Dodaj do ulubionych

SZOK! Kolejny wypadek polskiego autokaru...

04.07.02, 10:44
... tym razem w Austrii. Trzy osoby nie żyją. (więcej info na portalu onet.pl)
Nie wiem już co mam o tym sądzić.
Obserwuj wątek
      • eela Re: SZOK! Kolejny wypadek polskiego autokaru... 04.07.02, 11:52
        Wydaje mi sie, ze z małych firm autokarowych korzystaja mało znane biura
        podróży. Biura te, aby zaistnieć staraja sie miec bardzo tanie oferty. To sie
        wiąże z jazdą bez noclegów (nawet do Hiszpanii!). Kierowcy sa przemęczeni. To
        może być przycznyna wypadków.
    • algirdas Re: SZOK! Tragedia, Statystyka,News, 04.07.02, 13:14
      pele5 napisał(a):

> ... tym razem w Austrii. Trzy osoby nie żyją. (więcej info na portalu onet.pl)
      > Nie wiem już co mam o tym sądzić.

Niestety tak to już jest, że w życiu towarzyszą nam tragedie. Tak to juz jest, ze
      poruszają nas tylko te tragedie, o których sie dowiemy. Dlatego też szokiem jest
      śmierć 3 osób w wypadku w Austrii o czym dowiedzieliśmy sie z mediów, ale
      spokojnie co rano przyjmujemy statystykę z radia kierowców, że na polskich
      drogach zginęło 9, 15,czy 20 osób. Czy ktoś po wysłuchaniu tego komunikatu nie
      wsiądzie później do samochodu ?
      Wiele osób zastanawia się czy kupić bilet na samolot po katastrofie lotniczej
      gdzieś w świecie , ale przecież to nie zmienia faktu, że właśnie podróż samolotem
      jest najbezpieczniejsza.
      Wszystkich, którzy z medialnych newsów popadają w fobie odsyłam do tabel
      umieralności i statystyk wypadkowych (najlepiej dotrzeć do materiałów towarzystw
      ubezpieczen na życie) wtedy, albo zobojętnieją w sposób wystarczający by
      współczuć, ale się nie bać, albo będą musiały trafić w ręce psychiatrów, którzy
      powinni wyleczyć.
      Nie jestem bez serca i zdaję sobie sprawę, że za każdym gazetowym nekrologiem
      kryje się tragedia jakiejś rodziny, i wiem też, że media potrafią w pewien sposób
      kreować nawet ludzkie tragedie. Dla nich to po prostu "news".
      Pzdr
      Algirdas

• pele5 Re: SZOK! Tragedia, Statystyka,News, 04.07.02, 13:24
        algirdas napisał(a):

> pele5 napisał(a):
        >
        > > ... tym razem w Austrii. Trzy osoby nie żyją. (więcej info na portalu onet
        > .pl)
        > > Nie wiem już co mam o tym sądzić.
        >

> Niestety tak to już jest, że w życiu towarzyszą nam tragedie. Tak to juz jest,
        > ze
        > poruszają nas tylko te tragedie, o których sie dowiemy. Dlatego też szokiem jes
        > t
        > śmierć 3 osób w wypadku w Austrii o czym dowiedzieliśmy sie z mediów, ale
        > spokojnie co rano przyjmujemy statystykę z radia kierowców, że na polskich
        > drogach zginęło 9, 15,czy 20 osób. Czy ktoś po wysłuchaniu tego komunikatu nie
        > wsiądzie później do samochodu ?
        > Wiele osób zastanawia się czy kupić bilet na samolot po katastrofie lotniczej
        > gdzieś w świecie , ale przecież to nie zmienia faktu, że właśnie podróż samolot
        > em
        > jest najbezpieczniejsza.
        > Wszystkich, którzy z medialnych newsów popadają w fobie odsyłam do tabel
        > umieralności i statystyk wypadkowych (najlepiej dotrzeć do materiałów towarzyst
        > w
        > ubezpieczen na życie) wtedy, albo zobojętnieją w sposób wystarczający by
        > współczuć, ale się nie bać, albo będą musiały trafić w ręce psychiatrów, którzy
        >
        > powinni wyleczyć.
        > Nie jestem bez serca i zdaję sobie sprawę, że za każdym gazetowym nekrologiem
        > kryje się tragedia jakiejś rodziny, i wiem też, że media potrafią w pewien spos
        > ób
        > kreować nawet ludzkie tragedie. Dla nich to po prostu "news".
        > Pzdr
        > Algirdas
        >
        >

Moim zamysłem nie było podanie jakiegoś tam (tragicznego) newsa. I nie obchodzi
        mnie to w jakim celu przedstawiają to media (być może takie jest ich zadanie?).
        Chciałbym abyś zrozumiał, że to kolejny już wypadek z udziałem polskiego
        autokaru i wcale nie chodziło mi o jakąkolwiek sensację, lecz o skłonienie
        forumowiczów do zastanowienia i rozmyślań o kolejnej, powatrzam kolejnej
        tragedii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka