Dodaj do ulubionych

Gwiazdy apelują: nie jesteś z Warszawy? Płać tu...

IP: *.dynamic.chello.pl 11.04.13, 19:16
Twój PIT to kasa na nagrody dla urzędasów, sylwester Polsatu i darmowe bilety dla pociotków pracowników ZTM.
Obserwuj wątek
  • Gość: papas Re: Gwiazdy apelują: nie jesteś z Warszawy? Płać IP: *.dynamic.chello.pl 11.04.13, 20:15
   Przecież to jakieś totalne głupoty...

   Chcąc płacić podatki w Warszawie, miasto nie daje mi nic w zamian. Jako mieszkaniec rozszerzonej od kwietnia strefy parkowania, mimo płacenia podatku w Warszawie (i będąc mieszkańcem Muranowa!) nie przysługuje mi prawo wykupu abonamentu dla mieszkańców! Nonsens! Pani z okienka każe mi się zameldować. Proszę wskazać, kto z właścicieli mieszkania odważy się zameldować (nawet na czas określony) obcą osobę?! Jakie korzyści przyniesie miastu kolejna zameldowana osoba poza koniecznością zatrudnienia kolejnego urzędnika do przerzucenia kolejnych papierów? Jedynie płacenie podatku daje miastu wymierne korzyści, ale to dla typowego urzędnika nic nie znaczy. Po co zatem płacić podatek, jak traktowany będziesz jako obywatel drugiej kategorii dla urzędnika, który swoją władzę opiera na komunistycznym uchwale o obowiązku meldunku?

   Proszę mi wytłumaczyć tą sytuację. Płacę miesiąc w miesiąc około 200 złotych za abonament na basen OSIR Wola. Zgodnie ze stwierdzeniem zamieszczonym w artykule "Część z nich codziennie korzysta ze stołecznych dróg, komunikacji miejskiej, infrastruktury i usług zdrowotnych, edukacyjnych, kulturalnych i sportowych, nie dokładając się do kosztów ich utrzymania" - argumentują urzędnicy na stronie internetowej ratusza.", rozumiem, że skoro korzystam i płacę te 200zł to mimo wszystko nadal miasto do mojej "rozrywki sportowej" dopłaca? To może lepiej przestać korzystać z basenu i zatrzymać forsę dla siebie i wrzucić na rachunek bankowy. Wtedy mi więcej zostanie na rachunku a miasto nie będzie musiało do mniej dopłacać. Zatem wszyscy będą zadowoleni.

   • Gość: manaf Re: Gwiazdy apelują: nie jesteś z Warszawy? Płać IP: *.dynamic.chello.pl 11.04.13, 20:32
    ale korzystasz z infrastruktury żeby na ten basen dojechać, skorzystasz z Policji jesli coś w drodze na ten basen Ci się stanie (mam nadzieje że nie będziesz musiał) etc...

    Poza tym wnioskuję że wynajmujesz mieszkanie - jesli tak to wystaczy że pójdziesz z umową i zostaniesz zameldowany czasowo na 3 m-ce bez konieczności zgody właściciela mieszkania. Chyba że wynajmujesz bez umowy czyli pomagasz innej osobie okradać Państwo (czyt. innych podatników którzy mimo tgo że nie chcą to jednak o swoich obowiązkach pamiętają).

    Nasz kraj, jego poszczególne regiony nigdy nie będą bogate jak więcej ludzi będzie tylko chciało brać i kombinowało jak nie dawać
   • robert_wwa Re: Gwiazdy apelują: nie jesteś z Warszawy? Płać 12.04.13, 08:08
    Po pierwsze aby dostać abonament wystarczy pokazać umowę najmu jeśli dobrze pamiętam.

    A dwa jak już napisali powyżej, basen sam się wybudował prawda? A dwa w miastach coś takiego jak rentowność OSiRów nie występuje w zasadzie zawsze coś się dopłaca. I jak wspomniano jeździsz po drogach a nie dorzucasz się do ich remontu znaczy więc we wszystkim widać na co idą podatki.
   • archiakcelerator Re: Gwiazdy apelują: nie jesteś z Warszawy? Płać 11.04.13, 21:37
    Ale nie przemieszczasz się nad ziemią lewitując. Chodzisz po ulicach lub korzystasz z jezdni, która remontowana jest z podatków. Wyrzucasz tu śmieci, które nie wędrują na wysypisko utrzymywane z podatków w miejscowości, gdzie jestes zameldowany. Czasami może jedziesz tramwajem lub autobusem, które zakupione są w dużej mierze z podatków. Może też chciałbyś okolicy lepiej wysprzątanej ... etc. Można mnożyć przykłady.
    Idąc Twoim tropem rozumowania można zanegować każdy obowiązek wobec wspólnoty. Mógłbym powiedzieć, że jak nie mam dzieci, to nie będę płacić podatków, bo część idzie na edukację, która mnie aktualnie nie dotyczy. Tylko, że kiedyś ktoś płacił podatki bym mógł skończyć obowiązkowe w Polsce kilkanaście klas. I teraz sobie bardzo życzę, żeby kilku smarkaczy nauczyło sie przynajmniej czytać i liczyć, bo jest nadzieja, że oddadzą swój głos lepiej niż moi współrodacy głosujący na liberalnych fantastów wierzących w niewidzialne ręki rynku lub oszołomów smoleńskich.
    Innymi słowy nie spadłeś z księżyca nagle, nie żyjesz na jakiejś bezludnej wyspie, gdzie nie masz zobowiązań wobec wspólnoty, w której funkcjonujesz. A jeśli się nie podobają reguły są inne wyjścia: wyprowadzić się do świata idealnego lub starać się zmieniać ten, w którym jesteś.
    pozdrawiam
   • robert_wwa Re: Gwiazdy apelują: nie jesteś z Warszawy? Płać 12.04.13, 08:11
    Nie ma czegoś jak pełną stawkę bez ulg. Każdy bilet do teatru czy komunikacji ma z zasady ulgę bo jest dofinansowywany z budżetu. Teatry w mieście tj jakieś 100 mln a komunikacja zależy w którym roku 1,5 - 1,8 mld zł. Pełną stawkę za bilet byś zapłacił gdyby miesięczny kosztował nie 100 a jakieś 250 zł. Teraz już wiesz, że żyjesz na koszt innych?
   • archiakcelerator Re: dęta lipa 11.04.13, 21:40
    to chyba Warszawa płaci największe janosikowe w Polsce... a nie Polska na całą Warszawę. Czas kiedy "cały naród odbudowywał swoją stolicę" już minął...

    Gość portalu: Yeti napisał(a):

    > Będzie więcej pieniędzy do zmarnowania przez bufet. A tak z drugiej strony ile
    > firm ma oddziały w całej Polsce, ale centrale w Warszawie i firmy podatki płacą
    > tu, a pracuje na to cała Polska.
   • Gość: gh67 Sraty taty... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.13, 21:50
    ... mają tu siedzibę bo najwyraźniej tak chcą - Tesco Polska, BP Polska czy Phillip Morris są w Krakowie, Volkswagen Polska i Skoda Polska w Poznaniu, Santander Bank i Opera Software we Wrocławiu i jakoś z tego powodu nie płaczą ani nikt ich dyskryminuje. To nie komuna, że jest odgórny "prikaz" do lokowania się w stolicy - ot, zwykła chęć i wygodnictwo (najwięcej biur i najwięcej studentów).
   • robert_wwa Re: dęta lipa 12.04.13, 08:13
    A Janosikoe jest wyższe niż mityczne dochody od firm. Ale lepiej powtarzać bzdety bo można się wewnętrznie usprawiedliwić. CIT to grosze w budżecie.
  • Gość: Piotrek Gwiazdy apelują: nie jesteś z Warszawy? Płać tu... IP: *.dynamic.chello.pl 11.04.13, 22:22
   Za stołeczne drogi płacę w podatkach za paliwo. Na komunikację mam kartę miejską za 250 zł. Leczę się prywatnie. Za wydarzenia kulturowe płacę za wstęp, podobnie jak za wynajęcie boiska. Nikt mi tutaj nic za darmo nie daje, a premię wielką sam sobie za nic przyzna. Na każdej płaszczyźnie płacę miastu ogromne pieniądze. Wolę wesprzeć swoją miejscowość. Dom twój tam gdzie serce twoje. Tutaj jestem wyłącznie w celach zarobkowych.
  • hrabia_piotr Dwie zasadnicze kwestie. 12.04.13, 07:24
   Prawda jest taka, że:
   1. Pieniądze wpłacone gdzieś indziej mają taką samą szansę być zmarnotrawione przez tamtejsze samorządy.

   2. Do pewnych decyzji trzeba dorosnąć. Umieć powiedzieć sobie przed lustrem "tak, pochodzę Iksowa, mieszkam w Igrekowie już ileś lat i najprawdopodobniej już tak zostanie". Notoryczne mieszkanie w Warszawie, a płacenie podatku gdzieś-tam jest oznaką nieustabilizowanego stanu w życiu, jakiegoś ciągłego zawieszenia między dwoma miejscami. Syndrom życia na walizkach, bycia w delegacji. Ale podstawą do tego jest przestać się wstydzić, skąd się pochodzi.
   • akle2 Re: Dwie zasadnicze kwestie. 12.04.13, 07:52
    Oki, tylko co ma zrobić człowiek, który byłby skłonny się tu przemeldować, a nie ma dokąd, bo właściciel mieszkania (i tu się zgadzam z właścicielem) nie chce zameldować? Poza tym jak jest perspektywa odziedziczenia domu, mieszkania po rodzicach w tej miejscowości, skąd delikwent pochodzi, to wymeldowywanie się stamtąd byłoby nie rozsądne.
    • Gość: ricx Re: Dwie zasadnicze kwestie. IP: *.dynamic.chello.pl 12.04.13, 08:15
     > Poza tym jak jest perspektywa odziedziczenia domu, mieszkania po
     rodzicach w tej miejscowości, skąd delikwent pochodzi, to wymeldowywanie się
     stamtąd byłoby nie rozsądne.<
     Tak, ale tylko w przypadku mieszkania komunalnego, ale to też już się kończy, a mieszkanie spółdzielcze są już tylko własnościowe /ostatnio były "wykupywane" za złotówkę/ i tym bardziej hipoteczne dziedziczysz bez względu na meldunek
    • Gość: manaf Re: Dwie zasadnicze kwestie. IP: *.ip.netia.com.pl 12.04.13, 11:40
     1. Meldunek nie daje prawa dziedziczenia - te czasy minęły juz dawno temu.
     2. Aby się zameldować (oczywiście jest to meldunek czasowy) wystarczy że się udasz z umową najmu mieszkania oraz dowodem osobistym do Urzędu Gminy i masz meldunke na 3 miesiące. Niestety trzeba to powtarzać (korzystając z dróg oraz budynków i siły roboczej która jest opłacana z podatków odprowadzanych w Warszawie).
  • macine123 Jestem z Radomia i jestem za. 12.04.13, 09:56
   Jestem z Radomia i jestem 3x za aby podateki płaciło się tam, gdzie sie pracuje. To chyba naturalne, że korzysta ten region, który daje pracę. Na razie korzysta tylko na podatkach pośrednich (VAT). W Radomiu jest ponad 31 % bezrobocie, a myślę że faktycznie większe. Dlaczego region, który nie daje pracy ma dostawać mój podatek dochodowy ? Niech to bedzie naturalna motywacja dla regionów o zabiegania o inwestorów.
  • macine123 Dziwię się, że w Polsce funkcjonuje takie prawo 12.04.13, 10:08
   Dziwię się, że w Polsce funkcjonuje takie prawo... no ale trudno. Nie ja je ustalałem. To powinno byc dawno zmienione. Region, który daje pracę ma z tego powodu profity. To by zmusiło urzedników do zabiegania o inwestorów. A tak to siedzą i tylko liczą wpływy z pewnie 40 tys. zatrudnionych za regionem ( w Radomiu), gdzie bezrobocie przekroczyło 31 %.
  • macine123 Korzystać ma region, który daje pracę !!! 12.04.13, 10:10
   I do tego nie mam żadnej ulgi podatkowej, że płace podatek w Radomiu, a mieszkam w Wa-wie i wydaje kilka tysięcy więcej na mieszkanie tutaj. Żałosne. Dlatego musi sie to szybko zmienic. Podatki mają być płacone tam, gdzie sie pracuje. Korzystać ma region, który daje pracę !!!
   • Gość: petruczenko region daje prace PO I SLD IP: *.31.60.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.04.13, 10:50
    ktorzy sa koalicjannatmi. lemingi pobudka co wam to miasto daje poza lezakami, sylwestrem, i fontannami ? przedszkoli brak, zlobkow brak, wszystko kosztuje i trzeb placic, mieszkania absurdalnie drogie, remonty kasy brak sa drogi gdzie czas stanl w miejscu np. Zacisze na Targowku. PO i SLD robia nas na szaro . nie czytajcie GW wylaczcie TVN zacznijcie myslec i samodzilene wnioski wyciagac i bedziecie krytyczni bardziej wobec politykow/
  • Gość: pederastyczny strata kasy . IP: *.31.60.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.04.13, 10:38
   szkoda kasy z podatkow na tą władze. np. na targowku łaczo w szkolach klasy tak by mialy conajmniej 26 dzieci dotychczas bylo to maximum teraz jest minimum. moja corka chodzi do klasy 6 latkow teraz pojdzie do klasy 4 i do jej klasy dojdzie 9 dzieci 1o letnich. wszyscy wolaja reforma 6 latkow ale nikogo nie interesuje co sie dzieje z dziecmi ktore juz w reformie uczesticzą

   nie placcie tutaj podatkow bo to strata pieniedzy. to PO to bufet i gazeta wyborcza z tvn roba wladzy wynik
   • robert_wwa Re: strata kasy . 12.04.13, 10:56
    Tak a tam gdzie płacisz to się nic nie likwiduje? W zeszłym roku do likwidacji miało iść ponoć 400 szkół ile poszło nie wiem. Niemniej łącznia klas to akurat w nie największy problem. Tu potrzeba reformy kto za co odpowiada bo czy wina samorządu, że dostaje mniej z budżetu państwa który ma za zadanie finansować takową poprzez subwencję? No nie do końca. Gdyby samorząd nie dawał złotówki to też robiłby dobrze, bo takie mamy durne prawo. Tak wiec oświata to oddzielny temat co i jak dzielić.
  • elcik55 Gwiazdy apelują: nie jesteś z Warszawy? Płać tu... 12.04.13, 14:54
   U mnie w firmie procuje sporo osób spoza Warszawy. Jako pracownicy dojeżdżający wszyscy odliczają sobie wyższe koszty utrzymania, wynajmują w Warszawie mieszkania "na czarno" i nie płacą tu podatku. A wydaje się, że w niektórych przypadkach sprawa jest dosyć prosta do załatwienie: zakład pracy powinien odprowadzać podatek za pracowników zgodnie z ich miejscem zamieszkania. Jeśli ktoś jest zameldowany 200 km od Warszawy, tu pracuje na pełen etat, np. od 8 do 16 to wiadomo, że codziennie nie dojeżdża do pracy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka