Dodaj do ulubionych

Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie pro...

07.11.12, 14:27
to słoików już nawet kierowcy MZA nie lubią...
Obserwuj wątek
  • Gość: pokrywka od słoika Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie pro... IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.11.12, 14:29
   kierowca miał racje - jesteście jacyś dziwni, a kupując bilet od kierowcy wystarczy przeczytać naklejkę która jest umieszczona na szybki!
   BILETOMAT W POJEŹDZIE
   • rydzyk_fizyk Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 14:38
    Każdy słój ma swój strój.
    • Gość: ogórek Nie mógł poprosić, żeby mu sklep otworzyli? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.12, 16:51
     Co za słoik.
     • Gość: Paweł Re: Nie mógł poprosić, żeby mu sklep otworzyli? IP: *.com 07.11.12, 18:14      Czy wiecie dlaczego ciągle podwyższają ceny biletów? Bo pierdzistołki z ZTM-u, pochodzące często z różnych wsi czy innych miasteczek typu Legionowo okupują pion przewozów ZTM, pokupowali klitki na Tarchominie, bo "tanio było" i nagle wyszło im w badaniach, że na Tarchomin trzeba kierować wszystkie linie ekspresowe, najwięcej autobusów itp.
      Nawet rzecznik ZTM pełni jednocześnie funkcję radnego powiatu legionowskiego - nie widzicie tu pewnej sprzeczności interesów? Jakimś dziwnym trafem do Legionowa jeżdżą podmiejskie, jest też komunikacja lokalna organizowana przez warszawski ZTM (a jakże!) a nawet coraz częstrze SKM-ki kursują na to zadupie!
      O ile uważam, że trzeba brać za pysk wszystkich niekompetentnych urzędasów, o tyle kierowce należy pochwalić. Przecież powiedział prawdę. Tarchomin to najodleglejsza wiocho-dzielnica warszawy, pełna napływowych ludzi ze wsi, co w jednym garniaku cały tydzień 101+metrem do swoich biurowców mkną dumni z kredytem na karku.
      • Gość: tigeross Re: Nie mógł poprosić, żeby mu sklep otworzyli? IP: *.static.korbank.pl 07.11.12, 19:52
       miastowy się odezwał, wiocha mu nie pasuje, niby mamy 2012 ale w warszawie jakby dalej kogel-mogel został
      • asperamanka Re: Nie mógł poprosić, żeby mu sklep otworzyli? 07.11.12, 20:00
       Gość portalu: Paweł napisał(a):


       > O ile uważam, że trzeba brać za pysk wszystkich niekompetentnych urzędasów, o t
       > yle kierowce należy pochwalić. Przecież powiedział prawdę. Tarchomin to najo
       > dleglejsza wiocho-dzielnica warszawy, pełna napływowych ludzi ze wsi
       , co w
       > jednym garniaku cały tydzień 101+metrem do swoich biurowców mkną dumni z kredyt
       > em na karku.

       Przede wszystkim kierowca zachował się po chamsku. Potem, przez takich warszawsioków z jakiejś Kobyłki, mianujących się "warszawiakami", warszawiacy mają w całym kraju przechlapane.

       Zachowanie tego kierowcy przypomina po prostu zachowanie mieszkających po akademikach studentów ze wsi za moich studenckich czasów w latach '80. Taki kmiec, granatem od pługa oderwany i ledwo potrafiący pisac, który dostawał się na studia dzięki punktom za pochodzenie, był pierwszy do chamskiego wyżywania się na studentach z mniej rozwiniętych krajów "budujących socjalizm", bo musiał wszystkim, w tym zwłaszcza sobie, udowodnic, że jest lepszy od jakiegoś sto razy bardziej kumatego niż on Murzyna czy Azjaty.

       PS. Przasnyska i Włościańska to też, 45 lat temu, były wiochodzielnice pełne napływowych, więc daj spokój z tym generalizowaniem na temat Tarchomina :-)))
       • Gość: Paweł Re: Nie mógł poprosić, żeby mu sklep otworzyli? IP: *.com 07.11.12, 23:50
        Trollujesz kolego, już w 1967 roku Przasnyską jeździła komunikacja miejska, tylko jakiegoś chama z ZTM ugryzło, że na Żoliborzu nie stać go na mieszkanie, to ZTM od dłuższego czasu kosi na tej dzielnicy wszystko co się da (już tylko przelotowych linii, głównie metra i tramwajów nie mogą zabrać z Żoliborza), przecież te łachudry powinny wylecieć na zbity pysk za to jak zatruwają życie ludziom na Żoliborzu. Za to na Tarchominie "eksperty" z ZTM za pieniądze z biletów wszystkich warszawiaków fundują sobie linie ekspresowe i przyspieszone co 2 minuty. Ten cały pion przewozów to na bruk z roboty powinien wylecieć.
        • Gość: taka prawda Po czym rozpoznac sloika? IP: 149.241.129.* 08.11.12, 08:48
         Ma cos z deklem...
        • Gość: kokosza nel Re: Nie mógł poprosić, żeby mu sklep otworzyli? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.12, 01:26
         Akurat okolice Włościańskiej i Przasnyskiej to nie "ten" Żoliborz, na który miało by kogoś stać czy nie stać :) W głowach się poprzewracało
      • Gość: Vagot Re: Nie mógł poprosić, żeby mu sklep otworzyli? IP: *.warszawa.vectranet.pl 08.11.12, 10:31
       POdwyżka biletów przez słoiki i pierdzistołki z ZTMu oraz Platformę jest po prostu już dobijająca budżet rodzinny wielu osób...Chyba zanosi się na totalne olewanie PO i ich decyzji, bo inaczej już dalej być nie może!
      • Gość: Roma Re: Nie mógł poprosić, żeby mu sklep otworzyli? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.12.12, 17:35
       Komentarz bije na głowę chamstwo kierowcy. Hitler wymordował setki tysięcy ludzi, bo nie podobała mu się m. in. ich narodowość. Twój nienawistny post jest w tym samym tonie. Ja to odczytuje jak chęć zesłania mieszkańców Tarchomina, Legionowa oraz wszystkich innych wiosek prosto na Sybir. Lecz się stary. Tylko to ci pozostało.
    • Gość: Wuj Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.12, 17:36
     Jak na 1 listopada Słoje, jako to wy ich nazywacie, wyjechały na wieś na groby bliskich, to poziom kultury w Warszawie znacznie się obniżył. "Rodowici" i "Z dziada pradziada" Warszawiacy zupełnie bez skrępowania okładali się sztachetami na cmentarzu bródnowskim, bo ktoś tam nie chciał ustąpić miejsca w kolejce do bramy.
     Tak się bawią rodowici Warszawiacy:) Trzeba mieć rozmach i gest:)

     Piszę to jako mieszkaniec innego miasta, który nie mieszkał i nigdy nie zamierza mieszkać w Warszawie.
     • swiete.jeze Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 17:59
      > Tak się bawią rodowici Warszawiacy:) Trzeba mieć rozmach i gest:)

      Pochwal się skąd ty jesteś, że nie nauczyli cię pisać nazw mieszkańców miast małą literą.
      • Gość: Wuj Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.12, 18:39
       Nie da rady chłopie..... Bo jeszcze kulturalne "prawdziwki" przyjadą i rozniosą mi miasto. Z "wysoką kulturą" z Warszawy trzeba obcować z umiarem, a najlepiej na odległość...;)
      • Gość: _pipek Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.dynamic.chello.pl 07.11.12, 19:13
       Hmm... Przyganiał kocioł garnkowi... Akurat nazwy mieszkańców miast, osiedli i wsi piszemy małą literą. To po pierwsze. Co do kierowcy autobusu to miał prawo sobie tak pomyśleć ale nie miał prawa tego głośno powiedzieć, bo jego obowiązkiem jest bilet sprzedać a jak trzeba to pasażera poinformować. A po wtóre... czasami wstydzę się za tych "rodowitych warszawiaków", których rodzice i dziadkowie pamiętają jeszcze z jakim lękiem wysiadali na dworcu Warszawa Główna czy Wschodnia....
       • swiete.jeze Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 23:45
        Gość portalu: _pipek napisał(a):

        > Hmm... Przyganiał kocioł garnkowi... Akurat nazwy mieszkańców miast, osiedli i
        > wsi piszemy małą literą.

        Przeczytaj jeszcze raz co napisałam.
     • Gość: nick Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.11.12, 19:19
      Nie byłeś to się nie wymądrzaj i nie wysilaj się aby innych obrazić.
      Jak kiedyś przyjedziesz na wycieczkę do naszego miasta to zobaczysz, co z pewnością będzie dla Ciebie dużym zaskoczeniem, że tu nie ma "sztachet".
     • koment-atorgw Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 08.11.12, 10:52
      Widać żeś słoik i nie masz pojęcia o czym mówisz. Mój ty słoiczku, pozwól, że wyjaśnię panującą sytuację w granicach miasta Warszawy. Primo, to, że Praga znajduje się w granicach miasta nie oznacza, że tym miastem jest. Secundo, jeżeli mówimy Warszawa to dotyczy miasta leżącego po lewej stronie Wisły. Wobec tego Praga jest Pragą a nie Warszawą i co tam się dzieje nikogo z mieszkańców Warszawy nie interesuje (!). Praga bardziej przypomina peryferyjne miasteczka w Polsce B niż miasto po drugiej stronie Wisły więc takież jest zachowanie mieszkańców Pragi które niczym nie przystaje do norm określanych jako cywilizowane.
      • Gość: WAWA Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.12, 11:52
       Ty to z Warszawy łosiu bo piszesz jak byś był z Łomianek i dawno w mieście nie byłeś. Warszawa głąbie, od wieków, to dwa brzegi Wisły. Łamago, głębokiego Tarchomina nie nazywaj Pragą.
       • zipa.dumna Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 08.11.12, 16:50
        Jeden głupszy od drugiego. Warszawa to wyłącznie Stare Miasto, a reszta to wieś. Jeżeli nie mieszkasz na Starówce, toś wieśniak.
       • Gość: DDD Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.dynamic.chello.pl 11.12.12, 18:37
        dzieciaku bo tarchomin to przedmiescia miasta pragi... a bialoleka to podmiejska wies. warszawa ma peryferje na wolce weglowej, a najblizsza podmiejska wies to lomianki (mowa o polnocy)
      • Gość: 112233 Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.13, 21:01
       rany boskie - mam nadzieje ze to ironii tylko nie zrozumialem bo takim idiota nie mozesz przeciez byc bo nawet pisac umiesz.... tak - praga to nie warszawa wolomin to azja - wez AK i zrob z tymporzadek....
   • hardy01 Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 16:43
    Zwykle jeśli w autobusie jest automat biletowy, to kierowca nie ma i nie sprzedaje biletów w kabinie. Facet miał fart, a jeszcze marudzi :)

    A już poważniej - niezłe chamstwo tego gamonia zza kierownika. Zapomniał chyba, że to dzięki pasażerom ma pracę.
   • ukos "Naklejka umieszczona na szybki" to po warszawsku? 07.11.12, 20:18
    Gość portalu: pokrywka od słoika napisał(a):

    > naklejkę która jest umieszczona na szybki!

    A ja jakoś nie słyszę w tym warszawskiego, to raczej nieucki.
   • Gość: Szary Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.warszawa.vectranet.pl 08.11.12, 10:29
    Słoiki pomyślały, że nadal jadą PKSem i bilety są u kierowcy :) A biletomat tuż tuż..
   • Gość: Iza Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.160.rev.vline.pl 11.11.12, 00:11
    Dzisiaj pan kierowca nie chce sprzedać biletu "słoikowi" czy jak ich tam nazywacie, a jutro nie spodoba mu się Twoja twarz i wyrzuci Cię z autobusu. Wtedy też mu przyklaśniesz? Kierowca nie jest od besztania, selekcjonowania i oceniania pasażerów, wystarczy powiedzieć "jest biletomat w pojeździe" i już. Dzięki pasażerom ma pracę i niech ją szanuje.
   • Gość: furcyto Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.dynamic.chello.pl 13.11.12, 05:18
    Pewnego słoika najbardziej dotknęło nie to,że odmówiono mu sprzedaży biletu, ale to że ktoś (a dla niego kierowca to taki byle kto) publicznie go zdemaskował. Słoik poczuł się urażony i musiał donieść wszystkim o swojej porażce osobistej, chociaż ostatecznie bilet mu sprzedano. Automat,ale gdzieee... Nie,nie chłopek musiał tak jak w PKSie ,,łot kirufcy kupywać, bo w maszynie to może triochu jakieś fałszywe bedo" (nieufność to podstawowa cecha plebsu).Zachowanie w mojej ocenie dosyć ambiwalentne,żeby nie powiedzieć schizofreniczne, bo przecież wiadomo,że supermodny ,,manekin z sieciówki,, ma góra piętnastoletni staż miejski, a ubranko i koślawo obcięte włosy,mają za zadanie zakrzyczeć kompleksy, choć przecież ten komunikat jasno informuje otoczenie skąd słoik przywieziony.
  • Gość: onyx Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie pro... IP: *.home.aster.pl 07.11.12, 14:32
   przyznam że kierowca zachował się dość "nie ładnie" , odmawiać sprzedaży zdarza im się bardzo często, ale jeżeli był automat w autobusie to po co iść do kierowcy po bilet? Czy 'słoiki" mają problem z widzeniem?
   • Gość: Spox Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: 194.114.62.* 07.11.12, 15:39
    Bo słoiki jeżdżą przeważnie pekaesem, a tam bilety tylko "u kierowcy". ;)
   • Gość: ty ortografia Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.dynamic.chello.pl 07.11.12, 16:27
    ty masz chyba problem z językiem polskim "weku" bo nieładnie pisze się razem
    • ukos Nieucy piszą po prasku albo po wolsku 07.11.12, 20:20
     Gość portalu: ty ortografia napisał(a):

     > ty masz chyba problem z językiem polskim "weku" bo nieładnie pisze się razem
  • Gość: Zbych Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie pro... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.12, 14:32
   Widać że biedaczyna w mieście zagubiony, automat dostępny a głowę zawraca ludziom którzy uczciwie pracują.
   Ze słojami tak jest, też to zauważyłem - cały czas coś im się nie podoba, cały czas jakieś pretensje. A z im mniejszej pipidówy tym pretensje większe.
   Mnie nie chciało by być się tak oburzonym aby pisać listy do gazety, bo ktoś nazwał mnie słoikiem.
   ogólnie śmieszne :)
   • rydzyk_fizyk Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 14:39
    W tekście zabrakło ważnej informacji - czy to rzeczywiście był słoik.
    • Gość: sas Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.cevalogistics.net 07.11.12, 14:46
     musialbyc sloik. warszawiak od razu podalby numer boczny autobusu.
     • Gość: ziom Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.11.12, 19:49
      podał - 510 ;)
      • dirtydog Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 21:43
       Miszczu .... ale numer boczny autobusu jest trochę dłuższy :D
       • Gość: Paweł Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.com 07.11.12, 23:56
        510 to linia wieśniaków, którzy z pociągów na Centralnym kursują na Tarchomin. Typowy napływ który nie ruszy tyłka - oczywiście pracownicy ZTM-u pokupowali "apartamęty" na Tarchominie i dlatego 510 nadal jeździ na Centralny, a 500 czy 127 pocięto z centrum bo przecież dublują tramwaje i inne linie - widzicie tu sens i logikę? Na zbity pysk z takimi "pomiarami" i "analizami" przygotowywanymi przez "fachowców" z pionu przewozów ZTM. A kolejarzyk z Legionowa tylko zaciera łapki po kolejne paronastotysięczne pensje za mącenie i szkodzenie.
     • dirtydog Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 21:36
      Warszawiak odrazu dałby w ryj :) i porawił z laczka ...
     • Gość: tyle Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.dynamic.chello.pl 11.12.12, 18:42
      wiadomo.
    • wolfgang87 Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 15:06
     Nieważne, słoik czy nie słoik, grunt, żeby podleczyć kompleksy warszawiaków. Tylko o to chodzi w tym wzajemnym podjudzaniu i szczuciu.

     To że ktoś zagubiony i nierozgarnięty to bywa, trochę wyrozumiałości. Kiedyś będziecie starsi to też się pogubicie przy najprostszych rzeczach. A jeśli przyjezdny ze wsi to mógł nawet automatu nigdy na oczy nie widzieć. To trzeba człowiekowi pomóc, nauczyć, przyjąć gościnnie w mieście a nie tylko wyśmiewać. No ale to niemodne w Warszawie. Tu modna jest niegościnność.
     • Gość: Zbych Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.12, 15:16
      Widać że nie masz do czynienia ze słojami. Chodniki i trawniki zastawione samochodami - spróbój takiemu zwrócic uwagę!
      Klatka schodowa służy za przechowalnie rzeczy zbędnych, kaloszy i tymczasowy śmietnik.
      Co tam on wie lepiej.
      Chamskie przyśpiewki do późna w nocy jak ciocia, wujek i inna rodzona przyjedzie zobaczyć jak jest w mieście, ogólna wrogość i brak podstawowej ogłady.
      To zniechęca do słoików, nie zachęca do pomocy.
      Ale może jakiegoś wychowasz, może jednego mniej
      • Gość: han_solo_79 Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.sta.asta-net.com.pl 07.11.12, 15:25
       Akurat wiecej problemow u nas stwarzaja rodowici warszawiacy, bez przerwy cos im nie pasi, sa chamscy, aroganccy i na kazdym kroku obnosza sie ze swoja warszawskoscia. Urodzenie w stolicy nie zwalnia od braku kultury.
       • cucurucu Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 08.11.12, 23:36
        x
      • wolfgang87 Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 15:26
       Warszawiacy nie zastawiają trawników? Proszę cię... litości!

       Warszawiacy nie drą się po nocach? Litości...

       Normalnie ideały i aniołki. Ą i ę całą dobę ;)
       • Gość: macin Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.11.12, 15:33
        prosze cie, JESTESMY U SIEBIE
        • Gość: Kolo Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: 193.36.183.* 07.11.12, 15:44
         I to jest właśnie mentalność, o którą posądza się "słoiki" - że nie umieją się zachować. Tylko tyle i aż tyle. Nie ma znaczenia czy jesteś u siebie czy "w gościach". Nie drze się ryja, nie zapitala przez komórę nad uchem w komunikacji, nie wciska się chamsko na drodze (ale też nie jeździ się jak ostatnia pierdoła) i nie zastawia się chodników. To po pierwsze. Po drugie - co to znaczy "u siebie"? Od pokoleń, od lat czy od wieków? Po trzecie - jakie to ma znaczenie - przylepianie łatki wszystkim tylko na podstawie przynależności do tak szerokiej grupy świadczy źle o inteligencji oceniającego (musi sobie uprościć świat, żeby go ogarnąć). Po czwarte, odrobina życzliwości jeszcze nikogo nie zabiła - rdzenny Warszawiak tak samo może się pogubić na dworcu w Kutnie albo w tramwaju w Łodzi, i co z tego?
         • Gość: Zbych Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.12, 15:58
          Masz całkowita rację. Tak powinno być, tak powinno się robić.
          Niestety zauważyłem dużą korelację dodatnią pomiędzy pochodzeniem z pod Lublina lub z pod Radomia a chamskimi zachowaniami.
          Nie twierdzę że wszyscy z pipidówek tacy są, a wszyscy z Warszawy są inni.
          Niestety u mnie na osiedlu (takie nowe 80% migracja z pod Radomia i Lublina) z daleka widać kto mieszkał poprzednio w mieście.
          • Gość: Słoik z Lublina Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.11.12, 16:31
           Po polsku mówi się "spod Lublina, spod Radomia"

           Słoik z Lublina
           • Gość: nick Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.11.12, 17:34
            Etymologicznie poprawne jest z pod i taka pisownia obowiązywała do roku 1936. Zgodnie z nowszą ortografią piszemy spod. Wygląda na to, że obie formy są dopuszczalne wiec nie napinaj się tak neofito xD
            • Gość: janisko Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.man.tk-internet.pl 10.11.12, 16:35
             Uczyłeś się pisać przed 36?
          • jestem_z_kobry Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 16:36
           Czytając forum na gazeta.pl można dojść do odwrotnych wniosków. Najbardziej chamscy są ci, którzy przedstawiają się jako rodowici warszawiacy. Dawno temu, kiedy jeszcze nie było internetu, dziwiłem się, dlaczego reszta Polski tak nas nie lubi. Internet otworzył mi oczy.
           • hardy01 Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 16:48
            100/100. Trafiłeś w sedno.
           • Gość: Leon Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.aster.pl 07.11.12, 17:09
            "Warszawiacy" są chamscy, ale słoiki to naprawdę nieobyte buraki bez obycia, buty na klatce, śmieci przed drzwiami, stukanie, pukanie, bo na wsi w chałupie nikomu to nie przeszkadzało, brak umiejętności jazdy samochodem.
            • Gość: Kolo Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: 193.36.183.* 07.11.12, 17:28
             Odnośnie jazdy samochodem - czy rzeczywiście Warszawiacy tak świetnie jeżdzą w innych dużych miastach? Jedną kwestią jest to, że mieszkając (i ucząc się jeździć) w małej miejscowości czy na wsi, trudniej jest się przestawić na jeżdzenie w dużym mieście. Ale, niespodzianka, trudno - wszyscy muszą z tym żyć. Nie jest tak że każdy Warszawiak to potencjalny Kubica (chociaż to ostatnio nie najlepszy przykład). Jedni jeżdzą lepiej a drudzy gorzej - wszędzie. Jako dobry kierowca (a takim pewnie jesteś) musisz umieć radzić sobie na drodze także w sytuacji kiedy ktoś inny nie ma takiego świetnego refleksu jak Ty. Moim zdaniem 95% nerwowych sytuacji na drodze w Warszawie nie wynika z tego, że ktoś spowodował realne zagrożenie w ruchu, raczej z tego że za wolno ruszał spod świateł, zmieniał pas za późno lub jechał za wolno (zdaniem innych). Pogódź się z tym. A druga kwestia to znajomość miasta - Warszawiacy na wakacjach w innych miastach Polski i nie tylko też potrafią nieźle błysnąć - mają pewne obycie w dużym natężeniu ruchu, ale nie znając topografii miasta, też potrafią wymusić pierwszeństwo, zmieniać pasy za późno lub toczyć się wolniutko bo nie wiedzą gdzie będzie np. zjazd za chwilę. Trochę normalnej tolerancji..
             • bebe_b4 Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 17:53
              Nie wiem, jak Warszawiacy wszyscy co do sztuki, ale kurde - chodzi o zupełne podstawy. :/ W miejscowościach niebędących Warszawą nie używa się kierunkowskazów? Nie uczy się tam, że jak zapala się zielone, to ruszamy, a nie zaczynamy dopiero poszukiwać jedynki? Że jak nie umie się jednocześnie ogarnąć jazdy samochodem i rozmowy przez telefon (pomijając już przepisy), to robi się albo jedno, albo drugie, nie oba na raz?

              Dlaczego tak jest, że jeśli widzę jakiś wybitnie bezmyślny, bezsensowny, bezcelowy i jednocześnie chamski manewr, to w 80% przypadków autorem jest nosiciel rejestracji WRA? Może takich głąbów jest w Warszawie trzech, ale skutecznie psują opinię rzeszy normalnych nosicieli, których się nie zauważa, bo zachowują się normalnie.
              • frisky2 Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 18:15
               To kwestia tego, że na prowincji czas inczej płynie. Nie ma takich korków, wiesz, że i tak z pracy dojedziesz w 15-, maks. 30 minut, to nie wyrabiasz w sobie nawyków ruszania szybko na zielonym.
              • luni8 Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 21:31
               > ? Nie uczy się tam, że jak zapala się zielone, to ruszamy, a nie zaczynamy dopi
               > ero poszukiwać jedynki?

               Nie nie uczy. Wyobraź sobie że w większości tzw. "pipiduwek" to 4 samochody za tobą to już spore natężenie ruchu. Na 1 listopada w mojej mieścinie ruch był sporo mniejszy niż to co zwykle w wawce sie dzieje w centrum w okolicy 8 rano. A ludzie zwyczajnie nieprzyzwyczajeni.
              • minusujcie_mnie_lemingi Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 08.11.12, 08:37
               Posiadacze tablic WRA psują opinię mieszkańcom Warszawy zapewne tylko dlatego że głąby z prowincji nie mają pojęcia że nie jest to rejestracja z Warszawy.
             • frisky2 Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 18:13
              W kwestii jazdy samochodem - wydaje mi się, że bardziej od pochodzenia liczy się tu spadek poziomu nauki jazdy. Egzaminy zdają ludzie niedouczeni, zdaje ich coraz więcej i jakość ruchu drogowego, że tak się wyrażę, obniża się z roku na rok.
              • Gość: domino0001 Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.31.96.134.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.11.12, 19:15
               Wielu prawo jazdy kupuje. Płaci instruktorowi, nie zastanawiając się ile potrafi. A później widzimy połamane lusterka po manewrze parkowania między słupami nośnymi w centrach handlowych, bo super kierowcy nie wiedzą, że trzeba wjechać większym łukiem. Na rejestracje nie patrzyłam...
              • Gość: Słoiki do domu !!! Autobus ZTM to nie PKS zapamiętajcie sobie to raz IP: *.dynamic.chello.pl 08.11.12, 21:30
               ...
            • franz.joseph Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 17:37
             Mam wrażenie, że mieszkasz w trochę innej Warszawie niż ja (a może masz po prostu pecha do sąsiadów). Trochę tu widziałem, ale nie spotkałem się z takimi problemami jak śmieci albo buty wystawiane na klatkę. Walą mniej więcej tak samo rodowici i słoiki. Ty też walisz, o ile spełniasz przynajmniej jeden z warunków:
             1) masz pralkę,
             2) słuchasz czasem muzyki inaczej niż w słuchawkach,
             3) masz dziecko,
             4) masz psa,
             5) oglądasz telewizję,
             6) coś ci upadnie,
             7) chcesz przywiesić obraz na ścianie,
             8) spuszczasz wodę w toalecie,
             9) ...

             Mieszkając w bloku ze ścianami cieńszymi niż w schronie przeciwatomowym należy się liczyć z róznymi ograniczeniami (chodzi mi konkretnie o mniej lub bardziej pożądaną interakcję z innymi). Chyba że mieszkasz w domu, a słoiki ci podkładają śmieci i buty pod drzwi i tak walą, że słyszysz, co robią w sąsiednim budynky. Wtedy, przyznaję, naprawdę masz problem.
             • Gość: SSS Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.dynamic.chello.pl 11.12.12, 18:54
              stary przejedz sie do jakichs znajomych na bialoleke albo tarcho... zobaczysz o czym tu jest mowa!
           • Gość: TP Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.play-internet.pl 07.11.12, 17:11
            Większość nie lubi mieszkańców Warszawy z tej przyczyny, że większość pochodzi z najgorszej prowincji. Po wojnie Warszawę w większości zasiedliła hołota i prymityw. Prawdziwych Warszawiaków jest bardzo mało - giną przytłoczeni tłumem swołoczy - pazernej, zawistnej, ordynarnej, chciwej i bezwzględnej. A kto może sobie na to pozwolić, wyjeżdża stąd jak najdalej - zostają ci, którzy muszą oraz ci, którzy dobrze się tutaj czują - czyli wyżej wspomniana swołocz.
           • Gość: Zbych Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.12, 17:18
            Co jest w mojej wypowiedzi niegrzecznego?
            Zdziwiony jestem.
            • jestem_z_kobry Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 17:36
             > Co jest w mojej wypowiedzi niegrzecznego?

             W Twojej nic. Natomiast poczytaj wpisy "prawdziwych warszawiaków" pod tym artykułem i wieloma innymi.
             • Gość: domino0001 Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.31.112.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.11.12, 19:22
              Chamem można być niezależnie od miejsca urodzenia... Poziom agresji niektórych, podajacych się za "prawdziwych warszawiaków" jest powalający. Czasem myślę sobie, że może robią to krakowiacy, by zepsuć nam opinię:-)
           • Gość: ziom Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.11.12, 19:53
            nie lubi bo goście z Piaseczna, Wołomina, Zielonki czy Pruszkowa opowiadała, że jest z Warszawy i robiła rozpierduchę
          • Gość: dandar Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: 193.36.183.* 07.11.12, 17:19
           Na pewno są i tacy, może są w większości. Może nie-słoiki reagują na wszelkie przejawy słoikowania, ale znam dużo osób spoza Warszawy, które przeniosły się do Warszawy i są bardzo sympatyczne i fajne. Problemem jest to, że przypisując całej grupie specyfikę części z nich - tworzy się mur, który powoduje narastanie frustracji po obu stronach. Co nie zmienia faktu, że pewnie jest tak jak mówisz odnośnie tego, że osoby nie mieszkające w dużych miastach częściej nie potrafią się zachować. Pytanie tylko czy nie jest tak, że każdego kto zachowuje się niewłaściwie nie nazywamy z automatu właśnie słoikiem - niezależnie od tego skąd pochodzi - po prostu zakładamy, że tak musi być. Przecież Warszawiak by się tak nie zachował... Jeszcze inna rzecz, to kwestia tego, że generalnie chamstwa i buractwa jest coraz więcej - na wszelkich szczeblach...
         • Gość: ziom Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.11.12, 19:51
          u mnie na klatce awantury i wiocha na schodach tylko od przyjezdnych.
          • Gość: zakrętka Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.187.239.53.ip.abpl.pl 07.11.12, 19:57
           Może zbyt obcesowo ale dobrze mu powiedział.
           Przyjezdni mają do wszystkiego pretensje,myślą,że życie w mieście to coś nadzwyczajnego.
        • Gość: qibic Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.macrologic.pl 07.11.12, 16:26
         Hehe
         zapytaj rodziców skąd przyjechali
        • Gość: Aga Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.dynamic.chello.pl 07.11.12, 18:46
         Marcinie-u siebie?...jak długo-10,20lat?
      • Gość: iza Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: 80.50.231.* 07.11.12, 15:57
       kierowca miał rację
       • hardy01 Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 16:52
        Gość portalu: iza napisał(a):
        > kierowca miał rację

        Od kiedy wprowadzono sprzedaż biletów u kierowcy, a tym bardziej od kiedy zniesiono opłatę karną za gapiostwo to kierowca nie robi łaski tylko sprzedaż biletu jest częścią jego pracy.

        Jeśli mu pasażerowie przeszkadzają to zawsze może zmienić wehikuł i wozić ziemniaki/pyry/kartofle ew. zająć się spedycją międzynarodową na TIR.
      • Gość: geo do GETTA ze słoikami IP: 212.180.192.* 07.11.12, 16:04
       Należy odizolować "słoików" od "elyty". Wprowadzić myto za wjazd do centrum. Zakazać wstępu do Złotych Tarasów. Może jakieś mikrochipy albo chociaż opaski z koniczynką na ramieniu. Takie getto należy utworzyć. W Warszawie było już kiedyś getto...
      • Gość: sloj Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.ip.netia.com.pl 07.11.12, 16:58
       wydaje mi się że to się tyczy właśnie warszawiaków a nie osób przyjezdnych. Druga sprawa że prawdziwych warszawiaków to na palcach jednej reki można policzyć
       • Gość: kokosza nel Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.12, 01:39
        Na Tarchominie - owszem.
      • franz.joseph Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 17:26
       Czy ten konkretny słoik (a może niesłoik) przed zakupek biletu najpierw zastawił chodnik samochodem, a potem zostawił śmieci w autobusie?
     • Gość: shwarz Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.adsl.inetia.pl 07.11.12, 15:23
      skoro ten słoik taki biedny i nierozgarnięty, to po co pisze zaraz do gazety? Zabolało?
      Z drugiej strony kierowca powinien po prostu powiedzieć: biletomat za Pana plecami, ja nie sprzedaję i koniec. Jeżeli by słoik zaczął pokazywać jaki to on ważny i komentować zachowanie kierowcy, ten w myśl zasady, którą kieruje się słoik, powinien zaraz napisać list do gazety... oczywiście koloryzuję, ale to jest CHORE i nie do końca jest tak, że jak jesteś Warszawiakiem, to już jestem kulturalny, miły, wykształcony. W różnych regionach są różni ludzie. Tylko faktycznie w Warszawie coraz więcej NIEFAJNYCH słoików. Przykre, że i tak tu przyjeżdżają. Przykre, że MY, Warszawiacy, coraz bardziej ich nie lubimy. Kiedyś było inaczej, normalniej, spokojniej... Ja pamiętam:)
      • wolfgang87 Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 15:29
       To po prostu artykuł na podjudzanie i na klikalność ;) Dajemy się wszyscy na to nabierać.
       • Gość: zenek Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.neting.pl 10.11.12, 19:11
        True. Ludzie na calym swiecie migruja i nie ma z tym najmniejszego problemu, a tutaj mamy pyskowke rodem z podstawowki i jeszcze GW promuje takie zalosne tematy, bo maja klikalnosc. Termin uknuli mniej rozgarnieci warszawiacy, tacy jak pan kierowca autobusu, zeby czyms tlumaczyc swoj marny zywot wielkiego "warsiawiaka". Zazdrosc i zawisc w najczystszej postaci.
      • Gość: bizz Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.11.12, 15:34
       Dokładnie. Kiedyś tego nie było. Coraz więcej widzi się ludzi, którzy nie mają za grosz kultury, a z obyciem i taktem nawet się nie mijali w życiu. Mam wrażenie, że rodowici "menele", których widzi się na rodzimym osiedlu od lat, mają więcej kultury i obycia niż niektórzy słoikowcy...
     • Gość: macin Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.11.12, 15:32
      zart. to moje miasto, mokotow, ale mimo tego musze dzielic je z parszywymi, ZAKOMPLEKSIONYMI, wlasnie sloikami. Moje kompleksy sa sprawa warszawiakow, nie sloikow!!!
      • Gość: szczupak Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.adsl.inetia.pl 07.11.12, 16:11
       twoje miasto to się chłopku odbudowało się po wojnie między innymi z cegieł, które ocalały po tym, jak moje miasto zostało zniszczone w 95% i długo się nie podniosło, przez właśnie nocne "transporty materiałów budowlanych do stolicy".

       Urodził się taki w stolycy i wielki miastowy. A o dziadku, co to po wojnie piechotą do miasta przyszedł, mieszkanie odgruzował i zajął to już nie wspomni. Ani o babci, co to pietruszkę i buraki przyjeżdżała ze wsi podmiejskich (dziś dzielnic) na targu sprzedawać też nie.
       • Gość: biker Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.dynamic.chello.pl 07.11.12, 23:58
        wspaniała riposta :)))
    • mecenaskutasinski Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 11.11.12, 01:29
     rydzyk_fizyk napisał:

     > W tekście zabrakło ważnej informacji - czy to rzeczywiście był słoik.

     A kto mógłby wsiadać do autobusu na Tarchominie i zawracać gitarę kierowcy?
  • Gość: b Skoro "może odmówić sprzedaży" IP: *.dynamic.chello.pl 07.11.12, 14:34
   to po co "ma tylko taką możliwość"?To są jakieś brednie.Jak ma bilety to niech sprzedaje i nie pyskuje.Bo zaraz będzie,że "nie musi się zatrzymywać na przystankach,a tylko ma taką możliwość".
   • anmanika Re: Skoro "może odmówić sprzedaży" 07.11.12, 14:38
    Po czym poznać słoika w komunikacji miejskiej? Stoi zawsze w drzwiach. Wytłumaczenie jest jasne, jak wcześniej dojeżdżał pekaesem, to jak nie zdążył wysiąść na swoim przystanku, następny miał za 10 km.
    A swoją drogą skąd się wzięła ta maniera?
    • Gość: nzdwln Re: Skoro "może odmówić sprzedaży" IP: 193.46.186.* 07.11.12, 14:50
     "Słoik" zawsze wciska przycisk stopu, nawet dojezdzajac do przystanku stałego, wstaje z miejsca w ostatniej chwili gdy juz inni zaczynaja wsiadać i wtedy jest strasznie zdziwiony i oburzony, ze nie moze wysiaść i czesto gada przez telefon - kompletny brak obycia...
     • arst_159 Re: Skoro "może odmówić sprzedaży" 07.11.12, 15:03
      Co ma przycisk "STOP" do słoika, zwykła przezorność? A co do stania w drzwiach to akurat ja tłumaczę się tancerkami pole dance, czyli ludźmi, który opierają się bądź tak blokują rurki, że ni jak nie ma ich złapać, więc po c%^j mam ryzykować zdrowie, stojąc na środku bez możliwości trzymania? I to właśnie słoiki wstają i dociskają się do drzwi, mimo że jest taki tłok, że nie ma jak się ruszyć...
      • Gość: Paweł Re: Skoro "może odmówić sprzedaży" IP: *.com 07.11.12, 23:59
       To przecież koleżki Ruty i Frankowa robili nawet specjalną akcje promującą walkę z plebsem. Niech się tylko ZTM zacznie zajmować realnymi planami, bo na razie to kupa - nic im nie wychodzi. Tylko generują koszty, dosyć tego. Nie wiem czy zmiana szefostwa ZTM pomoże.
     • Gość: Pabelo Re: Skoro "może odmówić sprzedaży" IP: *.play-internet.pl 07.11.12, 15:13
      Gość portalu: nzdwln napisał(a):

      > "Słoik" zawsze wciska przycisk stopu, nawet dojezdzajac do przystanku stałego,
      > wstaje z miejsca w ostatniej chwili gdy juz inni zaczynaja wsiadać

      Zuważyłeś, że przeczysz wpisowi powyżej?
      To jak to jest - stoją te słoiki przy drzwiach czy siedzą na końcu?

      Ja nie jestem słoikiem i też wciskam klawisz przy drzwiach za każdym razem.
      Skoro nikt nie będzie wsiadał i wysiadał danymi drzwiami to po jaką cholerę
      je otwierać?

     • Gość: SSS Re: Skoro "może odmówić sprzedaży" IP: *.dynamic.chello.pl 11.12.12, 19:09
      ogarniczony jestes. jakbys dluzej jezdzil warszawskim autobusem to bys wiedzial ze tak warszawiak robi, albo ktos kto autobusem jechal pare razy w zyciu...
      wciskasz stop (ten od drzwi, nie ogolny) - wtedy drzwi sie otworza jak tylko autobus zatrzyma sie na przystanku i podswietla sie guziki (przyspiesza to obsluge). jak sobie juz wiekszosc ludzi wyjdzie to absztyfikant wstaje i wychodzi na luzie. pozdro dla debili
    • Gość: Tubylec Re: Skoro "może odmówić sprzedaży" IP: *.bauer.pl 07.11.12, 14:58
     To są tak zwani "odźwierni". Często jeszcze z toboganami na plecach i słuchawkami w uszach. Nie da się obok niego przejść. Mówisz do takiego kołka "przepraszam", a to stoi jak słup soli i oczywiście foch, bo "warszawka musi wysiąść".

     A kierowca może odmówić sprzedaży, informuje o tym naklejeczka przy kabinie kierowcy. No chyba że i czytanie sprawia słoikom problem.
    • Gość: padzonk Re: Skoro "może odmówić sprzedaży" IP: *.play-internet.pl 07.11.12, 16:32
     z Pragi :)
    • tomjani Re: Skoro "może odmówić sprzedaży" 08.11.12, 08:49
     anmanika napisała:

     > Po czym poznać słoika w komunikacji miejskiej? Stoi zawsze w drzwiach. Wytłumac
     > zenie jest jasne, jak wcześniej dojeżdżał pekaesem, to jak nie zdążył wysiąść n
     > a swoim przystanku, następny miał za 10 km.

     Chyba dokładnie można powiedzieć o tych co oparci o ścianę w szerokim rozkroku okupują w autobusach miejsca przeznaczone dla wózków indalidzkich/dziecięcych/rowerów, mimo że wolnych miejsc siedzących jest od pyty. Też się taki pewnie boi że jak usiądzie to może nie zdążyć do drzwi.
     • Gość: Bebok Re: Skoro "może odmówić sprzedaży" IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.12, 15:02
      Jako osoba, która - jeśli już raz na parę miesięcy zdarzy jej się konieczność skorzystania z komunikacji miejskiej - "okupuje" właśnie to miejsce, wyjaśniam dlaczego:

      Korzystanie z siedzenia, z którego codziennie korzystają dziesiątki, jeśli nie setki przypadkowych zadów, najzwyczajniej w świecie mnie brzydzi. Nadto, ponieważ siedzenia występują zwykle parami - naraża na niedogodność kontaktu fizycznego z bliźnim, która brzydzi mnie jeszcze bardziej. Wolę więc stać. Jednak stanie koło drzwi lub w przejściu między siedzeniami nie tylko nie redukuje ryzyka kontaktu fizycznego z motłochem, ale nawet je powiększa, a to za sprawą wsiadających/wysiadających, którzy - choćby nie wiem ile miejsca mieli - zawsze muszą się o mnie otrzeć lub pier­dolnąć mnie taszczonymi tobołami. Miejsce dla wózka, w którym przy okazji można oprzeć się plecami o szybę zamiast trzymać lepiącej od syfu rurki, jest zatem optymalne.

      Uprzedzając: tak, jeśli pojawia się wózek, robię miejsce.
      • Gość: sazz Re: Skoro "może odmówić sprzedaży" IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.12, 21:06
       Trafiłeś w 100%:-) Robię tak samo, jeśli już raz na pare miesiący zdarzy mi się skorzystać z komunikacji miejskiej, to jest to jedyne miejsce w autobusie pozwalające na w miarę bezstresową jazdę z motlochem;-)
   • Gość: dfh Re: Skoro "może odmówić sprzedaży" IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.11.12, 17:52
    moze odmówić sprzedaz np. w trakcie jazdy. jak nie masz odliczonej kasy, tez nie musi przyjąć
  • Gość: nzdwln Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: 193.46.186.* 07.11.12, 14:46
   Jak zgłosi taki fakt, to mu odpowiedzą, że autobus z podanym numerem nie kursuje na tej trasie lub coś w tym stylu, klient wyjdzie na durnia - przerabiałem to już...
  • Gość: Syn Warsa i Sawy Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie pro... IP: *.dynamic.chello.pl 07.11.12, 14:48
   Warszawiak to ktoś, kto może udokumentować swoje pochodzenie przynajmniej od momentu kiedy Warszawa uzyskała prawa miejskie. Co z tego, że ktoś się tu urodził skoro mamy i taty poprzyjeżdżały z ościennych wiosek a dalsza rodzina w dalszym ciągu wypasa świnie i hoduje kury na wsi? To też jest słoik tyle, urodzony w Warszawie. Więc większość wszystkich forumowych "warszawiaków" to napinacze i pozerzy z wiejskim paszportem.
   • jacek226315 Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 15:12
    Gość portalu: Syn Warsa i Sawy napisał(a):

    > Warszawiak to ktoś, kto może udokumentować swoje pochodzenie przynajmniej od mo
    > mentu kiedy Warszawa uzyskała prawa miejskie. Co z tego, że ktoś się tu urodził
    > skoro mamy i taty poprzyjeżdżały z ościennych wiosek a dalsza rodzina w dalszy
    > m ciągu wypasa świnie i hoduje kury na wsi? To też jest słoik tyle, urodzony w
    > Warszawie. Więc większość wszystkich forumowych "warszawiaków" to napinacze i p
    > ozerzy z wiejskim paszportem.
    To nie warszawiak tylko warszawianin, sprawdz w slowniku
    • Gość: szabla Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.12, 16:12
     To nie warszawianin, to jak mawial nieodzalowanej pamieci Wiech, "warsawianista, ktory do rodziny trzy dni koleja i dwa dni wolami jedzie" (inna wersja byla "po metrykie trzy dni koleja i dwa dni wolami jedzie").
   • Gość: macin Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.11.12, 15:37
    SŁUSZNA UWAGA. Ale w ten sposób eliminujesz 90% z 30-40% populacji warszawiakow w Wa
  • Gość: olko Balcerek przeprowadza się z Pragi na Ursynów IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.11.12, 14:51
   www.youtube.com/watch?v=LI4lcLtaxmc
  • Gość: aspo konkurs na linię "słoikową" IP: 193.46.186.* 07.11.12, 14:54
   Która linia w Warszawie jest najbardziej "słoikowa"
   • Gość: tomek Re: konkurs na linię "słoikową" IP: 91.198.145.* 07.11.12, 15:02
    Szklany ekspres słoiczny E-4/E-8
    • Gość: Paweł Re: konkurs na linię "słoikową" IP: *.com 08.11.12, 00:01
     Trzeba przyznać, że się podwładni Franowa postarali, aby słoiczki miały wygodnie i szybko. Żadnej dzielnicy ZTM nie funduje takich luksusów jak jednokierunkowe ekspresy co parę minut. Ale cóż... napływ ze wsi po "Transporcie" w byle politechnice nakupił tanich mieszkań na Białołęce i sobie zaplanował transport.
   • Gość: Tubylec Re: konkurs na linię "słoikową" IP: *.bauer.pl 07.11.12, 15:03
    Wspomniane 510, ale też 509, do tego 527 (daleka Białołęka - yeah!) i 190 (marki M1) - to burakowozy maksymalnie nabite od metra ratusz do wileniaka, a tam następuje wymiana na tych spod wileniaka do apartamentowców w kartofliskach. :)
    • Gość: qwarq a może metro od stacji Służew IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.11.12, 15:06
     www.youtube.com/watch?v=LI4lcLtaxmc
   • Gość: BBB Re: konkurs na linię "słoikową" IP: 195.188.218.* 07.11.12, 16:22
    Wszystkie sa sloikowe. Jak cala Wasza Warszawa. Popatrzcie sobie w Wasze metryki. Hipokryci.
    'zniknie Warszawa tak jawa i sen'.
    • Gość: bolka popiram . a dla "rodowitych " link IP: *.warszawa.vectranet.pl 08.11.12, 18:39
     www.youtube.com/watch?v=LI4lcLtaxmc
   • Gość: gucio Re: konkurs na linię "słoikową" IP: 89.174.58.* 08.11.12, 08:35
    Linia 189
    Na trasie ma Ursynów, PKP Służewiec, WKD Raków, PKP Ursus.
  • piotrpanek Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie pro... 07.11.12, 14:55
   Słoik nie-słoik, jak kierowca tak traktuje tych, którzy chcą zapłacić jego pracodawcy za przejazd, to zasługuje najwyżej na powożenie furmanką, sorry - w Warszawie to dorożką, a nie pojazdem komunikacji publicznej. Przez takie paniska za kółkiem kolejne podwyżki tylko, bo za mało spływa do kasy z biletów.
  • m6716 żenujące komentarze światowców 07.11.12, 14:58
   nie dziwię się, że potem "Polska" nienawidzi mieszkańców Warszawy skoro ma do czynienia z takim buractwem jak w tych komenatrzach
   • Gość: etam Re: żenujące komentarze światowców IP: *.knf.gov.pl 07.11.12, 15:14
    > nie dziwię się, że potem "Polska" nienawidzi mieszkańców Warszawy skoro ma do c
    > zynienia z takim buractwem jak w tych komenatrzach


    Nie oszukujmy sie - cala Polska i tak bedzie zawsze nienawidzic Warszawiakow niezaleznie od wszelkich komentarzy i postepowania. Nawet tych najbardziej kulturalnych, fajnych ludzi beda nienawidzic, tylko dlatego, ze pochodza z Warszawy. I to jest dopiero buractwo.
    • Gość: macin Re: żenujące komentarze światowców IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.11.12, 15:38
     ale czy nie masz tego gleboko?
     • Gość: gucio Re: żenujące komentarze światowców IP: 89.174.58.* 08.11.12, 08:41
      Niech nas nienawidzą. Ja mam to głęboko w d... Ale niech tu nie przyjeżdżają.
      Taka Warszawka zła, ale gawiedź ciągnie do niej wszystkimi możliwymi drogami.
   • Gość: calzonen Re: żenujące komentarze światowców IP: 159.253.7.* 07.11.12, 17:36
    T. zw. prawdziwe warsawsioki, z własnego łaskawego mianowania, bez litości heblują swoje ego, sądząc, beznadziejnie, że wyheblują z niego jakiś ludzki kształt.
   • Gość: sloiki48 Re: żenujące komentarze światowców IP: *.warszawa.vectranet.pl 08.11.12, 01:19
    Zrobiliśmy o tym film :) Zapraszam: www.youtube.com/watch?v=wacc4zgOHw4
    Miłego oglądania
  • three-gun-max Nie dziwne, że sie ZTM oburzył 07.11.12, 14:59
   Czy przypadkiem jakimś szefem nie jest tam wieśniak z Legionowa?
   • Gość: z L-wa Re: Nie dziwne, że sie ZTM oburzył IP: 212.160.172.* 07.11.12, 15:33

    sam jestes wiesniak. to ze ktos mieszka w Legio czyni go gorszym od Ciebie?
    Chyba sie na rozum pozamieniales z pewną częścią ciała....
    • Gość: macin Re: Nie dziwne, że sie ZTM oburzył IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.11.12, 15:40
     nie, po prostu wiesniakiem
    • Gość: :-) Re: Nie dziwne, że sie ZTM oburzył IP: *.warszawa.vectranet.pl 25.01.13, 09:41
     Gość portalu: z L-wa napisał(a):

     >
     > sam jestes wiesniak. to ze ktos mieszka w Legio czyni go gorszym od Ciebie?

     Tak.
     Jeszcze jakieś pytania?
   • Gość: owum Re: Nie dziwne, że sie ZTM oburzył IP: *.54.248.103.smlw-legionowo.pl 07.11.12, 21:19
    Legionowo to miasto pajacyku.
   • Gość: kk Re: Nie dziwne, że sie ZTM oburzył IP: *.home.aster.pl 08.11.12, 08:02
    a może kierowca był z Legionowa?
   • kamilu27pl Re: Nie dziwne, że sie ZTM oburzył 22.12.12, 18:01
    Możliwe. Jeśli jednak jest, jak piszesz, wieśniakiem, bardziej jednak prawdopodobne, że jest z Warszawy. Tylu co tu nigdzie nie widziałem. A już na pewno w żadnej wsi.
  • Gość: misiek Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie pro... IP: *.143.163.75.rev.kbt.pl 07.11.12, 14:59
   jakbym byl takim zerem jak ten kierowca autobusu to tez chcialbym sie dowartosciowac obrazajac innych.
   • Gość: Leon Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.aster.pl 07.11.12, 17:17
    A ty ćwoku myślisz że więcej sobą reprezentujesz ?
    • Gość: X Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.dynamic.chello.pl 07.11.12, 17:24
     Tak - on reprezentuje sobą więcej niż ty i ten kierowca razem wzięci. Jeszcze jakieś pytania?
  • Gość: ufo Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: 193.46.186.* 07.11.12, 15:00
   No to miał gościu (kierowca) naprawdę "dżadża", pogonić "słoika" - mógł go też skierować do sołtysa.
  • Gość: Wojtek Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie pro... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.12, 15:01
   Jezeli ktos uzywa zwrotu SLOIK tzn ze sam pochodzi spoza Warszawy. Ci kierwcy ktorzy uzywaja klaksonow i podrozni rozmawiajacy przez komorki to po prostu CHAMSTWO. Warszawiakiem jestosoba urodzona w Warszawie ale jej rodzice sa rodze ni w Warszawie Wtedy mowia ze sa Warszawiakami Same urodze nie nic nie daje!!!!!!!!!
   • Gość: tomek O lawdsy IP: 91.198.145.* 07.11.12, 15:04
    > urodze nie

    "Nie" z rzeczownikami piszesz osobno?
   • Gość: calzonen Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: 159.253.7.* 07.11.12, 17:33
    > Jezeli ktos uzywa zwrotu SLOIK tzn ze sam pochodzi spoza Warszawy. Ci kierwcy
    > ktorzy uzywaja klaksonow i podrozni rozmawiajacy przez komorki to po prostu CHA
    > MSTWO. Warszawiakiem jestosoba urodzona w Warszawie ale jej rodzice sa rodze ni
    > w Warszawie Wtedy mowia ze sa Warszawiakami Same urodze nie nic nie daje!!!!!
    > !!!!

    Samo prowadzenie takich rozważań-dochodzeń, świadczy o dużym zacofaniu cywilizacyjnym.
    Buraki, młotki i słoiki zawzięcie grzebią sobie w korzeniach i próbują ustalić wyżość kociołka nad sagankiem. Konflikt prawdziwie egzystencjalny, godny uczestników.
  • Gość: StarySłój Gdy Słoików nie ma we wsi Warszawa IP: 217.11.133.* 07.11.12, 15:03
   1 listopada, kiedy Słoików nie było w wawce, cywilizowani i wysoce 'ukulturnieni' prawdziwi warszafiacy pobili się przed cmentarzem, bo mieli problem ze zrozumieniem słów Wejście i Wyjście.
   • Gość: dobra puenta Re: Gdy Słoików nie ma we wsi Warszawa IP: *.dynamic.chello.pl 07.11.12, 16:46
    dobra puenta:)
   • Gość: annie Re: Gdy Słoików nie ma we wsi Warszawa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.12, 17:24
    Dobre dobre :)
    • Gość: ja Re: Gdy Słoików nie ma we wsi Warszawa IP: *.ntlworld.ie 07.11.12, 18:24
     kretyni są wszędzie i nie generalizuj, bo w każdym mieście i kraju świata spotkasz chamów
   • Gość: sloiki48 Re: Gdy Słoików nie ma we wsi Warszawa IP: *.warszawa.vectranet.pl 08.11.12, 01:16
    Zrobiliśmy o tym film :) Zapraszam: www.youtube.com/watch?v=wacc4zgOHw4
    Miłego oglądania
  • Gość: xXx Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.12, 15:05
   Nawet? Widziałeś kiedyś inteligentnego człowieka brandzlującego się pochodzeniem? Słoiki zostały wymyślone przez takich frustratów po zawodówce prowadzących autobusy w MZA. Facet który wraca do domu po 12h kręcenia kółkiem za 2500 brutto musi sobie czymś humor poprawić.
   • Gość: tomek Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: 91.198.145.* 07.11.12, 15:10
    Słoiki głównie zajmują się za to siedzeniem za taką samą forsę w biurowcu na "mokotowie biznesowym". Różnica polega głównie na tym, że kierowca autobusu miejskiego nie niszczy w trakcie dnia przestrzeni miejskiej, a słoik owszem - niszcząc trawniki nieprawidłowym parkowaniem.
    • Gość: xXx Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.12, 15:16
     Żeby zrozumieć różnicę, trzeba najpierw siedzieć w biurowcu na Mokotowie.
    • wolfgang87 Re: Kierowca autobusu: wy słoiki wiecznie macie p 07.11.12, 15:18
     Drogi zakompleksiony warszawiaku. W parę dni znalazłbym ci 100 rejestracji np. WI parkujących w mojej okolicy jak ostatnie buraki. Wymieniam WI, bo już macie takie kompleksy, że nawet rejestracje warszawskie dzielicie na miejskie i podmiejskie ;) Chyba, że WI to nie, bo tam firm dużo? Co? ;)
     • Gość: tomek