Dodaj do ulubionych

S2: z Sulejówka na Dworzec Gdański na dłużej?

03.06.11, 00:25
"Leszek Ruta, dyrektor ZTM. - Zastanawiamy się nad tym, by kilka pociągów w szczycie kursowało właśnie do Warszawy Gdańskiej również po remoncie. Zobaczymy teraz jak to wyjdzie, jakie będzie zainteresowanie - stwierdził Ruta.

Według dyrektora ZTM, trasa "północna" dla części pociągów S2 powinna się sprawdzić. Jak stwierdził, część ludzi i tak jeździła metrem w tamtym kierunku i dzięki nowej trasie będą mieli bliżej. "

www.rynek-kolejowy.pl/24559/Warszawa_SKM_z_Sulejowka_na_Dworzec_Gdanski_na_dluzej.htm
Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Czym większe wykorzystanie linii kolejowych w stolicy, tym lepiej. Można by się pokusić o ożywienie małej obwodnicy kolejowej za pomocą SKM-ki aż do przystanku W-wa Wola (czyli de facto W-wa Zachodnia). Zapchana Średnica odetchnie.
Obserwuj wątek
   • Gość: szczęśliwy pasażer Re: S2: z Sulejówka na Dworzec Gdański na dłużej? IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.11, 12:50
    Abstrahując od faktu ,że dojść to by było ciężko nawet i na dworzec centralny bo z domu mam jakieś kilka kilometrów. Czyli też ten dworzec jest na zadupiu?.
    Można za to dojechać bezpośrednio autobusem. Dosłownie z przystanku wejść po schodach, kilkanaście metrów do przejścia chodnikiem i jest się na peronie stacji W-wa Wola.
    Odległość przystanku od peronu jest praktycznie taka sama jak z peronu na dworcu zachodnim do autobusu miejskiego w al.jerozolimskich.
    Więc nie wypisuj bzdur że to zadupie bo nawet tym samym autobusem można dojechać na stacje Wola i Zachodni.Wcześniej po trasie są jeszcze dwie stacje(Koło i Kasprzaka) do których jeszcze łatwiej dojść i dojechać.
    Stacje są mało uczęszczane z winy koleji a ztm (skm)też ma w tym udział.Jeśli cokolwiek odjeżdza ze stacji raz na godzinę lub rzadziej to przejazd na odcinkach w granicach miasta jest mało interesujący.Tym bardziej że Koleje Mazowieckie(tylko takie składy jadą na Wolę) nie honorują miejskich biletów jednorazowych czy 20 min. itp. To jak ma się zwiększyć frekwencja miejskich pasażerów na tej trasie.
    Jazdy 20 minut ale czekania 50 plus inny bilet to lepiej pojechać komunikacją miejską.
    Może zamiast na Wolę(ta stacja nie musi być chyba koniecznie końcem) skm-ka z Sulejówka czy Legionowa jedzie dalej do Ursusa i Pruszkowa lub odwrotna relacja tylko z Pruszkowa do Gdańskiego..Warto coś uruchomić (w rozsądnych godzinach i częstotliwości)zobaczyć jak to się sprawdzi.
    Najlepiej napisać nie da się bo zadupie i po sprawie.
    Nawet jak stacja Wola pozostanie pustawa a zapełni się pasażerami stacja Koło czy Kasprzaka(lepszy dojazd) to już będzie sukces.  • Gość: marek Re: S2: z Sulejówka na Dworzec Gdański na dłużej? IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.11, 15:05
   Niestety wszystko co piszecie to smutna prawda o nieudolności ZTM, HGW i poprzednich władz:(
   Bardzo przydałaby się linia obwodowa do Zachodniej przez Wolę, PKP Kasprzaka, z powstałymi stacjami Powązkowska i Arkadia, do Gdańskiego i dalej.
   Niestety ZTM ma to w głębokim poważaniu - już dziś w 186 tłoki, podobnie 523 i 414, ale kogo to obchodzi. Wiele osób chciałoby z Zachodniego tą trasą docierać do metra, kolej by się sprawdziła, ale dziś na równoległej trasie nie ma nawet autobusu który by jechał z Zachodniego przez trasę obwodową i Żoliborz do metra (Marymont czy Wilsona). Pozostaje mieć nadzieję na zmiany w kierownictwie ZTM, bo obecni już nawet o obietnicach bus pasów zapomnieli a co dopiero próby dogadtwania się ze spółkami PKP...
   • pawel.777 Re: S2: z Sulejówka na Dworzec Gdański na dłużej? 03.06.11, 17:33
    Gość portalu: marek napisał(a):

    > Niestety wszystko co piszecie to smutna prawda o nieudolności ZTM, HGW i poprze
    > dnich władz:(
    > Bardzo przydałaby się linia obwodowa do Zachodniej przez Wolę, PKP Kasprzaka, z
    > powstałymi stacjami Powązkowska i Arkadia, do Gdańskiego i dalej.

    Może w przyszłości i tak.

    > Niestety ZTM ma to w głębokim poważaniu - już dziś w 186 tłoki, podobnie 523 i
    > 414, ale kogo to obchodzi. Wiele osób chciałoby z Zachodniego tą trasą docierać
    > do metra, kolej by się sprawdziła, ale dziś na równoległej trasie nie ma nawet
    > autobusu który by jechał z Zachodniego przez trasę obwodową i Żoliborz do metr
    > a (Marymont czy Wilsona). Pozostaje mieć nadzieję na zmiany w kierownictwie ZTM
    > , bo obecni już nawet o obietnicach bus pasów zapomnieli a co dopiero próby dog
    > adtwania się ze spółkami PKP...

    Jasne. Pokaż mi ludzi, co będą jechać z Zachodniego do metra przez Powązki. Turystycznie? No ładne krajobrazy i pociąg się snuje 15 km/h. Sielanka. Z Zachodniego na Śródmieście to parę minut i pociąg co chwila. Nie ma szybszego i lepszego dojazdu do metra (stacja Centrum).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka