"Słoneczny" rusza nad morze. W tym roku 7 godzi...

IP: *.54.82.148.rev.ndm.krawarkon.pl 03.06.11, 19:28
szkoda, że tylko jeden na dzień i kursuje tylko w wakacje...
    • Gość: womhal "Słoneczny" rusza nad morze. W tym roku 7 godzi... IP: *.acn.waw.pl 03.06.11, 19:40
      No opis pod zdjęciem powala...
    • Gość: pisiorek Re: "Słoneczny" rusza nad morze. W tym roku 7 god IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.11, 19:50
      Pewnie zepsuje się zaraz za Warszawą.
    • Gość: minio "Słoneczny" rusza nad morze. W tym roku 7 godzi... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.11, 20:21
      Szkoda że do Nasielska przyjeźdźa 15 minut po odjeździe szynobusu (też KM) do Sierpca. W poprzednich latach można je bylo skomunikować a w tym niestety nie.Szynobusy w Nasielsku jadą swoim torem więc nikomu nie przeszkadzają a następny pociąg jest dopiero o 15.30. Zamist mijać się w Raciązu szynobus z Sierpca mógł mijać się w Płońsku. Zaiteresowane Koleje Mazowieckie wiedzą o co chodzi -)
    • asperamanka Genialnie. 04.06.11, 01:06
      Niestety do Trójmiasta jeździć muszę dość często. Więc powiem tak. To jest skandal, żeby linię kolejową remontować już 5 lat, i zakładać jeszcze 3 lata lata remontu. W XIX wieku zbudowano ją w połowę tego czasu, i jechało się szybciej, łącznie ze zmiana pociągu, bo w Iłowie, między Mławą a Działdowem było przejście z rosyjskiego szerokiego toru na normalny rozstaw. Budynki graniczne tam jeszcze stoją. 7 godzin to nie jest nad morze, tylko do Gdańska. Żeby dostać się nad morze, to trzeba dojechać do Gdyni i przesiąść się w szynobus na Hel przez Władysławowo. I tam jest dopiero morze, a nie zatoka. I łącznie to wychodzi trochę więcej, niż 7 godzin. Niech lepiej Koleje Mazowieckie uruchomią połączenie do Triestu przez Wiedeń. Będzie nad morze. Będzie niewiele dłużej. Będzie lepsza pogoda, i tańsze kwatery. W Słowenii i Chorwacji nawet najbardziej niekumaty językowo też się po "ogólnosłowiańsku" wszędzie dogada. A goście odpowiedzialni za infrastrukturę w tym kraju niech sobie dalej latają "nad morze" rządowymi samolotami. Przesadzam. Ale tylko trochę. Bo to jest skandal.
      • Gość: mn Re: Genialnie. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.11, 03:20
        Jak ci się nie podoba to do samolotu. Proste.
      • robot_humano Re: Genialnie. 04.06.11, 11:49
        asperamanka napisał:

        To jest skan
        > dal, żeby linię kolejową remontować już 5 lat, i zakładać jeszcze 3 lata lata r
        > emontu. W XIX wieku zbudowano ją w połowę tego czasu, i jechało się szybciej,

        Zasadniczo racja , ale jednak budowa jest prostsza od takiej modernizacji prowadzonej pod ruchem pociągów. Ta moderna jest przede wszystkim kompletnie nieskoordynowana, kilkukrotnie zamyka sie te same odcinki torów by prowadzić kolejne prace w rezultacie po torach od lat gotowych na 140 jeździmy 40 bo teraz zaczęli pod nimi robić tunele albo nad nimi wiadukty. Pierwsza koncepcja na ten remont była taka że zamykamy linię od Nasielska do Tczewa, wszystkie dalekobieżne jadą przez Kutno Toruń Bydgoszcz (tu konieczny byłby remont bo tor Bydgoszcz-Tczew to katastrofa) i w efekcie mamy czas podróży do przyjęcia, dodatkowych pasażerów (BiT) i spokojny remont. Ale się przestraszyli "co ludzie powiedzą" i "co pan redaktor napisze" no i mamy co mamy.
        • Gość: albert Re: Genialnie. IP: *.acn.waw.pl 05.06.11, 23:17
          To prawda. Pamietam, ze planowane było całkowite zamkniecie linii, a pociagi przez Kutno-Toruń. Ale jak wtedy oburzyła się GW !!!!! I kolejarze wystraszyli się i zaplanowali remont w kształcie jaki jest czyli z utrzymaniem ruchu pociagów
Pełna wersja