Dodaj do ulubionych

Mierzyc nalezy... z naruszeniem

26.08.15, 10:40
Inaczej won ze sluzby.
Obserwuj wątek
      • edek40 Raczej sitwy 26.08.15, 11:47
        Nieznajacy sprawy UCZCIWY policjant wskazuje na powazne natuszenie procedur, sad przychyla sie, a przelozeni szykanuja kolege. Za uczciwosc wobec obywatela, ktory, jak widac, ma byc karany i siedziec cicho.
                • jureek Re: Jak kazda sitwa. 26.08.15, 23:39
                  radny6 napisał(a):

> 3,5 miesiąca przed emerytura - czyli powinien zostać skierowany do psychiatry a
                  > nie szykanowany

Dlaczego uważasz, że powinien zostać skierowany do psychiatry? Uczciwość to już choroba psychiczna?
                  • edek40 Re: Jak kazda sitwa. 27.08.15, 10:28
                    > Do psychiatry

Hm....

Wedlug mojego pojmowania prawa (nieskazonego bolszewia i przekonaniem, ze wprawdzie policja ma cos za uszami, ale to kwiat spoleczenstwa, a kierowcom i tak sie nalezy) przelozonym nalezy sie prokurator, a policjantom mierzacym z naruszeniem procedur upomnienie oraz przeszkolenie. Nie zaszkodziloby rowniez anulowanie mandatow i punktow z tego miejsca.
                    • jureek Re: Jak kazda sitwa. 27.08.15, 11:05
                      edek40 napisał:

> Wedlug mojego pojmowania prawa (nieskazonego bolszewia i przekonaniem, ze wpraw
                      > dzie policja ma cos za uszami, ale to kwiat spoleczenstwa,

Kto takie przekonania tutaj prezentuje, że policja jest inna niż reszta społeczeństwa? Ja na pewno nie. Wręcz przeciwnie, zawsze piszę, że i policja i znakolodzy nie są ani lepsi, ani gorsi niż przeciętna społeczeństwa, z którego się wywodzą.
                      • edek40 Re: Jak kazda sitwa. 27.08.15, 11:15
                        > Kto takie przekonania tutaj prezentuje, że policja jest inna niż reszta społecz
                        > eństwa? Ja na pewno nie. Wręcz przeciwnie, zawsze piszę, że i policja i znakolo
                        > dzy nie są ani lepsi, ani gorsi niż przeciętna społeczeństwa, z którego się wyw
                        > odzą.

Wlasnie o tym pisze.

Ja uwazam, ze decydujac sie na prace w policji obywatel powinien cos soba reprezentowac. Jednak ta teza, w zderzeniu z teza, ze to kwitnesensjca spoleczenstwa, upada.

Ja sie z tym nie zgadzam.
                        • jureek Re: Jak kazda sitwa. 27.08.15, 12:08
                          edek40 napisał:

> Wlasnie o tym pisze.
                          >
                          > Ja uwazam, ze decydujac sie na prace w policji obywatel powinien cos soba repre
                          > zentowac. Jednak ta teza, w zderzeniu z teza, ze to kwitnesensjca spoleczenstwa
                          > , upada.
                          >
                          > Ja sie z tym nie zgadzam.

Kwiat, czy kwintesencja społeczeństwa to dla mnie coś innego niż przeciętna społeczeństwa.
                          Rzeczywistość jest taka, że policjanci i znakolodzy nie podchodzą do swoich obowiązków ani lepiej, ani gorzej niż przeciętna społeczeństwa. Pewnie, że chciałbym, żeby było inaczej, ale jest jak jest i ja tego nie zmienię. Mogę zmieniać siebie, ale nie innych.
                          • edek40 Re: Jak kazda sitwa. 27.08.15, 12:14
                            > Rzeczywistość jest taka, że policjanci i znakolodzy nie podchodzą do swoich obo
                            > wiązków ani lepiej, ani gorzej niż przeciętna społeczeństwa.

Jesli masz na mysli przecietna urzednicza, to na bank masz racje.

Co do pozostalych nie bylbym juz taki pewny.

> Pewnie, że chciałbym, żeby było inaczej, ale jest jak jest i ja tego nie zmienię.

Ja wlasnie od siebie zaczalem. Nie zgadzam sie z cala moca z takim pogodzeniem sie z realiami. To utrwala patologie.

Gdybym wtedy pod Katowicami nie mial tak napietego terminarza, na bank klocilbym sie z policjantami, byc moze probowal wezwac drogi patrol i, jak to sie mowi, "ta tego nie zostawil". Jesli bowiem policjanci przyznaja w zywe oczy i w sumie z milym usmiechem, ze nie jestem jedynym, ktorzy jechali "ustawowo", bo nie zauwazyli znakow, oznacza to, ze, byc moze nie zdajac sobie z tego do konca sprawy, dzialaja na szkode panstwa. Podwazaja bowiem kardynalne prawo obywatela do zaufania panstwu.
                            • jureek Re: Jak kazda sitwa. 27.08.15, 12:48
                              edek40 napisał:

> Jesli masz na mysli przecietna urzednicza, to na bank masz racje.
                              >
                              > Co do pozostalych nie bylbym juz taki pewny.

Rzemieślnicy, budowlańcy, kurierzy, sprzedawcy komórek, pakietów cyfrowych telewizji, czy czego tam jeszcze, kierowcy autobusów, pracownicy warsztatów autoryzowanych i nieautoryzowanych, kasjerki na kolei, dziennikarze (nie dam rady wymienić wszystkich pracujących, z którymi się stykam) pracują aż tak wyraźnie lepiej i solidniej niż urzędnicy? Nie odnoszę takiego wrażenia.

> Ja wlasnie od siebie zaczalem. Nie zgadzam sie z cala moca z takim pogodzeniem
                              > sie z realiami. To utrwala patologie.

Ja też się nie zgadzam. Policjanci mają być lepsi niż Kowalski i koniec! Czasem to nawet aż sobie przytupnę z tego niezgadzania się.
                              • edek40 Re: Jak kazda sitwa. 27.08.15, 13:05
                                > Rzemieślnicy, budowlańcy, kurierzy, sprzedawcy komórek, pakietów cyfrowych tele
                                > wizji, czy czego tam jeszcze, kierowcy autobusów, pracownicy warsztatów autoryz
                                > owanych i nieautoryzowanych, kasjerki na kolei, dziennikarze (nie dam rady wymi
                                > enić wszystkich pracujących, z którymi się stykam) pracują aż tak wyraźnie lepi
                                > ej i solidniej niż urzędnicy? Nie odnoszę takiego wrażenia.

Byc moze mam wiecej doswiadczen z urzednikami i ww. wydaja mi sie nie odbiegac od normy.
                                • tbernard Re: Jak kazda sitwa. 28.08.15, 09:23
                                  > Byc moze mam wiecej doswiadczen z urzednikami i ww. wydaja mi sie nie odbiegac
                                  > od normy.

Wiem, że to takie modne narzekanie na urzędników ale odnoszę wrażenie, że ci z którymi czasem konieczność mnie zetknie w dzisiejszych czasach znacznie bardziej są życzliwi i chętni do pomocy petentowi niż to dawniej bywało.
                                  • edek40 Re: Jak kazda sitwa. 28.08.15, 10:26
                                    > Wiem, że to takie modne narzekanie na urzędników ale odnoszę wrażenie, że ci z
                                    > którymi czasem konieczność mnie zetknie w dzisiejszych czasach znacznie bardzie
                                    > j są życzliwi i chętni do pomocy petentowi niż to dawniej bywało.

Zgadza sie.

W mily sposob informuja, ze Twoja sprawa jest nie do zalatwienia, bo nie ma takiego miasta Londyn. Albo cokolwiek. Sklonienie urzednika do ruszenia d..py i sprawdzenia czy to co mu sie wydaje, jest faktem, to dopiero zabawa. Moja polowka, od bagatela dwoch lat, nie doczekala sie zadnej (nie tylko wiazacej) odpowiedzi w kwestii jej dzialalnosci. Na szczescie znalazla rozwiazanie. Skorzystala z instytucji niemieckich. Tam konkretna odpowiedz mailem (nie poleconym za zwrotnym) otrzymala nastepnego dnia. Dla jej wygody po angielsku, bo o to prosila. I tez byli grzeczni. Dokladnie opisali co jest im potrzebne, co trzeba wyeliminowac i teraz, grzecznie, mamy w d...pie naszych, ktorzy, grzecznie, nic nie wiedzieli przez 2 lata.

Ale teraz jest grzeczniej niz kiedys i kazda sprawa da sie zalatwic. Chocby za granica, bo nasi nie zauwazyli, ze oto jestesmy w Unii.
                          • hasch1 Przeciętna.. 27.08.15, 14:02
                            .. w społeczeństwie nie może, w/g Mnie, być żadnym usprawiedliwieniem.

Już kiedyś, za św. pamięci nieboszczki komuny, to przerabialiśmy. Były to inspekcje robotniczo-chłopskie. To była krew z krwi, sprawiedliwości ludowej.
                            Ale kiedy nazywamy formację policją państwową, to wymagajmy, kiedy są to urzędnicy państwowi to mają służyć państwu, a państwo obywatelowi ponoszącemu koszty, vide podatki, na utrzymanie tego państwa.
                            I niema Mojej zgody na dziadostwo za Moje pieniądze, tym bardziej że w końcowym efekcie wymierzone jest przeciw Mnie.
    • hasch1 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 26.08.15, 22:01
      Czyli wskazania wszech-radarów można zakwestjonować. Trzeba tylko być milicjantem, jakkolwiek ten zachował się jak prawdziwy policjant, w interesie obywatela.
      Swoją drogą co myśleć o podobnym urządzeniu ustawionym w bezpośrednim sąsiedztwie lińji tramwajowej, tam występują podobne zjawiska/ patrz al. Krakowska/, zwłaszcza kiedy przejeżdża tramwaj, a kiedy hamuje przed światłami to aż świeci, nieomal.
    • bimota Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 27.08.15, 10:39
      TO GDZIE MAJA SIE USTAWIAC ? NA POLU ?

INSTRUKCJA NIE MOWI, ZE NIE WOLNO POD LINIAMI, TYLKO W POLU MAGNETYCZNYM. TO BY TRZEBA BYLO CHYBA ZMIERZYC...

DO GLUPOT SADY POWOLUJA BIEGLYCH, A TAM GDZIE TRZEBA - NIE...

CO JEDEN TO GLUPSZY I TAK TO SIE KRECI...
    • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 27.08.15, 19:55
      Co tu dziwnego? Co może starszy aspirant wiedzieć na temat "ponad normatywnego promieniowania" ??? Sprawdził to jakie ono jest? A w ogóle wie ile może go być a ile nie może? Nie bo się nie zna. Poza tym na filmie widać (o ile to jest to miejsce) że nie jest to linia wysokiego napięcia przesyłowa.
      • truskava Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 31.08.15, 08:41
        ocala napisał(a):

> Co tu dziwnego? Co może starszy aspirant wiedzieć na temat "ponad normatywnego
        > promieniowania" ??? Sprawdził to jakie ono jest? A w ogóle wie ile może go być
        > a ile nie może? Nie bo się nie zna.

Tamci, co suszyli w tym miejscu z całą pewnością są specjalistami od tych zagadnień i wcześniej ustalili, że poziom promieniowania jest OK.
        A wystarczyło ustawić się w miejscu wolnym od tego typu wątpliwości.
            • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 31.08.15, 15:40
              edek40 napisał:

> > Tu masz oczywiście rację - popełnili błąd stając pod linią wysokiego napi
              > ęcia.
              >
              > I koniec.

Policjant jednak popełnił błąd wypowiadając się publicznie o czymś o czym nie ma pojęcia i za to (a nie za złe miejsce pomiaru) został ukarany. To jest normalne.
                • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 31.08.15, 18:16
                  edek40 napisał:

> > Policjant jednak popełnił błąd wypowiadając się publicznie o czymś o czym
                  > nie m
                  > > a pojęcia
                  >
                  > Twierdzisz zatem, ze po przeczytaniu instrukcji policjant nie ma pojecia, co pr
                  > zeczytaL????

Bardzo możliwe.
                  • tbernard Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 10:31
                    > > Twierdzisz zatem, ze po przeczytaniu instrukcji policjant nie ma pojecia,
                    > co pr
                    > > zeczytaL????
                    >
                    > Bardzo możliwe.

Instrukcja nie jest dla naukowców od promieniowania tylko jest zbiorem podstawowych zaleceń, których użytkownik urządzenia powinien się trzymać. Te zalecenia nie wymyślił poeta podczas natchnienia tylko zespół projektantów urządzenia. Projektanci zaś dając taki a nie inny zastaw warunków w instrukcji gwarantują, że spełnienie ich daje pomiar z jakąś zakładaną dokładnością. Nie spełnienie któregoś z warunków powoduje, że pomiaru uznać nie można. To chyba oczywiste i pewnie TYLKO tyle uczciwy policjant stwierdził.
                    • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 15:35
                      tbernard napisał:

> > > Twierdzisz zatem, ze po przeczytaniu instrukcji policjant nie ma po
                      > jecia,
                      > > co pr
                      > > > zeczytaL????
                      > >
                      > > Bardzo możliwe.
                      >
                      > Instrukcja nie jest dla naukowców od promieniowania tylko jest zbiorem podstawo
                      > wych zaleceń, których użytkownik urządzenia powinien się trzymać. Te zalecenia
                      > nie wymyślił poeta podczas natchnienia tylko zespół projektantów urządzenia. Pr
                      > ojektanci zaś dając taki a nie inny zastaw warunków w instrukcji gwarantują, że
                      > spełnienie ich daje pomiar z jakąś zakładaną dokładnością. Nie spełnienie któr
                      > egoś z warunków powoduje, że pomiaru uznać nie można. To chyba oczywiste i pewn
                      > ie TYLKO tyle uczciwy policjant stwierdził.

Nie. Ten policjant wydał opinię że policja nie powinna tam mierzyć ze względu na promieniowanie. Promieniowania ponadnormatywnego nie stwierdzono ( i nie mierzy go policja)
      • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 31.08.15, 10:50
        > Co tu dziwnego? Co może starszy aspirant wiedzieć na temat "ponad normatywnego
        > promieniowania" ???

Absolutnie nic.

> Sprawdził to jakie ono jest?

Aby nie wystawiac watlej wiedzy aspiranta na probe (i to bez odpowiednich przyrzadow pomiarowych), producent w instrukcji zamiescil gdzie nie nalezy stawac.

Mozesz oczywiscie apelowac do policji, aby, choc tylu policjantow drogowki nie ma przeszkolenia w ogole, aby objac funkcjonariuszy szkoleniem z zakresu okreslania i pomiaru zrodel promieniowania elektromagnetycznego, oraz wyposazyc ich w zapewne kosztowny i trudny w obsludze sprzet.

Ja osobiscie uwazam, ze jest tyle miejsc, gdzie przewodow wysokiego napiecia nie ma, ze policja moze nie stawac pod nimi w celu dokonywania pomiarow, czyli dzialac zgodnie z instrukcja.
        • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 31.08.15, 11:59
          edek40 napisał:

> > Co tu dziwnego? Co może starszy aspirant wiedzieć na temat "ponad normaty
          > wnego
          > > promieniowania" ???
          >
          > Absolutnie nic.

Albo jeszcze mniej. Jak policjant wlepia mandat to jest określany jak idiota i nie u.k. Jak wypowiada się publicznie nt ponad normatywnego promieniowania ( nie mając najmniejszych podstawo ku temu) to jest geniuszem.

> > Sprawdził to jakie ono jest?
          >
          > Aby nie wystawiac watlej wiedzy aspiranta na probe (i to bez odpowiednich przyr
          > zadow pomiarowych), producent w instrukcji zamiescil gdzie nie nalezy stawac.

Tak i w instrukcji napisał, że nie powinno się dokonywać pomiarów w obszarze ponad normatywnego promieniowania takich jak linie wysokiego napięcia. Niestety nie każda linia wysokiego napięcia generuje ponadnormatywne promieniowanie. Należało więc najpierw zmierzyć owo promieniowanie (czy jest ponad normatywne czy nie) a dopiero potem uznać, że w tym miejscu nie można dokonywać pomiarów.

• edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 31.08.15, 12:32
            > Albo jeszcze mniej. Jak policjant wlepia mandat to jest określany jak idiota i
            > nie u.k. Jak wypowiada się publicznie nt ponad normatywnego promieniowania ( ni
            > e mając najmniejszych podstawo ku temu) to jest geniuszem.

Znaczy sie moj szescioletni synek jest geniuszem. Umie czytac i rozumie to, co czyta.

W instrukcji radaru nie napisano nic na temat oceny promieniowania. Napisano w prostych zdaniach gdzie nie nalezy mierzyc, bez glebszego i niezrozumialego dla laikow wnikania dlaczego.

> Tak i w instrukcji napisał, że nie powinno się dokonywać pomiarów w obszarze po
            > nad normatywnego promieniowania takich jak linie wysokiego napięcia. Niestety n
            > ie każda linia wysokiego napięcia generuje ponadnormatywne promieniowanie.

Dlatego to napisano.

Policja nie ma oceniac, tylko sie stosowac do instrukcji. Wystarczy przestawic pomiar o 50 m.

> Należało więc najpierw zmierzyć owo promieniowanie (czy jest ponad normatywne czy n
            > ie) a dopiero potem uznać, że w tym miejscu nie można dokonywać pomiarów.

Napisz do policji, aby napisali do premiara, aby ten nakazal pomiar natezenia pola na wszystkich drogach w kraju. Aby ulatwic prace policji...
            • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 31.08.15, 15:33
              edek40 napisał:

> > Albo jeszcze mniej. Jak policjant wlepia mandat to jest określany jak idi
              > ota i
              > > nie u.k. Jak wypowiada się publicznie nt ponad normatywnego promieniowani
              > a ( ni
              > > e mając najmniejszych podstawo ku temu) to jest geniuszem.
              >
              > Znaczy sie moj szescioletni synek jest geniuszem. Umie czytac i rozumie
              > to, co czyta.
              >
              > W instrukcji radaru nie napisano nic na temat oceny promieniowania. Napisano w
              > prostych zdaniach gdzie nie nalezy mierzyc, bez glebszego i niezrozumialego dla
              > laikow wnikania dlaczego.

Skąd zatem pomysł skruszonego policjanta, że tam było za duże promieniowanie??? Przecież zakazu pomiaru pod linią WN nie ma.

>
              > > Tak i w instrukcji napisał, że nie powinno się dokonywać pomiarów w obsza
              > rze po
              > > nad normatywnego promieniowania takich jak linie wysokiego napięcia. Nies
              > tety n
              > > ie każda linia wysokiego napięcia generuje ponadnormatywne promieniowanie
              > .
              >
              > Dlatego to napisano.

Ale co napisał? Czy że nie wolno pod linią WN czy że nie wolno w obszarze promieniowania?

> > Należało więc najpierw zmierzyć owo promieniowanie (czy jest ponad normat
              > ywne czy n
              > > ie) a dopiero potem uznać, że w tym miejscu nie można dokonywać pomiarów.
              >
              >
              > Napisz do policji, aby napisali do premiara, aby ten nakazal pomiar natezenia p
              > ola na wszystkich drogach w kraju. Aby ulatwic prace policji...

Niech napisze o tym skruszony policjant. Póki co to on wypowiedział się zdecydowanie o czymś o czym zielonego pojęcia nie ma. Za to został ukarany. Prawidłowo.
              • silencius Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 02.09.15, 23:03
                Każdy kto bierze się za elektroniczną technikę pomiarową powinien wiedzieć że pole elektryczne bez względu na wielkość powoduje błąd pomiaru - instrukcje radarów mówią że nie należy ich używać w takich warunkach:
                anuluj-mandat.pl/images/Instrukcja%20obs%C5%82ugi%20Fotoradaru%20RAPID.pdf
                tu na stronie 38 na dole.
                Potrzeby wyjaśniania tego ograniczenia chyba nie ma. Kierowcom także wielu rzezcy się nie tłumaczy a jedynie nakazuje się stosować do ograniczeń.
                Gdybyś jednak był zainteresowany dlaczego to zastanów się dlaczego pod liniami WN są ustawione znaki Zakaz zatrzymywania, dlaczego ludzie nie chcą mieszkać z nadajnikiem GSM nad głową czy dlaczego nie można budować budynków bod liniami WN. Jeżeli pamiętasz stare telefony stacjonarne podłączone do kabla to może zaobserwowałeś, że dzwoniły w chwili wyładowania gdzieś w pobliżu linii telefonicznej. na skutek pola elektrycznego w każdym druciku indukuje się napięcie - które może być napięciem zakłócającym.
                Zakłócenie takie może spowodować zaniżenie pomiaru - ( pecha ma policjant) lub zawyżenie) i na to właśnie liczy policjant stając celowo w takich miejscach.
                  • samspade Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 03.09.15, 06:07
                    A wcześniej uważałeś pytanie ile to jest dużo za objaw bezsilności i braku argumentów. Widać zmieniles zdanie.
                    Instrukcja mówi jednoznacznie. Nie powinni tam mierzyć i tyle. To nie pierwszy przypadek gdyby mandat ląduje w koszu.
                    • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 00:08
                      samspade napisał:

> A wcześniej uważałeś pytanie ile to jest dużo za objaw bezsilności i braku arg
                      > umentów. Widać zmieniles zdanie.

Nie ja tylko instrukcja obsługi

> Instrukcja mówi jednoznacznie. Nie powinni tam mierzyć i tyle.

Ale ja w ogóle nie o tym piszę. Nie powinni mierzyć - fakt nie do zaprzeczenia o ile występuje ponad normatywne promieniowanie. Nie każda linia WN takowe generuje.

>To nie pierwszy
                      > przypadek gdyby mandat ląduje w koszu.

Nie o tym również pisałem.
                        • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 11:58
                          edek40 napisał:

> > o ile występuje ponad normatywne promieniowanie. Nie każda linia WN takow
                          > e gene
                          > > ruje.
                          >
                          > Hm???
                          >
                          > Prosze o jakies zrodlo tej informacji.

Jakie źródło i czego? Może tego że właściwie dziś już nie ma miejsc wolnych od smogu PEM a różnice polegają jedynie na jego natężeniu??? Skoro zatem różnice występują a samo natężenie PEM nie jest obojętne dla organizmu człowieka to znaczy że muszą istnieć normy określające ich max dozwolony poziom. Łopatologicznie wygląda to tak, że pod jedną linią WM świtówki zabawnie będą się zażyły a pod drugą nie. Trzeba by znać natężenie tego pola w danym miejscu i mieć odpowiednie uprawnienia do występowania w sądzie jako biegły sądowy wyrażający swe wątpliwości lub nie. Raczej policjant z drogówki takich uprawnień nie posiadał więc wyleciał na zbity pysk.
                            • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 14:28
                              edek40 napisał:

> > Jakie źródło i czego?
                              >
                              > Napisales: "Nie każda linia WN takowe generuje. "
                              >
                              > Prosze o zrodlo tej informacji.

LWN muszą spełniać normy PEM. Skoro normy są to znaczy, że albo żadna z nich jej nie przekracza (i wtedy instrukcja do śmietnika) albo sa takie które jej nie spełniają i wtedy trzeba wiedzieć które. Ażeby to wiedzieć trzeba dokonać pomiaru a tego policmajster wywalony słusznie z roboty nie zrobił, a opinię wydał.
                              • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 14:31
                                > LWN muszą spełniać normy PEM. Skoro normy są to znaczy, że albo żadna z nich je
                                > j nie przekracza (i wtedy instrukcja do śmietnika) albo sa takie które jej nie
                                > spełniają i wtedy trzeba wiedzieć które. Ażeby to wiedzieć trzeba dokonać pomia
                                > ru a tego policmajster wywalony słusznie z roboty nie zrobił, a opinię wydał.

Czy te normy odnosza sie do pracy radarow recznych uzywanych przez policje?
                                • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 14:40
                                  edek40 napisał:

> > LWN muszą spełniać normy PEM. Skoro normy są to znaczy, że albo żadna z n
                                  > ich je
                                  > > j nie przekracza (i wtedy instrukcja do śmietnika) albo sa takie które je
                                  > j nie
                                  > > spełniają i wtedy trzeba wiedzieć które. Ażeby to wiedzieć trzeba dokonać
                                  > pomia
                                  > > ru a tego policmajster wywalony słusznie z roboty nie zrobił, a opinię wy
                                  > dał.
                                  >
                                  > Czy te normy odnosza sie do pracy radarow recznych uzywanych przez policje?

Te normy odnoszą się do szkodliwości PEM dla ludzi, zwierząt i urządzeń innych np pobliże szpitali, radarów itd itp.
                                  • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 14:45
                                    > Te normy odnoszą się do szkodliwości PEM dla ludzi, zwierząt i urządzeń innych
                                    > np pobliże szpitali, radarów itd itp.

Twierdzisz zatem, ze nie ma problemu i np. kolo radaru podejscia na lotnisku moze sobie stac linia WN?

Pokaz mi te normy. Nie chce mi sie szukac, a ty, najwyrazniej, znasz je na wyrywki. Pokaz mi konkretny zapis, ze linia WN nie ma wplywu na wskazania radaru.
                                    • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 14:58
                                      edek40 napisał:

> > Te normy odnoszą się do szkodliwości PEM dla ludzi, zwierząt i urządzeń i
                                      > nnych
                                      > > np pobliże szpitali, radarów itd itp.
                                      >
                                      > Twierdzisz zatem, ze nie ma problemu i np. kolo radaru podejscia na lotnisku mo
                                      > ze sobie stac linia WN?

Tego to nie wiem. Może mogą stać może nie mogą a może mogą w odpowiedniej odległości. To zależy od rodzaju linii WN.

> Pokaz mi te normy. Nie chce mi sie szukac,

Mi sie też nie chce szukać i czytać tych paragrafów i wyjaśnień ale wiesz to tak samo dobrze jak ja, że jeśli są normy to mogą ale nie muszą być łamane
                                        • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 15:32
                                          edek40 napisał:

> > łości. To zależy od rodzaju linii WN.
                                          >
                                          > Jakie rozrozniamy linie WN?

A co to ma do rzeczy? Są różne.

> > Mi sie też nie chce szukać
                                          >
                                          > Nie znasz ich, a wiesz lepiej niz producent radaru?

Nie znam norm i znac nie muszę. Skoro są normy to znaczy ze można je (da się) przekroczyć i dopiero wtedy błędy są .
                                            • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 15:41
                                              edek40 napisał:

> > A co to ma do rzeczy? Są różne.
                                              >
                                              > A kto to wie?

Na tyle by w sądzie występować jako biegły sądowy? Tylko ktoś z uprawnieniami potwierdzonym stosownym dokumentem, no i praktyka by się zdała.

> > Nie znam norm i znac nie muszę.
                                              >
                                              > Policjanci tez. To nie ich fach. Dlatego instrukcje napisano prostym jezykiem.

I dlatego na instrukcji powinien był poprzestać a nie wyrażać swoją opinię na tematy o których nie ma pojęcia.
                                              • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 15:45
                                                > Na tyle by w sądzie występować jako biegły sądowy? Tylko ktoś z uprawnieniami p
                                                > otwierdzonym stosownym dokumentem, no i praktyka by się zdała.

Czy policjant z drogowki ma, albo czy musi miec jakakolwiek wiedze na temat LNW?

> I dlatego na instrukcji powinien był poprzestać a nie wyrażać swoją opinię na t
                                                > ematy o których nie ma pojęcia.

Pisz o sobie. Wiekszosc ludzi ma pojecie o tym co czyta. W instrukcji napisano, wiec to nie opinia, a co najwyzej streszczenie.
                                                • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 15:48
                                                  edek40 napisał:

> > Na tyle by w sądzie występować jako biegły sądowy? Tylko ktoś z uprawnien
                                                  > iami p
                                                  > > otwierdzonym stosownym dokumentem, no i praktyka by się zdała.
                                                  >
                                                  > Czy policjant z drogowki ma, albo czy musi miec jakakolwiek wiedze na temat LNW

Nie ma i mieć nie musi a co za tym idzie nie może się na ten temat wypowiadać.

> > I dlatego na instrukcji powinien był poprzestać a nie wyrażać swoją opini
                                                  > ę na t
                                                  > > ematy o których nie ma pojęcia.
                                                  >
                                                  > Pisz o sobie. Wiekszosc ludzi ma pojecie o tym co czyta. W instrukcji napisano,
                                                  > wiec to nie opinia, a co najwyzej streszczenie.

Nie. On się wypowiedział że policja nie powinna stać pod LWN bo promieniowanie nieuwiarygadniania pomiar.
                                                  • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 15:49
                                                    > Nie ma i mieć nie musi a co za tym idzie nie może się na ten temat wypowiadać.

To sie i nie wypowiadal o naturze czy natezeniu. Wskazal punkt w instrukcji.

> Nie. On się wypowiedział że policja nie powinna stać pod LWN bo promieniowanie
                                                    > nieuwiarygadniania pomiar.

j.w.
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 15:56
                                                    edek40 napisał:

> > Nie ma i mieć nie musi a co za tym idzie nie może się na ten temat wypowi
                                                    > adać.
                                                    >
                                                    > To sie i nie wypowiadal o naturze czy natezeniu. Wskazal punkt w instrukcji.

Punkt w instrukcji jest dowodem rzeczowym. On się wypowiedział jako biegły sądowy do czego A) nie został powołany. B) nie otrzymał na to zgody.

> > Nie. On się wypowiedział że policja nie powinna stać pod LWN bo promienio
                                                    > wanie
                                                    > > nieuwiarygadniania pomiar.
                                                    >
                                                    > j.w.

j.w.
                                                  • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 15:57
                                                    > Punkt w instrukcji jest dowodem rzeczowym. On się wypowiedział jako biegły sądo
                                                    > wy do czego A) nie został powołany. B) nie otrzymał na to zgody.

I sad, na bank, nie potraktowal tej wypowiedzi, jak wypowiedzi bieglego.
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 16:01
                                                    edek40 napisał:

> > Punkt w instrukcji jest dowodem rzeczowym. On się wypowiedział jako biegł
                                                    > y sądo
                                                    > > wy do czego A) nie został powołany. B) nie otrzymał na to zgody.
                                                    >
                                                    > I sad, na bank, nie potraktowal tej wypowiedzi, jak wypowiedzi bieglego.

To znaczy co? Sąd orzekł że policjant nie ma racji?
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 16:05
                                                    edek40 napisał:

> > To znaczy co? Sąd orzekł że policjant nie ma racji?
                                                    >
                                                    > Uznal, ze ma racje, choc nie jest bieglym.

Uznał, że promieniowanie było ponadnormatywne na podstawie jego opinii? Gdzie tak jest napisane?
                                                  • truskava Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 06.09.15, 12:24
                                                    ocala napisał(a):

> > > To znaczy co? Sąd orzekł że policjant nie ma racji?
                                                    > >
                                                    > > Uznal, ze ma racje, choc nie jest bieglym.
                                                    >
                                                    > Uznał, że promieniowanie było ponadnormatywne na podstawie jego opinii?
                                                    >

Sąd raczej uznał, że promieniowanie w tym miejscu mogło być wystarczająco silne, aby zakłócić pomiar. Ponieważ nikt nie wie jaka była wartość tego promieniowania i czy miało ono jakikolwiek pływ na wynik pomiaru - to ostatecznie sąd zrobił to, co powinien - rozstrzygnął wątpliwość na korzyść oskarżonego.
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 06.09.15, 15:56
                                                    truskava napisał:

> Sąd raczej uznał, że promieniowanie w tym miejscu mogło być wystarczając
                                                    > o silne, aby zakłócić pomiar. Ponieważ nikt nie wie jaka była wartość tego prom
                                                    > ieniowania i czy miało ono jakikolwiek pływ na wynik pomiaru - to ostatecznie s
                                                    > ąd zrobił to, co powinien - rozstrzygnął wątpliwość na korzyść oskarżonego.

I bardzo dobrze zrobił. Niemniej jednak policjant został słusznie wydalony ze służby ponieważ wyraził swoja odrębną opinię nie będąc ani biegłym w tej sprawie ani powołanym do takiej wypowiedzi.
                                                  • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 07.09.15, 10:31
                                                    > I bardzo dobrze zrobił. Niemniej jednak policjant został słusznie wydalony ze s
                                                    > łużby ponieważ wyraził swoja odrębną opinię nie będąc ani biegłym w tej sprawie
                                                    > ani powołanym do takiej wypowiedzi.

Oczywiscie powinien siedziec cichutko, wtedy bylby dobrym policjantem. Sad nie mialby podstaw do rozstrzygania watpliwosci (bo nie mialby watpliwosci) na korzysc oskarzonego i wlepilby mu mandat. A przeciez o to chodzi, a nie o to, aby obywatele mieli minimum zaufania do organow panstwa.
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 07.09.15, 21:28
                                                    edek40 napisał:

> > I bardzo dobrze zrobił. Niemniej jednak policjant został słusznie wydalon
                                                    > y ze s
                                                    > > łużby ponieważ wyraził swoja odrębną opinię nie będąc ani biegłym w tej s
                                                    > prawie
                                                    > > ani powołanym do takiej wypowiedzi.
                                                    >
                                                    > Oczywiscie powinien siedziec cichutko,

Nie, nie powinien przekraczać swoich uprawnień. A przekroczył.
                                                  • nazimno ccooooooooo ????? promienieowanieeeeee ??? 07.09.15, 10:41
                                                    Co to znow za BREDNIE, q....a !!!

Jezeli juz wspomina sie o zakloceniach, to moze jedynie chodzic
                                                    o natezenie pola elektromagnetycznego mierzone w pasmie radiowych czestorliwosci roboczych radarow.

O "promieniowaniu" moga mowic tylko skonczeni DURNIE.

• ocala Re: ccooooooooo ????? promienieowanieeeeee ??? 07.09.15, 21:29
                                                    nazimno napisał:

> Co to znow za BREDNIE, q....a !!!
                                                    >
                                                    > Jezeli juz wspomina sie o zakloceniach, to moze jedynie chodzic
                                                    > o natezenie pola elektromagnetycznego mierzone w pasmie radiowych czestorliwosc
                                                    > i roboczych radarow.
                                                    >
                                                    > O "promieniowaniu" moga mowic tylko skonczeni DURNIE.

W instrukcji obsługi jest mowa o ponadnormatywnym promieniowaniu.
                      • samspade Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 14:48
                        Policjant stwierdził że nie powinno się w tym miejscu mierzyć. Właściwie przedstawił instrukcję, która tak twierdzi. Sąd również tak uznał. A właściwie przede wszystkim sąd.
                        Dziwne że policja zamiast kazać mierzyć w odpowiednich miejscach jeszcze chcesz karać policjanta za wskazanie oczywistości.
                  • silencius Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 03.09.15, 23:51
                    Z natężeniem pola elektrycznego jest jak z kasą . Jeżeli przeczytasz że komuś dano w postaci premii 100 tys. złotych to dużo czy mało? Dla kasjerki w biedronce to dużo ale dla prezesa Orlenu to mało. Gdyby chodziło o to aby zjeżył ci się włos na głowie to natężenie pola pod linia WN będzie małe, ale gdy chodzi o oddziaływanie na obwody radiowe to dużo. Zazwyczaj pomiary aparaturą elektroniczną wykonuje się w normalnych warunkach a to oznacza tyle że natężenie pola elektrycznego nie powinno być wyższe niż naturalne. Dróg u nas dostatek - nie koniecznie trzeba stać koło linii. Stanie w okolicy linii także i policjantom na zdrowie nie wyjdzie.
                    www.kmg.agh.edu.pl/KN/pps/wplyw%20linii%20napowietrznych%20najwyzszych%20napiec%20(nn)%20na%20srodowisko.pdf
                    Nie wiem czy wiesz ale w strefach o Gdybyś pewnie nosił stymulator serca to nie roztrząsał byś dużo czy mało tylko zastosował do instrukcji.
                    "Co może się stać jeśli działające pole jest bardzo silne?
                    Bardzo silne pole czyli takie którego nie są w stanie wytworzyć otaczające nas na co dzień przedmioty, lecz urządzenia o wielkiej mocy np. siłownie energetyczne, urządzenia przemysłowe wielkiej mocy, rezonans magnetyczny. Tak silne pole oprócz zahamowania stymulacji lub przejścia w tryb Noise, Reversion, może zaindukować znacznie większe prądy, które mogą podgrzewać wszczepione urządzenie i końcówkę elektrody umieszczoną w sercu. Jeśli temperatura znacznie wzrośnie może dojść do poparzenia tkanek wokół metalowych części i powikłań. Potencjalnie istnieje też ryzyko uszkodzenia elektroniki rozrusznika lub zresetowanie jego programu."

Radzę ci , zanim staniesz kolejny raz z radarem na dobrym łowisku pod linią WN poczytaj o zgubnym wpływie elektryki na zdolność przedłużenia gatunku.
                    • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 00:10
                      silencius napisała:

> Z natężeniem pola elektrycznego jest jak z kasą . Jeżeli przeczytasz że komuś d
                      > ano w postaci premii 100 tys. złotych to dużo czy mało? Dla kasjerki w biedronc
                      > e to dużo ale dla prezesa Orlenu to mało.

Dokładnie masz rację i dlatego policjantowi który wystąpił w sądzie jako samozwańczy biegły należy się kara dyscyplinarna.
                      • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 10:34
                        > Dokładnie masz rację i dlatego policjantowi który wystąpił w sądzie jako samozw
                        > ańczy biegły należy się kara dyscyplinarna.

On powolal sie na punkt w instrukcji, a sad uznal za zasadne wywalic mandat do kosza. To nie policjant anulowal ten mandat.
                        • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 11:59
                          edek40 napisał:

> On powolal sie na punkt w instrukcji, a sad uznal za zasadne wywalic mandat do
                          > kosza. To nie policjant anulowal ten mandat.

Ale ja nic nie pisałem przeciw anulowaniu mandatu. Ja pisałem, że dobrze się stało, że idiotę wywalili ze służby bo zabawił się w domorosłego biegłego sądowego.
                          • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 12:07
                            > Ale ja nic nie pisałem przeciw anulowaniu mandatu. Ja pisałem, że dobrze się st
                            > ało, że idiotę wywalili ze służby bo zabawił się w domorosłego biegłego sądoweg
                            > o.

A moze jednak za to, ze jako jeden z nielicznych przeczytal i zrozumial instrukcje oraz olal plan mandatowania?
                            • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 14:31
                              edek40 napisał:

> A moze jednak za to, ze jako jeden z nielicznych przeczytal i zrozumial instruk
                              > cje oraz olal plan mandatowania?

Możliwe, że jako jedyny przeczytał i zrozumiał. Niestety nie dokonał rzeczywistego pomiaru PEM i nie wie (choćby był najmądrzejszym policjantem na świecie) czy norma jest przekroczona czy też nie.
                              • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 14:37
                                > Możliwe, że jako jedyny przeczytał i zrozumiał. Niestety nie dokonał rzeczywist
                                > ego pomiaru PEM

Pacz pan. Jak widze ograniczenie do 30 km/h w szczerym polu, to mam przeczytac, zrozumiec tresc i sie zastosowac. Bez w nikania.
                                    • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 14:59
                                      edek40 napisał:

> > Masz zwolnic do 30km/h
                                      >
                                      > Bez wnikania, pomiarow? Niech bedzie.
                                      >
                                      > Tak tez postapil policjant w sadzie - bez wnikania wskazal zapis w instrukcji.

I wyraził opinie do której uprawnień nie posiadał.
                                      • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 15:04
                                        > I wyraził opinie do której uprawnień nie posiadał.

Jezeli ja zwolnie do 30 km/h, bo ktos postawil taki znak, to tez wyraze opinie? A moze dopiero wtedy, gdy napisze, jak ty, ze nalezy bezwzglednie zwolnic, choc to szczere pole?
                                        • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 15:36
                                          edek40 napisał:

> > I wyraził opinie do której uprawnień nie posiadał.
                                          >
                                          > Jezeli ja zwolnie do 30 km/h, bo ktos postawil taki znak, to tez wyraze opinie?
                                          > A moze dopiero wtedy, gdy napisze, jak ty, ze nalezy bezwzglednie zwolnic, ch
                                          > oc to szczere pole?

Na ten temat chętnie podyskutuję ale w wątku o prędkości a nie o uprawnieniach i ich przekraczaniu przez policję.
                                          • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 15:38
                                            > Na ten temat chętnie podyskutuję ale w wątku o prędkości a nie o uprawnieniach
                                            > i ich przekraczaniu przez policję.

Ale przeciez nie zamierzasz wdawac sie ze mna w dyskusje na temat moich opinii na temat takiego ograniczenia?

Policjant tez nie wdawal sie w dyskusje z prostym tekstem w instrukcji. Uznal, ze policjanci do instrukcji maja sie stosowac rownie algorytmicznie, jak ja czy ty do ograniczenia predkosci.
                                            • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 15:42
                                              edek40 napisał:

>olicjant tez nie wdawal sie w dyskusje z prostym tekstem w instrukcji. Uznal,
                                              > ze policjanci do instrukcji maja sie stosowac rownie algorytmicznie, jak ja czy
                                              > ty do ograniczenia predkosci.

I na tym powinien poprzestać nie wypowiadać się o promieniowaniu.
                                              • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 15:46
                                                > I na tym powinien poprzestać nie wypowiadać się o promieniowaniu.

Byc moze posiadal glebsza wiedze niz ty.

Byc moze chodzil do szkoly, rozumial co do niego mowia i zapamietal co nieco z lekcji fizyki?

Byc moze sad tez dysponuje mozgiem skazonym wiedza szkolna?
                                                • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 15:49
                                                  edek40 napisał:

> > I na tym powinien poprzestać nie wypowiadać się o promieniowaniu.
                                                  >
                                                  > Byc moze posiadal glebsza wiedze niz ty.
                                                  >
                                                  > Byc moze chodzil do szkoly, rozumial co do niego mowia i zapamietal co nieco z
                                                  > lekcji fizyki?
                                                  >
                                                  > Byc moze sad tez dysponuje mozgiem skazonym wiedza szkolna?

Być może ma to wszystko ale nie jest biegłym sądowym i nie otrzymał od przełożonego pozwolenia na bycie nim.
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 15:59
                                                    edek40 napisał:

> > Być może ma to wszystko ale nie jest biegłym sądowym i nie otrzymał od pr
                                                    > zełożo
                                                    > > nego pozwolenia na bycie nim.
                                                    >
                                                    > Najlepsze jest to, ze ocala zawsze wie lepiej. Dzis wie lepiej od sadu.
                                                    >
                                                    > Tak trzymac.

Ja nic nie mam do sądu. Ja piszę, że człowiek o mizernym wykształceniu, nie posiadający żadnych uprawnień (nawet na 1kV), nie powołany przed sąd w charakterze biegłego, nie otrzymawszy zgody na bycie biegłym sądowym, nie może bezkarnie samemu interpretując nie dość wprost napisana instrukcję.
                                                  • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 16:04
                                                    > Ja nic nie mam do sądu. Ja piszę, że człowiek o mizernym wykształceniu, nie pos
                                                    > iadający żadnych uprawnień

I dlatego uwaza, ze do instrukcji nalezy stosowac sie bez wnikania, czemu dal wyraz w sadzie. Wlasnie dlatego, ze nie ma uprawnien.

Biegly moglby wnikac w istote problemu, ale po co? Przeciez jest instrukcja, ktora jak znak drogowy, obowiazuje.
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 04.09.15, 16:08
                                                    edek40 napisał:

> > Ja nic nie mam do sądu. Ja piszę, że człowiek o mizernym wykształceniu, n
                                                    > ie pos
                                                    > > iadający żadnych uprawnień
                                                    >
                                                    > I dlatego uwaza, ze do instrukcji nalezy stosowac sie bez wnikania, czemu dal w
                                                    > yraz w sadzie. Wlasnie dlatego, ze nie ma uprawnien.

Nie. On się wypowiedział o promieniowaniu

> Biegly moglby wnikac w istote problemu, ale po co?

Wiadomo by było czy PEM nie odbiegał od normy.

Przeciez jest instrukcja, kt
                                                    > ora jak znak drogowy, obowiazuje.

Znak jest znakiem zakazu ( te twoje 30) tu w instrukcji nie ma zakazu. Jest porada, przypuszczenie możliwości zaistnienia błędów. Ale to trzeba zbadać.
                                                  • truskava Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 06.09.15, 12:45
                                                    ocala napisał(a):

> Nie. On się wypowiedział o promieniowaniu

Nie znalazłem żadnej informacji o tym, że wspomniany policjant powiedział cokolwiek o promieniowaniu. Jedynie stwierdził, że policjanci mierzyli w niewłaściwym miejscu (pod linią wn) a w sądzie podpierał się na tę okoliczność jedną stroną instrukcji obsługi. Przykładowe źródło TU.
                                                    Bądź łaskaw nie konfabulować swoim zwyczajem.
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 06.09.15, 16:03
                                                    truskava napisał:

> ocala napisał(a):
                                                    >
                                                    > > Nie. On się wypowiedział o promieniowaniu
                                                    >
                                                    > Nie znalazłem żadnej informacji o tym, że wspomniany policjant powiedział cokol
                                                    > wiek o promieniowaniu.

Wskazał zapis mówiący o "obecności bardzo silnych, ponadnormatywnych zakłóceń od sieci elektrycznych" jakoby ten punkt instrukcji miałby być złamanym. Skąd wiedział, że taka obecności bardzo silnych, ponadnormatywnych zakłóceń od sieci elektrycznych" nastąpiła????
                                                  • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 07.09.15, 10:34
                                                    > d sieci elektrycznych" jakoby ten punkt instrukcji miałby być złamanym. Skąd wi
                                                    > edział, że taka obecności bardzo silnych, ponadnormatywnych zakłóceń od s
                                                    > ieci elektrycznych"
                                                    nastąpiła????

A skad policjanci wiedzieli, ze nie nastapila? Dokonali pomiaru? Czym?
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 09:53
                                                    edek40 napisał:

> > d sieci elektrycznych" jakoby ten punkt instrukcji miałby być złamanym. S
                                                    > kąd wi
                                                    > > edział, że taka obecności bardzo silnych, ponadnormatywnych zakłóce
                                                    > ń od s
                                                    > > ieci elektrycznych"
                                                    nastąpiła????
                                                    >
                                                    > A skad policjanci wiedzieli, ze nie nastapila? Dokonali pomiaru? Czym?

Policjanci nie wiedzieli bo pomiaru nie dokonali. On także nie dokonał. Nie ma więc mowy o tym, że istniała okoliczność "obecności bardzo silnych, ponadnormatywnych zakłóceń od sieci elektrycznych"
                                                  • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 07.09.15, 10:33
                                                    > Wiadomo by było czy PEM nie odbiegał od normy.

1. skad to wiesz?

2. jaka jest norma dla urzadzen radarowych, jaka dla zabudowy, a jaka dla pasacych sie krow?

3. czy juz naumiales sie czegos o naturze propnieniowania od linii WN i radarowego?
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 09:57
                                                    edek40 napisał:

> > Wiadomo by było czy PEM nie odbiegał od normy.
                                                    >
                                                    > 1. skad to wiesz?

Co skąd wiem? Skąd wiem, że po dokonaniu pomiarów przez uprawnioną osobę będziemy mieli świadomość jak duże/małe i czy ponadnormatywne jest promieniowanie???

> 2. jaka jest norma dla urzadzen radarowych,

Jaka by nie była ta norma, to musi zostać przekroczona by można było zastosować cytat z instrukcji obsługi o "obecności bardzo silnych, ponadnormatywnych zakłóceń od sieci elektrycznych"

> 3. czy juz naumiales sie czegos o naturze propnieniowania od linii WN i radarow
                                                    > ego?

Nie mam takich potrzeb. One niczego do sprawy nie wniosą.
                                                  • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 10:32
                                                    > Co skąd wiem? Skąd wiem, że po dokonaniu pomiarów przez uprawnioną osobę będzie
                                                    > my mieli świadomość jak duże/małe i czy ponadnormatywne jest promieniowanie??

1. Gdzie w instrukcji radaru napisano jakie jest dopuszczalne?

2. Jesli policja nie moze mierzyc gdzie indziej, niech przed kazdym pomiarem (oraz w jego trakcie) ma do dyspozycji fachowcow od pomiarow.

> Nie mam takich potrzeb. One niczego do sprawy nie wniosą.

Szczegolnie wtedy, gdy nie ma sie o tym zielonego pojecia.
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 11:43
                                                    edek40 napisał:

> > Co skąd wiem? Skąd wiem, że po dokonaniu pomiarów przez uprawnioną osobę
                                                    > będzie
                                                    > > my mieli świadomość jak duże/małe i czy ponadnormatywne jest promieniowan
                                                    > ie??
                                                    >
                                                    > 1. Gdzie w instrukcji radaru napisano jakie jest dopuszczalne?

Tam gdzie istnieje zapis żeby nie mierzyć gdy normy są przewalone.

> 2. Jesli policja nie moze mierzyc gdzie indziej, niech przed kazdym pomiarem (o
                                                    > raz w jego trakcie) ma do dyspozycji fachowcow od pomiarow.

Możliwe, że tak powinno być. Wystarczy jednak skontaktować się z elektrownią i dowiedzieć czy w danym obszarze zanotowano ponadnormatywny PEM.

> > Nie mam takich potrzeb. One niczego do sprawy nie wniosą.
                                                    >
                                                    > Szczegolnie wtedy, gdy nie ma sie o tym zielonego pojecia.

Do zrozumienia co jest napisane w instrukcji nie jest mi potrzebna wiedza o którą mnie "podejrzewałeś"
                                                  • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 11:46
                                                    > Tam gdzie istnieje zapis żeby nie mierzyć gdy normy są przewalone.

Ale nie podano dopuszczalnych, wiec nawet exkspert nie pomoze. Nalezy wiec calkowicie zaniechac pomiarow w takich miejscach.

> Możliwe, że tak powinno być.

Tak, to latwiejsze niz przesunac sie o 50 m.

> Wystarczy jednak skontaktować się z elektrownią i
                                                    > dowiedzieć czy w danym obszarze zanotowano ponadnormatywny PEM.

A jak niby oni maja to zmierzyc?

> Do zrozumienia co jest napisane w instrukcji nie jest mi potrzebna wiedza

I dlatego piszesz takie bzdury.
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 12:01
                                                    edek40 napisał:

> > Tam gdzie istnieje zapis żeby nie mierzyć gdy normy są przewalone.
                                                    >
                                                    > Ale nie podano dopuszczalnych,

Jak to nie. Każdy może je sobie sprawdzić jak będzie miał czas i ochotę szperać.

> > Możliwe, że tak powinno być.
                                                    >
                                                    > Tak, to latwiejsze niz przesunac sie o 50 m.

A jaką masz gwarancję, że 50m dalej to akurat poniżej normy promieniowania? Sprawdziłeś?

> > Wystarczy jednak skontaktować się z elektrownią i
                                                    > > dowiedzieć czy w danym obszarze zanotowano ponadnormatywny PEM.
                                                    >
                                                    > A jak niby oni maja to zmierzyc?

Nie wiem. Skoro są normy to trzeba wiedzieć czy są przekraczane czy nie.

> > Do zrozumienia co jest napisane w instrukcji nie jest mi potrzebna wiedza
                                                    >
                                                    > I dlatego piszesz takie bzdury.

Nie pisze bzdur. Facet nie ma zielonego pojęcia ile wynosi norma, czy jest ona przekroczona i na jakim obszarze a udziela "fachowej" odpowiedzi nie będąc nawet pytanym.
                                                  • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 12:43
                                                    > Jak to nie. Każdy może je sobie sprawdzić jak będzie miał czas i ochotę szperać

Policjant na sluzbie rowniez?

> A jaką masz gwarancję, że 50m dalej to akurat poniżej normy promieniowania?

Taki jest pas ochronny wokol linii 400 kV.

> Nie wiem. Skoro są normy to trzeba wiedzieć czy są przekraczane czy nie.

Ja na przyklad zapinam pasy, choc nie mam pojecia czy bede mial wypadek czy nie. Tak na wszelki wypadek. Policjanci, skoro nie wiedza i nie moga wiedziec, powinni mierzyc gdzie indziej.

> Nie pisze bzdur. Facet nie ma zielonego pojęcia ile wynosi norma, czy jest ona
                                                    > przekroczona i na jakim obszarze a udziela "fachowej" odpowiedzi nie będąc nawe
                                                    > t pytanym.

A o co byl pytany?
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 13:26
                                                    edek40 napisał:

> > Jak to nie. Każdy może je sobie sprawdzić jak będzie miał czas i ochotę s
                                                    > zperać
                                                    >
                                                    > Policjant na sluzbie rowniez?

Na służbie i poza nią.

> > A jaką masz gwarancję, że 50m dalej to akurat poniżej normy promieniowani
                                                    > a?
                                                    >
                                                    > Taki jest pas ochronny wokol linii 400 kV.

To ja wiem. Pytam skąd masz pewność , że poza 50 metrami promieniowanie jest poniżej normy???

> > Nie wiem. Skoro są normy to trzeba wiedzieć czy są przekraczane czy nie.
                                                    >
                                                    > Ja na przyklad zapinam pasy,

Bo inaczej mandat dostaniesz.

choc nie mam pojecia czy bede mial wypadek czy nie
                                                    > . Tak na wszelki wypadek. Policjanci, skoro nie wiedza i nie moga wiedziec, pow
                                                    > inni mierzyc gdzie indziej.

Zgadza się, ale policjant z żadną wiedzą nie może się wypowiadać jako biegły.

> > Nie pisze bzdur. Facet nie ma zielonego pojęcia ile wynosi norma, czy jes
                                                    > t ona
                                                    > > przekroczona i na jakim obszarze a udziela "fachowej" odpowiedzi nie będą
                                                    > c nawe
                                                    > > t pytanym.
                                                    >
                                                    > A o co byl pytany?

Nie wiem, ale nie sądzę żeby sąd uznał go za biegłego w sprawie energetyki.
                                                  • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 13:42
                                                    > Na służbie i poza nią.

Znaczy sie ma szukac danych o PEM zamiast skutecznie pracowac w miejscach, ktore nie budza zadnych watpliwosci????

> To ja wiem. Pytam skąd masz pewność , że poza 50 metrami promieniowanie jest p
                                                    > oniżej normy???

W takim miejscu kierowca nie wywinalby sie tak latwo i to na nim spoczywalby obowiazek udowodnienia, ze poza strefa linii jest nadmierne promieniowanie.

> Bo inaczej mandat dostaniesz.

W d...pie mam mandat - zapinalem pasy zanim stalo sie to obowiazkiem. Chodzi o moje zycie, wiec stosuje algorytmiczne procedury bez wdawania sie w szczegoly czy dzis bede mial wypadek czy nie.

> Zgadza się

Sad tez sie zgodzil.

> Nie wiem, ale nie sądzę żeby sąd uznał go za biegłego w sprawie energetyki.

A mial taki zamiar?
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 13:53
                                                    edek40 napisał:

> > Na służbie i poza nią.
                                                    >
                                                    > Znaczy sie ma szukac danych o PEM zamiast skutecznie pracowac w miejscach, ktor
                                                    > e nie budza zadnych watpliwosci????

Jak chce zeznawać w sądzie i mieć wiedzę to nie sprawdza. Jak nie sprawdzi to wyleci ze służby.

> > To ja wiem. Pytam skąd masz pewność , że poza 50 metrami promieniowanie j
                                                    > est p
                                                    > > oniżej normy???
                                                    >
                                                    > W takim miejscu kierowca nie wywinalby sie tak latwo i to na nim spoczywalby ob
                                                    > owiazek udowodnienia, ze poza strefa linii jest nadmierne promieniowanie.

Coś ci się pomieszało. Winny przekroczenia prędkości ma policjantowi przedstawiać dowody??? Pytam, Skąd masz pewność, że poza 50 metrami norma nie jest przekroczona?

> > Bo inaczej mandat dostaniesz.
                                                    >
                                                    > W d...pie mam mandat - zapinalem pasy zanim stalo sie to obowiazkiem.

A teraz zapinasz także bo grozi mandat

> > Zgadza się
                                                    >
                                                    > Sad tez sie zgodzil.

Ale w innej sprawie. Sad się zgodził że pomiar jest niewiarygodny. Nie zmienia to nic w tym, że policjant przekroczył swoje uprawnienia.

> > Nie wiem, ale nie sądzę żeby sąd uznał go za biegłego w sprawie energetyk
                                                    > i.
                                                    >
                                                    > A mial taki zamiar?

Nieistotne.Doszło do złamania przez policjanta zasad i tyle.
                                                  • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 13:58
                                                    > Jak chce zeznawać w sądzie

Zostal wyslany przez przelozonych. Mial odmawiac skladania zeznan? Na jakiej podstawie?

> Coś ci się pomieszało. Winny przekroczenia prędkości ma policjantowi przedstawi
                                                    > ać dowody???

Sam stwierdziles, ze poza linia PEM moze byc tez ponadnormatywne. Kto mialby to udowadniac w sadzie, w sprawie przeciwko kierowcy, ktory sadzany jest za przekroczenie predkosci?

> A teraz zapinasz także bo grozi mandat

Teraz zapinam z dokladnie tego samego powodu, dla ktorego zapinalem, gdy nie grozil. Ja, w odroznieniu od niektorych, nie potrzebuje bata, aby uzywac mozgu.

> Ale w innej sprawie. Sad się zgodził że pomiar jest niewiarygodny.

A przeciez nie mierzyl, tylko zrozumial instrukcje.

> Nie zmienia to nic w tym, że policjant przekroczył swoje uprawnienia.

Moze zamiast wydalac ze sluzby wystarczyloby umiescic mu w lozku glowe konia? Wiesz, takie ostrzezenie "firmowe"...
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 14:04
                                                    edek40 napisał:

> > Jak chce zeznawać w sądzie
                                                    >
                                                    > Zostal wyslany przez przelozonych. Mial odmawiac skladania zeznan? Na jakiej po
                                                    > dstawie?

Miał nie przekroczyć swoich uprawnień a to uczynił.

> > Coś ci się pomieszało. Winny przekroczenia prędkości ma policjantowi prze
                                                    > dstawi
                                                    > > ać dowody???
                                                    >
                                                    > Sam stwierdziles, ze poza linia PEM moze byc tez ponadnormatywne. Kto mialby to
                                                    > udowadniac w sadzie, w sprawie przeciwko kierowcy, ktory sadzany jest za przek
                                                    > roczenie predkosci?

W sądzie się nie sądzi za przekroczenie prędkości

> > A teraz zapinasz także bo grozi mandat
                                                    >
                                                    > Teraz zapinam z dokladnie tego samego powodu, dla ktorego zapinalem, gdy nie gr
                                                    > ozil. Ja, w odroznieniu od niektorych, nie potrzebuje bata, aby uzywac mozgu.

I żeby mandatu nie płacić również to robisz.

> > Ale w innej sprawie. Sad się zgodził że pomiar jest niewiarygodny.
                                                    >
                                                    > A przeciez nie mierzyl, tylko zrozumial instrukcje.

Nie. Sąd nie miał dowodu na winę kierującego.

> > Nie zmienia to nic w tym, że policjant przekroczył swoje uprawnienia.
                                                    >
                                                    > Moze zamiast wydalac ze sluzby wystarczyloby umiescic mu w lozku glowe konia? W
                                                    > iesz, takie ostrzezenie "firmowe"...

Nie wolno przekraczać swoich kompetencji. Co by było gdyby znachor podejmował decyzję za lekarza.
                                                  • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 14:38
                                                    > Miał nie przekroczyć swoich uprawnień a to uczynił.

Rozumiem, rozumiem. Mial klepnac dzialania kolegow.

> I żeby mandatu nie płacić również to robisz.

W zadnym wypadku nie analizuje moich dzialan pod katem mandatow. Ale kazdy czlowiek jest inny.

> Nie. Sąd nie miał dowodu na winę kierującego.

Mial. Zeznania policjantow na pismie. To jest dowod.

> Nie wolno przekraczać swoich kompetencji. Co by było gdyby znachor podejmował d
                                                    > ecyzję za lekarza.

A gdybym ja stwierdzil, ze lekaz zapisal, a nie podal i, byc moze, z tego powodu pacjent zmarl?
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 14:44
                                                    edek40 napisał:

> > Miał nie przekroczyć swoich uprawnień a to uczynił.
                                                    >
                                                    > Rozumiem, rozumiem. Mial klepnac dzialania kolegow.

Miał się nie wypowiadać w temacie w którym nie ma nic do powiedzenia z racji braku wiedzy.

> > Nie. Sąd nie miał dowodu na winę kierującego.

Nie. Nie miał. Kierowca uniewinniony

> > Nie wolno przekraczać swoich kompetencji. Co by było gdyby znachor podejm
                                                    > ował d
                                                    > > ecyzję za lekarza.
                                                    >
                                                    > A gdybym ja stwierdzil, ze lekaz zapisal, a nie podal i, byc moze, z tego powod
                                                    > u pacjent zmarl?

To dalej byłbyś dyletantem z dużą dozą "prawdopodobnie"
                                                  • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 14:50
                                                    > Miał się nie wypowiadać w temacie

Co mial powiedziec, wiedzac ze koledzy nie zastosowali sie do procedur, co moglo owocowac nieslusznym ukaraniem?

> To dalej byłbyś dyletantem z dużą dozą "prawdopodobnie"

I uwazasz, ze sad nie wzialby pod uwage mojego zeznania, ze lekarz przepisal, a nie podal?
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 14:53
                                                    edek40 napisał:

> > Miał się nie wypowiadać w temacie
                                                    >
                                                    > Co mial powiedziec,?
                                                    >

Cokolwiek co stanowi, że jest w tym temacie fachowcem.

> > To dalej byłbyś dyletantem z dużą dozą "prawdopodobnie"
                                                    >
                                                    > I uwazasz, ze sad nie wzialby pod uwage mojego zeznania, ze lekarz przepisal, a
                                                    > nie podal?

Że nie podał tak, ale nie że od tego ktoś zmarł.
                                                  • edek40 Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 15:09
                                                    > Cokolwiek co stanowi, że jest w tym temacie fachowcem.

Nie, nie. Zakladamy, ze nie jest fachowcem, a tylko zwyklym funkcjonariuszem, ktorego przelozeni wyslali na rozprawe przeciwko kierowcy, ktory nie przyjal mandatu. Co mial zeznawac? Ze koledzy dokonali pomiarow nie budzacych zadnych watpliwosci? Ze zastosowali sie do wszelkich procedur?
                                                  • truskava Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 14:48
                                                    edek40 napisał:

> > Nie wolno przekraczać swoich kompetencji. Co by było gdyby znachor podejmował
                                                    > > decyzję za lekarza.
                                                    >
                                                    > A gdybym ja stwierdzil, ze lekaz zapisal, a nie podal i, byc moze, z tego powod u pacjent zmarl?

Przeciez nie jesteś biegłym. nie masz uprawnień.
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 14:54
                                                    truskava napisał:

> edek40 napisał:
                                                    >
                                                    > > > Nie wolno przekraczać swoich kompetencji. Co by było gdyby znachor
                                                    > podejmował
                                                    > > > decyzję za lekarza.
                                                    > >
                                                    > > A gdybym ja stwierdzil, ze lekaz zapisal, a nie podal i, byc moze, z tego
                                                    > powod u pacjent zmarl?
                                                    >
                                                    >
                                                    > Przeciez nie jesteś biegłym. nie masz uprawnień.

Dokładnie tak. O przyczynie śmierci może zdecydować tylko i wyłącznie lekarz choć nam "cywilom" i tak wydaje się lepiej.
                                                  • ocala Re: Mierzyc nalezy... z naruszeniem 08.09.15, 15:14
                                                    edek40 napisał:

> > Przeciez nie jesteś biegłym. nie masz uprawnień.
                                                    >
                                                    > OK, powiedzialbym ze nie podal. KOniec.

I to tyle co mógłbyś powiedzieć. Reszta wypowiadanych rzeczy byłaby insynuacją chyba że jesteś dyplomowanym lekarzem.
    • edek40 Czy nalezy rozumiec, ... 04.09.15, 12:04
      ... ze policja dysponuje mapa linii WN, ktore wytwarzaja ponadnormatywne pole?

"- Ten policjant nie może bez wnikliwego zbadania sprawy składać takich oświadczeń w sądzie, nikogo o tym nie informując - powiedział mł. ins. Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

[...]

- My nie mamy informacji, żeby takie ponadnormatywne promieniowanie w tym miejscu istniało - przekonuje Borowiak."

Bo skoro ten pan sie tak upiera, to znaczy, ze wie lepiej niz producent, ktory bez wnikania zaleca unikania takich miejsc, jako takich, w ktorych MOZE (nie musi) dojsc do bledu w pomiarze.

Wiwat policja!!!

Sa lepsi od najlepszych...
      • ocala Re: Czy nalezy rozumiec, ... 04.09.15, 14:36
        Ten policjant nie miał prawa wydać jakiejkolwiek opinii bo nie zmierzył a nawet gdyby zmierzył to i tak w sądzie nie może takiego dowodu przedstawić bo nie ma uprawnień. Znachor nie może w ogóle, a co dopiero nie badając osoby, wydać opinii o jej stanie zdrowia bo przeczytał w książce, że ból prawego podbrzusza to prawdopodobnie zapalenie wyrostka robaczkowego.
          • ocala Re: Czy nalezy rozumiec, ... 04.09.15, 14:47
            edek40 napisał:

> > Ten policjant nie miał prawa wydać jakiejkolwiek opinii
            >
            > Ten policjant wskazal sadowi punkt w instrukcji. A sad orzekl, ze pomiar byl wy
            > konany niewlasciwie.

Nie, nie, nie. On wydał opinię, że policjanci nie powinni tam stać ponieważ jest promieniowanie które może zafałszować pomiar. Nawet jest użyte słowo pomiar "niewiarygodny" a nie błędny.
            • edek40 Re: Czy nalezy rozumiec, ... 04.09.15, 14:48
              > Nie, nie, nie. On wydał opinię, że policjanci nie powinni tam stać ponieważ jes
              > t promieniowanie które może zafałszować pomiar.

Przeczytal i zacytowal instrukcje.

Bez wnikania, jak kierowca, ktory w szczerym polu ma jechac 30 km/h, bo stoi znak.
              • ocala Re: Czy nalezy rozumiec, ... 04.09.15, 15:00
                edek40 napisał:

> > Nie, nie, nie. On wydał opinię, że policjanci nie powinni tam stać poniew
                > aż jes
                > > t promieniowanie które może zafałszować pomiar.
                >
                > Przeczytal i zacytowal instrukcje.
                >
                > Bez wnikania, jak kierowca, ktory w szczerym polu ma jechac 30 km/h, bo stoi zn
                > ak.

I wyraził opinie do której nie posiada uprawnień.
                  • ocala Re: Czy nalezy rozumiec, ... 04.09.15, 15:38
                    edek40 napisał:

> > I wyraził opinie do której nie posiada uprawnień.
                    >
                    > Czy wiesz moze jaka jest natura fizyczna wiazki radaru i promieniowania od LWN?

Nie, i nie chcę wiedzieć. Za to policjant powinien wiedzieć, że nie ma uprawnień do bycia biegłym sadowym bez zgody przełożonego.
                    • edek40 Re: Czy nalezy rozumiec, ... 04.09.15, 15:40
                      > Nie, i nie chcę wiedzieć.

A moze czasem warto sie podksztalcic, aby nie plesc bzdur?

> Za to policjant powinien wiedzieć, że nie ma uprawnie
                      > ń do bycia biegłym sadowym bez zgody przełożonego.

Wiem, ze to bezcelowe, ale wskaz mi miejce, w ktorym napisano, ze ow policjant zostal powolany na bieglego i jako biegly skladal zeznania.
                      • ocala Re: Czy nalezy rozumiec, ... 04.09.15, 15:45
                        edek40 napisał:

> > Nie, i nie chcę wiedzieć.
                        >
                        > A moze czasem warto sie podksztalcic, aby nie plesc bzdur?

Ale ja się na ten temat nie wypowiadam więc logiczne że bzdur nie piszę. Dobrze by było, żeby policjant również się nie wypowiadał tak jak ja, skoro tak jak ja się nie zna.

> > Za to policjant powinien wiedzieć, że nie ma uprawnie
                        > > ń do bycia biegłym sadowym bez zgody przełożonego.
                        >
                        > Wiem, ze to bezcelowe, ale wskaz mi miejce, w ktorym napisano, ze ow policjant
                        > zostal powolany na bieglego i jako biegly skladal zeznania.

No właśnie nie został powołany jako biegły a mimo to wypowiedział się na temat tego o czym nie wie.
                        • edek40 Re: Czy nalezy rozumiec, ... 04.09.15, 15:48
                          > No właśnie nie został powołany jako biegły a mimo to wypowiedział się na temat
                          > tego o czym nie wie.

Ja tez nie moge sie wypowiadac o sensownosci ograniczenia predkosci do 30 km/h w szczerym polu?

To o tyle ciekawe, ze w Krakowie sad przyznal racje kierowcy i op...lil policje, ze nie dosc, ze nie zwraca uwagi na kuriozalne wyznaczenie OZ, to jeszcze ofiarnie mierzy.

Tak, tak. To samodzielne uzywanie glowy jest przerazajace...
                          • ocala Re: Czy nalezy rozumiec, ... 04.09.15, 15:54
                            edek40 napisał:

> > No właśnie nie został powołany jako biegły a mimo to wypowiedział się na
                            > temat
                            > > tego o czym nie wie.
                            >
                            > Ja tez nie moge sie wypowiadac o sensownosci ograniczenia predkosci do 30 km/h
                            > w szczerym polu?

Na forum możesz pierd....c ile wlezie bo jesteś jego "właścicielem". W sądzie jako biegły nie, nie możesz.Chyba, że masz uprawnienia biegłego i sąd cię powoła.

> To o tyle ciekawe, ze w Krakowie sad przyznal racje kierowcy i op...lil policje
                            > , ze nie dosc, ze nie zwraca uwagi na kuriozalne wyznaczenie OZ, to jeszcze ofi
                            > arnie mierzy.

I gdzie tu wystąpienie nieuprawnionej osoby jako biegły sądowy?
                              • ocala Re: Czy nalezy rozumiec, ... 04.09.15, 16:00
                                edek40 napisał:

> > I gdzie tu wystąpienie nieuprawnionej osoby jako biegły sądowy?
                                >
                                > Opinie wyrazil kierowca niezgadzajacy sie z mandatem.

Oooo nie. On był oskarżonym. Oskarżony może kłamać we własnej sprawie. Podstawy prawne się kłaniają.
                                  • ocala Re: Czy nalezy rozumiec, ... 04.09.15, 16:11
                                    edek40 napisał:

> > Oooo nie. On był oskarżonym.
                                    >
                                    > I wyrazil opinie, choc nie jest biegly, a sad sie do niej przychylil.

Jeśli już tak było (w co wątpię, ale pewnie nie pamiętasz w którym Krakowie to było wiec nie pytam) ale nie dlatego, że oskarżenie nie przedstawiło niezbitych dowodów winy a nie dlatego, że kierowca nie kłamał.
                    • truskava Re: Czy nalezy rozumiec, ... 06.09.15, 12:52
                      ocala napisał(a):

> Za to policjant powinien wiedzieć, że nie ma uprawnień do bycia biegłym sadowym bez zgody
                      > przełożonego.

Biegłych powołuje sąd. Wtedy przełożony powołanego ma goovno do powiedzenia.