Dodaj do ulubionych

Idioci nie włączja kierunkowskazów

IP: *.wroclaw.mm.pl 17.09.05, 17:16
Doszło do tego, że Palanty nie włączają już kierunkowskazów nawet skręcając
na skrzyżowaniach. Durnie są tak wygodni, że nie chce im się ruszyć palcem,
bo wg nich gołym okiem widać, że skręcają. Wrzucanie kierunkowskazu przy
zmienieniu pasa ruchu to już preszłość. Robią to tylko tacy kierowcy jak ja,
frajerzy z 20 letnim stażem. Zachowaniu tych półgłówków się nie dziwię, bo
to idioci z urodzenia,ale co robi do cholery Policja? NIC! Dzisiaj jadąc po
mieście 30 min. sześciu głupoli tak się zachowujących ukarał bym
mandatem. Ale Policji to nie interesuje. Mała społeczna szkodliwość czynu?
Oby tak dalej.
Obserwuj wątek
    • pietnacha40 Re: Idioci nie włączja kierunkowskazów 17.09.05, 19:56
      Jechałam sobie za panem prawie przez całe miasto(miasto mamy
      małe),przejechaliśmy przez parę skrzyżowań,parę razy skręt w prawo i lewo.Ani
      razu nie mignął.Za miastem są dwa pasy,jeden prowadzi do stacji benzynowej,a
      póżniej trzeba zjechać,bo się kończy.Jechałam równo z panem i pewnie ja,głupia
      lala w autku z kratką( on też miał kratkę)miałam się domyśleć,że ten debil nie
      jedzie na stację,tylko ma zamiar wjechać na mój pas,bo oczywiście bez migacza i
      gaz na full i po moim boku.Jak by była stłuczka,to wiadomo-głupia baba za
      kierownicą.
    • Gość: rycho I nie tylko, niestety IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 17.09.05, 20:36
      Idioci nie robią też wielu innych rzeczy, o których wiadomo,
      że sa wymagane od kierowcy.
      Akcja stop wariatom drogowym jest całkowicie uzasadniona. Idiotów i wariatów
      na naszych "polskich drogach" jest coraz więcej i to jest grożne.
      Skąd się bierze tyle debilnych zachowań, można się tylko domyślać.
      Ale, gdy ktoś stawia innym tego rodzaju zarzuty, jest określany
      jako oszołom, który się czepia.
      A idiotów przybywa, co widać po wypadkach, które mogłyby się nigdy nie zdarzyć,
      gdyby tych idiotów nie było.

Znajomy Amerykanin (w wynajętym samochodzie) był tak zszokowany zachowaniem
      polskich kierowców, że poprosił mnie o przejęcie kierownicy,
      ponieważ nie był w stanie znieść tego stresu na trasie W-w Wa-wa.

• Gość: Aga Re: Ale skad sie to bierze ? IP: *.mofnet.gov.pl 19.09.05, 11:45
        Ostatnia scenka z ronda.
        Chcę wjechać swoim autkiem na rondo i czekam aż zrobi się miejsce.I wtedy
        samochód który zjeżdża właśnie z ronda pokazuje kierunkowskaz,tylko że zamiast
        skrętu w prawo,pokazuje kierunkowskaz w lewo...ech a mogłam wyjechać a tak
        czekałam jak głupia baba:)))A on jakby nic zjechał sobie z ronda i pojechał
        dalej...
        Ale zawsze lepsze jest takie zachowanie niż jak miałam jakiś czas temu(zresztą
        na tym samym rondzie)facet pokazuje,że zjeżdża z ronda(kierunkowskaz prawy
        włączony)a jedzie dalej...na szczęście "wyczułam go" wcześniej i nie wjechałam
        na rondo bo byłoby buuum:(
      • pietnacha40 Re: Idioci nie włączja kierunkowskazów 19.09.05, 22:27
        cereusfoto napisała:

> Dziwne, a mnie się wydaje, że nie włączają właśnie ci, kótrzy zbyt długo już
        > jeżdżą. Ty chyba wobec tego stanowisz wyjątek...
        Myślę,że to nie zależy od ilości lat za kierownicą,tylko od poziomu
        odpowiedzialności i szacunku dla innych na drodze.I nie tylko
        kierunkowskazy,ale cała reszta dziwnych czasem zachowań.
        • Gość: Aga Re: Idioci nie włączja kierunkowskazów IP: *.mofnet.gov.pl 20.09.05, 08:33
          Pietnacha40 napisała:"...i szacunku dla innych na drodze"
          Bardzo podoba mi się tabliczka na jednym z parkingów w mojej miejscowości-
          "PARKUJĄC MYŚLĘ O INNYCH" tak samo jest wg mnie z szacunkiem dla innych
          użytkowników dróg.Ja staram się postępować tak jakbym chciała by mnie
          traktowano na drodze.
          Ostatnio bardzo podobało mi się szczere(i bardzo sympatyczne)zdziwienie 2 panów
          na drodze gdy zatrzymałam autko i ich przepuściłam.Jak to, baba przepuszcza???

A wiecie czego po prostu nie znoszę?-jak ktoś skręca i już po wykonaniu tego
          manewru włącza kierunkowskaz.Wygląda to tak jakby chciał powiedzieć:"Halo
          widzieliście...skręciłam/łem..."Ech, tylko czemu tak często z tym się
          spotykam??? buuuu
    • wiecznie_zdziwiona Re: Idioci - pozdrawiam 21.09.05, 11:15
      Pozdrowienia dla kierowcy Toyoty WX 26027 - cztery razy zajechał mi dziś drogę
      bez włączenia kierunkowskazu. Za piątym razem delikatnie "trąbnęłam", żeby mi
      nie przywalił. Wykonał gest pukania w czoło. Kwalifikuje się wysiąść i strzelić
      w ryj. Zachowanie takie jest niedozwolone prawnie - więc serdecznie go
      pozdrawiam.
    • emes-nju A jak wlaczaja, a jada jak idioci? 21.09.05, 11:54
      Wlasnie wrocilem z Chorwacji. I oto spostrzezenia.

W Chorwacji - spokoj. Troche wkurza na podrzednych drogach znak teren zabudowany oznaczajacy wsie bez jednego mieszkanca, za to z duza iloscia ruin. W Slowenii, mimo marnej drogi, luzik. Powoli, ale do celu z rozsadna predkoscia. W Austrii - miodzik! Na autostradzie, mimo bardzo gestego ruchu calkowicie bezstresowo. Czechy spokojnie, choc miejscami wolno. A po wjezdzie do Polski - sajgon! Droga z Cieszyna do Bielska Bialej w remoncie wiec nawet wyprzedzac sie nie daje (slupki pomiedzy pasami). Jak to sie nie daje!? Kieruneczek i na przeciwny pas ruchu! Po hamulcach, kieruneczek (w takiej kolejnosci!) i zawracamy (na trzy razy!) pomiedzy slupkami bo wypatrzylismy objazd. Na gierkowce wyscigi jak w rally-crosie przy ruchu mniejszym niz na austrackiej autostradzie. Potrzebowalem ladnych 200 km, zeby przywyknac na tych idiotyzmow. Bo wiekszosc zachowan nie byla ani chamska, ani bezczelna - byla po prostu swiadectwem kompletnego odmozdzenia i braku liczenia sie z innymi u kierowcy. Na calej drodze do Warszawy spotkalem tylko kilku ewidentnych chamow (zajezdzanie, najezdzanie, brak kierunkow) - reszte stresow fundowali normalnej (zdecydowanej) wiekszosci debile z prawem jazdy. W szczegolnosci calkowicie dezorganizujace ruch wyscigi ciezarowek. Np. zaciekly, pasjonujacy i dlugotrwaly pojedynek Nysa-Zuk na objezdzie Katowic gdzie mozna by bylo spokojnie i zgodnie z przepisami jechac 110 km/h. Do konca nie bylo wiadomo kto wygra. W koncu, "gnajaca" lewym pasem, Nysa (z kierunkowskazem) myknela na jakims zjezdzie w prawo. Kilkukilometrowy peleton jeszcze dlugo sie przetasowywal zanim wszystko wrocilo do normy.

A policji widzialem wyjatkowo duzo - w krzakach... I troche fotoradarow... W koncu musza dbac o nasze bezpieczenstwo!
      • vatseq Re: A jak wlaczaja, a jada jak idioci? 24.10.05, 15:56
        Ostatnio sporo jeżdżę po A4 na trasie Katowice-Gliwice i z powrotem. Często
        widzę taki obrazek:
        jedzie jakiś lewak lewym pasem (gdy środkowy i prawy wolne!!!) i nagle -
        oczywiście BEZ KIERUNKOWSKAZU - zmienia pas i zjeżdża z autostrady, tak na
        'siagę', z lewego pasa wprost na zjazd. Czasem środkowy i lewy pas są zajęty i
        taki kretyn defiluje innym przed nosem wmuszając pierwszeństwo.

Włosy stają dęba

vatseq
    • Gość: Dudek Re: Idioci nie włączja kierunkowskazów IP: *.acn.waw.pl 29.09.05, 15:45
      Ja myślę, że nie chodzi o lenistwo ale o brak umiejętności. Aby włączyć
      kierunek trzeba przecież przewidzieć manewr a potem przesunąć ręką na
      kierownicy i jednak rozewrzeć kurczowy uchwyt. Choć z drugiej strony kiedyś
      widziełem scenkę w której kłóciło się dwóch kierowców i jeden powiedział, że
      nie włącza kierunku bo nie lubi. No to jest już idiota. Po pierwsze dla tego,
      że nigdy nie wiadomo czy nie ma Policji po cywilnemu w wozie za. Po drugie dla
      tego, że nigdy nie wiadomo czy nie ma "panów wygolonych" w wozie za. Po co
      ryzykować. Jeśli kogoś podnieca nie włączanie kierunku no to już kicha totalna
      i trzeba kogoś takiego po prostu żałować.
    • Gość: Bolek Re: Idioci nie włączja kierunkowskazów IP: *.acn.waw.pl 29.09.05, 20:31
      To a także karne hamowanie przed samochodami "za wolno" jadącymi, zajeżdżanie
      drogi itd. to zachowania zestresowanych dupków krórzy anonimowi i chronieni
      karoserjami odreagowuję dom i pracę. Popatrzcie kto tak robi: konusy ledwo
      wystający zza kierownicy, krawaciaże, faceci w kapeluszach. Ale czemu się
      dziwić: żona w domu zjebała, szef w robocie zjebał, napić można się dopiero w
      piątek to jakoś trzeba się odstresować.
    • kamilius10 Re: Idioci nie włączja kierunkowskazów 23.10.05, 20:06
      Ja trąbie na takich chamów, a częst się dziwią, bo u nich na wsi nikomu to nie
      przeszkadza. Najczęsciej jednak robią tak dresy albo zwykłe chamy, którzy
      lekceważą innych. Myślą nie wiem czemu, że są wtedy super kierowcami, keidy
      jadą slalomem bez kierunkowskazu, ale inni kierowcy patrzą tylko z politowaniem.

Jesli nie używacie kierunków - spójrzcie na miny kierowców których tak
      wyprzedzacie... NIe znajdziecie tam podziwu...
      • pizza987 Re: Idioci nie włączja kierunkowskazów 23.10.05, 21:09
        Mi się udało wpłynąć w piątek pod Toruniem na wlocie od Gdańska na palanta, który leciwą omegą wyprzedzał na trzeciego, w ciemno, spychając innych i wymuszając "ustąpienie". Przydało się do tego CB radio, które wożę w mojej równie leciwej ASTRZE, bo pacan także je posiadał. Po tym jakmnie też w niebezpieczny sposób wyprzedził puściłem w eter informację o oszołomie jadącym w stronę Torunia. Strasznie się oburzył, ale kilka ciepłych słów usłyszał też od kierowców ciężarówek. O włączaniu kierunkowskazów w jego wykonaniu już nie wspomnę....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka