Dodaj do ulubionych

Rosjanie po meczu: "Baliśmy się, uciekliśmy do ...

IP: *.merinet.pl 13.06.12, 21:41
Byłem wczoraj na meczu i niestety muszę przyznać Rosjanom rację.
Idąc Mostem Ponatowskiego cały czas słyszałem wyzwiska "Ruskie Qrwy", etc.
Nie wysywali kibice idący na mecz nierzadko calymi rodzinami.
Ubliżały tępe łyse pały w kapturach i z szalikami powiązanymi na łapach, które przy okazji rzucały butelkami i bynajmniej na mecz się nie wybierały.
Niestety niesmak pozostał już na wstępie.
Po wejściu na stadion było lepiej. Polacy i Rosjanie robili sobie wspólnie zdjęcia, niektórzy rozmawiali.
Gdy zaczął się rosyjski hymn niestety z naszych wyszła wiocha i zaczęły się gwizdy.
Siedziałem blisko sektora Rosjan i podczas naszego hymnu gwizdów nie było...
A sam mecz wyglądał dokładnie tak jak opisują - każde dotknięcie piłki przez rosyjskiego piłkarza było witane gwizdami i buczeniem. Wiem, stadion to nie Wersal ale było w tym sporo przesady. Po meczy rosyjskim kibicom polecono odczekać 20 minut, ale ci którzy siedzieli w polskich sektorach wyszli razem z nami. Poszliśmy na stację W-wa Stadion i nikt żadnych wrogich okrzyków wobec nich nie wznosił. Może były później gdy wyszły sektory "rosyjskie".
Ogólnie było OK, poza zachowaniem łysych debili przed meczem i brakiem kultury podczas meczy z polskiej strony. Najlepsze jednak było to, że indywidualnie Polacy zachowywali się wobec Rosjan bardzo poprawnie, a nawet przyjaźnie. Szajba odbijała dopiero w grupie, w trakcie meczu.
Obserwuj wątek
  • Gość: zz111zz Może było trochę za ostro ale .... IP: *.30.100.177.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.06.12, 22:41
   Może było trochę za ostro ale Rosjanie jednak nie powinni prowokować przemarszami. Wiedzieli co robią znając naszą nieszczęsną historię i jednak powinni się od tego powstrzymać z szacunku dla gospodarzy. To są przecież oczywiste jaja żeby nieprzychylny nam od lat kraj urządzał sobie święto narodowe w centrum naszej stolicy.

   Widzę tu w Warszawie mnóstwo sympatycznych Rosjan i dobrze, że tu przyjechali. Na pewno o pojednanie nie chodziło jednak organizatorom tego wczorajszego rosyjskiego pochodu. W Polsce długo nie będzie na to miejsca ale sami sobie na to jako kraj zasłużyli chociaż trzeba przyznać, że nasze władze wyciągnęły rękę pozwalając na ten przemarsz. Rosjanie powinni podziękować za ten gest i w rewanżu zrezygnować z organizacji tej szopki.

   Póki co lepiej żeby nie czuli się tu jak u siebie i to musi pójść w świat - jak udowodnią, że się zmienili to serdecznie zapraszamy.
   • anty65 Re: Może było trochę za ostro ale .... 14.06.12, 01:11
    Rosjanie niestety w życiu tego tak nie odbiorą jak mówisz, że powinni się powstrzymać z szacunku dla gospodarzy. Oni czują jak powiedział jeden z Rosjan: "mój dziadek wyzwalał Warszawę spod okupacji niemieckiej". Oni nie wiedzą o Powstaniu Warszawskim i jaki był jego cel, co zrobił Stalin. Po prostu nie wiedzą. Nie wierzą, że polskich oficerów w Katyniu zamordowało NKWD.
    Rosjanie nie rozumieją, że Polska po II wojnie nie była suwerennym państwem, ale nie dlatego, że sami negują. Takie mieli lekcje historii.
    Popatrz na historię każdego mocarstwa. Brytyjczycy w swojej historii mają walki w koloniach, często zwycięskie, to że mordowali miejscową ludność umyka ich uwadze. Rosjanie inaczej postrzegają Suworowa, niż my. Wiemy, że to kat Pragi po Powstaniu Kościuszkowskim, dla nich to zasłużony dowódca wojsk.
    Tylko czy Polacy teraz mają brać odwet za to wydarzyło się w historii między naszymi państwami? A jak to się ma do stosunku do Niemców? W czasie II wojny światowej z rąk niemieckich okupantów zginął co 5 i 6 Polak, a wieki historii naznaczone są krwią. Czy dziś też mamy brać odwet?
    Moja ciocia była wywieziona na północ Rosji. Mieszkała i pracowała razem z Rosjanami. Nikt nie miał tam lepiej albo gorzej, wszyscy mieli tak samo. Gdy w tartaku przygniotło ciocię drzewo przeżyła dzięki pomocy Rosjanek. Zawsze powtarzała, że naród rosyjski to serdeczni ludzie, negatywnie wyrażała się o rządzących.
    Cóż ale subtelności i wyczucia nie można oczekiwać od zamaskowanego bojownika z plemienia kiboli pałającego żądzą dokopania osobnikom z innego plemienia.
    Może jednak czasem warto nie myśleć o bolesnej historii? W końcu to jak zachowujemy się dziś wobec gości w naszym kraju jest nie mniej ważne, a może właśnie bardziej, bo pokazuje, że dawnych urazów nie pielęgnujemy w sobie.
    Zmianę w notkach historycznych o Warszawie i eliminowanie polskiej oceny historycznej oceniam negatywnie. W końcu Niemcom zwiedzającym obozy koncentracyjne nie wmawiamy w imię poprawności politycznej, że zrobili to Marsjanie.
    Może pora dojrzeć i we właściwym świetle widzieć historię? Dbać o świeże kwiaty na pomnikach męczęństwa i czerpać siłę z tragicznych doświadczeń, a nie odgrywać się na przedstawicielach narodu za krzywdy zresztą i tak już nie swoje.

    Gość portalu: zz111zz napisał(a):

    > Może było trochę za ostro ale Rosjanie jednak nie powinni prowokować przemarsza
    > mi. Wiedzieli co robią znając naszą nieszczęsną historię i jednak powinni się o
    > d tego powstrzymać z szacunku dla gospodarzy. To są przecież oczywiste jaja żeb
    > y nieprzychylny nam od lat kraj urządzał sobie święto narodowe w centrum naszej
    > stolicy.
    >
    > Widzę tu w Warszawie mnóstwo sympatycznych Rosjan i dobrze, że tu przyjechali.
    > Na pewno o pojednanie nie chodziło jednak organizatorom tego wczorajszego rosyj
    > skiego pochodu. W Polsce długo nie będzie na to miejsca ale sami sobie na to ja
    > ko kraj zasłużyli chociaż trzeba przyznać, że nasze władze wyciągnęły rękę pozw
    > alając na ten przemarsz. Rosjanie powinni podziękować za ten gest i w rewanżu z
    > rezygnować z organizacji tej szopki.
    >
    > Póki co lepiej żeby nie czuli się tu jak u siebie i to musi pójść w świat - jak
    > udowodnią, że się zmienili to serdecznie zapraszamy.
    • Gość: zz111zz Re: Może było trochę za ostro ale .... IP: *.205.31.106.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.06.12, 12:38
     Jak widzę chyba ogólnie się zgadzamy ale taka zadyma to jest jedyna droga do dotarcia do polskiego, ruskiego czy brytyjskiego prostactwa w kwestii historii. Niestety. Prostackie zachowanie ze strony Ruskich (jakoś jednak nie wierzę, że potem by się nie chwalili jak to zdobyli Warszawę), którym wydaje się, że przyjechali z pochodem na księżyc, wymaga prostackiej odpowiedzi. Wszystko ma swoje miejsce i czas.
     Trzeba obsikać swój teren i już ;)
     Inna sprawa, że nie można z tym przesadzić by nie popaść w skrajność i budzić demonów. bardzo cieszę się, że nie latały tu noże. Jak na festyn przystało ponadymaliśmy się, jeden czy drugi Ruski dostał kopa w d....pę ale dobrze, że to poszło w świat i policja równo lała naszych i Ruskich chuliganów ;)

     Nie wchodząc w niuanse póki im się wydaje, że tu coś wyswabadzali muszą wiedzieć, że swoich świąt tu nie będą obchodzić, na tradycję pochodów nie sobie znajdą inne miejsca np. Londyn czy Berlin bo ich tam kochają.

     Ja zaś bardzo lubię Rosjan, którzy przyjechali tu nie na pochody, bo są świetną grupą i nawet jeśli nie znają historii to nie ich wina dlatego jakby coś to mają u mnie piwo.

    • Gość: docent-drwal Re: Może było trochę za ostro ale .... IP: *.euro-net.pl 14.06.12, 17:00
     anty65 napisał:

     > Rosjanie niestety w życiu tego tak nie odbiorą jak mówisz, że powinni się powst
     > rzymać z szacunku dla gospodarzy. Oni czują jak powiedział jeden z Rosjan: "mój
     > dziadek wyzwalał Warszawę spod okupacji niemieckiej". Oni nie wiedzą o Powstan
     > iu Warszawskim i jaki był jego cel, co zrobił Stalin. Po prostu nie wiedzą. Nie
     > wierzą, że polskich oficerów w Katyniu zamordowało NKWD.
     > Rosjanie nie rozumieją, że Polska po II wojnie nie była suwerennym państwem, al
     > e nie dlatego, że sami negują. Takie mieli lekcje historii.


     Nie wiedzą? Nie wierzą? Biedactwa... To niech się kuźwa dowiedzą, uwierzą. A może to my mamy uwierzyć w ich komunistyczne i nacjonalistyczne KŁAMSTWA? Nie da się budować przyjaźni na kłamstwie.

     Nie porównuj też ruskich szowinistów do Niemców. Niemcy PRZYZNAJĄ się do swoich zbrodni, nie zaprzeczają kłamliwie, nie próbują fałszować historii i wielokroć a nie nas za nie PRZEPROSILI.
      • Gość: docent-drwal Re: Może było trochę za ostro ale .... IP: *.euro-net.pl 15.06.12, 16:36
       Z tymi gwałtami to ruscy zapijaczeni dziadkowie trochę się przechwalają. W związku z tym, że z Ruskimi szły dwie polskie armie, za gwałt na byłych ziemiach polskich rozstrzeliwano ruskich sałdatów bez żadnych sądów, ceregieli. Co do innych ziem, to 90% autochtonów z Pomorza, Mazur i 80 ze Śląska już dawno mieszka w Reichu.

       Nie słyszałem, by Ruscy przepraszali za grabież dóbr kulturalnych, za wywózki ponad miliona obywateli Rzeczypospolitej jedynie za to, że byli Polakami, za wywiezienie tysięcy fabryk, żywności, a nawet rowerów czy kilometrów torów kolejowych. Długo by wymieniać.

       Mój dziadek mawiał - nie ciesz się gdy bolszewik był u ciebie i niczego nie zabrał. To znaczy, że coś wartościowego ukradł...
    • Gość: UlaChicago Re: Może było trochę za ostro ale .... IP: *.mycingular.net 14.06.12, 17:57
     Szanuje to ze tego nie wiedza ale do tego sa ksiazki historii I niekoniecznie te rosyjskie.....nam tez wode z mozgu robili przez bardzo dlugi czas a historii musilismy sie uczyc z ksiazek napisanych przez nich.... Potem trzeba bylo te ksiazki jeszcze raz napisac z nowa historia ;)
     Tym bardziej jak czegos nie wiesz to nie rob sobie jaj z ich uczuc!!!!!
     Uwierz mi czasem jest latwiej udac glupa I powiedziec ze sie o czyms nie wie.....trzeba miec jaj a zeby przyznac sie do wlasnych bledow....!
     • anty65 Re: Może było trochę za ostro ale .... 15.06.12, 11:47
      Skoro mówisz, że trzeba mieć jaja to może my Polacy też się przyznamy na głos do swoich grzechów? Owszem nie mamy takich o takim ciężarze jak Katyń i Wołyń, ale pewnie parę by się znalazło. Też trudno nam to zaakceptować.


      Gość portalu: UlaChicago napisał(a):

      > Szanuje to ze tego nie wiedza ale do tego sa ksiazki historii I niekoniecznie t
      > e rosyjskie.....nam tez wode z mozgu robili przez bardzo dlugi czas a historii
      > musilismy sie uczyc z ksiazek napisanych przez nich.... Potem trzeba bylo te ks
      > iazki jeszcze raz napisac z nowa historia ;)
      > Tym bardziej jak czegos nie wiesz to nie rob sobie jaj z ich uczuc!!!!!
      > Uwierz mi czasem jest latwiej udac glupa I powiedziec ze sie o czyms nie wie...
      > ..trzeba miec jaj a zeby przyznac sie do wlasnych bledow....!
   • Gość: vernisse smutne IP: 175.142.236.* 14.06.12, 01:35
    Strasznie smutne, ze Rosjanie sie tak poczuli. Przykro mi sie zrobilo po przeczytaniu tego artykolu.
    Prawda i pamiec historyczna to jedno, ale tak sie nie przyjmuje gosci. A mogla to byc okazja do lepszego poznania sie. Gdyby ludzie z sasiednich krajow znali sie lepiej, to i wojny trudniej byloby uruchomic. A swoja droga Rosjanie tez powinni sobie poczytac odklamana historie np. o tym jak 'wyzwalali' Warszawe.
  • ergo12 BBc miało racje!!!! 13.06.12, 22:41
   Byłem też swiadkiem zajsć polskie faszystowskie szumowiny zaatakowały spokojnie idących Rosjan!!kaczynski sakiewicz stankiewicz i reszta tej szumowiny doczeka sie pierdla i to już niedługo!
   • Gość: dublym_83__ Re: BBc miało racje!!!! IP: 109.255.101.* 13.06.12, 22:58
    Dziesiątki tysięcy kibiców w jednym miejscu + alkohol a pomimo tego było spokojnie. Przypomnijcie może jak wyglądały mistrzostwa bądz nawet spotkania klubowe w zachodnim "raju" bo bójek tam tyle samo albo wręcz wiecej.
    Oczywiście dzień bez antypolskiego artykuły w Wyborczej to dzień stracony
    • anty65 Re: BBc miało racje!!!! 14.06.12, 01:14
     Nie wiem, może masz rację. Może brytolscy kibole tłukący się z francuzami brali odwet za swoją historię? Czy jedna za porażkę w meczu?

     Gość portalu: dublym_83__ napisał(a):

     > Dziesiątki tysięcy kibiców w jednym miejscu + alkohol a pomimo tego było spokoj
     > nie. Przypomnijcie może jak wyglądały mistrzostwa bądz nawet spotkania klubowe
     > w zachodnim "raju" bo bójek tam tyle samo albo wręcz wiecej.
     > Oczywiście dzień bez antypolskiego artykuły w Wyborczej to dzień stracony
  • Gość: zawstydzona Rosjanie po meczu: "Baliśmy się, uciekliśmy do ... IP: *.adsl.inetia.pl 13.06.12, 23:32
   ja tych oszołomów kibolami nawet bym nie nazwała. zaprzestańmy używania wyrazu kibol. Ma ten sam rdzeń co kibic i przez to mogą być niepotrzebnie myleni/wpakowywani od jednego worka. To są kryminaliści i wandale. Zapewnili też nam obciach na całą Europę. Anglicy mieli być najbardziej kłopotliwi, i kilka innych grup kibicow także. ale Wiochę zrobiliśmy sobie sami przez bandę bezózgów. eh.
   Wieksze imprezy niestety też mają to do siebie, że tacy palanci po ulicach chodzą i się drą.
   Wstydzę się własnych rodaków. A Rosjanie wczoraj byli super. Byłam koło mostu, nie bardzo widać było z ich strony agresję...
  • ae-ode Rosjanie po meczu: "Baliśmy się, uciekliśmy do ... 13.06.12, 23:54
   Nie dziwi mnie, że Rosjanie się bali. Też się bałam. Problem kiboli trzeba rozwiązać. Nie może być tak, że grupa chuliganów psuje zabawę innym. Jakby musieli zapłacić po kilkadziesiąt tysięcy złotych, i przez parę lat pracować, żeby zapłacić za swój wybryk, to odechciałoby im się rozrabiać.
  • Gość: Avicus Rosjanie po meczu: "Baliśmy się, uciekliśmy do ... IP: 178.73.49.* 14.06.12, 00:02
   Prawda że media rozpętały histerię antyrosyjską. Prawda też że Rosjanie się uparli na ten dumny przemarsz, bo komuś na tym zależało z tamtej strony. Prawdą jest też, że komuś z naszej strony zależało na popsuciu sukcesu Euro. I tak - kilka zbieżnych interesów i poszło w świat. Ale nic nie dzieje się bez przyczyny. Ten zrobił - kto na tym skorzystał. Jak myślicie - na czyją korzyść było to wszystko? Przykryli fakt że UEFA wdrożyła postępowanie wobec Rosji. Próbowali też przykryć fakt, że świat pozytywnie ocenił Euro w Polsce, a i nastroje wśród samych Polaków się poprawiły podczas tej imprezy. To wybitnie nie pasuje niektórym. Słowem, zwolennicy Jarosława razem z Putinem próbowali solidarnie popsuć sukces Polski. Tyle na ten temat.
  • nektarist Rosjanie po meczu: "Baliśmy się, uciekliśmy do ... 14.06.12, 00:04
   Ale ruskie znowu namieszali. Bawią sie teraz znakomicie. To przecież jasne jak słońce, że zrobili to z premedytacją. Ale nie byliby sobą gdyby zachowali się normalnie. Popuścili w 1989 roku i teraz bardzo tego żałują. Kraj nadwiślański wymknął im sie spod kontroli. Chociaż w ten sposób narobili smrodu.
  • Gość: awaszraw Rosjanie po meczu: "Baliśmy się, uciekliśmy do ... IP: *.sydskane.nu 14.06.12, 00:19
   Rosjanie, ruskie, moskale. jak mi oni już obrzydli. Same tylko problemy . Gorące polskie głowy, powinniście wiedzieć,że Rosjanie sa mistrzami w tego typu akcjach, intrygach, skłócaniu całych grup i narodów przeciwko sobie. Czyż nie zauważyliście, ze większość konfliktów ma Rosjan w tle. Przecież oni doskonale znają polskich kiboli. Nastawili karku i dostali. Ale to było wpisane w koszta operacji. Rzygać się chce na to wszystko.
  • Gość: gryfitka Apel do Wyborczej !!! IP: *.slupsk.hypnet.pl 14.06.12, 00:27
   Proponuję by po tym skandalu na cały świat z udziałem naszych kiboli, Wyborcza zaapelowała do polskich kibiców o serdeczne zaopiekowanie się Rosjanami (Grekami również), o prawdziwie braterską integrację w dniu meczu Rosja - Grecja. Żeby ile się da naprawić atmosferę po "wyczynach" naszych "polskich patriotów". Jeśli mediom zależy na pozytywnym wizerunku Polski jako gospodarza Euro, teraz powinny wyjść ze skóry by zmobilizować rodaków do wykrzesania z siebie maksimum gościnności. Inaczej w Polsce koniec z wielkimi sportowymi imprezami o światowym znaczeniu.
  • Gość: abc Nie dojrzeliśmy do standardów UE IP: *.dynamic.chello.pl 14.06.12, 01:01
   BBC miało rację: przyznanie nam Euro 2012 było ryzykowną decyzją. Jako społeczeństwo nie dojrzeliśmy do tej imprezy. Przez wiele lat państwo pozwalało na rozwój tego kibolskiego wrzoda, największa partia opozycyjna poparła go jawnie. Największa stacja katolicka sieje nienawiść. Biskupi lekceważą państwo i władze, obwiniając je o najgorsze. Przy tym Kościoła Katolickiego nie spotyka żadna kara za malwersacje terenami. Nie jesteśmy normalnym państwem - obecna władza to konserwuje, opozycja chce ten stan tylko pogłębić.
   Król jest nagi, tę prawdę udawało się ukryć tylko do 5-go dnia imprezy.
   • anty65 Re: Nie dojrzeliśmy do standardów UE 14.06.12, 01:18
    No dobra zgoda, ale możemy wreszcie przestać krzyczeć hasła typu:
    Pomścimy nasze krzywdy!!!
    i drugie:
    Jesteśmy peryferiami wszechświata!
    Czy Polacy mogą zachowywać równowagę emocjonalną pomiędzy poczuciem krzywdy i poczuciem własnej wartości? Trudno jest mieszkać w kraju 40 mln schizofreników.


    Gość portalu: abc napisał(a):

    > BBC miało rację: przyznanie nam Euro 2012 było ryzykowną decyzją. Jako społecze
    > ństwo nie dojrzeliśmy do tej imprezy. Przez wiele lat państwo pozwalało na rozw
    > ój tego kibolskiego wrzoda, największa partia opozycyjna poparła go jawnie. Naj
    > większa stacja katolicka sieje nienawiść. Biskupi lekceważą państwo i władze, o
    > bwiniając je o najgorsze. Przy tym Kościoła Katolickiego nie spotyka żadna kara
    > za malwersacje terenami. Nie jesteśmy normalnym państwem - obecna władza to ko
    > nserwuje, opozycja chce ten stan tylko pogłębić.
    > Król jest nagi, tę prawdę udawało się ukryć tylko do 5-go dnia imprezy.
    • Gość: abc Re: Nie dojrzeliśmy do standardów UE IP: *.dynamic.chello.pl 14.06.12, 01:30
     Jaka krzywda, jakie poczucie własnej wartości? O co Ci chodzi?
     W XXI wieku obowiązują pewne standardy cywilizowanego postępowania, które u nas nie są przestrzegane i to cały świat zobaczył. Nic się nie robiło przez wiele lat, chamstwo się wzmacniało i teraz to widać. Jest takie powiedzenie chińskie: "Małpa jak wchodzi coraz wyżej na drzewo, tym coraz lepiej widać jej czerwoną dupę". To jest ten przypadek.
     Sorry za wulgaryzm, ale tak mi się to skojarzyło jakoś. Zresztą znam to przysłowie z ust gentlemana w 100% - Olechowskiego.
   • Gość: abc Kto winny i co robić? IP: *.dynamic.chello.pl 14.06.12, 01:24
    W moim przekonaniu winę za ten stan rzeczy ponosi środowisko postkomunistyczne oraz związane z byłą Unią Wolności. To u schyłku PRL powołano Komisję Majątkową, Premier Mazowiecki wprowadził religię do szkół (to było żenujące - tłumaczono że katecheci nie będą dostawać pieniedzy), Premier Suchocka i SLD doprowadziło do podpisania konkordatu. Również ludzie z SLD, UW i KLD dominowali w KRRiT i to oni przyznali koncesję durnowatemu środowisku religijnemu, najbardziej skrajnemu, nienawistnemu i zacofanemu, antypaństwowemu jeśli nie rządzi popierana przez nie partia.
    Co robić gdy mleko się rozlało? Egzekwować przestrzeganie prawa. Jeśli coś koncern toruński, czy jakiś biskup lub prezes partii opozycyjnej, ew. jacyś ludzie z jego partii robi niezgodnie z prawem od razu reagować. Tak samo na zachowania chuligańskie na stadionach lub poza nimi. Druga strona miała władzę nie patyczkowałą się: sama prowokowała, żeby zaatakować przeciwników politycznych. A tutaj nie chodzi o prowokacje, tylko o reakcję na jawne działania niezgodne z prawem.
    Nie wiem czy Tusk jest do tego zdolny...
  • Gość: Ал Rosjanie po meczu: "Baliśmy się, uciekliśmy do ... IP: 213.87.240.* 14.06.12, 01:18
   allowed to march and the Russian came and sang Russian songs and celebrated a holiday (day Russia), why is it not? if the Poles marched through the city in Russia and sang Polish songs (the day of Poland), nobody would have prevented because it is respect, and it's interesting and it would not be angry Russian. (War is long gone, sechas other people loving), I thought that a bad story in the past and forgotten, I thought that we are brothers, or even be friendly relations among the Slavic peoples. we all love in Russia and the Poles are respected. we have a very famous Barbara Brylska. Why should we quarrel? now the peace-time, and I think it would be nice to have friendly relations. your media and government is always blamed Russia for all (but we have not done anything wrong and did not do). I confess, after many days of the attacks became disillusioned and ceased to love Poland and my friends and my family too. I think now the Russian will also meet Polish guests (I am against violence and hatred). I'm from Russia, and we also have a few Nazis, but the Nazis only against immigrants from Asia, but the Nazis are very small (I am against the Nazis) / мaрш рaзрешили влacти и рyccкие шли и пели рyccкие пеcни и oтмечaли прaздник (день рoccии) пoчемy этo нельзя? еcли бы пoляки шли пo гoрoдy в рoccии и пели пoльcкие пеcни oтмечaя (день пoльши) никтo бы не пoмешaл пoтoмy чтo этo yвaжение и этo интереcнo и этo бы не злилo рyccких . (вoйны дaвнo в прoшлoм , cечac дрyгие люди , мирoлюбивые) я дyмaл чтo плoхaя иcтoрия в прoшлoм и зaбытo , я дyмaл чтo мы брaтья или хoтябы дрyжеcтвенные oтнoшеня y cлaвянcких нaрoдoв . y нac в рoccии вcе любят пoлякoв и yвaжaют . y нac oчень знaменитa Бaрбaрa Брыльcкa . зaчем нaм врaждoвaть? теперь мирнoе время и дyмaю былo бы хoрoшo иметь дрyжеcтвенные oтнoшения . вaши cми и прaвительcтвo вcегдa вo вcём oбвиняют рoccию (нo мы ничегo плoхoгo не cделaли и не делaем) . признaюcь я пocле этих мнoгoдневных нaпaдoк рaзoчaрoвaлcя и переcтaл любить пoльшy и мoи знaкoмые и мoя cемья тoже . дyмaю рyccкие теперь бyдyт тaкже вcтречaть пoльcких гocтей ( я прoтив нacилия и врaжды) . я из рoccии и y нac тoже еcть неcкoлькo фaшиcтoв , нo эти фaшиcты тoлькo прoтив эмигрaнтoв из aзии , нo фaшиcтoв oчень oчень мaлo (я прoтив фaшиcтoв) / prawo do marszu i rosyjski przyszedł i śpiewali rosyjskie piosenki i obchodzony wakacje (dni Rosja), to dlaczego nie? jeśli Polacy maszerowali przez miasto w Rosji i śpiewali polskie piosenki (dzień z Polski), nikt nie uniemożliwił, ponieważ jest szacunek, a to ciekawe i nie będzie zły rosyjskim. (Wojna już dawno nie ma, sechas inni ludzie kochający), myślałem, że źle historia w przeszłości i zapomnianym, m
  • Gość: Ал Rosjanie po meczu: "Baliśmy się, uciekliśmy do ... IP: 213.87.240.* 14.06.12, 01:20
   prawo do marszu i rosyjski przyszedł i śpiewali rosyjskie piosenki i obchodzony wakacje (dni Rosja), to dlaczego nie? jeśli Polacy maszerowali przez miasto w Rosji i śpiewali polskie piosenki (dzień z Polski), nikt nie uniemożliwił, ponieważ jest szacunek, a to ciekawe i nie będzie zły rosyjskim. (Wojna już dawno nie ma, sechas inni ludzie kochający), myślałem, że źle historia w przeszłości i zapomnianym, myślałem, że jesteśmy braćmi, a nawet być przyjazne stosunki wśród narodów słowiańskich. wszyscy kochamy w Rosji, a Polacy są przestrzegane. mamy bardzo słynna Barbara Brylska. Dlaczego mamy się kłócić? teraz czas pokoju i myślę, że byłoby miło mieć przyjazne stosunki. wasze media i rząd jest zawsze winić Rosji za wszystko (ale nie zrobiliśmy nic złego i nie robić). Wyznaję, po wielu dniach ataków stały się rozczarowani i przestał kochać Polskę i moich przyjaciół i rodzinę też. Myślę, że teraz rosyjski spotka się również z polskich gości (jestem przeciw przemocy i nienawiści). Jestem z Rosji, mamy także kilka nazistów, ale naziści tylko wobec imigrantów z Azji, ale naziści są bardzo małe (jestem przeciw nazistom)
  • aussie1inc Rosjanie po meczu: "Baliśmy się, uciekliśmy do ... 14.06.12, 03:22
   Poczytajcie sobie prase zagraniczna i zobaczycie, ze wszelkie plusy organizacji, czy zachowania normalnych Polakow zostaly zakryte przez zachowania kilkuset bandytow. Opinia Warszawy ( i Polski przy okazji) zostala zaszargana i bedzie to Polske drogo kosztowac, bo kilkaset tysiecy potencjalnych turystow wybierze inne wycieczki. Przy okazji pojawia sie tez drobne trudnosci, gdy Polska bedzie sie ubiegac o organizacje innych imprez sportowych.
   Nie wiem na ile ta nienawisc do Rosjan zostala rozbudzona przez te typki z pewnej partii, ktora bredzi o morderstwach, ale jest pewne, ze te brednie mialy wplyw. Dodajcie do tego absolutnie debilna opinie radnego z Pisu, ze pijani bandyci "bronili honoru Polski" i obraz bedzie pelniejszy.
   A w sumie jest to kolejny przyklad dzialalnosci "prawdziwych patriotow", ktorzy broniac tego swojego "patriotyzmu" niszcza nasz kraj. Dno dna.
  • adamspzoo1 Ciemny narod Ci Polacy !!! 14.06.12, 05:16
   Niemiecka druzyna przyjezdza z koszulkami z nadrukiem Polski i znaczkiem lubie to.... bo maja kulture i pamietaja ile krzywdy nam wyrzadzili w przeszlosci a Ruscy wyrzadzili nam jeszcze wiecej krzywdy a pokazcie mi ich kulture w stosunku do nas...bicie wolentariuszy we Wroclawiu na meczu,flaga na stadionie,planowanie przemarszu itd.....A byliscie w Rosji i widzieliscie jak tam nas uwielbiaja haha - jedzcie! Tu w Stanach nie ma zadnych negatywnych komentarzy i wreszcie swiat slyszy ze Polska to nie to samo co Rosja i ze sie ogromnie roznimy! Nie popieram przemocy ale w kazdym kraju znajda sie skrajni nacjonalisci jesli sie tak napietnuje atmosfere tymbardziej ze to futbol!
   • Gość: kokospoko Re: polish jokes IP: *.hsd1.wa.comcast.net 14.06.12, 05:59
    adamspzoo1 napisał:
    > A byliscie w Rosji i widzieliscie jak tam nas uwielbiaja haha - jedzcie!

    Bylem bucu jeden i nikt na ulicy nie krzyczal "polska qrwa" choc do takiego cepa jak ty to wlasnie okreslenie pasuje jak ulal.

    > Tu w Stanach nie ma zadnych negatywnych komentarzy i wreszcie swiat slyszy ze Polska to > nie to samo co Rosja

    Tu w Stanach to jestes glupim polaczkiem. Na ten wasz zakichany chicagowsko-greenpointowy folklor to sie patrzy jak na malpy w zoo. Amerykanow na poziomie (ktorych ty wogole nie znasz matole) bardziej interesuje rosyjska kultura niz polskie przegrane wojenki.
    Poraz kolejny Warszawa udowadnia, ze nie jest zadna srodkowo-europejska stolica jak Praga czy Budapeszt tylko miastem w zahukanej Europie Wschodniej.
    • adamspzoo1 Re: polish jokes 14.06.12, 07:10
     Mieszkam w L.A. od moich czterech latek...a ze Rosja wszystkich madrych Polakow wymordowala po wojnie to zostali tylko tacy co sie dali "nawrocic" na komunizm lub totalne debilstwo - no bo czyims musisz byc potomkiem :-)....i nie nie gadam z ludzmi twojej natury bo od tej choloty stadionowej twoj jezyk nie odstaje!
      • Gość: UlaChicago Re: polish jokes IP: *.mycingular.net 14.06.12, 17:40
       A Ty Koko Sroko skad jestes?? Wyobraz sobie ciemna palo ze tak samo w NY ,Chicago czy LA sa Polacy ,ktorzy pracuja normalnie i cos soba reprezentuja,Ty tego wiedziec nie mozesz Bo z takimi ludzmi nigdy nie miales I nie bedziesz mial do czynienia!
       Zaden normalny kraj an swiecie nie pozwolilby na jakies dziwne marsze albo manifestacje Bo do tego maja swoj kraj I tam niech sobie manifestuja!!! A tym bardziej zaden normalny kraj nie pozwolilby na rozciagniecie tej szmaty "this is Russia" ......wiesz dlaczego ??? Bo "this is Poland " ale najwyrazniej dla ciebie to nie ma znaczenia I niech juz tak zostanie! Pozdrawiam :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka