie znajduję pod tym i poprzednim artykułem pokazują jak schematycznie i "ludowo" komentujacy/wyborcy podchodzą do swojej roli. po pierwsze nie jestem w stanie zrozumieć jak można obwiniać PO za utworzenie koalicji NU-PIS... mam wrażenie że już kiedyś to słyszałem a mianowicie podczas ustanawiania koalicji PIS-LPR-Samoobrona... wtedy Kaczyński grzmiał że to wina PO bo nie chciała sie dogadać, czysta paranoja. Z drugiej strony nie wydaje mi się żeby rządząca na Ursynowie koalicja NU-PIS popadła w skrajność i zdanie decydujące zostawiła PISowi jak sugerują niektórzy. Głosowałem na NU i wcale nie jestem przerażony wizją takiej władzy, zwłaszcza że jestem spokojny o to że Guział będzie ucierał nosa PISowi w przypadku jakichś chec z Kościołem. Sugestie niektórych komentatorów o tym jakoby wyborcy NU (w tym ja) chcieli koalicji z PO są zbyt daleko posunięte. Dlatego między innymi głosowałem na NU żeby zrecenzować działalność PO w ostatnich 4 latach i pokazać także że mandat raz dany nie należy im się zawsze niezależnie od tego czy Ursynów nazywany jest ich matecznikiem czy nie. Jedynie laik w kwestiach polityki samorządowej i państwowej będzie porównywał rządy PIS w sejmie i samorządzie (choć nie przeczę że powiązania są) i straszył powrotem Jarka, a z drugiej strony wskazywał jako oczywistą koalicję NU-PO. Po to głosowałem na NU żeby PO już tu nie rządziła i nie straszna mi wizja że w w koalicji będzie rządził NU-PIS.
      • Gość: Ursynowianin Twoje stanowisko podziela mniejszość IP: 178.73.48.* 08.12.10, 11:29
        Może Tobie ta wizja nie jest straszna, ale dla przytłaczającej większości ursynowian - jest. Świadczy o tym słabiutki wynik PiS-u w dzielnicy. A także to, że mimo wszelkich (zasadnych) zastrzeżeń do PO ze strony wielu ursynowian, mimo wszystko własnie PO ma najwięcej mandatów w radzie.

Jest więc aż nadto dowodów, że Twoje przyzwalające podejście do koalicji NU-PiS dotyczy zdecydowanej mniejszości wyborców na Ursynowie, także tych, co głosowali na NU.

Ja sam byłem bliski zagłosowania na NU, bo denerwuje mnie brak zainteresowania Ursynowem ze strony Pani Prezydent HGW, a także beznadziejne burmistrzowanie Menciny. Widziałem też, że NU prowadziło aktywną kampanię, było widoczne, a PO kampanię lekceważyła. Ostatecznie jednak poparłem kandydatów PO, ponieważ w ostatnim roku inwestycje trochę na Ursynowie ruszyły.

Jednak nigdy - powtarzam, NIGDY - nie przyszłoby mi do głowy głosować na NU, gdybym wiedział, że po wyborach zawrze koalicję z PiS. Dodam jeszcze, że znam tu na Ursynowie ludzi, co głosowali na NU, i już tego gorzko żałują. Uważają - wg mnie słusznie - że zostali wprowadzeni w błąd, okpieni przez pana Guziała.

Warto zauważyć, że (ponoć) tak twardy antyklerykał i lewicowiec Guział wykonał taki polityczny szpagat, jakiego chyba nawet w naszej pokręconej polskiej polityce jeszcze nie było. Jego jawny, wyjątkowo bezczelny polityczny cynizm w dążeniu za wszelką cenę do obsadzenia dzielnicowych stołków, w spółce z (podobno) najbardziej od siebie odległym ideologicznie ugrupowaniem, jest absolutną kompromitacją.
        • Gość: szczypior Re: Twoje stanowisko podziela mniejszość IP: 213.77.11.* 08.12.10, 13:14
          zgadzam się z Tobą że część głosujących na NU może być takim posunięciem rozczarowanych bądź wręcz oszukanych. ja na to patrze troche inaczej zwłaszcza po szpagatach na szczeblu krajowym od 2005 roku kiedy to wszyscy spodziewali sie błogostanu pod postacią POPISu a rzeczywistość wykręciła taki numer... poza tym nie widzę powodu dlaczego mam odbierać panu Guziałowi i jego ugrupowaniu prawa do dążenia do stanowisk zwłaszcza że ma możliwości koalicyjne. Jak widać nie zawsze ten co zbierze najwięcej głosów w wyborach jest "z automatu" wygranym. Jak ktoś startuje do wyborów ten chce pełnić jakieś funkcje i zajmować stanowiska więc nie odbierajcie Guziałowi prawa do "obsadzania stanowisk" dla mnie nie oznacza że ta kadencja jest z góry skreślona bo NU wchodzi w koalicję z PIS. Jestem do tego zdystansowany, choć nie przeczę że w pierwszym odruchu byłem zdumiony takim układem, jednakże o tym czy będę na nich głosował w następnych wyborach będę się wypowiadał za kilka lat po tym jak zobaczę czego dokonają. Z drugiej strony koalicja NU-PO nie oznaczałaby automatycznie błogiego i owocnego urzędowania i samych korzyści dla mieszkańców (zwłaszcza po tym teatrze, który obecnie odgrywa PO i jak nie może rozstać sie z władzą) tak samo jak koalicj NU-PIS nie oznacza popadnięcia w odchłań i wszelkiego zła. Dopiero po dokononiach nowych władz będę mógł wyrazić odczucie rozczarowania czy zadowolenia a nie po etykietach przypiętych do nazwisk. Wg mnie teraz jest to przedwczesne.
          • Gość: Ursynowianin Re: Twoje stanowisko podziela mniejszość IP: 178.73.48.* 08.12.10, 15:14
            Masz naturalnie prawo do takiego właśnie stanowiska, że poczekajmy i zobaczymy, jak koalicja NU-PiS będzie rządzić. Jak jednak także mam prawo do tego, żeby już teraz stwierdzić, co następuje:

1) W wyniku zadziwiającego, anormalnego splotu okoliczności, rządzić będzie Ursynowem (być może przez całe 4 lata) koalicja, której zdecydowana większość ursynowian nie chce. To jest fakt polityczny, który może mieć poważne konsekwencje. Jest to bez wątpienia niezdrowa sytuacja.

2) Pan Guział swoją decyzją wystawił sobie bardzo złe świadectwo. Może teraz pokaże inną twarz i okaże się świetnym burmistrzem, a jego NU znakomicie będzie rządzić. Ja uważam, że ktoś, kto oszukuje swoich wyborców, dobrze rządzić nie będzie. Zobaczymy.

3) Koalicjantem pana Guziała ma być PiS. A jak "świetnie" PiS kierował samorządem, to już doświadczyliśmy podczas kadencji prezydenckiej Lecha Kaczyńskiego w latach 2002-2005. Były to lata stracone dla rozwoju Warszawy. Remont jednej starej zajezdni tramwajowej, aby w niej umieścić muzeum Powstania Warszawskiego (notabene, moim zdaniem, prezentującego tendencyjną i przez to zafałaszowaną wizję historii, ale to temat na inną dyskusję...), to wg mnie zdecydowanie za mało, by pozytywnie ocenić rządy PiS w Warszawie. Taka też jest ocena większości ursynowian, o czym świadczą kolejne ciężkie porażki wyborcze PiS na Ursynowie. A obecnie nie ma żadnych podstaw by sądzić, że PiS się radykalnie zmienił i nagle doprowadzi do rozkwitu Ursynowa, zamiast koncentrować - tak jak dotychczas - wszystkie swoje wysiłki na umoralnianiu narodu. Cała filozofia działania tej partii wskazuje, że takie "bzdety" jak budowa dróg, szpitali, szkół, mieszkań, zakładanie parków, naprawa chodników itd., są nieistotne wobec celów "wyższych".

4) NU i PiS dzielą fundamentalne różnice ideologiczne. Na razie poszły w kąt, by wspólnie - wbrew woli większości ursynowian - zdobyć władzę na Ursynowie i odsunąć zwycięzcę wyborów, czyli PO. Ale jeszcze się okaże, czy NU będzie mógł sobie pozwolić na firmowanie wszystkiego tego, do czego dąży PiS (np. bezwzględnego popierania interesów Kościoła rzymsko-katolickiego w dzielnicy). Aby sensownie rządzić, trzeba mieć w koalicji jakieś wspólne cele. A jakie mają NU i PiS wspólne cele, oprócz pragnienia dokonania razem skoku na stanowiska, wcześniej zajmowane przez PO? A to za mało, by móc wspólnie dobrze rządzić.

W świetle powyższego, nie ma w tej chwili wg mnie żadnych realnych podstaw, by móc oczekiwać od egzotycznej i niechcianej przez mieszkańców koalicji NU-PiS, jakiegoś wspaniałego samorządowego objawienia. Przewiduję szybkie konflikty, awantury, sprzeczności paraliżujące to niedobrane towarzystwo. Dodajmy do tego "fantastyczne" perspektywy współpracy z władzami miasta, opanowanymi przez PO.

Logiczny wniosek jest taki: samorząd Ursynowa stanie się wkrótce areną bitew politycznych. O pracy na rzecz rozwoju dzielnicy nikt nawet nie będzie myślał. Nadzieje, że będzie inaczej, moim zdaniem są bardzo naiwne. Szkoda Ursynowa, szkoda straconego dla dzielnicy czasu.
            • adamp_314 Re: Twoje stanowisko podziela mniejszość 09.12.10, 17:14
              @szyczypior i Ursynowianin,
              Gdybyście lepiej odrobili pracę domową i poczytali o kandydatach Naszego-Ursynowa, pogadali z nimi to nie bylibyście tacy zdziwieni. Byli tam ludzie z bardzo różną przeszłością, od PZPR do KPN. Nasz-Ursynów cały czas podkreślał, że nie interesują go partie, polityka krajowa itd. jest to partia sąsiadów, którzy chcą dobrze mieszkać. Że z każdym mogą wejść w koalicję. Potwierdza to ich działanie - wcześniej kontestowali budowę kościoła, teraz nie odrzucają koalicji z PiS.

"poparłem kandydatów PO, ponieważ w ostatnim roku inwestycje trochę na Ursynowie ruszyły." - no tak - w ostatnim roku i na pokaz. Na Kabatach dzieciaki gniotą się w szkołach na dwie zmiany a PO zamiast szkół buduje boiska i poszerza KEN (opodal, już nie na widoku jest błotna droga: Wełniana). Fakt, dwie szkoły rozbudowuje ale to i tak nie rozwiązuje problemu a wiadomo boiska i place zabaw lepiej widać.

Ja głosowałem na NU bo mam dość upartyjnienia lokalnej polityki. Koalicja z PiS wcale mnie nie martwi choć na PiS w życiu nie zagłosuję. Zresztą i w tej koalicji widać jak PiS się kompromituje - nie interesuje ich Ursynów tylko układy z księżmi, ale to dobrze, rządzić będzie NU.
                • adamp_314 Re: NU NIE będzie rządzić ! 10.12.10, 06:24
                  Ja jednak pozostaję ostrożnym optymistą. Masz racje, że 3 miejsca dla PiS to trochę dużo, ale - w dzielnicy rządzi przede wszystkim burmistrz a nie zarząd, a burmistrz jest z NU. Początkowo PiS chciał podziału 4:1 dla NU ale ten 1 miał być burmistrzem, NU się na to nie zgodził. Poza tym PiS mając mniej niż jednego radnego na okręg wyborczy jest na granicy przetrwania i nie może sobie pozwolić na szaleństwa. Pamiętaj też, że JK nie interesuje zupełnie nie interesuje, co się dzieje lokalnie - jedynie statystyką stołków.
      • cotokoniaobchodzi Wątek mi zabrałeś! Wyborcy NU tak własnie myślą 08.12.10, 13:09
        Zasłużyło sobie PO na porażkę na Ursynowie: butą, pychą i lekceważeniem opinii mieszkańców. Jeśli urzędnik mówi mieszkańcom: jest gorąco to musi śmierdzieć, przyjdzie zima to przestanie!; wyborca za brzytwę i tnie. Pani urzędniczka: chodnik przez błoto to se ułożycie
        ( za własne pieniądze zresztą) jak Ja zaplanuje, a jak mimo to ułożycie, to Wam rozbiorę! Obywatel za brzytwę i tnie przy urnie. itd, itd....
        Panie Guział, koalicja nawet z diabłem, wychowywać z chłopa Pana, hihihi!
    • Gość: unicorn Wrze na Ursynowie. Czerwony diabeł, krzyż i PiS IP: *.polkomtel.com.pl 08.12.10, 11:48
      Wstyd mi, bo głosowałem na NU, czuję się oszukany. Być może pan Guział w zażywał leki i nie był sobą (to ostatnio modne).

Jedyne co mogę zrobić to pamiętać. Oświadczam, że w kolejnych wyborach nie zagłosuję nie tylko na komitet Nasz Ursynów, ale także imiennie na wszystkich kandydatów NU, niezależnie od tego z ramienia jakiej partii w przyszłości będą startować.

No i mam nadzieję że "opozycja" PO będzie czujnie przyglądać się interesom pana Guziała i jego sprzedajnej trzodki....
    • Gość: obserwator Wrze na Ursynowie. Czerwony diabeł, krzyż i PiS IP: *.dynamic.chello.pl 08.12.10, 14:18

wszyscy skaczecie na PO, a przecież radni PO nie uczestniczą w żadnych zabawach w radzie, Senior prowadzący pierwsze posiedzenie (z NU) skompromitował się całkowicie - faktycznie obrady prowadził radny junior -Guział (NU), platformy się w to nie angażowała więc o co chodzi???

a to że my Ursynowianie głosowaliśmy na PO i tylko do rady dzielnicy wsparliśmy lokalny komitet (zresztą antyklerykalna lewica) nie upoważnia PiS-u do rządzenia dzielnicą której mieszkańcy tego nie chcą co pokazują wyniki wyborów)

indywidualne aspiracje p. Guziała i parcie na władzę skończy się dla dzielnicy tragicznie, a jeszcze takie ugrupowanie nie powstało którego by PiS nie wyrolował (zarówno Leper i Giertych mieli nieco większe zaplecze i doświadczenie polityczne - a PiS ich zjadł)
      przewiduję że albo PiS wkręci Guziała w aferę albo sami się podłożą - a smutne jest to że ucierpimy na tym tylko my mieszkańcy-wyborcy

wczorajsze wypowiedzi członków NU przyprawiają o dreszcze cytuję "niestety nie będzie inwestycji na Ursynowie - jest kryzys, nasza kadencja skupi się głównie na usprawnianiu funkcjonowania urzędu i urzędników, oczywiście dziury w chodniku załatamy, ale głównym zdaniem w kryzysie jest poprawa samego urzędu dzielnicy"
      - jaki z tego wniosek ????

precz z oszukańczym, cwaniakiem Guziałem !!!!
      • Gość: Lula Re: Mieszkancy tak wybrali. IP: 194.156.48.* 08.12.10, 15:15
        A guzik tak wybrali!!! Wybierając NU chciałam dać prztyczka w nos PO zo to co powyżej inni już napisali ale nigdy w życiu nie po to, żeby NU dogdywał się w czymkolwiek z PiS... :(
        Sądziłam, że fajnie będzie jeśli lokalnie porządzi ugrupowanie niezależne od tzw wielkiej polityki. No i mam co chciałam. Niezależni dogadali się z oszołomionymi. Najwyraźniej chcą kariery za wszelką cenę. Smutne. Będę patrzeć uważnie na ich występy a następny głos na nich mocno rozważę. Na dziś chętnie bym go cofnęła.
    • m-kow Cóż... 08.12.10, 15:18
      Wygląda na to, ze wrze raczej w redakcji Stołecznej, która postanowiła wesprzeć starania Ratusza aby Ursynowowi "kiepsko rządzonemu przez cztery lata przez Platformę" nominować burmistrza komisoryczno-ratuszowego...
      Więc mamy wszystko, i potwory z PiS'u, i straszliwy pazerny kler nie umiejący uszanować 'co cesarskie" ( co akurat prawdą jest, ale doprowadzili do tego politycy od zawsze overestymujacy siłę, rolę i wsparcie jakie mozna dostać od KK i włażący mu w .... )
      generalnie słodki artykuł na zamówienie.
      -------
      "remember, your weapon was made by the lowest bidder"
    • martica elektorat to sie burzy bo po blokuje obrady! 08.12.10, 16:30
      Przestancie wreszcie manipulowac ludzmi i robic wariatow z ursynowian.
      Powiem tak - kazzda z osob oddajacych glos na NU musiala wiedziec ze NU samo nie bedzie rzadzic, ale kazdy z tych glosow oznaczal : PO WON! Ukradliscie juz wystarczajaco pieniedzy zebyscie kradki w kolejnej kadencji.
      Elektorat zas sie burzy bo PO uwaza ze demokracja jest cacy tylko jak oni rzadza, a jest be jak traca burmistrza. Blokuja konsekwetnie obrady rady dzielnicy - to jest skandal. Jako meiszkaniec tej dzielnicy o wiele bardziej sie burze i boje rzadow zlodziei z PO niz ambony z PiSu
    • Gość: fin99 Wrze na Ursynowie. Czerwony diabeł, krzyż i PiS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.10, 16:52
      Te wszystkie obrazoburcze opinie na "forach, na ktorych zawrzalo" na temat koalicji Nasz Ursynow - PiS sa generowane przez ludzi PO, ktorzy za wszelka cene chca miec pelnie wladzy na Ursynowie i nie tylko zreszta. Zamieszanie z pierwsza sesja, szukanie hakow na Nasz Ursynow, to sa dzialania funkcjonariuszy PO, z ktorymi sie nawet nie kryja. Gazeta chetnie w tej grze PO bierze udzial. Mimo, ze wybory samorzadowe sa na calym swiecie domena lokalnych ugrupowan samorzadowych a nie partii, u nas partie polityczne w sposob mafijny chcialyby swoja wladza ogarnac wszystko w samorzadach co sie da. Na szczescie pozapartyjne ugrupowania samorzadowe przejmuja systematycznie wladze samorzadowa w Polsce. Po za upolityczninymi wyborami do sejmijkow wojewodzkich, wybory na prezydentow miast, wybory na ranych gmin wygraly z miazdzaca przewaga kandydaci niezalezni, a nie partyjni funkjonariusze.
      • martica fin99 - swiete slowa 08.12.10, 17:59
        ale i takz araz zsotaniesz zakrzyczany przez milosnikow PO nie pojmujacych regul demokracji.
        To co robicie z PO to obstrukcjonizm - chcecie dobra dzielnicy, to badzcie konstruktywna opozycja. A tylko przeszkadzacie innym nie mogac sie pogodzic z decyzja ursynowian.
    • Gość: LuriTuri Wrze na Ursynowie. Czerwony diabeł, krzyż i PiS IP: *.ap.siedlce.pl / 192.168.1.* 08.12.10, 17:06
      No i o co ten cały raban? A z kim niby miał NU stworzyć koalicję? Układ sił jest taki, że ani PO, ani NU nie da rady rządzić samodzielnie. Poza 5 radnymi PiS żadnych innych koalicjantów nie ma. Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna. Nie bardzo sobie wyobrażam, jak pan Guział dogada się z panem Górskim, ale będą musieli. Nie rozumiem powszechnego na tym forum wieszania psów na NU. Głosowałam na NU, bo mam dość upartyjnienia samorządu.
      • jan-w Re: Wrze na Ursynowie. Czerwony diabeł, krzyż i P 08.12.10, 17:21
        Gość portalu: LuriTuri napisał(a):

> No i o co ten cały raban? A z kim niby miał NU stworzyć koalicję?

A czy za wszelką cenę trzeba utworzyć koalicję aby tylko zdobyć władzę i pieniądze?
        NU oszukał swój naiwny elektorat któremu w trakcie kampanii wyborczej wmawiał że jest lewicowy i da odpór próbom zawłaszczania Ursynowa przez kościół. Natychmiast po zdobyciu stołków olał wyborców i zaparł się wszystkiego co głosił. Kto obserwował początki NU wiedział że to ludzie bezideowi i ich obietnicom nie można wierzyć.
        Nawet na samym początku, w opublikowanym komitecie honorowym założycieli umieścił co najmniej jednego człowieka który był zdziwiony kiedy go o to zapytałem. Nawet nie słyszał że istnieje coś takiego jak NU (!).
        • Gość: LuriTuri Re: Wrze na Ursynowie. Czerwony diabeł, krzyż i P IP: *.ap.siedlce.pl / 192.168.1.* 08.12.10, 19:22
          No to kto w takim razie? Ktoś tę władzę musi mieć, a PO sama też nie porządzi w tym układzie. Koalicja jest nieunikniona. Niestety, z PiS (ja taż ich nie znoszę), bo nikogo innego nie ma. Nie wyobrazam sobie, żeby radni w końcu jakoś się nie dogadali. Jeżeli będą sobie robić wyłącznie na złość, to... ja pierniczę!. Jednak to pan Lech Królikowski pierwszy wyciągnął rękę i wezwał do współdziałania (Passa, nr nie pamiętam który, zaraz po wyborach). I PO, o ile dobrze wiem, storpedowała. To, że NU oszukał wyborców, to są wyraźnie Twoje pobożne życzenia, a koalicja z PiS i uprzejmość wobec czarnych to nie jest jeszcze oddanie Ursynowa kościołowi. Jeśli tak się stanie - to będzie koniec NU (z hukiem).
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka