Dodaj do ulubionych

Mieszkanie Marki ul; Pałacowa

28.09.12, 12:10
Witam a czy ktos kupił mieszkanie na ul Pałacowej w Markach bo ja w przyszłym tygodniu ide podpisac umowe mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze.
Obserwuj wątek
    • maryniak1985 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 08.10.12, 15:18
      Witam,
      Zastanawiamy sie z mężem nad kupnem tam mieszkania ,ale boimi sie ze cos jest nie tak bo cena jest b.niska.Poza tym doczytalismy sie w prospekcie od dewelopera ze działka jest cześciowo w strefie uciążliwości gazociagu wysokiego ciśnienia i próbujemy czegoś więcej sie dowiedzieć na ten temat i tej "uciążliwośc"
      Daj znać jak podpiszecie i czy wszystko ok z tym osiedlem.
      • patrys16 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 08.10.12, 18:20
        Witam. Ogólnie sadze że cana jest taka niska bo trzeba jeszcze do roku czekac na skonczenie budowy ale wiem że mnieszkania beda o wiele droższe gdy budowa sie zakonczy. a co do gazociągu to bede dzwonic w tej sprawie i jak sie dowiem czegos to dam znac.
          • patrys16 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 09.10.12, 21:51
            No tak to reszta formalnosci zostanie zakonczona z tego co sie dowiedzałam to klucze odstaniemy w przyszłym roku około kwietnia wiec można bedzie robic wykonzczenia a pod koniec roku sie wprowadzic z tego co mi wiadomo. podpisalismy umowe przedwstepna ktora w razie czego można rozwiazac.
              • patrys16 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 11.10.12, 12:40
                maryniak1985 napisał(a):

> w takim razie musze jeszcze raz tam zadzwonić, no i mam chęc jeszcze raz obejrz
                > eć to osiedle.Ja zrozumiałam ze dopiero za lata będzie mozna sie tak wprowadzać
                > .
                > Czy dowiedzieliscie sie coś na temat tego gazociągu na działce?

ogólnie sie dowiedzialam ze gazociag bedzie w jakies odleglosci od budynku i nie bedzie uciążliwy a co wproadzenia sie zapewnia mnie panie że w nastepny rok sie wprowadze wiec mysle że bedzie dobrze
                      • patrys16 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 15.10.12, 14:02
                        A jednak:) ogolnie my zdecydowalismy sie na mieszkanie w 4 budynku który idzie najszybciej w budowie mieszkanie na 3 pietrze. co do scianek to chcemy jedna przesunac wiec pewnie bedzie dodatkowy koszt no ale cóż liczy sie żeby było póżniej wygodnie :) a jakie informacje Pani uzyskała co do zamieszkana ??? miejmy nadzieje że bedzie wszystko dobrze. pozdrawiam
                        • maryniak1985 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 15.10.12, 14:24
                          w 4 budynku? Przecież tam są dwa budynki ?
                          My zarezerwowaliśmy na 4 klatce w drugim budynku (tym dalej od radzymińskiej), na 2 piętrze. Deweloper powiedział że w wakacje powinniśmy dostać klucze zeby wejsc ze swoja ekipą wie cmoze do końca 2013r. uda nam sie wprowadzic. Też myslimy na przesunieciem ścianek i zrobieniem aneksu w dużym pokoju a nie odzielnej kuchni.
                          • patrys16 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 15.10.12, 18:02
                            Ogólnie przy podpisaniu umowy dostaniecie plan całego osiedla i tam beda jeszcze wybudowane 2 bloki ogolnie my tez wybralismy ten blok co Państwo czyli inaczej nr4. (dalej od radzyminskiej) ale mniejsza z tym:) ogolnie my tez planujemy aneks zrobic a z kuchni sypialnie .
                              • masajka18 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 16.10.12, 10:34
                                Cześć. Tez jestem zainteresowana zakupem mieszkania w tych blokach. Z tego co się orientuje to są to 4 bloki (po dwa łączone ze sobą). Nie wiem tylko, gdzie maja byc pobudowane te dwa nastepne miejsze bloki, czy za blokiami bliżej Radzymińskiej czy za tym co jest dalej?? może sie orientujecie?? i jeszcze moze udało wam sie dowiedziec czegos czy naprzeciwko planowana jest jakas budowa czy na razie będą tam tylko te drzewa (osobiście mam nadzieje ze tylko drzewa).
                                • maryniak1985 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 16.10.12, 11:21
                                  byłam u dewelopera w piątek. I z tego co mi widziałam na planach obok dwóch stojących obecnie bloków mają powstać 4 mniejsze, niższe o 1,5 pietra, 6-cio rodzinne. Dokładnie będą one stały pod oknaami mieszkań 53-metrowych. Po drugiej stonie-czyli tam gdzie są obecnie te krzaki nie ma chyba w planach żadnej budowy.Aczkolwiek są to działki budowlane wiec w przyszlosci moze coś tam stanąć.
                                        • masajka18 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 17.10.12, 10:11
                                          Właśnie, czy ktoś pokazywał tą umowę osobom które sie na tym znają?? bo cenna w promocji jest bardzo atrakcyjna, ale nie wierze ze developer nie miał powodu ze zszedł tak z ceny:)
                                          i trochę sie dziewie, ze dopiero przy podpisaniu umowy pokazuja plan osiedla, myslałam że takie rzeczy są dostępne bez problemu:)
                                          • maryniak1985 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 17.10.12, 10:40
                                            pokazuja też przed podpisaniem umowy, ja byłam w piatek,widziałam ten plan, ale nie wspomniano mi ze oprócz tych 4 mniejszych bloków było w planie cos jeszcze. Też mam cały czas wątpliwosci dlaczego cena jest tak niska.Pytałm dewelopera-powiedział że chcą szybko sprzedać te mieszkania zeby prześć na kolejna wiekszą inwestycje w Zabkach. Nie widze w necie aby ktos ostrzegał przed dewelopere. Wszystkie miszkania na 3 i 4 pietrze są już wykupione (w budynku tym dalej od radzyminskiej) więc jednak ludzie kupują. Byliśmy w UM Miasta Marki,pytalismy o działkę-wszystko jest z nią ok podobno. Ciężko powiedzieć skąd taka cena...
                                              • patrys16 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 17.10.12, 18:01
                                                ogolnie podpisalismy umowe u notariusza. a co do umowy czy jest prawidłowa to była sprawdzona przez osobe znajaca sie i nie ma zadnych zastrzezen. a co do budynków to jest napisane działka o nr..... budowe czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami oraz budynku garażu z zielonym dachem oznaczonych nr od 1 do 5 przy czym budynek3 stanowi garaz budynki beda miały piec kondygnacji naziemnych czyli pierwsza to garaz a nastepne cztery to mieszkania. wiec sadze ze beda 4 budynki jakie jak sa już wybudowane czyli bloki z 4 pietrami.
                                                  • maryniak1985 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 23.10.12, 12:21
                                                    na osiedlu Pałcowa będą : dwa stojace obecnie bloki (oznaczone w prospekcie i akcie not. jako 5 połaczonych z sobą budynków), oraz cztery mniejsze które staną od strony mieszkań 53m. Wczoraj podpisalismy akt notarialny. Sprawdził nam go najpierw doradzca.Wszystko jest ok. Tylko koszty notariusza przyprawiły mnie o zawrót głowy. (dwa akty: na mieszkanie i garaż) ponad 2000 zł. Szok.
                                                  • e_mem Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 08.11.12, 22:03
                                                    Witam, jestem bardzo zainteresowany inwestycją przy ul. Pałacowej
                                                    jednak niepokoi mnie fakt o braku stuprocentowej informacji o stanie hipoteki,
                                                    słyszałem, że działka może być zadłużona. Jaka jest prawda, bo od developera
                                                    nie uzyskałem żadnej jednoznacznej informacji, która mogłaby rozwiać moje wątpliwości.
                                                    Jeżeli macie drodzy forumowicze jakieś informacje związane z moimi wątpliwościami/obawami
                                                    związanymi z hipoteką pod tą inwestycją to serdecznie proszę o udzielenie się w tym temacie.
                                                    Serdecznie pozdrawiam

e_mem
                                                  • e_mem Re: Mieszkanie Ma rki ul; Pałacowa 10.11.12, 12:33
                                                    ale czy ktoś z nabywców miał faktyczny wgląd w powyżej opisany wniosek? Boję się, że to wszystko to są jałowe obietnice, które tylk nam zamydlają oczy. Jak mogę więc najprościej dotrzeć do opisywanych dokumentów, o faktycznym/obecnym stanie hipoteki
                                                    i o wnioskach składanych przez developera do sądu i ministerstw.
                                                    Wybaczcie dociekliwość, ale taka inwestycja i jak na razie poświadczona samymi kserówkami
                                                    to za mało by zaufać na tzw. piękne oczy.
                                                    Pozdrawiam i proszę o Wasze informacje na powyższe kwestie
                                                  • maryniak1985 Re: Mieszkanie Ma rki ul; Pałacowa 12.11.12, 11:53
                                                    nam dokumenty i stan hipoteki sprawdzał nasz doradca bo kompletnie zieloni jesteśmy. Wszelkie dokumenty - prospekt itd przesyłał nam Łukasz Żuczkowski wspołpracujacy z deweloperem. Nasz doradca i notariusz twierdzili że hipoteka jest czysta.
                                                  • e_mem Re: Mieszkanie Ma rki ul; Pałacowa 17.11.12, 10:18
                                                    Też zaliczyliśmy rozmowę z Panem Lukaszem. Bardzo rzeczowych odpowiedzi nam udzielil.
                                                    Zrodzilo sie jednak kolejne pytanie w zwiazku z Cesja na te inwetycje i jej powerzchnie.
                                                    Drodzy forumowicze czy cos Wam wiadomo jak to wyglada od strony prawnej? Gdzie tez mozemy uzyskac wiedze na temat rzeczonego problemu?
    • mariolka770 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 16.01.13, 11:09
      Witam wszystkich,
      od jakiegos czasu przygladamy sie z mężem tej inwestycji. Niestety z przykrością stwierdzamy, że niska cena, która nas zaciekawiła wynika z tego, że przebiega tamtędy gazociąg (ktos na forum juz o tym tez pisał), budynki stoją w krzakach, a nie wśród drzew jak niektórzy piszą (pewnie to pracownicy dewelopera zachwalają swoją inwestycję). Poza tym okna wychodzą na trasę szybkiego ruchu, o której ukończeniu coraz więcej się mówi (do 2014 r. ). Cóż jeśli ktoś lubi szum, krzaki i siedzieć na bombie niech kupuje. Nie przyglądalismy sie umowie i innym szczegółom zakupu więc ciekawe co jeszcze dew. ma do zaoferowania.
      My rezygnujemy i szukamy dalej. Poza tym opinie o deweloperze tez nie są dobre.
      • cams1 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 16.01.13, 20:38
        A propos wypowiedzi mariolka770 to te informacje są ogólnie znane, marki sa miastem i takie rzeczy jak gazociąg, wodociąg itp są w większości miast. z kolei lasów w mieście za bardzo nie uświadczymy - krzaki dziś są, a na planie zagospodarowania jest tam dużo uliczek planowanych więc nawet ich nie będzie. Co do trasy to inwestycja nie leży w pierwszej linii zabudowy - 150 m w linii prostej od trasy. Pozostaje indywidualny wybór powyższe a cena. Szkoda że tak mało osób na forum wymienia się przyszłościowymi informacjami dotyczącymi inwestycji których nie znamy dot. drogi, czynszu, internetu.
        • mn87 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 16.01.13, 23:42
          Po internecie chodzą różne opinie. Jeszcze nie zdecydowałem się na mieszkanie. Obawiam się bloków, które mają powstać w odległości 10 metrów od obecnych mieszkań. Jest to północna strona, więc będzie zacieniona, a do tego oko w okno z nowymi blokami. Pokoje mogą być ciemne... Czekam na opinie
            • mariolka770 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 17.01.13, 09:29
              A nie mówilam, że jeszcze coś z mało fajnych rzeczy wyjdzie na jaw. Nic o budowie kolejnych bloków nikt mi nie powiedział, a przeciez przy wyborze wymarzonego "m" jest to chyba wazne. Ciekawe jeszcze co kryje się za niską ceną?
              • maryniak1985 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 17.01.13, 12:53
                mariolka770 napisał(a):

> A nie mówilam, że jeszcze coś z mało fajnych rzeczy wyjdzie na jaw. Nic o budow
                > ie kolejnych bloków nikt mi nie powiedział, a przeciez przy wyborze wymarzonego
                > "m" jest to chyba wazne. Ciekawe jeszcze co kryje się za niską ceną?

Ludzie co Wy tu wypisujecie. Jak będziecie poważnie zainteresowani kupnem to deweloper wszystko wam wytłumaczy i pokaże. My już kupiliśmy na tym osiedlu mieszkanie,widzielismy plan zagospodarowania przestrzennego,wiemy gdzie bedę bloki i jakiej wysokosci,i wybralismy mieszkanie ktore nie jest na przeciwko żadnego bloku.Gazociąg biegnie wzdłuż ul.piłsudskiego więc niemal wszystkie dzialki i domy w Markach blisko ulicy leżą w sferze "uciążliwości gazociągu" i jak to już ktoś wyżej wspomnial to normalne w miastach.
                • mariolka770 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 17.01.13, 13:12
                  Każdy pisze, co zaobserował i jakie ma doswiadczenia chociazby z tym deweloperem. A Ty co go tak bronisz? Pracujesz w biurze u niego i udajesz klienta?
                  Ja jestem ostrożna bo nie kupuje bułek w piekarni tylko mieszkanie na kredyt. Przecież wiadomo, ze nie ma nic darmo, a jak jest tanie to trzeba się temu bardziej przyjrzeć. Dlatego napisałam co mi się nie podoba i dlaczego rezygnuję.
                  • maryniak1985 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 17.01.13, 14:31
                    nikogo nie bronię,pisze na tym forum od pażdziernika bo też mieliśmy z mężem dużo wątpliwośći ale sprawdzilismy to co nas interesowało.O tych blokach obok pisałam już tu dawno, wystarczy poczytac, kwestie gazociągu też poruszalam już pare mcy temu na tym forum. Sprawdzilismy to, zobaczylismy dokumenty, plany itd. Wkurza mnie gdy osoby które tego nie zrobily piszą tu rzeczy odstraszajace innych.
                    • masajka18 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 17.01.13, 15:03
                      A jakie macie odczucie co do Pana Łukasza?? Jak byłam oglądać z nim mieszkania umówiliśmy sie ze prześle mi konspekt na emaila a jak sie żegnaliśmy to nawet nie zapytał sie jaki mam adres email-lowy. A naprawdę byłam zainteresowana zakupem, więc nie rozumiem jego zachowania.
                      • cams1 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 17.01.13, 20:37
                        ja jeszcze chciałbym poruszyć kwestie drogi, w której każdy nabywca będzie miał udział a że jest prywatna to: żeby coś zrobić np jakieś przyłącze - wymagana zgoda wszystkich a zawsze się ktoś znajdzie na NIE (tu mam pytanie co do np kabla internetu - ktoś coś wie?), koszty oświetlenia osiedla będzie ponosić pewnie wspólnota i obawiam sie ze prywatna drogę samemu trzeba będzie odśnieżać. a co do gazociągu to obawiam się że nie biegnie wzdłuż Piłsudskiego-trochę inna info uzyskałem w UM marki (fakt że ustną). Ktoś ma jakieś sprawdzone informacje na temat powyższego?
                        Tez interesuje mnie zakup dlatego te kwestie mnie nurtują.
                            • maryniak1985 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 18.01.13, 12:49
                              co do mieszkań 52 nie wszystkie będą zaslonięte przez bloki które staną obok, po 1 będą to bloki o 1,5 niższe po 2 są to 4 małe bloki pomiędzy którymi są przerwy w miejscu ktorych będą parkingi. My takie wlasnie mieszkanie kupiliśmy-na przeciwko takiego parkingu. Poza tym po tej stronie tamci mieszkańcy będą mieć podobno tylko okna lazienkowe.
                              Co do pana Łukasza my jestesmy zadowoleni ze wspołpracy, nawet po podpisaniu aktu gdy bank wymyślal kolejne dokumenty potrzebne do kredytu Pan Łukasz byl w stałym kontakcie i zalatwiał nam je ekspresowo.
                              Co do drogi i internetu-nic nam konretnie nie wiadomo.
                              • maryniak1985 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 18.01.13, 12:52
                                maryniak1985 napisał(a):

> co do mieszkań 52 nie wszystkie będą zaslonięte przez bloki które staną obok, p
                                > o 1 będą to bloki o 1,5 niższe po 2 są to 4 małe bloki pomiędzy którymi są prze
                                > rwy w miejscu ktorych będą parkingi. My takie wlasnie mieszkanie kupiliśmy-na p
                                > rzeciwko takiego parkingu. Poza tym po tej stronie tamci mieszkańcy będą mieć p
                                > odobno tylko okna lazienkowe.
                                > Co do pana Łukasza my jestesmy zadowoleni ze wspołpracy, nawet po podpisaniu ak
                                > tu gdy bank wymyślal kolejne dokumenty potrzebne do kredytu Pan Łukasz byl w st
                                > ałym kontakcie i zalatwiał nam je ekspresowo.
                                > Co do drogi i internetu-nic nam konretnie nie wiadomo.

Dla sprostowania- bloki obok będą o 1,5 piętra nizsze.
                                  • maryniak1985 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 18.01.13, 14:01
                                    mariolka770 napisał(a):

> Czyżby maryniak1985 to p. Łukasz?

Nie nie jestem Panem Łukaszem. Kupiliśmy z mężem juz mieszkanie 52 m2 na tym osiedlu w listopadzie, i dzielę się informacjami które posiadam, bo sama pisałam tu w październiku przed zakupem,i cenne były dla mnie wszelkie informacje.
                                    • mariolka770 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 22.01.13, 13:19
                                      Gratuluje zakupu. A czy ktokolwiek na tym forum zastanowił się w jaki sposób będzie przebiegała budowa kolejnych etapów (bloków)? Czy ciężarówki , koparki, betoniary będą nam pod oknami jeździły.
                                      Pytam o to bo projektowana ul. Pałacowa ma tylko jeden wjazd. Chyba powinno się budować od końca i zamykac osielda (etapy) tak, aby jak najmniej utrudniac życie tym, którzy już mieszkają.
                                      A tu no cóż nikt o tym nie myśli. To będzie (jak widac ze wszysttkich informacji, które zebrałam) ciągły plac budowy i zamiast cieszyć się ciszą matki z wózkami będą jeździły slalomem pomiędzy ciężarówkami i betoniarkami, pomijając inne atrakcje.
                                      • maryniak1985 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 22.01.13, 14:17
                                        myśle że każdy kto kupił tu mieszkanie zapytał o to dewelopera,my także.prace (podobno-bo nikt nam gwarancji na papierze nie dal) nie będą utrudniać życia mieszkańcom ponieważ budowa rusza w marcu i gdy będzie możliwość wprowadzenia się do kupionych mieszkan na tamtej budowie będą robić prace wykończeniowe w środku i podobno tak ma to być zorganizowane by ograniczyć poziom hałasu.Też nam na tym zależy bo w czerwcu urodzi nam sie dziecko. To co jeszcze przychodzi mi do głowy z uzyskanych informacji to że sprzedanych jest (tzn było w listopadzie jak załatwialismy dokumenty do kredytu) około 40% mieszkań.Taki dokument o % sprzedanych lokali wystawił nam deweloper dla banku.Gdy wybieralismy lokal wybór niestety byl już słaby, bo zalezało nam na tym bardziej oddalonym od radzyminskiej budynku, 3-4 pietro, na mieszkaniu 52 m ktorego okna wychodza na przerwe miedzy mającymi stanc obok blokami. Juz wszystkie były sprzedane.musielismy wziac drugie piętro.
                                            • mariolka770 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 28.01.13, 09:14
                                              Alez ja się wcale nie czepiam. Piszę tylko o swoich obawach i obserwacjach. Po prostu nie zaczyna się robić czegoś od końca i to jeszcze w budownictwie mieszkaniowym. Rozumiem że są etapy prac, ale dlaczego budowa zaczęta została od końca? A jeśli ktoś chce kupić musi wiedziec jak najwięcej o inwestycji i wszystkich utrudnieniach, z którymi przyjdzie mu żyć przez dosyć długi czas.
                                              • mn87 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 29.01.13, 00:18
                                                Połowa wypowiedzi na tym forum to dyskusja i przekomarzanie się dwóch osób. Najwięcej do powiedzenia ma jeszcze osoba, która zrezygnowała z zakupu mieszkania na Pałacowej. Z tego co się dowiedziałem, budowa niskich bloków ma ruszyć w marcu, a zakończyć w okolicy grudnia. Poźniej mają trwać prace wykończeniowe bez ciężkiego sprzętu. Nasze mieszkania mają być oddane w najlepszym wypadku we wrześniu. Zaczną się we wszystkich mieszkaniach prace wykończeniowe, wiercenia i walenie młotkami. Zanim wszyscy się urządzą i zamieszkają, to tamta budowa będzie się kończyć, więc nie powinna być aż tak uciążliwa. Mnie najbardziej przeszkadza mieszkanie od północnej strony i bardzo bliskie sąsiedztwo wyżej wspomnianych bloków, ale z drugiej strony ta cena...
                                                • maryniak1985 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 30.01.13, 14:01
                                                  Witam,moim celem nie było "przekomarzanie sie". Napisałam co wiem, bo osoba ktora utworzyła to forum pytała "czy ktoś kupił tu mieszkanie", wiec moim skromnym zdaniem wypowiadac sie powinnny osoby ktore cokolwiek wiedzą.
                                                  Niestety jeśli okaże sie że cos wiesz będziesz posadzony o to że jesteą Panem Łukaszem.
                                                  Zgadzam się z przedmowcą- mam takie same informacje co do prac i terminow.
                                                  I tez nie podoba mi sie sąsiedztwo blokow, ale coś za coś. Nie ukrywam ze nas skusiła cena.Zawsze można to mieszkanie później sprzedać lub wynająć.
                                                  • mariolka770 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 31.01.13, 09:43
                                                    Moim celem też nie było przekomarzanie się. Piszę co zaobserowowaliśmy i co nas niepokoi. Pomijam gazociąg, bo jak ktoś słusznie zauważył pod wszystkimi miastami są linie gazowe, energetyczne itd. Oferta wyglądał ładnie, ale im dalej się człowiek przygląda tym więcej rzeczy niepokoi. Was niepokoi bliskość kolejnych domów, mnie to, że deweloper zaczął budowę od końca, a zanim skończy to będzie bezustanny plac budowy. Ciężarówki, betoniarki, hałas. Mieszkam teraz w centrum i hałasu mam po dziurki w nosie. Przeciez tam nie żadnej innej drogi, która można byłoby materiały dowieść. Widziałam wiele budów, ale ta widocznie jest adekwatna do ceny. Hałas i bałagan. No i mieszkanie od strony północnej (nie chcąc mieć okien na trasę) to porażka, każdy o tym wie. Ciemnica i sąsiedzi, którym można pomachać o każdej porze dnia i nocy. Mam tak teraz i dziękuję za taką "przyjemność".
                  • wawa-1984 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 06.03.13, 13:22
                    Ja pierdziele Mariola770 nie kupuj tu chaty nie chce mieć tak rozchisteryzowanych sąsiadek, bo taki sąsiad może tak umieć życie, ze sie powieszenie na zyrandolu.
                    Jeżeli nie jestes zainteresowana to po co cały czas komentujesz i przyczepiasz sie do tej inwestycji? Po to żeby wkurzył innych?
                    Ja o wszystkim wiem, o gazociągu, o obwodnicy o budynkach za blokiem. Nie wiem jak można w ten sposób jak ty komentować te informacje.
                    Zapropońuje ci inwestycje SM ursynow budują na wilanowie. Cena blisko 7'500 m kw i do tego film atrakcji - bedziesz mogła brylował wsród znajomych, ze masz kredyt na tak droga chatę w dzielnicy lemingow.

Pamiętaj, ze to jest mieszkanie do mieszkania a nie aspirowania na niewiadoma co. Prosta architektura, proste rozwiązania techniczne fajna lokalizacja blisko wszędzie i stad wynika cena. Nie znajdziesz tu nadejściu drewnianych fasad i filongow.

Pozdrawiam,
                    Rafał
        • kroolykowa Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 03.02.13, 13:47
          mariolka770 nie wiem po co komentujesz skoro nie masz nic konkretnego do powiedzenia.
          Pytałam dewelopera, ale tak jak się spodziewałam nie uzyskałam odpowiedzi na to pytanie gdyż deweloper czynszu nie ustala i nie będzie go od mieszkańców pobierać. Jak zawiąże się wspólnota mieszkaniowa to ustalane są dokładnie tego typu rzeczy. Pytałam o to jaki może być czynsz, czyli czy ktoś, biorąc pod uwagę swoje (lub znajomych) dotychczasowe doświadczenia w kupowaniu mieszkań na rynku pierwotnym może podpowiedzieć jakie czynsze będzie można się spodziewać w tych mieszkaniach.
          • mariolka770 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 03.02.13, 19:46
            Masz rację, przepraszam. Myślałam, że to będzie najlepsze rozwiazanie ponieważ zwykle dew współpracują z jakimiś administratorami (mającymi do tego uprawnienie) i powinny być znane przybliżone koszty. Szczególnie, że nie jest to ich pierwsza inwestycja. Największa róznica jest przy ogrzewaniu i ciepłej wodzie, bo nie dopytałam dew czy będzie miejskie czy własna kotłownia. Prąd jest miejski i woda pewnie też, więc jako dew budujący w Zabkach czy Markach powinien się w tym temacie orientować chociaz z grubsza. Wspólnota ustala w zasadzie stawkę za m2 na Fundusz Remontowy. Koszty za mieszkanie są ustalane przez administratora/zarządcę na podstawie tego w jaki sposób będzie ogrzewany budynek, mieszkania i woda. Ustala też koszty za użytkowanie windy. Pewnie cena za konserwację windy na klatce schodowej podzielona przez ilość mieszkań. Cena zimnej wody, koszty za wywiezienia śmieci sa narzucane przez dostawce wody i odbiorcę śmieci (od lipca - gminę). Cenę za sprzatąnie garażu, klatek schodowych, terenu wokół budynku, placu zabaw, oświetlenie klatek schodowych i garażu, remonty bieżące, utrzymanie zieleni itd z życia wspólnoty wiem, ze jest to ustalane przez zarządcę.Do tego dochodza koszty ubezpieczenia i wynagrodzenie dla zarządcy. Sporo tego, ale jestem zdziwiona ża dew nie potrafił tego chociaz w przybliżeniu ustalić.
            Dlatego my zdecydowalismy sie na bezczynszowe.
            • patrys16 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 03.02.13, 22:20
              mariolka770 jesli kupiłas mieszkanie bezczynszowe to P O W O D Z E N I A duzo sie nasłuchałam co do takich mieszkan..... np Wada - każda naprawa wymaga Twojego w nim udziału..
              dach do naprawy? prosimy o 10 tys zł
              Zepsuta brama ? proszę 1200
              Domofon do naprawy? 230zł itd itp
              Bezczynszowe czyli bez funduszu remontowego? To właśnie taki efekt.
              jak w domu jednorodzinnym...
              W większych budynkach - czynsz to suma opłat ekspoatacyjnych, wpłtay
              na fundusz remontowy i tylko 1 zł od metra, moze 1,30, czasem 1,50
              zł za m2 - to opłata za pracę zarządcy.. Za to mieszkańcy nie
              martwia się spaloną żarówka...
              a ty cały czas zniechecasz ludzi swoimi komentarzami co do kupna mieszkania na Pałacowej. Ja kupiłam juz tutaj mieszkanie i jestem zadowolona podkusiła niska cena ale jesli było by cos nie tak odnoszac sie co do budowy mieszkan po stronie 52m to tak jak wspomniała maryniak1985 zawsze można sprzedac albo wynajac!!!!!!!!! a co do czynszu to prawdopodobnie wyniesie około 300zł.
              • bajka1303 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 03.02.13, 23:35
                witam wszystkich ,czytam i czytam te posty i mimo wszystko zdecydowalismy sie z mezem,kupic mieszkanie na ul.palacowej ostatni blok na IIIp. 4 pokoje,jutro podpisujemy umowe przedwstepna,a potem kredyt,mam nadzieje ze wszytko bedzie ok i bedziemy mieli wlasne M i super sasiadow :),cena moze jest zatanawiajaca,ale idac tokiem myslenia handlowca,przy tak duzym wyborze mieszkan i obwarowanych kredytach ,tez pewnie obnizylabym cene metra po to zeby sprzedac
              • mariolka770 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 04.02.13, 10:10
                patrys16 jesli uważasz, że w przyszłości nie będziesz partycypowała w kosztach napraw dachu, elewacji, izolacji budynku, posadzki w garażu, wyposażenia w dodatkowe elementy np placu zabaw, odświeżania klatek schodowych (usuwanie peknięć i malowanie bo budynki nowe osiadają i tynki pękają) to się grubo mylisz.
                Deweloperzy wypinają sie na klientów mieszkających już w ich inwestycjach i płaczesz i płacisz. Fundusz remontowy nie pomaga bo nierzadko trzeba w sezonie grzewczym przerzucić pieniądze na zapłatę za ogrzewanie. No i oczywiście super jest jeśli wszyscy regularnie płacą.
                Kupowaliśmy juz kiedyś nowe mieszkanie od dewelopera na Targówku stąd mam pojęcie o tym wszystkim. Na dzień dzisiejszy brakuje na zapłatę za gaz. Zarządca ustalił małe zaliczki (takie jak piszesz sa o wiele za mało żeby na wszystko starczyło) i nie ma na zapłatę za gaz - mamy kotłownię dla całego osiedla (centralne ogrzewanie, ciepła woda). Nie ma nic darmo i za wszystko trzeba płacić. Po 3 latach klatki trzeba odświeżyc i kto niby za to zapłaci? Rękojmia deweloera już minęła. Bycmoże przy metrażu ok. 30m2 bedzie to kwota 300 zł. na poczatek. Potem wszystko wyjdzie w praniu. Te opłaty o których piszesz to pobożne życzenia. Gratuluję optymizmu i zyczę powodzenia. Nikogo nie chcę zrażac tylko piszę o swoich spostrzeżeniach i doświadczeniach. Przeciez żeby podjąć decyzję zbiera się i ceni wszystkie opinie. Ale jak widać ludzie wolą prawdę i to co niewygodne wyprzeć i bazowac na niepoprawnym optymiźmie i obiecankach deweloperów. To juz nie te czasy żeby dawać sie nabijać w butelke.
                • maryniak1985 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 07.02.13, 18:09
                  Witam.Informacja dla osob, ktore kupiły juz mieszkania.Dzwoniłam dziś do Pana Kolińskiego który nadzoruje prace na budowie.Na początku marca będą wstawiać okna.W tym czasie też skontaktuje się z każdym elektryk więc warto do tego czasu przemyśleć czy chcecie coś niestandardowego.Osoby ktore tak jak my planują zrobienie zamiast oddzielnej kuchni -aneksu w największym z pokoi będą to takze mogły zglosić to w marcu do hydraulików i elektryka.Zamówienie okiem brazowych od środka-wiąże się z dopłatą, w mieszkaniach 52m to dopłata około 800 zł.
                  Pozdrawiam.
                  • patrys16 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 08.02.13, 15:47
                    Chodziło mi o czynsz w mieszkaniach 2 pokojowego ze około 300 zł. A co do wstawiania okien to już sa wstawiane bo mój mąż był na budowie a w poniedziałek jest juz umowiony z elektrykiem bo elektryk dzwonił w sprawie projektu elektryki. Warto jednak jechac na budowe zobaczyc to jest juz zrobione niz sie sugerowac wpisami na forum.
                    Pozdrawiam.
      • kroolykowa Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 07.02.13, 21:34
        Otrzymałam wzór umowy i tam jest informacja, że po odebraniu lokalu będzie naliczana opłata ryczałtowa za utrzymanie nieruchomości i lokalu i będzie wynosiła 5zł netto za metr2. Wychodzi na to, że sam deweloper określa w jakiej wysokości może się kształtować czynsz, trzeba tylko poczytać.
        Dodam, że w przypadku garażu opłata ta wynosi 50zł netto.
        • wawa-1984 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 25.02.13, 02:56
          Witam przyszłych Sąsiadów. Ze względu na to, ze mieszkam niedaleko budowy to często tamtędy przejeżdżam wracając do domu. Jeśli chodzi o okna, to z tego co mi wiadomo na budynku 4, 5 zostały wstawione tylko na czwartym piętrze i to jeszcze przed zima w ub roku. Trwają prace elektryczne ja przynajmniej mam juz u siebie instalację. Mam mieszkanie na trzecim piętrze, więc na razie okien jeszcze nie ma, ale mam nadzieje, ze jak tylko odpuści zima (podobno ma sie skończyć z początkiem marca) to znowu rusza z pracami.

Pozdrowienia,
          Rafał
        • wawa-1984 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 25.02.13, 02:58
          Witam przyszłych Sąsiadów. Ze względu na to, ze mieszkam niedaleko budowy to często tamtędy przejeżdżam wracając do domu. Jeśli chodzi o okna, to z tego co mi wiadomo na budynku 4, 5 zostały wstawione tylko na czwartym piętrze i to jeszcze przed zima w ub roku. Trwają prace elektryczne ja przynajmniej mam juz u siebie instalację. Mam mieszkanie na trzecim piętrze, więc na razie okien jeszcze nie ma, ale mam nadzieje, ze jak tylko odpuści zima (podobno ma sie skończyć z początkiem marca) to znowu rusza z pracami.

<script type="text/javascript" src="fotoforum.gazeta.pl/zajawka.xjs?id=1570851048&a=wawa-1984&tag=&showTitle=1&count=1&defaultStyles=1"> </script>

Pozdrowienia,
          Rafał
    • mefimef Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 05.03.13, 09:51
      Witam,
      Byłem dwa dni temu na budowie, popatrzyć z daleka, bo w weekend nie pracują i okna są już na dwóch piętrach w bloku nr 4. U nas w mieszkaniu elektryka już chyba od grudnia zrobiona;) Wiecie może kiedy będzie wchodził hydraulik? Nie wiem jak bardzo się spieszyć ze zlecaniem przenoszenia kuchni do największego pokoju..

Pozdrawiam
      Mateusz
      • patrys16 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 05.03.13, 23:37
        Ogólnie to tak oni pracuja tylko od ponie do piatku z tego co wiem. Z tego co mi wiadomo to w sprawie hydrauliki to beda dzwonic .ale my juz dawno powiedzielismy o przeniesienie kuchni do pokoju i już maja to brane pod uwage. moze warto już poinformowac o tym fakcie....
        pozdrawiam
        • wawa-1984 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 06.03.13, 13:03
          Witajcie. Rzeczywiście w budynku 4 są juz okna na drugim trzecim i czwartym piętrze. Wczoraj dzwonił Pan Wojtek i mówił, ze chyba w poniedziałek bedzie wchodził hydraulik robić piony kanalizacyjne. Chodzi tylko o piony, z instalacja bedzie trzeba poczekać. Bedą dzwonić i pytać o rozmieszczenie przyrządów, żeby zrobić dobrze podejścia.

Jak myślicie, kiedy przekażą nam mieszkania do wykończenia? Ja w akcie mam zapis, ze do końca 2013 roku, ale mam wrażenie, ze bedzie trochę wcześniej.

Pozdrawiam,
          Rafał.
    • renatek82 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 23.03.13, 12:16
      Witam,
      mam pytanie do osób, które w 53m.w dużym pokoju (z balkonem) robią kuchnię z aneksem-gdzie wyprowadzacie rurę z okapu kominowego? bo ja mam z tym problem, a nie chcę montować okapu podszawkowego-bo to nic nie da.
      Pozdrawiam.
      • wawa-1984 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 24.03.13, 22:55
        Cześć. Ja prawdopodobnie kanał ukryję w zabudowie sufitu podwieszanego w nowej sypialni. Ponieważ odcinek jest długi są dwie opcje - wentylator kanałowy lub okap z mocniejszym wbudowanym wentylatorem. Nadal jednak pozostaje nie rozwiązana dla mnie opcja kanału wentylacyjnego. Też mam dwie opcje - albo poprowadzę dwa kanały i włacze do komina w starej kuchni - jeden nad drugim, tak, by nie było zjawiska cofania się zapachów, albo deweloper przewidzi jakiś inny wariant np. zrobi kratki wentylacyjne przez ścianę nowej kuchni.

Pozdrowienia,
        Rafał
    • renatek82 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 25.03.13, 21:11
      Dzięki Mateusz i Rafał za konkretne odpowiedzi.Szkoda, że nie będę mieszkał w budynku 4 :( , ale mam nadzieję, że w bud.2 będę mieć fajnych sąsiadów :)
      Myślę rurę z okapu może wyprowadzić na ścianę na balkon (na zewnątrz) i założyć tam kratkę...ciekawe czy tak można :/
      Pozdrawiam, Wiesiek
      • kroolykowa Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 04.04.13, 22:18
        Przy ustalaniu elektryki była informacja, że to już będzie do zrobienia we własnym zakresie, tzn na budynku będą kable, w każdym mieszkaniu będzie kabel wyprowadzony, ale nikt nie mówi, że jakieś usługi telefoniczne/internetowe będą świadczone. Trzeba znaleźć usługodawcę, który zechce się podłączyć do budynku.
        • mefimef Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 05.04.13, 08:42
          I tyle wiem też. Pytam tylko, czy ktoś nie orientuje się, jaki, bądź jacy usługodawcy dadzą się tam podłączyć, bo informacji u żadnych na temat zasięgu w markach nie znalazłem, a jak są, to jest to zasięg znikomy..

A kontynuując temat budowy - byłem przedwczoraj. Widziałem już zrobione piony z wodą (przynajmniej z odpływem) w budynku nr 4 i panowie kończą elektrykę w poszczególnych lokalach.
            • wawa-1984 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 07.04.13, 15:02
              Cześć Wszystkim. Niestety w sprawach internetu nie wiem jak będzie. Pewnie jak tylko oddadzą mieszkania zawiazemy coś na kształt wspólnoty mieszkańców i zdecydujemy co i jak. Najrozsadniej byłoby porozumieć się z którymś z dostawców tv i przystąpić do czegoś na kształt umowy zbiorowej Tv + net. Ja przyznam, że rownież internet jest mi bardzo potrzebny a telefonu z TP nie chce mieć - dotychczas dzwonią tylko Panie i zapraszają na pokazy pościel z wełny merinosa, albo na konsultacje zdrowotne......wszyscy dzwonią na kom.
              BTW- Powiedzcie, czy ktoś z Was rozmawial ostatnio z P. Adamem lub kimś z Bud Domu? Ciekaw jestem jak będzie z terminem przekazania mieszkań. W akcie mam najdalej koniec 2013 ale roboty przynajmniej w budynku 4 idą w miarę szybko i myśle, ze będzie trochę szybciej. Wiecie coś na ten temat?
              Tez byłem na budowie w pt. Panowie zakwaterowali się w moim mieszkaniu na 3 ecim piętrze i mam drzwi wejściowe :) - choć mam nadzieje ze je jednak wymienią :) generalnie to tynkują więc pewnie jak tylko przeschnie wszystko to poleca z instalacjami (woda, CO, kanalizacja) podłogą i wstawią drzwi wejściowe i koniec.... Potem tylko i aż odbiory....

Pozdrowienia,
              Rafał
              • mefimef Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 07.04.13, 18:18
                Przy odbiorach proponuję sobie zapisać, żeby sprawdzić pion w 'kuchni', tzn. pion ściany, która zasłania pion wodny. U nas w mieszkaniu ścianka jest dość krzywo (wręcz bardzo). Wiem, że jeszcze mogą wyrównać, ale proponuję zwrócić na to uwagę:)
              • mefimef Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 09.04.13, 09:38
                Rafał, wczoraj rozmawiałem z p. Markiem i p. Łukaszem. Według ich planu do 30 sierpnia tego roku powinni już skończyć budowę i zacząć oddawać mieszkania. Termin do końca roku jest tylko sporym zabezpieczeniem dla nich. Wprowadzili teraz więcej ekip (chyba 4), żeby wszystko szybciej poszło, więc jest realna szansa na wcześniejsze zdawanie lokali.

Pozdrawiam
                Mateusz
              • zeusss1 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 09.04.13, 12:30
                Witam
                Rafał, dlaczego masz nadzieję, że wymienią drzwi wejściowe? ją jakieś tymczasowe, czy już docelowe i masz do nich jakieś uwagi?
                Mam jeszcze prośbę do Was forumowicze - podpisaliście już umowy (akty notarialne)?, wprowadzaliście jakieś zmiany w umowach? Jeżeli ktoś z Was ma możliwość przesłania skanu podpisanego aktu to byłbym wdzięczny zeusss@o2.pl
                • wawa-1984 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 09.04.13, 19:38
                  Cześć. Dzięki Mateusz za informacje. Byłoby fajnie. To oznaczałoby, ze tegoroczne wrześniowej wakacje spędze na Palacowej z walkiem do malowania :) hehe mówiąc poważnie to na to liczę.

Zeus - akt jest standardowy. Taki sam jak dostałeś szkic od dewelopera. Ja nic nie zmieniłem. Co do drzwi - tak to drzwi tymczasowe blaszane.

Pozdrawiam,
                  Rafał.
                    • krissfox Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 15.04.13, 02:18
                      Byłem na budowie w sobotę ok 16. i prace trwały. Wstawiają okna na 1 i 2. ale plan na sierpień mało realny z mojego punktu widzenia. ZA DŁUGA BYŁA ZIMA
                      ABYM SIĘ MYLIŁ BO ZALEŻY MI NA WEJŚCIU JUŻ WE WRZEŚNIU.
                      ELEKTRYKA /TYNKI /GLAZURA/STOLARKA/OCIEPLENIE ITD..
                      DUŻO JAK 4 MIESIĄCE
                      CO DO MIESZKAŃ OD 53 TO JUŻ DEWELOPER WYZNACZYŁ PUNTY GEODEZYJNE.
                      MOJA RADA CO DO OKAPÓW DOGADAJCIE SIĘ Z WYKONAWCĄ ABY SIĘ PRZEBIŁ DO SĄSIADA.
                      TAKIE MIAŁEM PLANY ALE ZREZYGNOWAŁEM
                      POZDRAWIAM SĄSIADÓW.
                      KRZYSZTOF
                            • wawa-1984 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 19.04.13, 17:04
                              Witam,
                              Mam pytanie do wszystkich wlascicieli mieszkań 53 m kw, ktorzy przenosili kuchnie do salonu. Czy tez dostaliscie informacje o tym, ze bedzie trzeba zaplacic dodatkowo 250pln za ta zmiane? Czy ktos z Was wie dokladnie z czegomwynika ten koszt? Czy z wiekszej ilosci rury na dojscie do kuchni od pionu?
                              Kolejna sprawa czy rowniez dostajecie telefony od np sprzedawcow odkurzaczy centralnych?
                              Pozdrowienia,
                              Rafał
                              • mefimef Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 20.04.13, 08:53
                                Heh, dzwonili i do mnie w sprawie odkurzaczy. Głownym argumentem było, że 'dzieci są najważniejsze';)
                                Jeśli chodzi o koszt przeniesienia kuchni to jeszcze nie poznałem, ale od pierwszego dnia, już od rozmowy z p. Julitą słyszałem, że koszt taki ponieść będzie trzeba. Szczerze mówiąc nie wiem z czego to wynikia. Może z tego, że musieli się przekuć do sąsiada, zrobić dwie dziury i puścić tamtędy odpływy. Niby niedużo roboty, ale zawsze coś dodatkowego i za to liczą.

Pozdrawiam
                                Mateusz
                                • kroolykowa Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 20.04.13, 20:54
                                  Zapewne ważna jest kwestia gdzie dokładnie chcesz przenieść kuchnie, ale i tak nie widzę nic dziwnego w dodatkowej opłacie za jej przeniesienie. Kwota wysoka nie jest, a jest to jednak element własnej aranżacji, za który zgodnie z umową należy dopłacić...
                                    • maryniak1985 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 22.04.13, 11:54
                                      Witam.Byliśmy w sobotę na budowie.W większości mieszkań w 4 są już tynki. Pan Koliński poinformował nas o doplacie za przeniesienie kuchni. Będzie też dopłata zwiazana z wentylacją-ktora ma być wyprowadzana na zewnątrz. Klucze zaczną dawać od września,ale wprowadzać się będziemy mogli z końcem roku- grudzień -może wcześniej. Są już fundamenty mniejszych bloków które staną obok- niestety roboty idą tam z opuźnieniem poniewaz nikt nie spodziewal sie tak długej zimy.Możliwe więc że osoby które zdecydują się wprowadzić do mieszkań 53 m na zimę,wiosną będą miał pod oknami plac budowy :-(
                                              • zeusss1 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 13.05.13, 17:04
                                                Przy przenoszeniu kuchni, odpływ zlewu podłączony jest do pionu w małej łazience sąsiedniego mieszkania (większego). I nie jest to zrobione zgodnie ze sztuką...Ciekawe co na to powiedzą właściciele większych mieszkań...Ciekawe co będzie jak się instalacja zapcha...Kto kogo zaleje...
                                                • anecia71 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 15.05.13, 15:34
                                                  Witam wszystkich serdecznie,
                                                  razem z mężem szukamy mieszkania i znaleźliśmy informację o Osiedlu Pałacowa.
                                                  Czy możecie mi powiedzieć, jako osoby które już będą niebawem mieszkać w którym to dokładnie jest miejscu? wjazd jest od strony Piłsudskiego? Przyznam się szczerze, że jakoś nie mogłam zlokalizować tego osiedla :/ Wiem, od dewelopera, że mieszkania o powierzchni 52 metry sa juz wszystkie sprzedane i buduje kolejny etap, a klucze będą oddane już pod koniec roku...jakaś szybsza metoda budowy..czy to możliwe?

Pozdrawiam.
                                                  • kroolykowa Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 15.05.13, 20:08
                                                    Będąc na Piłsudskiego osiedle masz po prawej stronie. Jadąc trasą toruńską i zjeżdżając z wiaduktu, a dokładnie będąc na zakręcie na wiadukcie masz je na przeciwko. Na mapie google jest to nieoznaczona uliczka między Zamkową a Wojskiego.

W drugim etapie planowane są mniejsze budynki więc i czas pewnie krótszy będzie...
                                                  • mefimef Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 16.05.13, 08:48
                                                    Od razu za zjazdem ze ślimaka na toruńskiej jest wjazd w prawo, jeszcze przed światłami. Tam musisz skręcić w prawo i od razu w prawo, czyli w zasadzie zawrócić. Osiedle, a raczej 2 bloki;) będą zaraz po tym jak skręcisz w lewo za dużą halą (nie pamiętam co to za firma).
                                                  • anecia71 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 16.05.13, 09:24
                                                    Super , dziękuje za namiary :) musimy się tam wybrać z mężem i zobaczyć. Wiem, że mieszkania mają być mniejsze, ale myślę, że nie ma to aż takiego wpływu na czas budowania. Wiem, że w jakiś inny sposób maja być budowane, tak mi przynajmniej pwoiedziano, więc byłam zaskoczona , że pod koniec roku ma być już to oddane.
                        • karelbe Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 16.05.13, 11:18
                          Z panem "kierownikiem budowy" to trzeba jak z dzieckiem... Miesiąc przed naszą wizytą telefonicznie uzgodniliśmy aby wyburzyć konkretne ściany, jak byliśmy jeszcze wcześniej, to ściany były tylko do połowy postawione. Zajeżdżamy myśląc, że wszystko jest ok, a ściany nie dość, że nie wyburzone, to postawione do końca. Więc pan kierownik przy nas zaznaczył na planie, co ma być zrobione. Byliśmy jakoś 3 tygodnie temu. Przez cały tydzień po kilka razy dzwoniliśmy do niego, ale nie odbierał. W końcu się udało! aby dowiedzieć się, że ściany jak stały tak stoją. Szkoda słów... 25 maja pewnie się przejedziemy i mam nadzieję, że już będzie ok, zwłaszcza, że elektryk ma wchodzić na dniach, bo jest w sąsiedniej klatce (podobno). A jak Wasza współpraca z p. Wojtkiem się układa? :)
                          • mefimef Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 16.05.13, 21:09
                            Dzisiaj byłem na budowie. Już zaczynają robić elewację na budynku nr 4. U mnie jakiś czas temu rozmawialiśmy o tynkowaniu łazienki, w końcu się rozmyśliliśmy, przyjeżdżam dzisiaj a tam co? Tynk w łazience;) A poza tym to kontakt itp bardzo dobry. Jeszcze żadnego niedomówienia nie mieliśmy (poza tynkiem).
                            • krissfox Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 16.05.13, 22:56
                              Dzwonili do mnie dzisiaj z bud domu i proponowali mi tynki w łazience. podobno tego nie ma w ofercie. kosz tych prac to 25 zł za m kwadratowy. Czy mieliscie kontakt z taką informacją już wcześniej.???.
                              Mam pytanie do mieszkań z klatki 4 i 5 czy ktos już kontaktował sie w sprawie wyznaczenia gdzie będzie woda, odpływy itp.
                              to już jest w ofercie.
                              Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŻ.
                              • mefimef Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 17.05.13, 12:29
                                Tak, taką cenę tynkowania też słyszałem. Woda już jest robiona w mieszkaniach, więc jeśli jeszcze nikt się nie kontaktował z Tobą, to albo zaraz się odezwie, albo proponuję skontaktować się z p. Wojtkiem i dogadać się co i jak. U nas, w lok. 4.4.3 już są pociągnięte rury z wodą (ogrzewanie + woda + odpływy). W kilku mieszkaniach z resztą już to jest zrobione.
                                • karelbe Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 17.05.13, 15:14
                                  Dzisiaj pan Wojtek ustalił z nami szczegóły burzenia ścian, więc zaraz po tym pewnie będą dzwonić co gdzie chcemy. Wiecie jaki jest postęp prac (to chyba jest określane w procentach)? w sensie czy nie ma żadnego opóźnienia w stosunku do podpisanej umowy deweloperskiej. Lada moment trzeba kolejną transzę wpłacać, a przy kredycie (w naszym przypadku) za każdą inspekcję z banku musimy płacić z własnej kieszeni...
                                  • mefimef Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 17.05.13, 15:22
                                    Prace to idą chyba nawet szybciej niż było w planach;) Generalnie większość mieszkań ma już tynki i instalacje, balkony mają balustrady, tynkują już klatkę schodową. Okna są już w całym budynku (oczywiście mówię tu o budynku nr 4) i zaczęli już robić elewację.
                                    • mat_wk Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 22.05.13, 11:23
                                      Witam wszystkich

Też jestem zainteresowany kupnem mieszkania na tym osiedlu , już się umówiłem na oglądanie mieszkania .

Czy ktoś może ma jakieś nowe informacje odnośnie odbioru kluczy i ogólnie na temat osiedla .
                                      Dodatkowo wyczytałem gdzieś wcześniej że czynsz ma być 5zł netto za m2 oraz 50 netto za garaż czy to aktualne dalej ??

Pozdrawiam
                            • wawa-1984 Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 31.05.13, 12:20
                              Czesc Mateusz,
                              Mam pytanko, bo przeczytalem, ze chcac nie chcac masz tynki w lazience. Mozesz powiedziec ile mniej wiecej straciles z powierzchni? Tez chcialem tynkowac, ale typ mnie wystraszyl, ze to bedzie po 2 cm mniej z kazdej sciany. Do tego dojdzie plytka gresowa to mam juz ponad 3, a prawde mowiac troche zaczyna mi brakowac cm w lazience i zaluje, ze nie przesunalem sciany o 10 cm w strone starej kuchni.

• mefimef Re: Mieszkanie Marki ul; Pałacowa 31.05.13, 17:28
                                Też się zastanawiałem nad rozciąganiem łazienki, ale w końcu zrezygnowałem. Szczerze mówiąc, to nie zauważyłem, żeby tynku było jakoś specjalnie dużo, nawet się tak mocno nie przyglądałem. Ale 2cm? Wydaje mi się, że gość trochę przesadził. W każdym razie rzuć okiem u mnie jak będziesz, ale nie wydaje mi się, żeby było aż tak grubo.

Byłem dzisiaj na budowie i tak: elewacja już na ukończeniu praktycznie, przymiarki już robią pod wylewki, w jednym mieszkaniu widziałem już styropian i izolację położoną, niższe bloki już wyrosły z ziemi, generalnie budowa idzie niesamowicie szybko, że faktycznie po wakacjach będzie można podpisywać odbiory.