Dodaj do ulubionych

Kiedy następne obrady Głupiej Rady...

07.03.20, 14:57
Oczywiście chodzi o tę radę,co podjęła głupią i niesprawiedliwą uchwałę śmieciową obciążająca gospodarstwa jednoosobowe ,w tym emerytów i rencistów,także samotne wdowy,horrendalną podwyżką za śmieci powodując wzrost opłat w tej najsłabszej grupie o kilkaset procent.Jakby nie można było tego przewidzieć i wymyślić bardziej sprawiedliwego systemu.Ostatnio zapowiedziano równie głupie działania tzw.osłonowe, tak obwarowane piętrzonymi trudnościami ,że wielu potencjalnych klientów sobie to odpuści. Zasiłek na śmieci ma być z opieki społecznej ,poprzedzony wywiadem środowiskowym i tylko na dwa miesiące.A co potem. Proponuję głupią Radę
wyrzucić do śmieci albo wysłać na Madagaskar,bez biletu powrotnego.
Obserwuj wątek
  • albwu Re: Kiedy następne obrady Głupiej Rady... 07.03.20, 21:33
   Jak było dawniej od DEKLAROWANEJ ilości osob w mieszkaniu, to według tych deklaracji - w naszej Spółdzielni - ubyło połowę mieszkańcow. Zatem system od ilości osob nie sprawdzil się. Od zameldowanych tez nie jest dobry, bo często mieszkaja osoby niezameldowane. Od powierzchni mieszkania - rownież (najbiedniejsi mają często największe mieszkania). Pozostaje jeszcze według spożycia wody, ale niektorzy tez protestują gdyż wtedy karani są czyściochy.
   • pawelec47 Re: Kiedy następne obrady Głupiej Rady... 12.03.20, 08:36
    Zgadzam się że poprzedni system dawał możliwości nadużyć i że nie ma systemu idealnego . Ale to nie znaczy,że należy wprowadzić system prosty jak cep , ale cepem walący w najsłabszą grupę społeczną,jednoosobowe gospodarstwa emerytów,rencistów i wdów.Ponadto wprowadzony system osłonowy upokarza czyniąc klientem opieki społecznej osoby ,które nie stać na horrendalne opłaty za powszechną usługę wywozu śmieci.Wydaje się jednak ,ze system od zużycia wody jest najlepszy, zawsze ktoś będzie protestował.Ale jeżeli ktoś
    zużywa dużo wody, bo go na to stać , to może też więcej płacić za śmieci. I oto chodzi.
    • pawelec47 Re: Kiedy następne obrady Głupiej Rady... 13.07.20, 13:28
     Gratulując Panu Prezydentowi Warszawy znakomitego wyniku w wyborach prezydenckich,prawie się udało,
     trzeba przypomnieć że jednoosobowe gospodarstwa domowe emerytów i rencistów czekają na zapowiedzianą zmianę zasad naliczania opłat śmieciowych.Co miesiąc płacimy 65 zł od lokalu i nie ma to żadnego związku z ilością wytwarzanych śmieci i dlatego jest to niesprawiedliwe.Czas na realizację obietnic wyborczych. No i Głupia rada też się powinna zrehabilitować.
     • pawelec47 Re: Kiedy następne obrady Głupiej Rady... 28.08.20, 15:40
      Zapadła głucha cisza wokół zmiany zasad naliczania opłat śmieciowych krzywdzących jednoosobowe gospodarstwa domowe emerytów i rencistów.Kiedy nareszcie zbierze się Głupia Rada i uchwali to co potrzeba.Czy koniecznie obradom Głupiej Rady mają towarzyszyć demonstracje uliczne emerytów i rencistów?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka