Dodaj do ulubionych

Kolej z Warszawy do Modlina budują jak na Euro

IP: 84.38.95.* 10.12.12, 11:19
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
      • rembka Re: Kolej z Warszawy do Modlina budują jak na Eur 10.12.12, 12:58
        Lotnisko w Modlinie jest rezultatem zacietrzewienia politykow i durnego przekonania, ze Warszawa jest pepkiem swiata. Nie mozna bylo zbudowac lotniska miedzy Lodzia a Warszawa, ktore obslugiwaloby oba miasta a gdzie i tak i tak kursuje pociag Intercity i jest szybkie polaczenie drogowe? Nie wiem, jak oni sobie wyobrazaja, ze caly Modlin utrzyma sie z Ryanair oraz charterow wakacyjnych do Hurghady i Sharma? Modlin jest porazka. Daje 3 lata na przetrwanie i koniec, bedzie bankrutowal. Szkoda tylko forsy i tego, ze ludzie utraca prace.
      • asperamanka Re: Kolej z Warszawy do Modlina budują jak na Eur 10.12.12, 11:43
        Nie bój nic. Drugie, "tańsze" lotnisko, jest w sąsiedztwie Warszawy potrzebne. Modlin ma i tę zaletę, że jest na północ od miasta, a zatem ze znacznie łatwiejszym niż Okęcie dojazdem dla osób z północnego Mazowsza, części Mazur i Podlasia, które nawet przy porównywalnej cenie biletu za lot i tak z wygody wybiorą to lotnisko, pod warunkiem, że samoloty zaczną stamtąd w końcu regularnie latać.

Jeśli władze lotniska w końcu wezmą się na serio do roboty, i ten ILS zainstalują i skalibrują przed przyszłorocznym sezonem jesiennych mgieł, to za dwa lata nikt nie będzie pamiętał o obecnych problemach.

Tylko obawiam się, że przy takim inwestorze i nadzorcy ta linia kolejowa nie powstanie w ciągu najbliższych trzech pięciolatek, a szkoda, bo przydałaby się. Lublin potrafił od razu doprowadzić linię kolejową do samego terminala, a pod Struzikiem na Mazowszu nic "niedasie".
    • nienietak6 zbedny wydatek 10.12.12, 11:34
      Kolej do Modlina to zbędny wydatek z naszych kieszeni. Tanie lotnisko dlatego jest tanie, że ma gorszą infrastrukturę. Wiele takich lotnisk na zachodzie też kolei nie ma i nie robi to nikomu problemu, bo komunikacja autobusowa jest tak rozbudowana, że pojazd za pojazdem odjeżdżają do okolicznych miast co 5 - 10 czy 15 minut. Do Modlina zaś nawet autobusem ciężko dojechać, o przesiadkowej, nieregularnej siatce połączeń kolejowych do stacji Modlin nie wspominając. Naprawcie teraz obecne dojazdy, zamiast szykować bizantyjskie plany.

O antyspołecznym i antyprzyrodniczym podejściu tego pana do spraw chronionych gatunków zwierząt nie wspomnę. To przykre że osoba publiczna się tak kompromituje.
    • lukask73 Do najlepszych wam daleko 10.12.12, 11:54
      W Poznaniu funkcjonuje spółka „Infrastruktura EURO Poznań 2012”, której działania są już tylko papierowe, działa zgodnie z przepisami i kosztuje budżet miasta  ć w i e r ć   m i l i o n a  złotych miesięcznie. Ktoś pytał, jak urzędnik może zarobić konkretne pieniądze. Właśnie tak!
    • wincenty_o Ekipa życiowych nieudacznków 10.12.12, 12:09
      O tej ekipie związanej z marszałkiem ludzie mówią, że to życiowi nieudacznicy. Awansują bo łączą ich rodzinno-partyjne koligacje. Ponieważ zupełnie nie zasługują na awans nie mając kwalifikacji, talentu i inteligencji wszystko co każe się im zrobić partaczą doprowadzając przedsięwzięcie do klęski. Lotnisko w Modlinie - kura mogąca znosić złote jaja zaczyna właśnie padać.
      Ja bym im 5 groszy na nic nie dał bo z góry wiadomo, że je zmarnują.
      Przecież niebawem padnie lotnisko w Modlinie. Tak dobrze nim kierują "specjaliści" od pana marszałka. Nie ustępują talentem szefowi.
      Brak słow.
      Takie mechanizmy funkcjonowania elit i karier blokują awans tysiącom młodych, utalentowanych i znakomicie wykształconych Polaków. I to jest zasadniczy problem.
      Bo rządzą nami różnej maści karierowicze i nieudacznicy od malowania czy odsiarczania kominów, inseminatorzy, nauczycilele wuefu z podstawówki, ładowacze akumulartorów i inni a fachowcy siedzą i patrzą jak wszystko się wali i rozsypuje.
      Na nasz wspólny koszt.
      • Gość: gabriil Re: Ekipa życiowych nieudacznków IP: *.aster.pl 11.12.12, 11:05
        Modlin nigdy nie będzie kurą od złotych jaj. Dwa razy leciałem, a wlasciwie nie lecialem z powodu - mgieł. Inni znajomi mają podobne doświadczenia. To jest po prostu zła lokalizacja - jesli chodzi o warunki meteorologiczne - nadwilgotność, generująca mgły. Do tego, jak mówil mi znajomy pilot - problem z ptakami , których tam - nad tymi 4 rzekami jest mnóstwo: i gniazdujących i przelotowych. od ptaków zdażają sie ...puk.puk odpukać. nawet nie wypowiem tego slowa...Więc nie zlote jaja, a oby nie jajecznica, kolego
    • Gość: gabriil Kolej z Warszawy do Modlina budują jak na Euro IP: *.aster.pl 11.12.12, 10:39
      czy to p. Struzikowi zawdzięczamy w ogóle decyzje o budowie tego bubla do startów i lądowań w Modlinie? Dwa razy leciałem z Modlina - N I G D Y - W I Ę C E J ! ! !
      Mgły, mgły, bałagan, i znów mgły, mgły, mgły. Tam chyba nigdy nie ma normalnego nieba? Znajoma leciala kedyś i to samo! Mgła i mgla!
      czy wyście pobudowali lotnisko w jakiejs mgielnej Transylwanii?! Podobno to przez położenie Modlina - nad rzekami
      Znajomy Niemiec popukał mi sie po czole, jak mu powiedziałem, ze leciałem z Modlina. Ciesz, sie, że przezyłeś, powiedział, bo ze w Modlinie prędzej czy pózniej dojdzie do katastrofy ( odpukuję!!!) - to pewne. On zna temat, bo raz tez się dal nabrać. I też oczywiscie miał mgłę.
    • Gość: Krzyś Kolej z Warszawy do Modlina budują jak na Euro IP: 212.180.202.* 16.12.12, 11:58
      Nie wiem czemu ludzie upierają się żeby doprowadzić linię kolejową do lotniska w Modlinie chyba po to żeby dużo kasy wydać i ,żeby było jak w Lotniskach w europejskich. Hola hola zapędziłem się to chyba pomysły ludzi co w ogóle za dużo nie latali po europie. Tam tylko w nielicznych lotniskach jest kolej a tak z powodzenie m funkcjonują połączenia autobusowe. System dojazdu który oferuje Modlin jest dobry pociąg plus autobus nie stwarza problemu dla większości użytkowników jest wygodny i szybki. Moim zdaniem zamiast kasę wydawać na bocznicę po prostu przeznaczyć tylko część na dostosowanie dla ludzi niepełnosprawnych montują nowe windy na stacji Modlin oraz wygodniejszy podjazdy żeby było moż
      na bez problemu dojechać do autobusu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka