Dodaj do ulubionych

PUCHAR POLSKI już się rozpoczał !

17.09.04, 00:26
Puchar Polski w rozwiązywaniu łamigłówek wystartowal!

Przed chwilą na internetowych stronach SFINKSA www.sfinks.org.pl, a
konkretnie na podstronie poswięconej Pucharowi Polski 2004, pojawiły sie
zadania eliminacyjne, formularz na rozwiązania a także ... - lista nagród.

Zapraszamy do wzięcia udziału!

krzysiek, tororo

www.sfinks.org.pl
Obserwuj wątek
      • tororo Re: PUCHAR POLSKI już się rozpoczał ! 17.09.04, 11:44
        Zadnne neicne cele organizatoromtu nie pryzswiecay. :) Tak naprawde chodzi
        glównie o to zeby orgnizaorzy mieli prawo - publikować zdjecia np zwyciezcy - z
        podpisem kto to jest - bez kazdorazowego zrwacania sie o zgode uczestnka
        (czki?) pucharu

Jacek Szczap
      • tororo Re: PUCHAR POLSKI już się rozpoczał ! 17.09.04, 11:51
        Niestety, musze to pytanie obez odpowiedzi.

Udzielanie teraz komukolwiek jakichkolwiek dodatkowych wyjasnien i
        interpertacji tresci zadan byłoby sprzeczne z zasada równych szans dla
        wszystkich. Jedni (osoby ktore by wlasnie tu przeczytaly taka interetacje)
        wiedzieli by wiecej niz inni - ktorzy by jej nie przeczytali.

Pozdr

Jacek Szczap

• Gość: tomek Re: PUCHAR POLSKI już się rozpoczał ! IP: mieszko.pl.u* / 62.29.253.* 17.09.04, 15:40
        Generalnie w turniejach zasada jest taka, że jeśli coś w treści nie jest
        zabronione, to jest dozwolone. W przeciwnym wypadku dałoby się manipulować
        wynikami.
        Poza tym w treści masz napisane, że można wstawić "dowolną liczbę figur"
        (sądzę, że w tym wypadku dowolność ma ograniczenie górne 25 :-), chyba że można
        stawiać figurę na figurze), więc możesz wstawić dowolnie dużo np. hetmanów
      • Gość: tomek Re: Rysy na Pucharze IP: mieszko.pl.u* / 62.29.253.* 17.09.04, 16:19
        Zadanie 2.
        Fajne

Zadanie 5.
        Zombie widziane n-razy liczy się n-krotnie? Moim zdaniem tak musi być

Zadanie 6.
        Istnieją dwa rozwiązania

Zadanie 8.
        Faktycznie brakuje pewnego warunku.

Zadanie 12.
        Prosiłbym o podanie takiej liczby synów Placka, która NIE będzie spełniała
        warunków zadania. Bo, pomijając ograniczenia biologiczne, dla każdej liczby
        można znaleźć odpowiednią konfigurację. Chyba, że coś dopiszemy w treści...

Zadanie 13.
        Rozumiem, że kilka oznacza mniej niż 10? :-)

pzdr
        Tomek
        • Gość: pankracy Re: Rysy na Pucharze IP: *.chello.pl 17.09.04, 19:50
          Co to ma byc, zawody czy pogaduszki, kurde bele?
          Jak chce sie komentowac to prosze sie zglosic do TVP, Basalaj odszedl jest
          wakat, a nie na powane zawody. Ja podchodze powaznie i takie gadanie tylko psuje
          mi zabawe. Ale sam widze, ze slabo wiesz co piszesz, pewnie chcesz zaciemnic
          obraz reszcie startujacych.
          Ale ja uwazam, ze zadania sa strasznie ciezkie. Wczoraj siedzialem nad tym
          szyfrem ze 2.5h godziny i nic sie nie udalo. Nie mowiac juz o wpisani literek w
          zadaniu 6. Ciezko.
          Tak wiec nie uwazam, zeby jakistam tomek zrobil juz wszystkie zadania i sie
          dopytywal. Dosc zartow, niech zacznie sie prawdziwa walka.
          Pozdrawiam sedecznie,
          Pan Kracy
          • Gość: Mike Re: Rysy na Pucharze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.04, 21:27
            Ja tam wierze, ze jakis tam Tomek zrobil juz wszystkie, mysle, ze mialby szanse
            zrobic ze trzy razy tyle :) Ja tez juz zrobilem prawie wszystkie i mam
            dokladnie te same uwagi co on. A w szyfrze jest moim zdaniem jeden drobny blad
            i moze to on powoduje, ze nie udalo Ci sie w 2,5 h? Mi sie udalo w jakies 10
            minut, ale moze po znalezieniu niescislosci w poprzednich kilku zadaniach
            wzialem pod uwage, ze tu tez moze byc cos nie tak ;) W tym szyfrze to nawet jak
            sie go zgadnie to ciezko potem odpowiedz zapisac do tego :) Tak wiec Panie
            Kracy nie oceniaj innych swoja miara. Zycze powodzenia, masz jeszcze ponad 60
            godzin.

Pozdrawiam
            Mike
            • hetman_sloniowy Re: Rysy na Pucharze 17.09.04, 22:57
              Na poziom zadań nie mogę narzekać, bo paru zrobić nie potrafię (przynajmniej na
              tą chwilę :) ), ale niektóre można robić Metodą Prób i Błędów (zwaną też Metodą
              Celowania :) ) i są po prostu czasochłonne, ale nie sądzę, by były jakieś
              zabójczo trudne; szyfr to niezła "dłubanina" (choć może źle sobie rozpisałem),
              Tomek podał cenną informację, mnie też wychodzą 2 rozwiązania. :)
            • gembu odpowiedzi na pytaniaPP 21.09.04, 17:10
              wiec odpowiedzi:
              1) znalazlem 13 a mysle ze 14 pojdzie tyle ze program ktory napisalem znajdzie
              je za 10 lat
              2) 18 metrow(18 obserwatorow, robak idzie 100 metrow i staje, idzie tylko wtedy
              gdy jest obserwowany przez 2 obserwatorow rownoczesnie)
              3)-wiadomo jedna para
              4) TAK
              5)nalezy jednego zombiaka policzyc 2 razy
              6)2 rozwiazania nie majacew wplywu albo ic albo ci
              7)banalne zadanie szkoda gadac
              8)miliony rozwiazan ja dalem 23 domy, dzialek jest 36 a nie 25.
              9)znalazlem najwieksza roznice mianowicie 8 wiadomo pusta kratka na przekatnej
              10)banalne 55 koni
              11)rowniez banalne zostaje wyraz 7 literowy
              12)jedna tylko odpowiedz ,no chyba ze jakies corki placka maja dzieci(5)
              13)33- minowicie kilka to mniej niz 10
              14)pytanie brzmi ile jest pytan czyli odp 15 szyfr specjalnie nie jest idealny
              15)132 wiadomo ze same hetmany(na zmiane czarno biale po obrzerzach i jeden w
              srodku)
              oglnie myslalem, ze wystartuje w to wiecej osob a tu tylko 130
              czyli ze 1/4 jedzie do wawy
              niech sie ktos odezwie kto znalazl 14 w pierwszym
      • Gość: eMPiotr Re: PUCHAR POLSKI już się rozpoczał ! IP: *.pl / *.zlo.cxt.pl 18.09.04, 22:07
        No właśnie, powiedziane jest że do 12.00 w poniedziałek.

Czyli logicznie rzecz biorąc jeśli ktoś przyśle 10 razy odpowiedzi,
        przed tym terminem to powinna zostać uznana ta ostatnia,
        przecież zawodnik zmieścił się w terminie
        Ale w regulaminie nie jest to napisane - myślę, że powinno się
        dokonac takiego wpisu w regulaminie - to tak na przyszłość.

Pozdrawiam, PM.
            • Gość: eMPiotr Do Tomka IP: *.pl / *.zlo.cxt.pl 19.09.04, 09:33
              Faktycznie na pierwszej stronie zadań jest napisne:

UWAGA 1 – rozwiązania prosimy wpisywać bardzo starannie do formularza.
              W przypadku nadesłania kilku odpowiedzi przez jedną osoba punkty będą
              przyznane na podstawie pierwszej otrzymanej przez organizatorów odpowiedzi.
              Nadsyłane później poprawki rozwiązań i ich sprostowania nie będą uwzględniane.

Pozdrawiam PM.
                • Gość: tomek Re: Do Tomka IP: *.acn.waw.pl 19.09.04, 12:10
                  Aaa, już znalazłem. Tej pierwszej strony z zadań wogóle nie czytałem.

Do organizatorów:
                  Czy taka dokładność we wpisywaniu odpowiedzi podyktowana jest faktem, że
                  odpowiedzi będzie sprawdzał jakiś mało elastyczny program? Bo nie wiedziałem na
                  przykład, którą odpowiedź wpisać w zadaniu 6, więc wybrałem pierwszą
                  leksykograficznie. Dosłownie bałem się napisać "BLABLABLA lub BLEBLEBLE", bo
                  złamałbym przecież zasady wpisywania odpowiedzi.

tomek
                  • Gość: eMPiotr Re: Do Tomka IP: *.pl / *.zlo.cxt.pl 19.09.04, 12:45
                    Mam te same wątpliwości.

Ale myślę, że będą układać prace wg sumy punktów podanej przez zawodników,
                    a dopiero wtedy sprawdzać pierwszych ileśtam (30?) prac.
                    Jak znajdą błąd u kogoś podczas sprawdzania i zmaleje mu liczba punktów,
                    to poleci w dół, a awansuje następny itd. Tak mi się wydaje.

Nie sądzę by plik worda z odpowiedziami sprawdzał jakiś program lub skrypt.
                    Ale kto wie? Ale co wtedy z wielkością liter ? małe, duże ???
                    Nie było o tym mowy.

W zadaniu o wampirach i zombi - w treści znacza się W i Z, a w sposobie
                    odpowiedzi w oraz z ?!?

Poza tym co z zadaniami gdzie jest węcej rozwiązań ? Które podać?
                    Wszystkie czy strzelać ?

Myślę, że dokładność jest potrzebna bo pomysłowość i twórczość rozwiązujących
                    nie zna granic i wtedy sprawdzający pracowaliby ze dwa razy dłużej.

Uważam, że odpowiedzi musi przejrzeć człowiek.
                    Sam zasanawiam się jak wypełnić formularz ...

Pozdrawiam PM.

Do Tomka: Czy Twoje inicjały to TK?
                    • Gość: tomek Re: Do Tomka IP: *.acn.waw.pl 19.09.04, 13:08
                      > Ale myślę, że będą układać prace wg sumy punktów podanej przez zawodników,
                      > a dopiero wtedy sprawdzać pierwszych ileśtam (30?) prac.
                      > Jak znajdą błąd u kogoś podczas sprawdzania i zmaleje mu liczba punktów,
                      > to poleci w dół, a awansuje następny itd. Tak mi się wydaje.
                      >
                      Myślę, że będą sprawdzać wszystkie, bo przecież każdy będzie chciał wiedzieć
                      jak wypadł.

> Nie sądzę by plik worda z odpowiedziami sprawdzał jakiś program lub skrypt.
                      > Ale kto wie?
                      Dlaczego nie? Jak najbardziej da się to zrobić

> Poza tym co z zadaniami gdzie jest węcej rozwiązań ? Które podać?
                      > Wszystkie czy strzelać ?
                      No właśnie nie wiem. Najdziwniejsze dla mnie jest to, że nie można mieć
                      zastrzeżeń do treści zadań. Tzn. można, ale wątpliwości pozostają bez
                      odpowiedzi. Przynajmniej na razie. W sytuacji kiedy tak wiele zadań zawiera
                      błędy, dobrze byłoby umieścić jakąś erratę. To nie jest przecież takie trudne.
                      Inaczej powinno się uznawać każdą odpowiedź, która spełnia warunki zadania.
                      Takich odpowiedzi w zadaniu 8 jest mnóstwo, a w zadaniu 12 jeszcze więcej (choć
                      w tym przypadku nieco naciągane, przyznam - niemniej można się spierać)

> Myślę, że dokładność jest potrzebna bo pomysłowość i twórczość rozwiązujących
                      > nie zna granic i wtedy sprawdzający pracowaliby ze dwa razy dłużej.
                      >
                      Jasne, że tak. Ale pisanie, żeby nie wstawiać spacji po przecinkach to już moim
                      zdaniem przesada. Choć może się czepiam. Nieważne zresztą

> Uważam, że odpowiedzi musi przejrzeć człowiek.
                      Można zrobić tak, że sprawdza komputer, a człowiek ingeruje tylko wtedy kiedy
                      jest rozbieżność między wynikiem komputera, a wynikiem jaki podał uczestnik.

> Do Tomka: Czy Twoje inicjały to TK?
                      tak
                      • hetman_sloniowy Re: Do Tomka 19.09.04, 13:23
                        He he
                        Jeśli tylko komputer sprawdza, to pewnie będę zdyskwalifikowany :)
                        Ale co tam, chciałbym sobie przynajmniej sprawdzić odpowiedzi, czy dobrze
                        kombinowałem, bo to zawsze jakaś nauka.

Co do ilości błędów i ewentualnych errat to bym nie przesadzał, ale zgadzam
                        się, że powinno być uznane każde rozwiązanie, które spełnia warunki zadania.
                        Zresztą w poniedziałek będziemy mogli sobie SZCZERZE porozmawiać. :)
                        • Gość: w_link_2 Re: Do Tomka IP: *.acn.waw.pl 19.09.04, 14:18
                          a może w zadaniach, w których jest kilka odpowiedzi trzeba wpisać wszystkie
                          możliwe ("za prawidłową odpowiedź __ pkt" = "za każdą prawidłową odpowiedź __
                          pkt"), a wtedy zgarnie się 2x25pkt, ca.100x20pkt?
                          tu chyba się trochę rozpędziłem...
                          w poniedziałek będzie się działo...
                          pzdr
                          w_link_2
      • tororo Puchar Polski - sprawdzanie rozwiazań 21.09.04, 11:44
        Wczoraj o 12 zakonczylismy przyjmowanie rzowiązań. Nadesłało je ponad 130
        osób. Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom dziekujęmy. Wnikliwie sprawdzamy
        nadesłane rozwiązania. Wszelkie watpliwosci wyjasnimy po zakonczeniu
        sprawdzania wszystkich rozwiązań, gdyz nie chcemy tego robic "na raty".
        Prosimy o odrobine cieprliwości. Wyniki, rozwiązania i wyjasnienia zgłaszanych
        publicznie i w e-mailach watpliwości ukazą sie na stronie SFINKSA nie później
        niż 27 września.

pozdrawiam

Jacek Szczap
        www.sfinks.org.pl
        • hetman_sloniowy Re: Puchar Polski - sprawdzanie rozwiazań 21.09.04, 15:12
          Moim zdaniem w zadaniu 14 (szyfr) nie ma błędu, a raczej błąd jest zamierzony,
          a także wyjaśniony, tzn. szyfr zawiera dodatkową ukrytą informację o tym
          błędzie (szkoda, że nie są za to przydzielane punkty). Na razie nie zdradzę jak
          znaleźć tą informację, a podpowiem tylko, że w zadaniu nie ma błędu, tylko jest
          KLOPS :) i to w dodatku KLOPS internetowy :)
          • Gość: tomek Re: Puchar Polski - sprawdzanie rozwiazań IP: mieszko.pl.u* / 62.29.253.* 21.09.04, 17:10
            Nie wiem jakiego algorytmu podmiany liter użyłeś, hetmanie_sloniowy,
            jednak moge powiedzieć jakiego użyłem ja
            AĄBCĆDEĘFGHIJKLŁMNŃOÓPRSSTUWYZŹŻ
            NŃOÓPRSSTUWYZŹŻAĄBCĆDEĘFGHIJKLŁM

Wg niego wychodzi zepsute trochę pytanie o liczbę łamigłówek w tej rundzie
            zawodów.
            Co prawda zepsute są wszystkie litery R i Ę oraz jedna Ś, które po
            przetłumaczeniu i przestawieniu, wg mojego podstawienia, dają GĘŚ.
            Ale chyba nie o to Ci chodzi, w każdym razie ja w tym nie widzę żadnego sensu.
            A już na pewno nie widzę żadnego pytania o cokolwiek innego niż o liczbę
            łamigłówek.

Może jednak zdradzisz co oznacza ten "KLOPS internetowy"?

pozdrawiam
            Tomek
      • Gość: Bartek AAAA! IP: *.cebit.com.pl / 217.17.38.* 21.09.04, 23:54
        Czy naprawdę nie ma nikogo, kto nie zrobił wszystkiego albo w pierwszym zadaniu
        znalazł mniej niż 13 kul? AAA! Nie chcę być ostatni!!! NIech się ktoś litościwy
        odezwie!

A co do zadania 15 - przy rozwiązaniu: Kca5(6), KbB5(9), KcC5(9), KbD5(8), KbE5
        (5), KbA4(9), KcE4(9), KcA3(9), KbE3(9), KbA2(9), KcE2(9), KcA1(5), KcB1(8),
        KbC1(9), KcD1(9), KbE1(6) jest 128 punktów, o ile się nie pomyliłem w liczeniu.

Bartek
                    • Gość: Bartek Re: AAAA! IP: *.cebit.com.pl / 217.17.38.* 04.10.04, 23:41
                      No czesc PM Z-ja,

A no pamiętam - bardzo było miło. Uważam że więcej powinno być takich imprezek.
                      No tyle że ze Złotoryi to chyba spory kawałek do Wawy, nie?

Co do dowcipnisia o wdzięcznym pseudonimie "gość" to odróżniam synonimy od
                      inicjałów, tylko czasem mało sypiam. Ale faktycznie - wyszło idiotycznie.

A tajemnicza M. wciąż pozostaje tajemnicza - no kilka tam kobiet było i wciąż
                      nie mogę po poprzednich postach rozszyfrować. M.K.? A w którym semestrze
                      robiłaś statę - w ostatnim czy wcześniej? Tak na marginesie to jak to się
                      dzieje, że się człowiek nie podpisuje nazwiskiem (no chyba że jak kretyn
                      zaloguje się na gazecie i nie wpisze na górze innego pseudonimu to automatem mu
                      wpisuje login jako autora, tak jak mnie ze dwa posty temu) i zaraz wiadomo kto
                      jest kto... Kto te IP wymyślił, jak słowo daje...
                      • Gość: m. Re: AAAA! IP: *.sgh.waw.pl / *.sgh.waw.pl 05.10.04, 00:05
                        a tak wiadomo, ze przegladajac finalowe 30 nazwisk jedno wydalo sie znajome;-)
                        a ze byl jeden Bartek w 130tce i jeden panikowal na forum to.. spytalam po
                        prostu no;)
                        a bylam w zeszlym semestrze na stacie. w tym sie cieszylam na panelowa ale cos
                        mnie wzielo i w ostatniej godzinie, juz 17ego, wywalilam sie z tego;/
                        zaluje bo jakos nie mam zbyt porywajacyh przedmiotow w tym semestrze;)
                        aa no i mk, racja:D i tak mnie pewnie nie kojarzysz wiec co tam;p
                        • Gość: Bartek Re: AAAA! IP: *.cebit.com.pl / 217.17.38.* 05.10.04, 00:21
                          No prosze, dziś pytanie - dziś odpowiedź.

No Bartek to może tak strasznie nie panikował, ale jak tak sobie poczytałem to
                          mi wyszło, że w zasadzie to znalezienie 13 kul spełniających warunki jest
                          trywialne i każdy to potrafi zrobić poza mną i się mi trochę przykro zrobiło,
                          no nie?

Że nie kojarzę to wcale nie jest prawda. Fakt jest faktem że ja bardziej
                          kojarze twarze niż nazwiska, ale myślę, że kojarzę. A że się z paneli wypisałaś
                          to szkoda ale zakładam że się w przyszłym semestrze też otworzą.

A tak w ogóle to Bartków w 130tce było więcej, o.

No nic, idę spać bo mi się znowu jutro będą synonimy mylić z inicjałami albo
                          jeszcze co gorszego.

Pozdro wszystkim,
                          Bartek
                          • Gość: m. Re: AAAA! IP: *.sgh.waw.pl / *.sgh.waw.pl 05.10.04, 08:34
                            hmm ze Bartkow wiecej, mozliwe.. ale to bylo jeszcze latwiejsze - napisales, ze
                            w ostatnim miales 128 no i problemem byl tylko ten brak 13ej kuli;-) a to juz
                            nie pozostawialo watpliwosci..
                            a moze ja w ogole nie powinnam na 'ty' tu pisac prosze pana Magistra;D?

pozdrowienia i przepraszam wszstkich niezainteresowanych, ktorzy uznaja to za
                            zasmiecanie forum;)
                            • Gość: Bartek Re: AAAA! IP: *.cebit.com.pl / 217.17.38.* 05.10.04, 09:20
                              Ależ Pani Studentko, nie widzę potrzeby nadużywania tytułów (niewysokich,
                              zresztą). Ja też Cię próbowałem dojść w analogiczny sposób ale się nie zgodziło
                              bo za kulki nic nie dostałaś:-)

Pozdrawiam i dołączam się do przeprosin do osób trzecich niezainteresowanych tą
                              dyskusją (mam wrażenie że to może być większość :-))
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka