Dodaj do ulubionych

"Fortuna na wycinkę w Ogrodzie, a na Próżną nie...

31.01.13, 14:18
I to jest właśnie stolica wg HGW.
Na szczęście powoli zbliżają się wybory samorządowe. Nie zpominajmy choćby takich pomysłów, jak poszerzenie za 200 milionów ulicy Prostej (po trzy pasy w jednym kierunku) po to, by zaraz zwęzić do dwóch, a następnie do jednego pasa - jej przedłużenie, czyli Świętokrzyską!
Trzeba skończyć z bufetem, ale tak, żeby się przypadkiem pisi nie dorwali się do władzy. Mieliśmy już pisiego prezydenta i wiemy, jak na tym wyszliśmy!
Obserwuj wątek
  • asperamanka Kocham proste recepty. 31.01.13, 14:25
   Takie, jakie przedstawia ten "czytelnik".

   Nie wycinać drzew, dać na kamienice. Park Krasińskich był zaniedbany, i rewitalizacji wymagał.

   I miasto jest zaniedbane. Śródmieście Południowe to jeszcze małe Miki. Praga to katastrofa.

   A problemu nie rozwiążą żadne pieniądze wkładane przez miasto w remonty kamienic, które komunalni lokatorzy płacący stawki czynszu nie pokrywające bieżącej eksploatacji, i tak zaraz doprowadzą do stanu poprzedniego. Tu jest potrzebne rozwiązanie systemowe, czyli ulgi remontowe dla wspólnot mieszkaniowych i prywatyzacja zniszczonych kamienic w gestii ZDK.
   • profes79 Re: Kocham proste recepty. 31.01.13, 14:54
    Prywatyzacja kamienic nic nie da dopóki będzie obowiązywała socjalistyczna ochrona praw lokatorów. Praktyka pokazuje, że korowody z wysiedleniem ludzi niepłacacych czynszu sa takie, ze każdy prywaciarz sie trzy razy zastanawia zanim legalnie wynajmie mieszkanie; a równocześnie w majestacie prawa działają "czyściciele".

    Dopóki nie zapewni się jasnej ochrony prawnej właścicieli lokali przed niepłacącymi lub sprawiającymi kłopoty (demolki, awantury etc) najemcami oraz ochrony płacących lokatorów przed widzimisię kamieniczników, to ja kamienicy nawet za darmo bym nie wziął - bo obowiązków nałożonych różnego rodzaju przepisami będę miał od metra i nikogo nie będzie obchodzić, że połowa lokatorów nie płaci czynszu i nie można ich wykwaterować.
    • asperamanka Re: Kocham proste recepty. 31.01.13, 17:45
     To co piszesz o "obronie praw lokatorów" jest ewidentne, i nawet nie chciało mi się nie chciało powtarzać, że oczywiście nic się nie zrobi z sypiącymi się kamienicami, póki socjal nie będzie przysługiwał wyłącznie rzeczywiście potrzebującym, i to tylko na czas, kiedy ci ludzie tej pomocy potrzebują.

     Lokale komunalne przy obecnych regulacjach to jest dziura bez dna, i można w nich bez większego efektu utopić każde pieniądze.

     Rzecz w tym, że różni głosiciele prostych recept powiedzą ci, że oczywiście władza ma dać mieszkanie "biednym ludziom", a to, czy oni rzeczywiście są biedni, czy rzeczywiście nie mają szansy polepszyć swojej sytuacji, to rzecz wtórna, bo na "obronie biednych" zbija się doskonały kapitał polityczny, co widać przy każdej eksmisji z komunalnej lub sprywatyzowanej kamienicy.
   • Gość: Dziki Re: Kocham proste recepty. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.13, 15:04
    @asperamanka
    prawda jekie to proste ?
    tu zabierzesz żeby dać tamtym. Tego nie robić, żeby zrobić tamto.
    Tylko dziwnym trafem jakoś NIKT (!!!) nie raczy zauważyć że HGW nie jest pierwszą Prezydent Warszawy, że przed nią było całe mnóstwo inych ludzi na tym stanowisku którzy autentycznie NIC nie zrobili dla tego miasta. Najlepszym i najbliższym przykładem będzie poprzedni Prezydent W-wy, niejaki Lech K. ktory jak się zabrał za remont Krakowskiego Przedmieścia to go nie skończył bo już mu się przestało chcieć.

    Nie bronię H. Gronkiewicz-Waltz, wiele z jej działań podnosi mi ciśnienie, ale na rany bogini, trzeba zachować jakiś obiektywizm w jej ocenie. Nie można wszystkiego co złe zrzucać tylko na nią. To wszystko co dzieje się w mieście to efekt tego że poprzedni Prezydenci nie mieli specjalnie ochoty na modernizację miasta traktując najwyższe stołeczne stanowisko jako dobrą posadkę z super pensją. Chyba tylko Piskorski pozwolił sobie na jakieś bardziej zdecydowane działania w Warszawie i za jego kadencji powstał i most Świętokrzyski i most Siekierkowski i tan nieszczęsny tunel wzdłuż Wisły. A reszta ? Jakimi dokonaniami mogliby się pochwalić? Co zrobili dla stolicy?

    Narzekania malkontentów że: w mieście korki, że remonty, że tu coś wycinają są irytujące.
    Jesteście malkontentami. Chcielibyście mieszkać w mieście na miarę Berlina, Amsterdamu, Kopenhagi czy Barcelony ale kiedy zaczynają się jakieś inwestycje które mogą nas do nich zbliżyć zaczyna się jojczenie i narzekania. Nagle wszyscy (nie przesadzam) stają się specjalistami-a to od budowy metra, a to od budowania dróg czy od zieleni miejskiej (to ostanio).

    A co jakiś czas czytam że jakaś banda zwykłych durniów i kretynów np. pomalowała świeżo odnowione elewacje, zniszcyła windy na moście lub przejściu nad/podziemnym, to znowu idiota zdemolował przystanek lub po raz kolejny podpalił misia Bareii na Bemowie.

    Pojawia mi się wtedy wątpliwość-CZY W OGÓLE ROBIĆ COŚ W TYM MIEŚCIE? CZY WARTO PONOSIĆ KOSZT RENOWACJ, REMONTÓW, MODERNIZACJA DLA LUDZI KTORZY I TAK TO ZNISZCZĄ, ZDEMOLUJĄ CZY UKRADNĄ ?

    Może taniej byłoby po prostu zostawić wszystko w jasną cholerę żeby zgniło, spaliło się, zawaliło, zostało rozkradzione?
    Może wówczas dostrzeglibyście jak dużo jednak jest w tym mieście robione. Dla nas wszystkich, nie dla urzędasów.

    Wydeje mi się że klikam niepotrzebnie. Że i tak za chwilę zjawią się ludzie tacy jak np. "fiut z pragi" którzy bełkocząc pijacko zaczną bredzić i ubliżać wszystkim dokoła, osakrżając wszystkich o wszystko a najmniej widząc to że sami dla siebie nie potrafią zrobić nic.
    • asperamanka Re: Kocham proste recepty. 31.01.13, 18:02
     HGW, owszem, robi dużo, ale też wiele z tego co robi, robi bez głowy. Do tego utrzymuje na wielu posadach niekompetentnych urzędników, ale to jest jej cecha, którą - mogę z doświadczenia wynikającego z obserwacji zawodowej powiedzieć - przejawiała na każdym stanowisku. Jeśli się do kogoś przekona, to choćby ten ktoś jej ogień pod fotel podkładał z wyrachowania lub niekompetencji, będzie go trzymać na stanowisku o trzy lata dłużej, niż potrzeba.

     Rzecz druga, że niektóre z prowadzonych inwestycji są kompletnie zbędne, a kosztowne, choćby nieszczęsne MSN, a brnie się w nie z uporem maniaka.

     Więc ja bym nie był taki ostry w sądach, trudno wielu działań władz miejskich nie krytykować, choć akurat afera o wycinkę drzew w Parku Krasińskich nieco mnie wkurza, bo akurat uważam że ten park był mocno zaniedbany, i że to nie sama liczba drzew świadczy o jakości parku, ale całość koncepcji, a tę na razie trudno ocenić. Zresztą ta sama uwaga dotyczy Parku Skaryszewskiego w moim bezpośrednim sąsiedztwie, który od lat nie może doczekać się obiecanej rewitalizacji, w którym też wyrosło masę samosiejek, i który też z pierwotną koncepcją Szaniora i pierwotnym wyglądem ma niewiele wspólnego, ale gdy tu zaczną się jakiekolwiek prace i część drzew będzie musiała pójść pod siekierę, to awantura zapewne będzie jeszcze większa.
      • asperamanka Re: Kocham proste recepty. 31.01.13, 21:59
       Piękny w takiej postaci, jak teraz? Następnym razem będąc tam na spacerze przyjrzyj się dokładnie.

       Kompleksową rewitalizację Skaryszewskiego, łącznie z jego ponownym ogrodzeniem i zamykaniem na noc, obiecano wiele lat temu, i pierwotnie miała się zacząc bodajże w 2009 roku i trwac 2 lata. Zaczęły się protesty, zwłaszcza przeciw grodzeniu, więc miasto zaczęło radośnie przesuwac termin rozpoczęcia inwestycji na kolejne lata, bo pieniądze przydawały się gdzie indziej.

       Efekt masz - Park zaczął wyglądac coraz gorzej. Po każdej wichurze padają kolejne stare drzewa, które się usuwa, ale na ich miejsce nic nie sadzi, bo się czeka na rewitalizację, więc alejki zaczynają wyglądac jak uzębienie miejscowego menela. Ogród Różany wygląda co roku na coraz bardziej zaniedbany i zarasta z brzegów okoliczną roślinnością. Okolice pomnika pułkownika House'a takoż. Plac zabaw dla dzieci miał byc jak w Parku Żeromskiego na Żoliborzu, póki co co roku jest gorzej. Alejki, z których miał byc zdarty asfalt, wyglądają coraz bardziej tragicznie, bo skoro miał byc zdarty, to nie uzupełnia się ubytków. Stawy miały byc wyremontowane, ale póki co zarastają, a umocnienia brzegów się sypią. Niektóre pomniki, zwłaszcza autorstwa Kuny, sporo lat temu odnowiono, ale te, które miały byc przesunięte lub w ogóle zlikwidowane, jak chocby ten monument ku czci Armii Czerwonej na środku głównej alei prowadzącej od Ronda Waszyngtona, nadal stoją tam, gdzie stac nie miały. Jedyne co się ma dobrze, to różne komercyjne biznesy typu Figaro czy pub nad Jeziorkiem Kamionkowskim, które powoli anektują metodą faktów dokonanych kolejne małe kawałeczki to tu, to tam. Mógłbym tak kontynuowac, ale przyjrzyj się sam, a zobaczysz o co mi chodzi.
    • anmanika Re: Kocham proste recepty. 01.02.13, 08:18
     Gość portalu: Dziki napisał(a):

     Brawo, tak właśnie jest!!! Źle robi ten co nie robi nic, a jak widzimy dużo się dzieje, zapewne nie znamy kulisów wszystkiego ale specjalisci od wszystkiego i niczego i tak będą krytykowali w czambuł.
   • Gość: spm spójrzmy prawdzie w oczy IP: *.31.86.166.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 31.01.13, 18:08
    "zmiany systemowe" to w tym kraju droga przez mękę, 5 lat minimum wyrwane z życia. Żeby zrobić porządek z mieszkaniami komunalnymi trzeba znając życie zmienić z 3 ustawy, szereg rozporządzeń i uchwał, a jak wiemy żaden urzędas nie zaryzykuje zostania z takim zadaniem w okresie wyborów. Mieliśmy już złodziejską prywatyzację w postaci wykupu z 90% bonifikatą lokali komunalnych i miasto, rząd, politycy i media milczały nad tym ewidentnym złodziejstwem mienia publicznego.
    Dobrze że pojawiają się rozwiązania "systemowe", tylko najtrudniej je umiejscowić w patologicznym systemie prawnym III RP. Może dlatego niektórzy ludzie wolą myśleć o prostych rozwiązaniach, bo urzędasy + rozwiązania systemowe to jak małpa z brzytwą.
    Cały ten kraj przypomina dziurawą tamę w której na bieżąco łata się otwory modląc w duchu by katastrofa nastąpiła na dyżurze kogo innego.
  • Gość: franek "Fortuna na wycinkę w Ogrodzie, a na Próżną nie... IP: 31.179.100.* 31.01.13, 17:56
   >A gdyby tak puścić wodze fantazji i wyobrazić sobie, że w naszym mieście rządzą ludzie odpowiedzialni, znający historię Warszawy i kochający to miasto? <

   piękne zdanie! niestety ale pod rządami H.G.W. jest CORAZ GORZEJ...
   gentryfikacja,robienie loda deweloperom dla których Warszawa to tylko poligon skrzyżowany z targiem,wycinki,rujnowanie istniejących centrów handlowo-usługowych jak pawilony róg Marszałkowska/Królewska i tworzenie kolejnych dziur w mieście,niemoc związana z placem defilad i terenem wokół PKiN,paraliż miasta związany z budową 2 linią metra itd.,itp.
   długo można by wymieniac
  • Gość: RYS50 Miliony na "super" parki IP: *.181.232.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 31.01.13, 18:38
   Miasto wydaje miliony na renowacje parków i skwerów /Park Szymańskiego, Plac Grzybowski, Plac Szembeka/ a zapomina o innych ważnych potrzebach mieszkańców. Nie ma żłobków, szpitali /o szpitalu południowym to długo się będzie marzyć/ przedszkoli czy mieszkań czynszowych /mam namyśli tanie małe mieszkania dla mniej zamożnych czy sierot/. Miliony mozna było wydać rozsądniej - wystarczyłoby wyremontować alejki, przyciąć /tylko przyciąć/ drzewa, krzewy, wstawić proste ławki a reszte środów przeznaczyć na inne cele - ale budżet był w innych kratkach - typowe zarządzanie budżetem rodem z Angli - jest budżet to musi być wydany bo przepadnie a że są inne potrzeby - cóż są prywatne przedszkola i kanały dla bezdomnych.
   • Gość: domino0001 Re: Miliony na "super" parki IP: *.204.9.43.dsl.dynamic.t-mobile.pl 31.01.13, 19:05
    Rozdawnictwo mieszkań dla tych, którzy mogliby sobie poradzić samodzielnie, bez wsparcia innych podatników, nie jest wcale rozsądne. Dlaczego gmina Ursynów postawiła osiedle mieszkań komunalnych tuż obok toru wyścigów konnych, na działce, którą można byłoby sprzedać drogo deweloperom i z tych środków kupić działkę tańszą na obrzeżach dzielnicy? Zaoszczędzoną kwotę można byłoby przeznaczyć na częściowe pokrycie wydatków na powstanie mieszkań komunalnych. Dlaczego buduje się tam bloki z trójpoziomowymi parkingami, przez co wody gruntowe wnikają w źle wykonane fundamenty i oddanie tego osiedla przeciąga się w czasie? Czyżbym wykazywała się naiwością, przypuszczając, że mieszkania budowane, również z moich podatków, powinny trafiać do ludzi ubogich? Po co takim wielopoziomowe garaże? Czy znowu będzie tak, że w mieszkaniach komunalnych zamieszkają "krewni i znajomi królika". Dlatego, słysząc socjalistyczne bzdury o potrzebujących mieszkań biedakach, którzy mieszkają w kanałach, słabo mi się robi. Wiele osób, mieszkających w mieszkaniach komunalnych, nadużywa pomocy. Ludzie pracują w szarej strefie, ale udając ubogich, wyciągają rękę po zapomogi, a Ci, z których podatków te pieniądze pochodzą, wcale nie mają lepiej.
    • Gość: RYS50 Re: Miliony na "super" parki IP: *.204.88.207.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 31.01.13, 20:01
     Pisząc o mieszkaniach "czynszowych" mam na myśli mieszkania, których wynajem byłby dostępny dla ludzi którzy nigdy kredytu nie dostaną - są tacy co pracują na umowy zlecenia, na najniższej pensji. Nie każdy w tym mieście pracuje jako Manager, Supervisor w marketingu - i dodam jestem przeciw rozdawnictwu takich mieszkań - są kryteria dochodu, możliwości /jak człowiek wychodzący z domu dziecka ma sobie poradzić?/ a umowy najmu mogą być podpisywane na czas iokreślony. I dodam budowa mieszkań komunalnych powinna wg mnie ograniczyć się do kawalerek i mieszkań dwu pokojowych - a garaże mogą być - tylko płatne i dostępne dla w ramach np. przetargu. A odnośnie wykonania - teraz połowa osiedli jest budowana z wadami - Wilanowskie osiedla też będą miały problem z wodą w garażach - to już kwestia projektowania - szybko i tanio a sprzedać drogo
  • Gość: kooler "Fortuna na wycinkę w Ogrodzie, a na Próżną nie... IP: *.dynamic.chello.pl 31.01.13, 18:47
   Z kazdym dniem glupota ludzi w tej gazecie mnie zadziwia. Jest goracy temat rozumiem ale zeby publikowac cos tak debilnego. Tu jest tyle bzdur ale nie mozna wyjasnic ich jak w zwyczaju ma gazeta w dopiskach bo jest to na reke panom pismakom.
   Pietnascie milionow jest przeznaczone na cala modernizacje. Wymiana nawierzchni, nasadzenia nowych drzew i innych roslin, nowa mala architektura, place zabaw itd. Wycinka to jest tylko wstep do kolejnych prac.
   Jedna z kamienic na Proznej jest komunalana i beda pieniadze na jej remont druga wieksza jest pusta i ma zostac sprzedana w celu renowacji jak te na przeciw.
   Tylko ze to sa rzeczy ktore mozna odpisac mailem a nie zamieszczac do przeczytania przez jeszcze wieksza rzesze niedoinformowanych ludzi.
   Jak chodzi o roweroterroryzm to sie rozpisuja i podaja przyklady danych rozwiazan. Szkoda ze gazeta jest jednostronnym brukowcem i publikuje jedynie rozemocjonowane glosy pewnej grupki. Gdyby chociaz jeden artykulu byl poswiecony na przedstawienie kilku zadbanych ogrodow, ktore mogly by pomoc co poniektorym wyobrazic sobie efekty. Ba mozna by zrobic klikanke slajdowa, wielbiona na tym portalu, porownujaca zarosniety OK z innymi zadbanymi obiektami
   O ile mam nadzieje podkrecanie atmosfery tymi jednostronnymi wypocinami nie przyczyni sie do zatrzymania prac to na pewno odbije sie mocno czkawka przy kolejnych renowacjach.
   Niestety tak jak to mialo miejsce chociazby przy piwnicach palacu saskiego , wplyw nagonki gazety jest obecnie przy kazdej notce pomijany, tak w przyszlosci gazeta bedzie plakala w swoich notatkach ze nic sie nie robi z parkami w miescie.
  • hippolitkwas1 Prezydent HGW 31.01.13, 21:35
   Pięknieje i nowocześnieje stolica Polski Warszawa.
   Nikt do tej pory nie zrobił dla Warszawy tyle co Hanka.
   Chyba już zapomnieliście poprzedniego niedojdę.
   Jeśli tylko zechce to będzie dalej rządzić stolicą bo robi to dobrze i warszawiacy ją popierają.
   • Gość: PB99 Budować nowe IP: *.netia.pl 01.02.13, 07:57
    Zgadzam sie z tego powodu miasto powinno inwestować w nowe obiekty - a nie remontować kamienice do których są roszczenia - tym niech się zajmą "właściciele" - brakuje przedszkoli, bibliotek, czy choćby mieszkań dla ludzi w kryzysowej sytuacji - Zamiast na parki - mogli wybudować nowy żłobek na Tarchominie lub przedłuzyć linie tramwajową.
    • anmanika Re: Budować nowe 01.02.13, 08:23
     Gość portalu: PB99 napisał(a):

     > Zgadzam sie z tego powodu miasto powinno inwestować w nowe obiekty - a nie remo
     > ntować kamienice do których są roszczenia - tym niech się zajmą "właściciele" -
     > brakuje przedszkoli, bibliotek, czy choćby mieszkań dla ludzi w kryzysowej syt
     > uacji - Zamiast na parki - mogli wybudować nowy żłobek na Tarchominie lub przed
     > łuzyć linie tramwajową.

     O żłobek to do burmistrza Tarchomina bo to w jego gestii.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka