Dodaj do ulubionych

Zostałem zmuszony do bycia chrzestnym.

29.07.18, 23:40
Pół roku temu zostałem poproszony przez dalszą rodzinę o zostanie chrzestnym. Rodzice zmusili mnie do zaakceptowania tej propozycji. Uważali ze odmowa ściągnie na dziecko klątwę. (Po prostu nie czułem sie na siłach by zostać chrzestnym.) Przez kolejne 5 miesięcy rodzice dziecka nie dawali znaków życia (myślałem już ze jednak chrztu nie bedzie) i nagle wyskoczyli z terminem uroczystosci. Powiedzialem rodzicom, ze bardzo nie chce tam isc, nie chodzę do kosciola, nie spowiadam sie, nie przyjmuje komunii. Uwazam ze chrzest jest super sprawą, ale ja sie po prostu nie nadaje. Od rodziców uslyszalem tylko groźby w moją stronę i co oni mi zrobią jeśli na chrzest nie pojde.
Jestem załamany, od 3 nocy nie spie. Jesli pojde na chrzest, wezme na siebie obowiazek wychowania dziecka w wierze do konca zycia (komunia, bierzmowanie, slub) mimo ze bardzo tego nie chce, a jesli nie pojde rodzice zrobią mi piekło.
Czuję się okropnie, jedyne wyjscie to rozchorowac sie albo mocniej uszkodzic na czas chrztu. Proszę o pomoc
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka