Gość: Utracianin
IP: *.centertel.pl
07.06.11, 11:27
Tak sobie wcinam pangę, myślę na temat powszechników i coś kurde nie daje mi spokoju. My, utracianie, nie mamy dobrej komunikacji miejskiej. To przykre widzieć, jak nowe MANy ze Stalowej jeżdzą sobie po Bródnie, a dla nas, utracian, gó.... Przecież te nowe wozy spokojnie mogłyby obsłużyć i nas, patrycjat utracki, a także setki tysięcy dojeżdżających do nas co dzień przedstawicieli robotników, którzy tu zostawiają swoje butelki, kupy i fobie. Nam też się coś należy. Dlatego ja, jako dobry utracianin, przygotowałem kompleksowy schemat zmian w komunikacji na terenie naszej słonecznej 300 dni w roku dzielnicy.
Podstawą jest skierowanie do nas wreszcie linii czerwonej (prosić o ekspres byłoby w takim wypadku chyba przesadzone) o wysokiej częstotliwości. Nie jesteśmy wybredni - skoro jemy pangę, to może być linia z samego centrum. I tak proponuję:
520 Znana - autobus sobie jedzie - skręca w Chełmżyńską - teraz w lewo na Strażacką do Nowozabranieckiej - przystanek przy składzie opału i dalej na pętelkę.
Na krańcu kibelek jest, więc jakby kierowca miał gazy, to nie będzie problemów. Liczymy na masowe wsparcie dla projektu poprawy KM na Utracie wszystkich krzepkich utracian, jak i nie-utracian. Wszystkie sprawy urzędowe zobowiązujemy się załatwić grzecznie i nie będziemy nikomu podrywać sekretarki.
Jeśli macie swoje idee, pomysły, podzielcie się z nami. Gorąco zapraszam do dyskusji.