Dodaj do ulubionych

Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci więzi...

IP: 178.73.49.* 06.07.11, 11:15
"Internauci przyznają się, że w spisie internetowym skłamali"

Idiotów wciąż ci u nas dostatek...
Obserwuj wątek
    • Gość: outsiderka Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci więzi... IP: 212.87.28.* 06.07.11, 11:25
      Spis byl blednie sformulowany i wymuszal na niektorych klamstwo, gdyz zadna odpowiedz nie byla prawdziwa. Dzwonilam w tej sprawie na infolinie i pani mi powiedziala, zebym zaznaczyla dowolna...Wsrod mojej bliskiej rodziny taka sytuacja odnosila sie do 3 osob na 4. Wsrod przyjaciol tez znam takie przypadki, czyli zjawisko to jest dosc powszechne a problem dotyczyl tego, ze spis zakladal, ze tylko raz sie zmienia miejsce zamieszkania w zyciu, czyli jak ja urodzilam sie za granica, to juz nigdy wiecej nie moglam wyjechac na dluzej niz rok itp
      • Gość: gizmo Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię IP: *.adsl.inetia.pl 06.07.11, 11:47
        A co z tymi, którzy publicznie namawiali do wpisywania fałszywych danych? Orła Białego im?
        • posraldescu Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię 06.07.11, 12:47
          Owszem. Przecież dane ze spisu trafią do CIA i FBI celem sprofilowania pod kątem działalności terrorystycznej.
          • Gość: xcvxvxv A dane trafiły do Izraela IP: *.dynamic.chello.pl 07.07.11, 07:37
            jwt
        • manhu Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię 06.07.11, 12:59
          Zgadza się, tych którzy namawiali by fałszywie podawać narodowość "śląską" powinno wsadzać się do więzień.

"- Jeśli ktoś się zgodził na spis, a potem celowo podał fałszywe dane, to grozi mu nawet kara więzienia."
          Oby tak było ze ślązakami. Tych ze śląska można potraktować ulgowo (bo uczciwie mogą się czuć ślązakami), ale tym ślązakom np. z Pomorza czy Mazowsza kara więzienia się należy (za oszustwo).
          • Gość: Boromir Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.11, 14:16
            Pytanie było o to kim się czujesz, a wolno mi chyba czuć się kim chcę?
            • Gość: gizmo Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię IP: *.adsl.inetia.pl 06.07.11, 14:31
              No to miałeś pecha, bo albo zarejestrowałeś się na jakiejś łże-stronie, albo to nie ankieter do ciebie przyszedł. Zajrzyj do szafki z pościelą czy obrączka nadal tam jest.
              • Gość: Boromir Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.11, 14:58
                Jaki ankieter, w XXIw? O internecie chyba słyszałeś ;) :

Pytanie 1b. Czy odczuwa Pan(i) przynależność także do innego narodu lub wspólnoty
                etnicznej?

narodowość – przynależność narodowa lub etniczna – jest deklaratywną (opartą na subiektywnym odczuciu) indywidualną cechą każdego człowieka, wyrażającą jego związek emocjonalny, kulturowy lub wynikający z pochodzenia rodziców, z określonym narodem lub wspólnotą etniczną.

d.polskatimes.pl/k/r/11/db/87/4d8c4db434388_z.pdf
                • Gość: gizmo Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię IP: *.adsl.inetia.pl 06.07.11, 15:16
                  Pytanie o narodowość to pytanie 1a.
    • xnonorx 5 tysi za odmowę udzielenia informacji o sobie?! 06.07.11, 11:46
      "Ludzie obawiają się kary pieniężnej, bo nie zostali spisani.
      - Nie powinni, bo karę 5 tys. zł zapłacą tylko ci, którzy odmówili rozmowy z rachmistrzem"

Księża tylko piekłem straszą za brak spowiedzi, rząd rżnie za życia. Jedni warci drugich
      • Gość: taka prawda Re: 5 tysi za odmowę udzielenia informacji o sobi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.11, 12:14
        JA nie odmówiłem rozmowych z rachmistrzem. Ja odmówiłem odpowiedzi na te pytania.
        • Gość: zdegustowany to są kłamstwa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.11, 14:29
          w Wawie co najmniej w 20% lokali wylosowanych o spisu reprezentacyjnego odmówiono spisu, ludzie kłamali,udawali że ich nie ma, a tu co 100% spisane, to są KŁAMSTWA Gusu
          • Gość: biruta Re: to są kłamstwa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.11, 17:49
            a ile bylo osob podszywajacych sie pod rachmistrza.Nie dziwie sie ,ze starsi ludzie obawiali sie wpuszczac ich.[/b]
    • ppoplawski Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci więzi... 06.07.11, 12:16
      Ciekawe co z tymi kilkudziesięcioma tysiącami co podali w spisie, że są narodowości śląskiej. Skoro taka narodowość nie istnieje tzn. że podali nieprawdziwe dane. Kilkadziesiąt tysięcy razy 5 tys kary dla każdego - budżet się trochę zasili. Poza tym z doświadczenia wiem, że jak rachmistrzowi się nie chciało gdzieś iść to wpisywał w protokole: odmówił udziału w spisie. No i kolejnych kilka a może kilkadziesiąt tysięcy do ukarania.
      • barwino Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię 06.07.11, 12:39
        I po co w ogóle był ten spis ......
        • posraldescu Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię 06.07.11, 12:48
          USA i jego służby żądają. A im się z reguły nie odmawia.
      • alma.nzor Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię 06.07.11, 12:39
        Panie Ppoplawski, nie wiem, jakie ma Pan doświadczenia i skąd, ale raczej mało prawdopodobne, by rachmistrzowi się nie chciało - bo GUS płaci od wypełnionej ankiety, a nie od bycia rachmistrzem...

W dodatku ankieter dostaje sporo adresów w tym samym rejonie, więc nie ma problemu, żeby zapukać do drzwi w drodze do innego punktu, zwłaszcza w tym samym bloku.

Poza tym nie jest tak łatwo wpisać, że ktoś odmówił. Kiedy ankietowany odmawia, rachmistrz najpierw musi sam próbować go skłonić do zmiany zdania, potem jeszcze przyjść ze swoim szefem - tzw. liderem gminnym, i dopiero wtedy można wpisać odmowę, a i tak później będzie to weryfikowane.
        • posraldescu Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię 06.07.11, 12:48
          Wystarczy powiedzieć, że rachmistrz wyglądał na złodzieja.
    • posraldescu Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię 06.07.11, 12:46
      Jedynie w tym sensie, że się do kłamstwa przyznali. Samo bujanie jest ze wszech miar zjawiskiem pozytywnym gdyż utrudni bandytom Tuska golenie ludu przy samej skórze.
    • antropolog-na-marsie 108 odmów? GUS sam fałszuje statystyki! 06.07.11, 12:52
      Coś mi tu nie gra. Byłem rachmistrzem spisowym i miałem trzy lub cztery odmowy. Inni rachmistrze, z którymi miałem kontakt, mieli podobną liczbę odmów. Oświadczam z pełną odpowiedzialnością: nie jest możliwe, żeby w całej Warszawie było jedynie 108 odmów. To jest zupełnie niemożliwe!!! Ludzi, którzy odmawiali spisu, nie ma może zbyt wiele, 1-2% wg moich wyliczeń, ale oni jednak istnieją i problemu nie da się zamieść pod dywan, jak chce tego GUS. Musiało ich być kilka tysięcy. Na dodatek proszono nas rachmistrzów, abyśmy w przypadku odmowy zaznaczali opcję mieszkanie niezamieszkane, co fałszuje prawdziwą skalę problemu. Rzecznikowi GUS albo się coś pomyliło, albo kłamie w żywe oczy, albo po prostu artykuł jest nierzetelny, bo np. liczba odmów dotyczy jednej z dzielnic Warszawy.
      • alma.nzor Re: 108 odmów? GUS sam fałszuje statystyki! 06.07.11, 13:04
        Mnie akurat nikt nie odmówił bezpośrednio, ale trochę ludzi twierdziło, że mieszkają tu od 1 kwietnia (spis dotyczył 31 marca, g. 24) i nie mają pojęcia, kto tu był wcześniej.

Najbardziej podobali mi się tacy, którzy "tylko przyszli podlać kwiatki" - w 4 osoby.
        Zdarzało się też, że ktoś patrzył przez wizjer, ale nie otwierał.
      • jungleman Re: 108 odmów? GUS sam fałszuje statystyki! 06.07.11, 13:40
        antropolog-na-marsie napisał:

> Rzecznikowi GUS albo się coś pomyliło, albo kłamie w żywe oczy

Kłamie w żywe oczy. Można to uznać za pewnik.
    • bergman1 A był wogóle na G.Śląsku? bo pytałem wielu i nikt 06.07.11, 12:53
      nie słyszał!
    • Gość: markus Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię IP: *.ambra.com.pl 06.07.11, 12:53
      Hehh... a czy Ci którzy się sami nie spisali a spisownicy do nich nie przyszli dostaną coś w takim razie??
      • Gość: nojak Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię IP: *.play-internet.pl 06.07.11, 13:07
        No przeca jest a tej notatce napisane - słowa pochwały od części społeczeństwa za nie bycie wpisanym w jakimś systemie.

Baaardzo to ciekawe bardzoo... użyli moich danych z urzędów by mnie zaszeregować gdzieś ;) ciekawie to musi w papierach wyglądać :)
    • ponury_swiniarz "Jeśli ktoś się zgodził na spis..." 06.07.11, 13:02
      A jesli sie nie zgodzil? Kara PLN 5,000? Podobno spis byl obowiazkowy to sorry, ale jak nie chce podawac niektorych danych to musze sklamac.
      • Gość: polaka Re: "Jeśli ktoś się zgodził na spis..." IP: *.toya.net.pl 06.07.11, 13:09
        Nie! Ty MUSISZ wpuścić rachmistrza i odpowiedzieć prawdomównie na wszystkie pytania. Za odmowę kara grzywny w wysokości dwóch średnich krajowych (nieosiąganych przez ponad 60% pracujących) lub 5 minimalnych, a za kłamstwo kara więzienia. Buahaha! Polska być kraj wolna ludzi...
        • ponury_swiniarz Re: "Jeśli ktoś się zgodził na spis..." 06.07.11, 13:23
          No wlasnie. wiec po co wmawiaja ludziom ze sie zgodzili na spis? Tak jak w moim poprzednim zyciu nie godzilem sie na prace na plantacji bawetlny tak i w tym nie godze sie na spis. W obu przypadkach zagoniono mnie batem.
    • Gość: aqq Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci więzi... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.11, 13:03
      to dalej nie wiedzą ilu jest ślązaków
      • Gość: Macho Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.11, 13:58
        Przecież nie chcieli się tego dowiedzieć.
    • Gość: joka Dziwne, a co z tajemnicą? IP: *.fdk.abpl.pl 06.07.11, 13:10
      Powszechny? Nikt z mojej rodziny nie był spisany... w sumie to i cieszę się że nikt mi głowy nie zawracał...

A swoją drogą badania miały być objęte tajemnicą statystyczną, na jakiej podstawie teraz mogą dochodzić tego że ktoś skłamał? dane faktyczne czasami różnią się od danych w urzędach...
      Chociażby dochody... niektórzy np. pracują na czarno, itp.

Chyba w spisie zależało na tym żeby uzyskać jak najbardziej prawdziwe dane, a nie te oficjalne... jeżeli ktoś odważył się napisać prawdę dla tłuczonego we wszystkich spotach "dobra wspólnego" a teraz zostanie za to ukarany to jest to chyba nieporozumienie..

• ponury_swiniarz Po co zawaracli glowe spisem? 06.07.11, 13:26
      'Będziemy badać, czy dane, które zebrane przez ankieterów i dane administracyjne pokrywają się.'

Zamiast wydawac pieniadze na spis, trzeba bylo pobrac dane administracyjne i tyle.
      • Gość: niespisana Re: Po co zawaracli glowe spisem? IP: *.dynamic.chello.pl 06.07.11, 16:01
        W moim i narzeczonego przypadku na pewno się nie pokrywają, bo ja byłam do zeszłego tygodnia wymeldowana, chłop się nie zameldował jeszcze w nowym mieszkaniu. A nikt do nas nie przyszedł, rodzice też nie podawali żadnych danych. Pieniądze znowu poszły w błoto, a mogli stworzyć wreszcie ogólnopolską bazę danych, bo jeżdżenie do rodzinnego miasta po odpis aktu urodzenia żeby się zameldować w innym to porażka..
    • Gość: ciapek Polityk kłamać może i do więzienia nie idzie... IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.07.11, 13:43
      Ciekawe, że za podanie błędnych danych normalny człowiek może iść do więzienia, a polityk kłamie od rana do wieczora i jeszcze mu brawo biją...
    • ko_mentator Ja miałem zamiar odmówić. 06.07.11, 13:59
      Chciałem sprzeciwić się totalitarnej inwigilacji obywateli, której poważnie się obawiałem i miałem zamiar odmówić udziału w spisie, bo nie był anonimowy. Stać mnie, żeby dla idei stracić 5tys. Na szczęście nie przyleźli. Obawiałem się, że kłamstwem jest oświadczenie rzecznika GUS'u, że dane natychmiast po wprowadzeniu są anonimizowane. I co się okazuje? Proszę bardzo, będziemy sprawdzać, czy zeznaliście prawdę. A jak, k...a, będziecie sprawdzać, skoro dane są ANONIMOWE i nie wiecie, co kto podał?????????????
    • Gość: father Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci więzi... IP: *.acn.waw.pl 06.07.11, 14:06
      A ja się teraz boję że pójdę siedzieć bo powiedziałem że nie planuję mieć dzieci a okazało się wczoraj że żona jest w ciąży od miesiąca. Co robić?
      • ko_mentator Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię 06.07.11, 14:11
        Powiedz, że to nie Twoje.
        • Gość: gizmo Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię IP: *.adsl.inetia.pl 06.07.11, 14:33
          No przecież napisał, że żony.
      • alma.nzor Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię 06.07.11, 17:52
        Ściemniasz... Facetów nie pytano o dzieci :)
    • Gość: tak tak Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci więzi... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.11, 14:13
      >>>Artur Satora, rzecznik prasowy GUS: Jeśli do kogoś nie odezwali się rachmistrze, to znaczy, że udało nam się go spisać administracyjnie i niebezpośrednio, to znaczy na podstawie innych źródeł, np. z urzędu skarbowego, urzędu gminy - zgodnie z wytycznymi UE.<<

Podobno istnieją tajemnice statystyczne, skarbowe, urzędowe itd. A ja głupi obywatel w to wierzyłem..........do dzisiaj.
      • Gość: dziadek Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię IP: *.xdsl.centertel.pl 06.07.11, 14:30
        A ja nie przyznałem sie do narodowości żydowskiej, też będę miał problemy?
        • Gość: gizmo Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię IP: *.adsl.inetia.pl 06.07.11, 14:33
          W gminie tak.
    • ka-mi-la789 Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci więzi... 06.07.11, 15:01
      Badania statystyczne prowadzą w Wolsce osobnicy nie rozróżniający przymiotników: "reprezentacyjny" i "reprezentatywny". To tyle na temat jakości wszelkich spisów w tym kraju.
    • Gość: betka Co z ankieterami? IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.07.11, 15:44
      Wiadomo, że niektórzy wpisywali nieprawdę, bo tak było DLA NICH najprościej. Za nich odpowiada spisywany?
    • wersal-55 Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci więzi... 06.07.11, 15:55
      Pod wzgledem prawnym spis jest niewazny.Spis ma dotyczyc kazdego obywatela na terytorium calego kraju,dane musza byc tajne.Obywatel ma prawo sprawdzic swoje dane w GUS,kazda nieprawidlowosc jest brakiem wiedzy o mieszkancach kraju.Zaden kraj w Europie tak nie postepuje,wiedza musi byc pelna.
    • Gość: me Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci więzi... IP: *.me.uk 06.07.11, 16:40
      > Spis internetowy też wtedy nie miał znaczenia, a w tym roku spisało się przez
      > sieć 12 proc. Polaków, ale i tak udało nam się przeprowadzić najdokładniejszy
      > wpis z tych, które odbywały się w tym czasie w Europie. Udało nam się nawet
      > wykonać kilka rzeczy nadprogramowo. Badanie reprezentacyjne, gdzie zbiera
      > się bezpośrednio pełne dane, przeprowadziliśmy na przykład na jedną piątą
      > ludności, gdy inne państwa badały tylko jedną dziesiątą.

Ale bezczelne kłamstwo!

W marcu mieliśmy spis tu, w Wielkiej Brytanii i został on przeprowadzony rzetelnie, tj. formularze obejmujące "bezpośrednio pełne dane" zostały rozesłane do 100% mieszkańców – a konkretnie pod wszystkie znane adresy. Na formularzu był kod umożliwiający spisanie przez Internet zamiast odsyłania wersji papierowej. Ci, którzy nie chcieli spisywać się wspólnie z innymi domownikami (zupełnie logicznym jest, że nie każdy chce ujawnić swe dane, jeśli np. z dowolnych powodów zamieszkuje z obcymi ludźmi) mogli zażyczyć sobie przesłania formularza indywidualnego. Spis obejmował też gości nocujących w dniu spisu (również zagranicznych).

No cóż – od tego jest rzecznik, by kłamać...
    • Gość: sułek Coś mi tu śmierdzi IP: *.adsl.inetia.pl 06.07.11, 18:24
      Nie wierzę w uczciwość spisu. Już z tego , co powiedział urzędnik wynika dowolność przeprowadzania spisu. Odstawia się prawdopodobnie w dużej mierze fikcję. Co można spisać w urzędzie skarbowym? Nazwisko, imie adres, dochód i podatek. A co można spisać w administracji?Ile osób mieszka pod adresem i ich nazwiska . I to wszystko. A przecież spis zakłada dużo więcej-nawet ten skrócony. na miejscu Tuska przypatrzyłbym sie ile premii wzięły urzędasy za rzekomy spis.
      • studenckiefinanse Re: Coś mi tu śmierdzi 07.07.11, 10:49
        Dane z urzędu skarbowego nie muszą być zgodne z danymi faktycznymi. Można przeprowadzić się miesiąc przed spisaniem. W administracji sprawdza się liczbę zameldowanych, a ktoś może być niezameldowany.
    • pis_to_pic GUS – Główny Urząd Ściemy 06.07.11, 18:57
      Tak na początek.
      1. NIK wykazał nieprawidłowości w GUS idące w miliony
      2. GIODO wykazało nieprawidłowości w przetwarzaniu i zabezpieczeniu danych
      3. Tymczasowi pracownicy GUS twierdzą, że był spory odsetek odmów oraz przyzwolenie na podawanie nieprawidłowych danych.
      4. Obywatele twierdzą, że nie do końca byli szczerzy, a cześć pytań była źle sformułowana

To ja naprawdę podziwiam optymizm Pana rzecznika, gdzie rzeka fekaliów podchodzi mu pod brodę, a ten z rozbrajająca szczerością twierdzi że jest sukces.
      Dalej twierdzę i twierdzić będę, że instytucje takie jak GUS nie mają racji bytu. Koszt ich funkcjonowania, jest nie adekwatny do korzyści o ile jakkolwiek korzyści poza przechowalnią dla rodzinek płyną z faktu posiadania tego urzędu. No proszę Panie rzeczniku jakie korzyści płyną, że społeczeństwo utrzymuje Pana urząd ?
    • aaron_agorenstein A co z narodowością 06.07.11, 19:14
      To nie jest taka sama cecha jak data urodzenia. Człowiek do narodowości się poczuwa i to poczucie może się zmienić. Sam znam kogoś, kto dotąd wpisywał w dokumentach narodowość polską, a w zeszłym roku uznał, że jest jednak Żydem. Czy to znaczy, że można go bez jego wiedzy spisać jednak jako Polaka? A co z podobnymi przypadkami, gdy ludzie stwierdzają, że są Ślązakami, Kaszubami, Ukraińcami, Litwinami... W Polsce jest jednak trochę ludzi o mieszanych korzeniach i wypadałoby ich zapytać, do przynależności do jakiej narodowości się poczuwają.
    • eridan A więc to jednak prawda... 08.07.11, 23:05
      Dane wcale nie są utajniane, nie są przyjmowane w postacie bezimiennego zbioru danych do dalszych obliczeń stystycznych, lecz powiązane z kluczem, który umożliwia pełną weryfikację podanych danych. Już sam fakt weryfikacji tych danych poprzez porównanie ich z danymi posiadanymi z urzędu prowadzi do szczególnie niekorzystnej sytuacji obywatela, który jest z góry na przegranej pozycji. Podanie np. nieprawdziwych danych o dochodach jest zweryfikowane urzędowo i tak straszne przestępstwo zostanie z pewnością ukarane. A przecież nie na tym buduje się szacunek człowieka do państwa. Nie chodzi o to, by badanie statystyczne GUS było kolejną próbą inwigilacji obywateli przez władzę. Zamiast się pytać o tak prywatne sprawy, mogliby zająć się innymi ważnymi kwestiami. A jednak ta wypowiedź mówi nam, że na każde postawione pytanie mamy odpowiadać szczerze jak na spowiedzi. A jak kłamiemy lub milczymy, to paragraf się znajdzie natychmiast. Utopia wolności osobistej. Naturalne prawo do nieinformowania władz o sprawach prywatnych, majątku, dochodach, preferencjach, tożsamości narodowej, religijnej, czy seksualnych, poza oczywiście informacjami zbieranymi o nas przez urzędy skarbowe, jest ograniczane. Podobno dla naszego dobra.

• zomozadwa Re: Skłamałeś na spisie powszechnym? Grozi ci wię 10.07.11, 01:45
      a całujcie mnie wszyscy w d.pę!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka