Dodaj do ulubionych

Awaria świateł na Rondzie Zesłańców. Potężny korek

IP: *.adsl.inetia.pl 21.09.11, 19:45
Szanowny autorze tej notki.
To rondo nosi nazwę rondo Zesłańców Syberyjskich, a nie Zesłańców. Nazwa może przydługa i niepraktyczna, ale skoro już jest to używajmy oficjalnych nazw.
Obserwuj wątek
  • Gość: Marcin Awaria świateł na Rondzie Zesłańców. Potężny korek IP: *.acn.waw.pl 21.09.11, 20:23
   A czy policja nie mogła przyjechać i pokierować ruchem? Przecież w sytuacji niedziałania świateł nie chodzi tylko o większe korki, ale i o większy bałagan na skrzyżowaniu, grożący wypadkiem. Niestety, z reguły jest tak, że telefon na 112 czy 997 kończy się zapewnieniem, że policja już wie, została już zadysponowana załoga i... nic z tego nie wynika przez długie minuty, a nawet godziny.
  • romanbrydzysta Cykloterroryści terroryzują Warszawę 21.09.11, 23:20
   Ślijmy maile do Policji!
   Dość terroryzowania warszawiaków przez rowerzystów! Pokażmy, że jest nas dużo i nie można nas lekceważyć!

   Poniżej treść listu.
   Skopiuj, wpisz swój adres zamieszkania, podpisz imieniem oraz nazwiskiem i wyślij na adres Komendy Stołecznej Policji:

   prewencja.ksp@policja.waw.pl


   imię nazwisko
   adres zamieszkania


   Pan nadinspektor Adam Mularz
   Komendant Stołeczny Policji


   Szanowny Panie Komendancie!

   Od dłuższego czasu mieszkańcy Warszawy borykają się z patologiczną sytuacją łamania przez rowerzystów prawa drogowego na wszelkie możliwe sposoby. Na porządku dziennym są takie zachowania jak przejeżdżanie rowerami po przejściach dla pieszych, szaleńcza jazda i lawirowanie między pieszymi na chodnikach, przejeżdżanie przez rowerzystów na czerwonym świetle.

   W mieście daje się zauważyć niedobrą tendencję do przymykania przez służby mundurowe oczu na wybryki rowerzystów. Nic więc dziwnego, że wśród użytkowników roweru zapanowało poczucie pełnej bezkarności i aroganckie przekonanie, że pieszy jako słabszy uczestnik ruchu winien usuwać się przed rowerem na bok i każdorazowo ustępować rowerowi pierwszeństwa.

   Osoby starsze, niepełnosprawne i rodziny z małymi dziećmi są nieustannie narażone na potrącenie przez rowerzystów czy to w dzień powszedni, czy w czasie weekendowego spaceru.
   Zwrócenie uwagi rowerzystom łamiącym prawo skutkuje agresją, wulgarnymi wyzwiskami, a często nawet przemocą fizyczną z ich strony. Należy wreszcie ukrócić taki stan rzeczy. Osoby starsze, niepełnosprawne i mające małe dzieci chcą się wreszcie czuć bezpiecznie i nie być narażane na staranowanie przez rowerzystów na chodniku czy przejściu dla pieszych.

   Zwracam się więc do Pana Komendanta z prośbą o zmobilizowanie podległej Panu Komendantowi formacji do podjęcia aktywnych działań w celu przywrócenia porządku i przestrzegania prawa wśród rowerzystów.

   Proponuję przeprowadzenie przez Policję na terenie całego miasta zmasowanej akcji dyscyplinującej w postaci nakładania grzywien na rowerzystów łamiących przepisy Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Przy czym pożądane jest nadanie tej akcji charakteru długotrwałego, a nie tylko jednorazowego.
   Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 listopada 2003 r. w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń (Dz.U. 2003 nr 208 poz. 2023) zwane potocznie taryfikatorem mandatów określa wysokości grzywien za wykroczenia popełniane przez rowerzystów, a zatem narzędzie do skutecznej walki z piractwem rowerowym istnieje.

   Podjęcie działań tych pozwoli przynajmniej na pewien czas ukrócić łamanie prawa przez rowerzystów i zapewni bezpieczeństwo pieszych.

   Z poważaniem
   .........
   • Gość: gosc kierowcy terroryzują rowerzystów! IP: *.nat.student.pw.edu.pl 22.09.11, 01:42
    jestes czlowieku ograniczony, zacofany i zamknięty na świat. spojrz na zachód, gdzie rowerzysta ma przywileje, jesli masz oznaki agresji do innych uczestnikow ruchu, nie powinienes miec prawa jazdy! To takich jak ty, nie szanujących pozostalych uczestnikow ruchu, nie potrafiących zachowywać się na drodze jak przystało, trzeba tępić! Precz agresorom z dróg!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka