Dodaj do ulubionych

Będą kary dla operatora Veturilo? System wciąż ...

IP: *.ip.netia.com.pl 15.04.13, 12:56
Po czterech nieudanych próbach (na dwóch różnych stacjach) zrezygnowałem z wypożyczenia. Aktualnie, ten system to porażka.
Obserwuj wątek
  • aninianin Re: Będą kary dla operatora Veturilo? System wcią 15.04.13, 13:12
   Tragedia, wczoraj wypozyczalem dwa rowery z 25 minut. Prawie zadna blokada szyfowa nie puszczala, a przy polowie rowerow na elektrozamek byl komunikat nie da sie wypozyczyc. Dodatkowo polowa stacji nie dziala.
   • gom1 Re: Będą kary dla operatora Veturilo? System wcią 15.04.13, 13:26
    Podobnie na Bemowie. Na stacji przy Poczcie na Rozłogi przez cały weekend był tylko jeden rower. W dodatku szyfr do zapięcia był inny (!) niż podawała stacja. Trochę słabo..
    • Gość: World Re: Będą kary dla operatora Veturilo? System wcią IP: *.lpp.com.pl 15.04.13, 14:03
     Potrzeba będzie zatrudnić kolejnych pracowników, żeby można było ogarnąć ten "system" :) Żegnajcie oszczędności! :)
  • Gość: mmm Będą kary dla operatora Veturilo? System wciąż ... IP: *.ip.netia.com.pl 15.04.13, 13:31
   ZTM to niech sobie lepiej wlepi karę
  • dinowar Wawa, dżungla kompromitujących, żałosnych porażek! 15.04.13, 13:34
   We wszystkich dziedzinach zarządzania! Ale czas obecnych władarzy Wawy się kończy! Jeszcze tylko trochę.
   • Gość: psycho tja musimy wybrać nowych włodarzy... tylko z pisu IP: *.30.67.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 15.04.13, 14:16
  • Gość: M Elektrozamki nie działają ciągle IP: *.164.metrointernet.pl 15.04.13, 13:39
   W sobotę to samo na Bielanach - połowa rowerów nie chciała "puścić" albo komunikaty o awarii. A wyłączenie aplikacji smartfonowej to granda.
  • Gość: gosc Wypożyczanie przez telefon IP: *.warszawa.vectranet.pl 15.04.13, 13:40
   Było fajnie, nie trzeba było używać idiotycznego terminalu, a teraz wprowadzili ułatwienie i już "niedasię" wypożyczać przez telefon. Nie ma to jak ułatwienie dla klienta i rozwój.
   • aninianin Re: Wypożyczanie przez telefon 15.04.13, 14:00
    Teraz trzeba wpisywac kazdy rower oddzielnie w terminal i pamietac numery, jak wypozyczasz trzy , to szlag trafia. Zona stwierdzila, ze ma gdzie taki system i nastepnym razem bierzemy rowery z domu .
    • aninianin Re: Wypożyczanie przez telefon 15.04.13, 14:02
     I oczywiscie dla kazdego wypozyczanego roweru trzeba na terminalu cala operacje przeprowadzac od zera.
   • Gość: tomo Re: Wypożyczanie przez telefon IP: *.lukman.pl 16.04.13, 07:34
    Kiedy będzie można wypożyczyć miejskie sanki i telefon?
  • Gość: suchy Może trzeba po prostu zatrudnić stójkowych do IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.13, 14:08
   wypożyczania?Olać ten supermundry,yntelygentny system i zrobić to jak najprościej,bez zbędnych,technicznych fajerwerków i gadżetów.
   Ale i tak najlepiej kupić sobie po prostu własny rower :-)
  • pstepniewski Będą kary dla operatora Veturilo? System wciąż ... 15.04.13, 14:52
   Wczoraj próbowałem wypożyczyć rower przy stacji na Grójeckiej / Bitwy Warszawskiej. Były trzy wolne, ale tylko jeden udało się uwolnić z zamknięcia. Reszta odmawiała komunikatem "nie można wypożyczyć tego roweru" czy coś takiego.
   Żona wzięła więc ten jeden, a ja przedreptałem się do drugiego stojaka nieopodal. Tam niespodzianka - elektrozamki. Aplikacja bezużyteczna. Musiałem się więc uzbroić w cierpliwość i skorzystać z terminala przy którym była kolejka. Inni użytkownicy również chcieli skorzystać z aplikacji, ale nowe zamki zmusiły nas do skorzystania z terminala w słupku. Porażka.
   Według mnie system jest źle zaprojektowany. Powinni to poprawić!
  • owca Re: Będą kary dla operatora Veturilo? System wcią 15.04.13, 15:33
   Tydzień temu złożyłam wypowiedzenie systemowi Veturilo. Wystarczą mi doświadczenia z zeszłego roku.
   Jak na razie cisza, pieniędzy dotąd nie zwrócili mi na konto.
   Mają jeszcze tydzień na odpowiedź ale pamiętając jak radzili sobie z komunikacją do tej pory, raczej terminu nie dochowają.
   Rower TAK, Veturilo NIE!
  • pis_to_pic Aplikacja... 15.04.13, 15:51
   Mając 5 miesięcy na przygotowanie się do obsługi firma nie radzi sobie z prostymi technicznymi sprawami. Komentarz ZTM, ze nie było w specyfikacji aplikacji pokazuję sposób myślenia urzędników. Nie liczy się klient, a to co jest w specyfikacji. Tyle, że z naszych podatków jest finansowany zarówno urzędnik z ZTM jaki i system rowerowy - w mojej specyfikacji urzędnik to ktoś kto ma choć trochę oleju w głowie, a nie małpa przewalająca papierki.
   • Gość: olo Re: Aplikacja... IP: *.pzu.pl 19.04.13, 13:10
    Popieram. Niezależnie, czy aplikacja trafiła jako bonus, czy była częścią specyfikacji oryginalnego przetargu na 2012 rok, jako już istniejąca funkcjonalność powinna zostać uwzględniona w planach rozwojowych na rok 2013.

    Jest to ewidentne przeoczenie ze strony zamawiającego (ZTM), jak i dostawcy (Nextbike), a tłumaczenie, że "nie było to początkowo przedmiotem postępowania, zatem nic złego się nie stało" jest nie do przyjęcia.

    A już szczytem odwracania się tyłem do użytkowników są ostatnie awaryjne zmiany dokonane w aplikacji mobilnej - na początku tygodnia można było jeszcze wypożyczać i zwracać rowery z poziomu aplikacji na smartfony, pod warunkiem, że rower był przypięty jedynie linką (wypięty z elektrozamka). Gdzieś w połowie tygodnia dokonano zmiany na serwerach i teraz aplikacja pokazuje użytkownikowi jedynie komunikat "Szanowny Kliencie, informujemy że rowery znajdujące się w elektrozamku nie mogą być wypożyczane przez naszą aplikację. Za utrudnienia przepraszamy.".

    Jak widać, dla Nextbike wykonanie zmian w systemie, które doprowadzą funkcjonalność do działania to problem, ale zablokowanie tych szczątków funkcjonalności, które jeszcze działały - proszę bardzo.

    Czym dla ZTM i Nextbike jest klient można długo opowiadać, ale ten przykład pokazuje, że na pewno nie jest on dla nich "Szanowny" wbrew treści przeprosin.

    Moim zdaniem luka ta powinna być jak najszybciej uzupełniona przez ZTM, zaraz po doprowadzeniu samych elektrozamków do akceptowalnej niezawodności.
   • Gość: Tags Re: Aplikacja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.13, 15:00
    Tutaj macie dobre aplikacje na androida.
  • atomowa_coorva Będą kary dla operatora Veturilo? System wciąż ... 15.04.13, 17:18
   Ani razu nie próbowałem wypożyczyć roweru. Też jestem zadowolony z funkcjonowania systemu.
  • Gość: krab Będą kary dla operatora Veturilo? System wciąż ... IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.13, 18:36
   Podpisuję się pod powyższym. Jak dotąd na 3 próby tylko raz udało mi się pożyczyć rower. Pisząc "próbę" mam na myśli podejście do terminalu i parokrotne wypożyczenie roweru, sprawdzenie, że nie można go wypiąć z elektrozamka i następnie zwrot. Straciłem niestety czas i nerwy przez ten system. Dzisiaj jadąc przez Warszawę widziałem ludzi siłujących się z rowerami na poszczególnych stacjach.

   Jak to możliwe, że o godz. 17.30 kiedy masa ludzi wychodzi z biur, na stacji przy rondzie jazdy polskiej prawie wszystkie stojaki były zajęte. Jak dla mnie odpowiedź jest prosta. Nie da się z tego systemu korzystać!

   Mam nadzieję, że niedługo Veturilo będzie synonimem dziadostwa i niedoróbek.
  • Gość: M Elektrozamki rozwaliły sens płacenia na to IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.13, 20:15
   Teraz rowery mozna wypozyczac tylko z terminala. Efekt jest taki, ze przy kazdym sa kolejki, wypozyczenie trwa dłużej niż jazda (Dw. Gdański).

   Dodatkowo często się psują blokując rowery np. na całej stacji.

   Kto to wprowadził te elektrozamki?? Efekt jest taki, że w zeszłym roku skradli kilkanaście rowerów, ale dało się korzystać.
   Teraz SYSTEM STRACIŁ SENS - nie można wypożyczać ani oddawać sprawnie. Po to te 20 min jest darmowe żebym jechał 13 minut a potem stał dodatkowe 15 w kolejce??

   Co to za tłumaczenie, że "niedasie" zrobic obslugi telefonicznej i w aplikacji komorkowej. Po cholerę te elektrozamki, jeśli nie potrafią tego zaaplikować??

  • pckloss Będą kary dla operatora Veturilo? System wciąż ... 15.04.13, 21:33
   Dzisiaj pod Rotundą ok. g 15 trzykrotne moje próby, jak i próby mojego poprzednika zakończyły się niepowodzeniem. Konieczność korzystania z terminala w szczycie to porażka!! W kolejce po 5 minutach stało już z pięć osób. Opowiastki o słabej łączności GSM (toż to serce W-wy) czy wyładowanych akumulatorach (miejsce w którym znajduje się wypożyczalnia to z punktu nasłonecznienia środek Sahary) można wsadzić między bajki! Sporo osób jednak jeździ więc są miejsca gdzie można (o dziwo) wypożyczyć rower i ten widok mnie cieszy, ale cóż ilość stacji nie przeszła w ich jakość :(
  • Gość: remek Będą kary dla operatora Veturilo? System wciąż ... IP: 193.59.173.* 16.04.13, 07:45
   mi system nie przyjął zwrotu roweru, choć terminal zadziałał poprawnie. Cała kasa na koncie została 'zjedzona' i nie mogę obecnie pożyczyć roweru :-(
  • mic234 Będą kary dla operatora Veturilo? System wciąż ... 16.04.13, 09:32
   "są one ładowane przez baterie słoneczne, a słońce jeszcze nie świeci zbyt mocno. Akumulatory na bieżąco wymieniamy na większe - mówi Tomasz Wojtkiewicz."

   Na większe akumulatory słońce mocniej świeci??
  • Gość: palisander Będą kary dla operatora Veturilo? System wciąż ... IP: *.warszawa.mm.pl 16.04.13, 22:53
   Moje doświadczenia po 3 dniach korzystania z Veturilo:
   1. elektrozamki nie uwalniają roweru
   2. wpiąć z powrotem też się nie da, bo sterczy bolec, który trzeba odprowadzić palcem, żeby wprowadzić rower do zamka, zwrot jest albo nie jest odnotowywany w systemie, zależy od szczęścia, na wszelki wypadek trzeba sprawdzać, żeby potem się nie okazało, że po 20 minutach wynajmu naliczą 200 zł za całą dobę!
   3. jak już się okaże, że skuteczne wpięcie roweru nie zostało odnotowane przez system jako zwrot, próba zwrotu przez internet okazała się niemożliwa, całe szczęście, że chociaż IVRS zadziałał poprawnie i nie musiałam urywać się z pracy i biec do terminala, żeby "wylogować" rower
   4. przy kolejnych nieskutecznych próbach wynajmu pojawia się komunikat: "problem z wypożyczeniem?" Oczywiście wciskam TAK, pojawia się "opisz problem". Czy ktoś próbował???? Ja owszem. Odpuściłam, nerwy mi za to puściły
   5. w niedzielę ok. 22.30 na Nowym Mieście nie dało się wypożyczyć roweru w ogóle. Może po 22-giej wypożyczalnie nie działają??? Albo ta awaria niemieckiego serwera ciut się przedłużyła ponad oficjalnie podane godziny 10-12???
   Sporo doświadczeń, jak na 3 dni. A tak się cieszyłam, że po przydługiej zimie wreszcie do pracy będę jeździć rowerem...
  • Gość: michal Będą kary dla operatora Veturilo? System wciąż ... IP: *.rhb.com.pl 17.04.13, 11:02
   porażka, jedno wielkie nieporozumienie.
   Veturilo odstrasza warszawiaków od jazdy na rowerze. wypożycznie roweru graniczy z cudem:

   1) System często nie działa. "piknięcie" kartą miejską do czytnika powoduje pojawienie sie komunikatu "proszę czekać" i po odczekaniu 20 sekund system wraca do ekranu startowego. Nic się nie dzieje.

   2) Jak system działa, to nie "widzi" rowerów, bo wpisuję kolejno 3-4 rowery przypięte do stojaka i pojawia się komunikat, że nie można ich wypożyczyć. Nie że są już wypożyczone, tylko że nie można danego roweru wypożyczyć. I nadal tracę czas, zamiast jechać.

   3) aplikacja telefoniczna - skanuję kod obrazkowy, po czym dostaję info, że przez aplikację nie można wypożyczyć roweru przypiętego do elektrozamka... No dobrze, tylko dlaczego mam taki komunikat, kiedy próbuje pożyczyć rower na "starej" stacji, na której nie ma elektrozamków???. Znowu tracę czas, zamiast jechać.

   4) Elektrozamki. Jeśli już uda się przebrnąć, wypożyczyć rower "ręcznie" przez terminal na stacji wyposażonej w elektrozamek, to dopiero połowa sukcesu, bo może się okazać, że mimo tego że rower w systemie już wypożyczyłem, dostałem kod do zamka, odpinam rower i ... tak tak, znowu nigdzie nie pojadę, bo elektrozamek nadal trzyma. muszę wtedy przypiąć rower, wrócić do stacji (przy której może akurat walczyć ktoś inny wiec muszę poczekać) oddać go przez terminal i spróbować wypoyczyć inny...

   ... albo nie, nie bedę próbował pożyczać innego, bo wystarczająco dużo czasu już straciłem na zabawę z Veturilo. Już dawno dojechałbym do celu samochodem, nawet w korku.
  • Gość: eeee Będą kary dla operatora Veturilo? System wciąż ... IP: *.146.195.165.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.04.13, 19:47
   "Niestety, za pomocą smartfonów nie da się wypiąć rowerów z elektrozamka. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy rower przypięty jest jedynie linką"

   jakaś bzdura... przecież normalnie da się to zrobić po przez aplikację, wczoraj wypożyczyłem dwa rowery w ten sposób. Inny problem że aby wypożyczyć rower trzeba mieć na koncie min. 10zł. Jak dla mnie to jest absurd. Czyli wpłacając 10zł muszę je wykorzystać w całości bo jak wykorzystam tylko np 3zł i zostanie mi 7 to i tak nie będę mógł już pożyczyć roweru jeśli nie zrobie przelewu na te 3zł..... porażka!
  • Gość: aga Będą kary dla operatora Veturilo? System wciąż ... IP: *.centertel.pl 03.06.13, 20:30
   Szit i tyle !
   Idea piękna - ba godna pochwały. Nie mam gdzie trzymać własnego roweru - dlatego go nie posiadam. Obserwując coraz większe zainteresowanie V. postanowiłam spróbować.
   Co mnie spotkało ?
   Zamiast miłych przejażdżek z dzieckiem :
   POLOWANIE NA DZIAŁAJĄCĄ STACJĘ bo albo się zawiesza , albo wcale nie działa cudowny system , albo coś jeszcze.
   I latasz jak debil - plac Unii - plac Na Rozdrożu - plac Politechniki ....
   W końcu się udaje. I następuje
   POLOWANIE NA ROWERY bo jacyś idioci nie potrafią ich wpiąć tylko muszą przypinać je linkami. No albo rower serwisowany ....
   Kiedy w końcu JAKIMŚ cudem się już uda te fantastyczne wciąż SERWISOWANE rowery albo mają zepsute światła, albo pourywane koszyki ,zrypane przerzutki,albo siodełka mają lekko zrypaną śrubę albo wcale się ich nie da wypiąć ze stanowiska....
   No ludzie ... coś co ma być miłym sposobem na MIŁE spędzenie czasu zamienia się w traumę.
   GÓWNIANA firma waląca w ch.... która nie potrafi ogarnąć tego czym się powinna zająć.
   KPINY i tyle....
   • Gość: Spoko Aga, wyluzuj.Wymienią Bufetową na kogoś normalnego IP: 193.160.225.* 03.06.13, 20:38
    i wszystko wróci do normy. Cierpliwości.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka