Dodaj do ulubionych

Obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.06, 20:53
"nie płakałem po papieżu"... i nie zamierzam brać udziału w tym cyrku. żerowanie na ś.p. osobie jp2
powoduje u mnie odruch wymiotny. nie wielbiłem go, nie szanowałem go, nie był moim autorytetem,
ale robić z niego kukiełkę na festyn... żenua...
Obserwuj wątek
    • cahir8 Re: Obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II 29.03.06, 21:30
      Ja także "nie płakałem po papieżu", na swój sposób przeżyłem odejście niezwykłej
      postaci, jaką był Wojtyła, ale nie był to mój autorytet. A ta cała narodowa
      histeria jest naprawdę niesmaczna. Dziś widziałem w kiosku kilka różnych
      wydawnictw związanych z Janem Pawłem II, wszędzie jego wizerunek (nawet na
      gobelinach w jednym ze sklepów, które codziennie mijam) Wiele osób
      "kolekcjonuje" te wszystkie pisma jak jakieś gadżety w rodzaju pokemonów. To
      przykre. A jeśli przysłuchać się rozmowom polaków to tylko żółć, złość i zawiść.
      Dziwne to pokolenie JP2... ja do niego nie należę. Rocznik 1981 :)
    • Gość: Wypuść pawia Do imprezki casz sie przygotwać IP: *.acn.waw.pl 29.03.06, 22:12
      Będzie wspólna modlitwa, czuwanie, śpiewy ... i fajnie. Przy okazji stołeczna
      estrada zarobi ciut kasy, kilka wydawnictw wyda specjalne dodatki, kwitujące, iż
      JP II wielkim był. TV pości filmy wspomnienia, wiadomości, fakty odgrzeją
      kotleta tp. Wspomnijmy jak Polacy żegnali papieża plus migawka z pielgrzymek do
      krypty. Nasi politycy pewnie strzelą jakąś specjalna ustawę a może w przypływie
      twórczej radości dorzuca kolejne katolickie święto do kalendarza… Prezydent jak
      zwykle lubiący pokazywać się w takich obchodach zagości na jakiś imprezie…

A większość moich rówieśników 78 oczywiście, będzie zniesmaczona zabawą wokół
      trupa .
      Nie smacznie, prostacko i żałośnie…

I tak, co roku, aż się przestanie sprzedawać
      • Gość: goldfinch Re: Do imprezki casz sie przygotwać IP: *.chello.pl 29.03.06, 23:57
        Zenada to jest jak sie ma do wszystkich o wszystko pretensje. Brak wam pokory
        kolesie.Wstydu tez.Jak umiera ktos bliski to normalne ze czci sie jego pamiec w
        rok po smierci.Jak umiera ktos tak bliski wielu a przy tym tak Wielki to kazdy
        chce mu oddac hold.Doszukiwanie sie tu drugiego dna, kasy, itp to totalny brak
        taktu z waszej strony i swiadectwo korzeni w Samoobronir.Idzcie do spowiedzi,
        albo chociaz wyspowiadajcie sie przed wlasnym sumieniem jesli takowe macie.

Pozdrawiam!
        • Gość: rocznik79 Re: Do imprezki casz sie przygotwać IP: *.u.mcnet.pl 30.03.06, 05:57
          dlaczego tylko do niedzieli? niech impreza trwa do wielkanocy! znow bedzie
          parada odludi i ogolnokrajowy konkurs na najglosniejszy lament po papie. a
          dekle na forach internetowych beda mieli okazje nawolywac do usawiania zniczy w
          oknach, na placach, skwerach, ulicach i w alejach imienia jp2. dotego stworzmy
          liste przebojow z nalepszym wykonaniem barki. bedzie tak pieknie.
    • Gość: abc Re: Obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II IP: 217.11.129.* 30.03.06, 07:26
      Możecie mi powiedzieć, o co wam chodzi. Skąd tyle nieuzasadnionej niechęci ,
      szyderstwa? Nikt wam nie każe uczestniczyć w obchodach, kupować wydawnictw.
      Nikt nie każe nosić etykietki z deklaracją przynależności do pokolenia JPII. To
      o co chodzi. Chcesz szacunku dla siebie i swoich poglądów - szanuj innych. I
      nic ci do tego, czy i gdzie ja zapalę światełko
    • Gość: juzzek tolerancja IP: *.aster.pl / *.aster.pl 30.03.06, 17:33
      Wy co tak przekrzykujecie się, że śmierć JPII Was nie obchodzi - no, może
      konkurs kogo z Was mniej to rusza?
      Swoją drogą czy coś Was jeszcze rusza? Czy już nic?
      Oczekujecie tolerancji, a Wy nie potraficie jej okazać, ani uszanować uczuć
      innych ludzi, którym może żal jest nie dla poklasku, ale po prostu.

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka