Dodaj do ulubionych

Gronkiewicz-Waltz i Struzik zostali przyjaciółm...

22.10.11, 13:17
Poprzednia zima na kolejach pokazała jak daleko nam do standardów. I nie mówię o taborze nawet a zwykłej informacji co się dzieje. Nie KM są mimo ilości osób przewiezionych dość słabe w działaniu. A wyrzucenie poprzedniego prezesa nawet słuszne (nie oceniam) pokazało, że władzom Mazowsza brakuje klasy po prostu, bo standard powinien być zupełnie inny.
Obserwuj wątek
    • tomjani Re: Gronkiewicz-Waltz i Struzik zostali przyjació 29.02.12, 10:43
     robert_wwa napisał:

     > A co to ma wspólnego z koleją? Nominacja jest nie za całokształt działalności t
     > ylko za ten jeden konkretny wycinek jakim jest transport szynowy.

     I w te przyjazne działania HaGieWu względem kolei wpisuje się demontaż wspólnego biletu stający się właśnie faktem. Już brak II strefy w WKD na odcinku Opacz - Pruszków był pierwszym sygnałem że dzieje się coś niedobrego, ale jak widać - nie przeszkodziło to w uchonorowaniu HGW (bo pojęcie honoru jest tej pani całkowicie obce) statuetką za przyjazną POstawę wobec kolei, i stosowną kasą. Potem POruta zaczął coś przebąkiwać aby w pociagach na lotnisko (i tylko w pociągach, ale łącznie z SKM!) miała obowiązywać druga strefa. Za miesiąc tę ideę (droższej taryfy w pociągach niż w autobusach) odczują na własnej skórze mieazkańcy Ząbek, od których zażadano wziętego z czapy haraczu za dalsze utrzymwanie pierwszej strefy w kiblach KM. Wraz z przywróceniem po dwuletniej przerwie kursów szynobusów na trasie Legionowo - Tłuszcz - zabrano wspólny bilet Nieporętowi, a nawet Michałowowi-Reginowowi, skracając drugą strefę o odcinek Legionowo Piaski - Nieporęt, zamiast wydłużenia jej o odcinek Nieporęt - Radzymin, skoro do Radzymina podobnie jak do Nieporętu dociera autobus ZTM. Od paru miesięcy można też dojechać autobusem ZTM do Góry Kalwarii - a gdzie wspólny bilet w kiblach na odcinku Zalesie Górne - Góra Kalwaria? Skończy się to rychłym zawieszeniem połączeń kolejowych do Góry Kalwarii i Radzymina. Czas najwyższy rozgonić tę bandę pasożytów i szkodników!
  • Gość: wawik Gronkiewicz-Waltz i Struzik zostali przyjaciółm... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.11, 16:37
   No tak przyjaciele... czyli są tak wspaniali, kompetentni itd... jak polskie koleje.
   Co za bzdura...
   Proponuję aby mieszkańcy nadali Pani Prezydent i Panu Marszałkowi tytuły przyjaciel psiej kupki, przyjaciel czerwonego nosa, przyjaciel piątego koła, przyjaciel głupoty... (oj nie to raczej głupota wybrała ich już dawno na przyjaciół).
   Czy kiedyś coś się zmieni w Wawie i na Mazowszu - czy dalej będzie niezatapialny Struzik i farbowana Hanna?
  • torwin7 Gronkiewicz-Waltz i Struzik zostali przyjaciółm... 22.10.11, 17:18
   Trochę szokująca jest wysokość premii dla Prezesa Spółki. To samorząd województwa ma tak dużo zbędnych pieniędzy? Przecież kilka miesięcy temu z Urzędu Marszałkowskiego wypuszczane były przecieki, iż trzeba sprzedać Koleje Mazowieckie, z powodu braku pieniędzy. No i o jeszcze jednej rzeczy trzeba powiedzieć - o cenach biletów w KM - przejazd pociągami KM jest najdroższy w swej klasie w Polsce.
  • Gość: west Jajarze na stalowych kółkach IP: *.proxy.aol.com 22.10.11, 21:26
   Nadanie tytułu "przyjaciela kolei" jest jedynie uzasadnione, gdy tytuł ten, zgodnie z zastosowaniem w artykule, zostanie ujęty w cudzysłów.
   Cudzysłów może zostać zdjęty, gdy Gronkiewicz-Waltz i Struzik rzeczywiscie przyczynią się do lepszej organizacji przewozów kolejowych oraz dostosowania cen biletów do realiów codziennego życia w aglomeracji warszawskiej.
  • Gość: autor po trzecie drodzy pseudoprzyjaciele..... IP: *.dynamic.chello.pl 23.10.11, 11:26

   Eee.... przecież miasto Warszawa nic nie ma do lokalizacji Muzeum Kolejnictwa w stolicy. Teren Dworca Głównego nie ich to co się będą angażować w trwające mediacje i negocjacje. Planowanie sposobu zagospodarowania 16 ha terenu w samym centrum Warszawy przy Hotelu Sobieskim – 500 m od pałacu Kultury też nie dotyczy polityki przestrzennej władz miasta.
   Czy Warszawa będzie miała wreszcie na swoim terenie zbiór ponad 100 zabytkowych lokomotyw i wagonów z możliwością codziennych przejażdżek zabytkową ciuchcią na trasie Żoliborz - Bielany (Warszawa Gdańska – rezerwaty przyrody w Lesie Bemowskim – 2,5 ha murowana hala na Bielanach) czy też nie - to także nie zależy od inwencji i aktywnej polityki władz Warszawy. Dobrze że chociaż w Toruniu który chce zabrać Warszawie całość zbiorów Muzeum Kolejnictwa wiedzą po co mają władzę i pieniądze i jak ją wykorzystać dla dobra mieszkańców
   www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,zabytkowy-tabor-z-warszawy-odjedzie-do-torunia,305284.html
   • Gość: Stan Apeluje odwiedzanie Muzeum Kolejnictwa w Warszawie IP: *.dynamic.chello.pl 29.10.11, 00:24
    Szanowni Państwo,
    Apeluję do wszystkich o jak najczęstsze odwiedzanie Muzeum Kolejnictwa w Warszawie na Dworcu Głównymprzy ul. Towarowej 1, ale potem koniecznie opisywanie swoich uwag i wrażeń na forach dyskusyjnych pod tekstami na ten temat w : tvnwarszawa, Gazety Wyborczej czy Rzeczpospolitej. Dlaczego ? Bo jest to jedne muzeum które wydaje rocznie 5 mln zł zatrudnia kilkadziesiąt osób, ale jedyne sensowne rzeczy zaczyna robić pod wpływem krytyki i uwag mieszkańców Warszawy, ekspertów i pasjonatów kolejnictwa. Im ta ocena będzie częstsza i dokładniejsza tym szybciej wpłyniemy na tworzenie porządnej placówki muzealnej a nie tego konserwowanie tego co jest teraz.
    Każda państwa uwaga czy propozycja w Internecie na powszechnie odwiedzanych forach dyskusyjnych pod tekstami o Muzeum zostaje jak wiadomo w Internecie na zawsze stale przypominając decydentom jakie są oczekiwania odwiedzających z Warszawy i z całej Polski.
  • Gość: misztrz Wśród serdecznych przyjaciół psy muzeum zjadły IP: *.dynamic.chello.pl 25.02.12, 22:23
   29 lutego br. o godz. 10.00 w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie zostanie powołany nowy podmiot Centrum Techniki i Cywilizacji. Pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nowa struktura przejmuje finanse i nadzór między innymi nad następującymi muzeami w Polsce :
   1. Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
   2. Muzeum Broni i Militariów w Świdnicy
   3. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie,
   4. Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie
   5. Muzeum Gazownictwa w Warszawie
   6. Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
   7. Muzeum Morskie w Szczecinie
   8. Muzeum Motoryzacji w Warszawie
   9. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno Spożywczego w Szreniawie i Ciechanowie
   10. Muzeum Zabawek w Karpaczu
   Organizatorem nowej struktury są Ferdynand Ruszczyc, Walentyna Rakiel-Czarnecka, Andrzej Wojciechowski. Zaproszenia i wszelkich informacji udziela sekretariat Dyrektora Muzeum Kolejnictwa telefon: (022) 620 04 80. e-mail: sekretariat@muzkol.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka