Warszawskie podwyżki - C.D.N.

28.12.10, 10:55
O 56 gr może podrożeć w przyszłym roku bilet komunikacji miejskiej. O 7 gr więcej zapłacimy za m sześc. wody.
Miasto podnosi też opłaty za użytkowanie wieczyste. Ostatnio nowe stawki (nawet dziesięciokrotnie większe od dotychczasowych) dostali mieszkańcy Woli, Pragi-Północ, Śródmieścia.
Miesięczny rachunek warszawiaka za prąd wzrośnie o 1,93 zł netto, czyli tylko o 2,8 proc.
Więcej kosztować będą prywatne wizyty u lekarza i porady prawnika. – Musimy kupić kasę fiskalną za 3 tys. zł. Zakup i utrzymanie wliczymy w koszty wizyty – tłumaczą.

Wyższy VAT i podatek od szkolenia kierowców spowodują także wzrost opłat za kursy jazdy nawet o 10 – 20 proc.

Podwyżki prognozują też specjaliści od rynku nieruchomości. – Ale nie będą duże – twierdzi Andrzej Brochocki z firmy Brochocki Nieruchomości. – Około 3 – 8 proc. w przypadku mieszkań i wynajmu pomieszczeń komercyjnych.

– Wszystkie opłaty i ceny pomalutku, pełzająco będą rosły – prognozuje rzecznik GUS Wiesław Łagodziński. I dodaje, że przecież Warszawa to miasto dla ludzi, którzy mają dużo pieniędzy.
    • Gość: Warszawiak Re:zacząć by może od rzecznika GUS IP: *.dynamic.chello.pl 28.12.10, 11:24
      a jak on tu się odnajduje
      dużo na wazelinę do doopy wydaje ?
      • kiemlicz88 Re:zacząć by może od rzecznika GUS 28.12.10, 11:29
        Kogo nie stać na życie w Warszawie - won do rodziców na wieś. Hanka wieśniaków nie będzie tolerowała!
    • Gość: rafallo Re: Warszawskie podwyżki - C.D.N. IP: 212.180.192.* 28.12.10, 11:38
      2011 będzie straszny dla Polaków. Tusk szykuje nam piekło.
      • Gość: gro gra Re: Warszawskie podwyżki - C.D.N. IP: 212.160.157.* 28.12.10, 14:26
        Dobrze, że co roku dostaję podwyżki, przynajmniej takie inflacyjne... ;)
        • Gość: marti Re: Warszawskie podwyżki - C.D.N. IP: 178.73.51.* 28.12.10, 21:00
          "I dodaje, że przecież Warszawa to miasto dla ludzi, którzy mają dużo pieniędzy."

          Rozumiem, że wszystkie "dziadki", które walczyły w Powstaniu, a potem całe życie uczciwie pracowali, a mają teraz niska emeryturę mają się spakować i wy.. dalać..?
          • jan-w Re: Warszawskie podwyżki - C.D.N. 28.12.10, 21:17
            Osady propagandy komunistycznej: Ktoś kto całe życie uczciwie pracował - jest ubogi.
            Bzdura.
Pełna wersja