Dodaj do ulubionych

-ortodonta w warszawie- dobry ortodonta

26.05.06, 20:45
Hej
mam pytanie czy ktos jest w stanie mi polecic dobrego ortodonte który
przyjmuje w Warszawie , najelpiej bielany, zoliboz, centrum(i ogolnie po tej
stronie Wisły). Chciałabym zlikwidowac diasteme(przerwe miedzy jedynkami)
aparatem stałym, ael nosic go nie dłuzej niz 4-5 miesiecy.
Jesli leczyłeś ta przypadłowść i jestes zadowolony czekam na kontakt(moze byc
na prv).

Bardzo bardzo prosze
pozdrawiam serdecznie

Tylko prosze bez podtekstów.
Obserwuj wątek
    • jasmina_tdi Re: -ortodonta w warszawie- dobry ortodonta 27.05.06, 09:32

dr Szydłowska w Centrum med Damiana - spróbuj

100kroteczka1 napisała:

> Hej
      > mam pytanie czy ktos jest w stanie mi polecic dobrego ortodonte który
      > przyjmuje w Warszawie , najelpiej bielany, zoliboz, centrum(i ogolnie po tej
      > stronie Wisły). Chciałabym zlikwidowac diasteme(przerwe miedzy jedynkami)
      > aparatem stałym, ael nosic go nie dłuzej niz 4-5 miesiecy.
      > Jesli leczyłeś ta przypadłowść i jestes zadowolony czekam na kontakt(moze byc
      > na prv).
      >
      > Bardzo bardzo prosze
      > pozdrawiam serdecznie
      >
      >
      > Tylko prosze bez podtekstów.
          • Gość: paola Re: -ortodonta w warszawie- dobry ortodonta IP: *.aster.pl / *.aster.pl 30.05.06, 21:21
            idź do stomatologa estetycznego, zamknie ci tę diastemę bez aparatu na jednej
            wizycie. Jeśli dobry specjalista - zamknie ci tę diastemę materialem
            kompozytowym od ręki, albo na drugiej wizycie. Ja mam tak właśnie zamkniętą
            diastemę od kilku miesięcy i muszę przyznać, że jestem zadziwiona, jak
            stomatolog dobrał kolor. I nie daj się namówić na licówki, korony czy właśnie
            aparat. Dobry materiał kompozytowy starczy na długo, a po jakimś czasie po
            lekarz ci go po prostu zdejmie i wymieni na nowy, jeśli uznasz, że się np.
            przebarwi. Nie jestem stomatologiemm, ale takei rozwiązanie mogę ci szczerze
            polecić, bo sama wychodziłam długie ścieżki po ortodontach.Zeby zamknąć
            diastemę, każdy namawiał mnie na założenie dwóch łuków na zęby wpierając, że
            mam zły zgryz i zły kąt nachylenia zębów. Dwa lata musiałabym spędzić w
            aparacie, potem od spodu mieć zadrutowane zęby. O kosztach nie wspomnę. W końcu
            trafiłam do stomatologa estetycznego, wyszukanego w internecie. Obejrzała,
            powiedziała, że wady zgryzu nie mam i namawianie na aparat w takiej styuacji
            było nadużyciem ortodobnty. Odradziła mi licówki i korony, jako, że ich
            założenie wiązło się ze szlifowaniem zęba. Umówiłam się, pełna obaw, na wybrany
            dzień rano, żeby zamknęła mi diastemę kompozytem. Rano - to jest istotne, gdyż
            wtedy dobrała mi idealnie kolor kompozytu przy dziennym świetle. Czytałam, że
            kompozyt to najtańsze rozwiązanie, że różni się przeziernością od szkliwa zęba
            itd., że są lepsze (np. licówki, ale one szybko się kruszą) ale zaryzykowałam,
            idąc za namową stomatologa. Nie żałuję tej decyzcji. W tej chwikli sama ne
            wiem, gdzie kończy się mój ząb, a zaczyna "nadbudowanie". Jeśli masz
            wątpiwości, idź zarówno do ortodonty jak i stomatolga estetycznego, zobaczysz
            co powiedzą i wtedy decyduj. pozdrawiam bezdiastemowo :-)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka