Dodaj do ulubionych

Napadli na dostawcę. Ukradli pizzę, piwo i samo...

IP: *.adsl.inetia.pl 14.03.12, 13:07
Tani ten samochód.
Obserwuj wątek
    • kerkopithekion ponure 14.03.12, 13:13
      w sumie to dowodzi że wcale nie trzeba obnosić się z bogactwem żeby paść ofiarą napadu
      bryka za 8 stów, rany boskie, do tego pizze, piwo i sałatki
      mam nadzieję że ci kolesie dostaną równiutko po 12 latek
      choć pewnie mniej, niestety
      • nessuno Re: ponure 14.03.12, 13:29
        Witaj :-)
        Ano niestety, pewnie masz rację że raczej długo nie posiedzą. Ja bym ich do pudła nie wsadzał,bo to tylko niepotrzebne koszty. Ciachnąć łapki i puścić wolno. Nowa"rzeczywistość" bez zlodziejskich łapek bylaby najlepszą karą i być może jakąś przestrogą dla podobnych chwastow.
        Kara powinna być taka sama dla zlodziejaszka kradnącego auto za 800 złotych jak i dla "byznesmena" kradnącego miliony. Póki będziemy mieli łaskawe i kulawe prawo,nie zmieni się nic.
        • kerkopithekion Re: ponure 14.03.12, 14:15
          cześć :)
          mamy kryminalne zainteresowania ;)
          powiadasz, oko za oko, ząb za ząb...? fajna zasada ale później by trzeba było inwalidom rencinę wypłacać :D

co do "byznesmenów" to oni zazwyczaj kradną to co się daje ukraść (choćby przez złe przepisy) oraz rzadko napadają na ludzi... co oczywiście nie zmienia faktu że też im się należy odsiadka jeśli coś ukradną (choć często nazywa się to jakoś bardziej elegancko, byznesmeni tacy salonowi więc nie wypada mówić o kradzieży ;) )
          a taki napad rabunkowy na gościa z tico za osiem stów i dwoma zamówieniami z pizzerii budzi mój szczególny wstręt... bo oczywiście jak już iść siedzieć to niech by to było chociaż za naprawdę dużą kasę ;)

ale tak serio to oczywiście jak najbardziej się z tobą zgadzam, tzw wartość przedmiotu przestępstwa powinna mieć drugorzędne znaczenie - zwłaszcza w przypadku napadu bo to coś znacznie poważniejszego niż kradzież
          • nessuno Re: ponure 14.03.12, 15:27
            heh, coś musi być na rzeczy z tymi zainteresowaniami;-)
            Natomiast co do tej renciny, jak to zgrabnie określiłaś, to niby dlaczego miałby mieć wypłacaną, jeśli załóżmy nie ma jakiegokolwiek stażu tzw."normalnej" pracy? O ile się orientuję, renta przysługuje osobom,które w wyniku pracy w trudnych warunkach, lub ewentualnie w wyniku wypadku przy pracy straciły jakąś część zdrowia. Tutaj możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć,że ów byczek jest zdrowy jak byk, raczej na etacie nie pracował, więc sprawa jasna i oczywista - renta się nie należy.
            Wiem,moje poglądy trudne i radykalne są i czasem żałuję,że nie obowiązuje u nas surowe prawo,jak w niektórych krajach arabskich.
            • kerkopithekion Re: ponure 14.03.12, 15:39
              rencina się należy (wprawdzie głodowa ale jednak) każdemu kto jest zupełnie niezdolny do pracy - socjalna się nazywa
              a po takim zabiegu zgodnym z zasadą talionu (czyli oko za oko...) kolesie raczej by już robić nie mogli - no, chyba że nogamy może ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka