Dodaj do ulubionych

Transport Publiczny w Warszawie

19.12.18, 11:12
Jakie modyfikacje można wprowadzić by funkcjonował lepiej? Może coś komuś nie pasuje? Albo ma jakiś pomysł? Na jakąś nową linie, co należy poprawić? Potrzebuje pomysłu do pracy dyplomowej. Może ktoś pomoże
Obserwuj wątek
  • albwu Re: Transport Publiczny w Warszawie 19.12.18, 17:59
   Kiedyś ZTM miał pomysł na MetroBus-y. To takie linie autobusowe kursujące bardzo często przez cale miasto ze zmniejszona liczbą przystankow. Trasa najczęściej po planowanej w przyszłości linii metra. Obecnie taka funkcje pełni linia 190. Innych takich linii nie uruchomiono - nie wiem dlaczego upadł ten pomysł.
   • horpyna4 Re: Transport Publiczny w Warszawie 20.12.18, 10:08
    Proszę bardzo. Lubię jeździć na grzyby pociągiem, w tym w okolice Warki, a jako mieszkanka Ursynowa mam dobry dojazd do stacji Warszawa-Jeziorki autobusem 209. Tyle, że przyjeżdża on na tę stację tuż po odjeździe pociągu, albo pół godziny przed; przynajmniej w dni wolne od pracy. Myślę, że takiego braku skomunikowania jest więcej - sprawdź na stronie ZTM, tam są zarówno rozkłady warszawskiej komunikacji miejskiej, jak i pociągów, w tym Kolei Mazowieckich.

    W ogóle warto sprawdzić, jak wyglądają skomunikowania przesiadkowe między liniami, na których autobusy kursują rzadko (np. co pół godziny).
    • horpyna4 Re: Transport Publiczny w Warszawie 20.12.18, 10:58
     Poza tym wciąż nie jest wykorzystywana do pociągów pasażerskich zachodnia obwodnica kolejowa. Odłącza się ona od linii łączącej Dworzec Gdański z Zachodnim, przechodzi przez Lasek na Kole, a potem skręca na południe między Ulrychowem i Jelonkami. Przy ul. Strąkowej są tam nawet resztki czegoś w rodzaju stacji. Przydałyby się choćby szynobusy, wtedy część dojeżdżających mieszkańców Jelonek miałaby połączenie bez stania w korkach.

     Podobnie można wykorzystać bocznicę z Nowej Iwicznej do EC Siekierki. Przyjrzyj się temu.

     A jak już wychodzimy poza administracyjne granice miasta, to mam pytanie, co się dzieje z planowanym od dawna połączeniem kolejowym Pruszkowa z Komorowem? Istniejące tory bocznicy zostały dawno wyremontowane (nie wiem, czy na całej długości, ale na terenie Pruszkowa tak) i mógłby jeden szynobus, kursujący wahadłowo, łączyć Osiedle Staszica ze stacją PKP Pruszków. Taki przejazd trwałby zaledwie kilka minut, co bardzo skróciłoby dojazd wielu pracującym w Warszawie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka