Dodaj do ulubionych

Kolejny "popis" motłochu tj. kibiców Legii !!!

IP: *.chello.pl 13.05.08, 21:44
Czy ktoś wreszcie poradzi sobie z tym bydłem, zakałą i syfem naszego
pięknego stołecznego miasta ?
Obserwuj wątek
        • Gość: PawełB Re: czemu Ci "porządni" kibice Legii nic nie robi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:46
          Bo się boją, zwyczajnie, tak jak i u was.
          Byłem na słynnym meczu z Koroną, po którym
          tak zwana trybuna Torwar próbowała naparzać
          tych normalnych wychodzących ze stadionu.

Przeszkadza nam to bydło, ale dopóki SKLW nie zmądrzeje
          (wątpliwe) albo nie powstanie jakieś inne stowarzyszenie
          to jedyne co możemy robić to popierać politykę klubu,
          który coś jednak robi. Niestety jest w tej walce osamotniony,
          bo jakoś inne kluby nie kwapią się do walki z chuligaństwem.
                • Gość: PawełB Re: czemu Ci "porządni" kibice Legii nic nie robi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.08, 10:04
                  Pisząc tu w jakiś sposób reprezentujesz swoje
                  poglądy, stąd się znamy. Chyba, że każdy Twój post
                  mamy traktować jako pustosłowie to wtedy rzeczywiście,
                  nic o sobie nie wiemy.

Jakoś nie zauważyłem, abyś odciął się od tego bydła
                  jakie robili nasi kolesie po szalu w Bełchatowie,
                  jakoś nie widze oświadczenia SKLW, które zawsze tak szybko
                  reaguje na byle pierdnięcie z Łazienkowskiej czy Wiertniczej.

Na powyższej podstawie formułuje swoje oceny niektórych
                  osób.
                  • menago1916 Re: czemu Ci "porządni" kibice Legii nic nie robi 15.05.08, 10:27
                    Mam dla Ciebie genialną propozycję - dzisiaj jest walne SKLW. Nie będę
                    wyprzedzał faktów, ale będzie się działo wiele. Wpadnij, opowiedz jak to masz
                    Legię w sercu, a my nie, zgłoś swoje pomysły, skrytykuj nasze. Przed ekranem
                    łatwo jest wytykać cudze błędy... Nie jestem może kibicem pasującym do twojego
                    szablonu, ale awanturę w Bełchatowie uważam za skrajnie głupią i
                    nieodpowiedzialną. I możesz mi wierzyć, nie będę miał problemów, żeby to
                    powiedzieć wszystkim w twarz. Tak BTW - byłeś przynajmniej na tym finale, czy
                    wypowiadasz się z perspektywy telewizora?
                    • Gość: PawełB Re: czemu Ci "porządni" kibice Legii nic nie robi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.08, 11:03
                      Pisałeś poważnie?

Nie, nie pójdę, nie pójdę na walne stowarzyszenia,
                      które na rozmowy z klubem przysyła gościa z zakazem
                      stadionowym (potwierdził to rzecznik Wójcik, czy jak on
                      tam ma). SKLW jest skompromitowane w moich oczach
                      i nie wierzę w naprawę tego tworu. Szkoda mojej energii,
                      za stary na to jestem, aby tłumaczyć "kumatym" że nic nie kumają.

W Bełchatowie nie byłem. Powiem Ci w tajemnicy więcej
                      W tym sezonie w ogóle przestałem chodzić na Legię.
                      Po sławetnym meczu jak musiałem spieprzać przed ziomalami
                      z trybuny Torwar, którzy tropili mnie po całej Myśliwieckiej
                      i okolicach dałem baranom karę w zawieszeniu. Powiedziałem
                      sobie do pierwszego razu jeszcze pochodzę. Po Wilnie
                      karę odwiesiłem. Po 26 czy 27 czy już nie wiem ilu latach
                      chodzenia na ukochany stadion. Nawet nie masz świadomości
                      jak to boli. A ja tam wrócę i to nie sam. Mam nadzieję
                      przyjść tam kiedyś z potomkiem i może nie będziemy musieli
                      oglądać szerokich pleców spod znaku TB itp. Wasz model
                      kibicowania przechodzi do lamusa. Ustawki przenoszą się
                      do naturalnego miejsca dla zwierząt czyli do lasów.
                      Stadion powoli przstaje być miejscem dla idiotów w kapturach
                      latających po murawie z wyrwaną choroągiewką.

Ale Ty Menago idź na to zebranie, jeżeli uważasz wybryki
                      w Bełchatowie i Wilnie za skrajny idiotyzm. Może ich językiem
                      dotrzesz do tępych mózgów palantów kierujących SKLW i może
                      uda się wypracować jakiś złoty środek między moim modelem
                      kibicowania a ultrasowskim i może uda się nam kiedyś
                      spotkać na stadionie bez strachu, że dostanę racą w ryj.

A póki co pozostaje po stronie Legii, która niestety
                      jest lekko osamotniona w swej walce z chuliganerią
                      i nawet PZPN nie potrafi wspomóc tych słusznych działań.
                      Bo Legia to my.
                      • menago1916 Re: czemu Ci "porządni" kibice Legii nic nie robi 15.05.08, 11:46
                        > Nie, nie pójdę, nie pójdę na walne stowarzyszenia,
                        > które na rozmowy z klubem przysyła gościa z zakazem
                        > stadionowym (potwierdził to rzecznik Wójcik, czy jak on
                        > tam ma).

Czemu powielasz kłamstwa? Chyba, że przez zakaz stadionowy rozumiesz zakaz
                        miklasowy.

> W Bełchatowie nie byłem. Powiem Ci w tajemnicy więcej
                        > W tym sezonie w ogóle przestałem chodzić na Legię.

Przykro mi, ale w takim razie nie masz żadnego prawa do takich ocen.

> Może ich językiem
                        > dotrzesz do tępych mózgów palantów kierujących SKLW i może
                        > uda się wypracować jakiś złoty środek między moim modelem
                        > kibicowania a ultrasowskim i może uda się nam kiedyś
                        > spotkać na stadionie bez strachu, że dostanę racą w ryj.

Jeszcze raz powtórzę - wiesz tyle, co przeczytasz. Nie mam o to pretensji, ale
                        rzeczywistość jest o wiele bardziej złożona, niż ci się wydaje. W SKLW jest cała
                        masa ludzi z głową na karku i co może ci się wydać dziwne, są też ludzie podobni
                        tobie. Może nie pod względem filozofii, którą tutaj przedłożyłeś, ale charakteru
                        kibica, że się tak wyrażę.

> A póki co pozostaje po stronie Legii, która niestety
                        > jest lekko osamotniona w swej walce z chuliganerią
                        > i nawet PZPN nie potrafi wspomóc tych słusznych działań.

Nie stoisz po stronie Legii, tylko po stronie zarządu KP Legia. To zasadnicza
                        różnica. Mogę tylko ubolewać, że ślepo zawierzyłeś ludziom, którzy kompletnie
                        nie pasują do naszego klubu. Ja tego nie kupuję.
                        • Gość: PawełB Re: czemu Ci "porządni" kibice Legii nic nie robi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.08, 12:13
                          Ciężka dyskusja, bo odpowiadasz tylko na to na co chcesz.
                          O latających racach, które są groźne dla zdrowia dzieci
                          przebywających na stadionie nic nie wspomniałeś.
                          Ale niech będzie - odpowiem.

1) Zakaz stadionowy to zakaz stadionowy.
                          Jak ktoś go dostał niesłusznie, niech się odwołuje.
                          To nie powód, aby wciągać we grę większość stadionową
                          i bawić się w protesty przez które cierpi Legia

2) Ale chodziłem przez prawie 30 lat, więc mam

3) Mówisz, że w SKLW jest masa ludzi z głową?
                          Jaka masa? 10%, 20%?
                          A jeżeli 80% to czemu nie izolują debili?

4) Stoję po stronie Legii. To Ty ślepo zawierzyłeś ludziom,
                          którzy bronią kilku jednostek. Mogę tylko nad tym ubolewać.

Przy okazji.
                          W innym poście piszesz, że 3 tysięczny tłum jest trudny
                          do opanowania. Na Old Traford bywa większy tłum. Radzą sobie.

I kwesta najważniejsza. Z tego co piszesz wynika, że jesteś
                          mocno zorientowany w temacie i wiele wiesz.
                          A przynajmniej moją wiedzę wysmiewasz. Wnioskuje,
                          że znasz (lub szerzej - znacie) ludzi, którzy wbiegli
                          na murawę w Bełchatowie i rzucali racami.

Proste pytanie warunkujące sens dalszej dyskusji -
                          co z tym zrobicie?
                          • menago1916 Re: czemu Ci "porządni" kibice Legii nic nie robi 16.05.08, 11:44
                            > Ciężka dyskusja, bo odpowiadasz tylko na to na co chcesz.
                            > O latających racach, które są groźne dla zdrowia dzieci
                            > przebywających na stadionie nic nie wspomniałeś.

Jakie latające race? Na ilu meczach takie widziałeś? Sam dzieci nie posiadam,
                            ale nie miałem problemu z przyprowadzaniem na Legię dzieci znajomych. Gadanie o
                            stanie wiecznego zagrożenia życia to bajki o żelaznym wilku.

> 1) Zakaz stadionowy to zakaz stadionowy.
                            > Jak ktoś go dostał niesłusznie, niech się odwołuje.
                            > To nie powód, aby wciągać we grę większość stadionową
                            > i bawić się w protesty przez które cierpi Legia.

To kogo ma się odwołać? Do tej samej osoby która nałożyła zakaz? Model
                            proponowany przez KP Legia, to połączeni funkcji obrońcy, prokuratora i sędziego
                            w ręku jednej osoby. Dalej - pisałeś że masz dzieci. Załóżmy za czas jakiś
                            latoroś wkręci się klimaty ultrasowskie, przeniesie się na żyletę. Nie będą go
                            ciągnęły mocne wrażenia, tylko dobra zabawa. Co zrobisz jeżeli dostanie zakaz za
                            tzw. damski ch..? Napiszesz to samo co wyżej, czy też uznasz że coś tu jest nie tak.

> 2) Ale chodziłem przez prawie 30 lat, więc mam

Nie masz żadnego. Możemy sobie pogadać o Karasiu, Piszu, meczu o majstra z
                            Górnikiem, ale o tym co się dzieje teraz - nie, bo ewidentnie nie masz o tym
                            pojęcia. To tak jak ja dyskutowałbym z Kamińskim (nie mam na myśli tego brudasa,
                            tylko polarnika) o Antarktydzie. Ja mogę dyskutować na podstawie tego co
                            zobaczyłem w TV (dokładnie jak ty teraz), on na podstawie własnych doświadczeń.

> 3) Mówisz, że w SKLW jest masa ludzi z głową?
                            > Jaka masa? 10%, 20%?
                            > A jeżeli 80% to czemu nie izolują debili?

W jaki sposób?

> 4) Stoję po stronie Legii. To Ty ślepo zawierzyłeś ludziom,
                            > którzy bronią kilku jednostek. Mogę tylko nad tym ubolewać.

Widzisz, znów operujesz medialnymi sloganami. Tu chodzi o coś więcej niż kilka
                            jednostek. A jeżeli nawet tak by było, to jakbyś sie poczuł, gdybyś to ty był na
                            ich miejscu? Byłoby ci wygodnie na ołtarzu, gdzie zostałbys złożony w ofierze
                            "dla dobra Legii"?

> Przy okazji.
                            > W innym poście piszesz, że 3 tysięczny tłum jest trudny
                            > do opanowania. Na Old Traford bywa większy tłum. Radzą sobie.

Byłeś tam, czy też przeczytałeś? Nie chce mi się po raz n-ty powtarzać tego
                            samego - porównaj nakłady na bezpieczenstwo, zabezpieczenia stadionów,
                            prawodawstwo i dopiero usiądź do komputera.

> Proste pytanie warunkujące sens dalszej dyskusji -
                            > co z tym zrobicie?

Nie wiem. Naprawde po Bełchatowie nie mam pomysłu na to dalej.

• Gość: PawełB Re: czemu Ci "porządni" kibice Legii nic nie robi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.08, 15:28
                              Wiesz co Menago?
                              Napisałem Ci długą odpowiedź ale mi ją wcięło
                              przy próbie wysłania. I nie chce mi się tego redagować
                              jeszcze raz, więc w skórcie bez dłuższych uzasadnień,
                              których dopuściłem się w oryginale.

Race? Latały w Bełchatowie.
                              Ja też nie mam dzieci, też przyprowadzałem obce
                              i były zachwycone. Ale wyobraź sobie, że w Krakowie
                              też moga mieć dzieci i ktoś mógł ze swoją pociechą
                              przyjechać na finał PP

Chodzę na stadion na tyle długo, że nie będziesz mi odbierał
                              prawa głosu. I zrobiłem dla tego klubu (poprzez kupowanie
                              biletów i karnetów, nigdy nie wlazłem razem z bramą)
                              sporo więcej niż to całe SKLW

Jak izolować debili?
                              W sposób demokratyczny, w wyborach do zarządu na przykład.
                              Wczoraj niestety zaprzepaściliście tę szansę głosując
                              na człowieka, który w wywiadzie prasowym użył następujących
                              słów (cyt. z pamięci): "chciałbym aby w Legii była
                              dobra nabojka chuligańska"

Nie odpowiedziałeś mi na najważniejsze pytanie,
                              a dostaliście od losu niepowtarzalną szanse na dogadanie
                              się z klubem. Paradoksalnie awantura w Bełchatowie
                              to najlepsze co mogło się zdarzyć. Niestety w imię
                              chorej solidarności z bandytami nie zdecydujecie
                              się na jedyny rozsądny i przyszłościowy krok
                              w tej sytuacji. A szkoda.

I jeszcze jedna historyjka z mego życia.
                              Kiedyś wyleciałem ze stadionu za damski ch...
                              Przyprowadziłem klasę na mecz ale koleżanka się
                              zpóźniała, więc wróciłem pod kasy i tam czekałem.
                              Podszedł palant w mundurze i mnie po prostu wyprowadził.
                              Tak bez słowa. Otóż wyobraź sobie, że nie zawiązałem
                              komitetu obrony, nie demonstrowałem z transparentami,
                              nie bluzgałem na prezesa a zwyczajnie poszukałem mundurowego
                              ,który miał trochę więcej nawalone na pagonach.
                              Patrz, uwierzył i wpuścił mnie z powrotem.
                              Nie zawsze i wszędzie policja coś tam.
                              Trzeba rozmawiać a czasem prosić i wszystko da się
                              załatwić
                              • menago1916 Re: czemu Ci "porządni" kibice Legii nic nie robi 16.05.08, 17:13
                                > Ja też nie mam dzieci, też przyprowadzałem obce
                                > i były zachwycone. Ale wyobraź sobie, że w Krakowie
                                > też moga mieć dzieci i ktoś mógł ze swoją pociechą
                                > przyjechać na finał PP

Czyli przyznajesz, że nie jest to zjawisko masowe.

> Chodzę na stadion na tyle długo, że nie będziesz mi odbierał
                                > prawa głosu. I zrobiłem dla tego klubu (poprzez kupowanie
                                > biletów i karnetów, nigdy nie wlazłem razem z bramą)
                                > sporo więcej niż to całe SKLW

Nie odbieram ci, zwracam ci tylko uwagę na słabość twojej pozycji w tej
                                dyskusji. I nie masz prawa decydować nie znając nikogo w SKLW wartościować kto
                                zrobił więcej. Śmiem twierdzić, że w stowarzyszeniu jest sporo osób z podobnym
                                stażem, którzy pewnie wpłacili nie mniej do klubowej kasy, a dodatkowo zrobili
                                dla Legii całą masę innych rzeczy, nie dostając nic w zamian.

> W sposób demokratyczny, w wyborach do zarządu na przykład.
                                > Wczoraj niestety zaprzepaściliście tę szansę głosując
                                > na człowieka, który w wywiadzie prasowym użył następujących
                                > słów (cyt. z pamięci): "chciałbym aby w Legii była
                                > dobra nabojka chuligańska"

Nie powiedział tego w ten sposób.

> I jeszcze jedna historyjka z mego życia.
                                > Kiedyś wyleciałem ze stadionu za damski ch...
                                > Przyprowadziłem klasę na mecz ale koleżanka się
                                > zpóźniała, więc wróciłem pod kasy i tam czekałem.
                                > Podszedł palant w mundurze i mnie po prostu wyprowadził.
                                > Tak bez słowa. Otóż wyobraź sobie, że nie zawiązałem
                                > komitetu obrony, nie demonstrowałem z transparentami,
                                > nie bluzgałem na prezesa a zwyczajnie poszukałem mundurowego
                                > ,który miał trochę więcej nawalone na pagonach.
                                > Patrz, uwierzył i wpuścił mnie z powrotem.
                                > Nie zawsze i wszędzie policja coś tam.
                                > Trzeba rozmawiać a czasem prosić i wszystko da się
                                > załatwić

Jeszcze raz powtórze - wiesz tyle, ile przeczytasz. Jeżeli uważasz że wszystko
                                się da załatwić, możesz stanąć na czele delegacji, która i tak zostanie
                                wyrzucona na kopach z budunku klubowego. Nie wierz we wszystko co pisze GW i
                                pokazuje TVN. To TYLKO ich punkt widzenia, za którym stoją duże pieniądze.
                                • Gość: PawełB Re: czemu Ci "porządni" kibice Legii nic nie robi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.08, 17:50
                                  > > W sposób demokratyczny, w wyborach do zarządu na przykład.
                                  > > Wczoraj niestety zaprzepaściliście tę szansę głosując
                                  > > na człowieka, który w wywiadzie prasowym użył następujących
                                  > > słów (cyt. z pamięci): "chciałbym aby w Legii była
                                  > > dobra nabojka chuligańska"
                                  >
                                  > Nie powiedział tego w ten sposób.

Powiedział. W wywiadzie dla tuby SKLW, oficjalnie
                                  wydawanej przez Pelcowiznę.
                                  Przy okazji - kiedyś zbierałem ten periodyk jak
                                  komiksy Kajka i Kokosza. Przestałem po meczu Legia-Wisła
                                  ,kiedy kibole podpalili swój własny stadion a w gazetce
                                  nic, ani słowa nagany, żadnego artykułu krytycznego
                                  jedynie mała wzmianka wielekości składów drużyn
                                  o chwili szaleństwa, o chwili zapomnienia.,
                                  Dobry żart.

Zrozumiałem aluzję. Niestety takie zmiany
                                  na Antarktydzie w ciągu roku są niemożliwe.
                                  Mam nadzieję, iż zrozumiałeś aluzję.

Niestety cały czas zręcznie omijasz meritum
                                  moich wywodów. Dla przypomnienia - tych o wielkiej
                                  szansie jaka się nadarzyła po Bełchatowie.
                                  Sądzę, że dalsza dyskusja nie ma sensu, przerzucanie
                                  się argumentami co powiedział i jak powiedział,
                                  czy jedna raca na rok to dużo czy mało nie zaprowadzi
                                  nas do nikąd.

Chociaż jedna rzecz mnie rozbroiła i muszę wspomnieć.
                                  Czytałem (wiem, ile przeczytam), iż Bosman płakał
                                  wczoraj, że nic nie może zrobić, choć zna ludzi,
                                  którzy planują wywalić Legię z europejskich pucharów.
                                  To to ma być ta legenda, ten guru warszawskich kibiców,
                                  ten honorowy prezes a jeszcze niedawno czynny?

Zapytam poważnie i bez żadnych ataków.
                                  Opowiedz coście tam wczoraj uradzili i czego
                                  nie mogłem przeczytać. Jaki jest plan działania
                                  na najbliższe dni aby poprawić sytuacje na Łazienkowskiej.
                                  Pytam zupełnie poważnie i beż żadnej ironii.

• menago1916 Re: czemu Ci "porządni" kibice Legii nic nie robi 16.05.08, 17:55
                                    > Opowiedz coście tam wczoraj uradzili i czego
                                    > nie mogłem przeczytać. Jaki jest plan działania
                                    > na najbliższe dni aby poprawić sytuacje na Łazienkowskiej.
                                    > Pytam zupełnie poważnie i beż żadnej ironii.

Zgadzam się że nie ma sensu przerzucać argumentami i tak każdy zostanie przy
                                    swoim zdaniu.

Odpowiadając na twoje pytanie - trzy miesiące ostatniej szansy, żeby to wszystko
                                    posklejać do kupy i mimo wszystko spróbować sie dogadać. Uprzedzając twoje
                                    kolejne pytanie - nie wierze.
                            • Gość: PawełB Re: czemu Ci "porządni" kibice Legii nic nie robi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.08, 16:14
                              > 2) Ale chodziłem przez prawie 30 lat, więc mam

Nie masz żadnego. Możemy sobie pogadać o Karasiu, Piszu, meczu o
                              majstra z
                              Górnikiem, ale o tym co się dzieje teraz - nie, bo ewidentnie nie
                              masz o tym
                              pojęcia. To tak jak ja dyskutowałbym z Kamińskim (nie mam na myśli
                              tego brudasa,
                              tylko polarnika) o Antarktydzie.

Rozumiem, że Kamiński automatycznie traci prawo
                              dyskusji o Antarktydzie, jeżeli nie pojawił się tam
                              w ciągu ostatnich 365 dni i staje się o wiele mniejszym
                              autorytetem od kogoś, kto przypadkiem tam ostatnio wylądował
                              w odwiedziny u Arctowskiego?
                              • menago1916 Re: czemu Ci "porządni" kibice Legii nic nie robi 16.05.08, 17:19
                                > Rozumiem, że Kamiński automatycznie traci prawo
                                > dyskusji o Antarktydzie, jeżeli nie pojawił się tam
                                > w ciągu ostatnich 365 dni i staje się o wiele mniejszym
                                > autorytetem od kogoś, kto przypadkiem tam ostatnio wylądował
                                > w odwiedziny u Arctowskiego?

Ale ty byłeś na Antarktydzie wtedy, kiedy była biała! Teraz jest zielona, nie
                                nazywa się już Antarktyda tylko Afryka i nie jest eksterytorialna tylko pod
                                rządami Danii! Mam nadzieję, że zrozumiałeś aluzję. Przeczytaj jeszcze raz
                                końcówkę poprzedniego posta - rzeczywistość nie musi wyglądać tak, jak widzisz
                                ją z perspektywy ekranu.
        • menago1916 Re: czemu Ci "porządni" kibice Legii nic nie robi 15.05.08, 08:24
          > porządnym ludziom taki stan rzeczy powinien chyba przeszkadzać?
          Czy
          > Wam Porządnym Kibicom nie przeszkadza, to że jesteście utożsamiani
          z
          > czymś takim?

Mława, przestań się wypowiadać na tematy na które nie masz pojęcia.
          Było nas tam tyle, ile na dwóch spotkaniach na Konwiktorskiej razem
          wziętych, tyle ile na wszystkich wyjazdach Polonii z ostatnich dwóch
          lat. Jeżeli kiedyś zetkniesz się z taką frekwencją, będziesz mógł
          udzielać dobre rady jak się wtedy zachować i jak opanować żywioł. Na
          razie ściśnij japę i zajmij się tematami ci bliższymi - rolą i
          przygotowaniami do "najazdu" na Turek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka