Dodaj do ulubionych

Matura ustna – zestawy kujawsko-pomorskie

21.05.12, 19:07
Witam, jeśli mieliście już maturę ustną z niemieckiego to proszę w imieniu swoim i znajomych, żebyście umieścili w komentarzach swoje zestawy (WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE!!!)
Obserwuj wątek
    • sandra-93 Re: Matura ustna – zestawy kujawsko-pomorsk 21.05.12, 19:08
      W internecie udało mi się znaleźć takie zestawy:
      ZESTAW 17
      Z kim telefonuje najczęściej?
      Jaka jest Twoja ulubiona potrawa?
      1. Organizacja dnia sportu: przebieg, nagrody, konkursy, pomoc nauczycieli.
      2. Obrazek: dwie dziewczyny zbierające kasę na WOŚP i jakiś facet daje im ją.
      a) czy młodzież powinna się angażować charytatywnie?
      b) czy ja angażowałem się w jakiejś organizacji charytatywnie?
      3. 3 plakaty filmów, wybrać odpowiedni dla kolegi i ciebie
      a) Wolisz samemu czy z przyjaciółmi do kina chodzić?
      b) Jakie filmy ogląda młodzież w dzisiejszych czasach?
      ZESTAW 29.
      1. Miałam zaprosić koleżankę do teatru (powiedzieć w co się ubrać, miejsce spotkania, plany po spektaklu, temat spektaklu).
      2. Zdjęcie chłopaka, który grał w jakąś grę na telewizorze i ma bałagan w pokoju. Pytanie 1. Opowiedzieć o tym jak zmieniłam coś w swoim pokoju. Pytanie 2. czy uważam, że posiadanie własnego pokoju jest potrzebne.
      3. Wybrać plakat, który lepiej przekona młodzież do nie prowadzenia samochodu po alkoholu (1. Zmiażdżona puszka, na której był narysowany samochód. 2. Kluczyki i napis po niemiecku: Nie prowadzę po alkoholu.)
      Pytanie 1. Przyczyny wypadków samochodowych.
      Pytanie 2. W jakim wieku ludzie powinni otrzymywać prawo jazdy.
      I zestawy bez numerów:
      Zestaw X
      1)rozmowa o sobie,meble w twoim pokoju,twój partner
      2) obrazek: para młoda
      3)wybierz szkołę,w której byś chciała się uczyć
      -na pierwszym jakaś wyspa
      -na drugim budynek szkoły ze studentami siedzącymi na zewnątrz
      *wybierz jeden,opisz,powiedz czemu ten wybrałaś,czemu nie wybrałaś drugiego
      Zestaw Y
      1. Coś o karnawale , co przygotujesz , co będzie … coś takiego
      2 . obrazek pies w zmywarce , link do foto img.wiocha.pl/images/5/4/54e8f1472ba4293df174a7c6400aea07.jpg
      3 . Jaki dom wybierasz dla twojej koleżanki , kolega wybrał dom-łódź bo można nim podróżować , 2 pozostale to bodaj jakiś nad urwiskiem i chyba na drzewie
      Zestaw Z
      1. Koleżanka z Niemiec przyjeżdża i slabo wygląda (ciuchy) , doradz jej jak ,dzie się ubrać
      2. Nauczycielka przy tablicy
      3 . Co według ciebie jest sztuką , kolega odrzucił obrazek z Graffiti .
      Zestaw A
      Na pierwszym obrazku do opisania miałam 2 laski mniej więcej w naszym wieku. Były one w wesołym miasteczku i jakby jechały na czymś, były odwrócone do góry nogami i krzyczały. Miałam pytanie dlaczego one krzyczą. Z tych trzech do wyboru co miałam to na pierwszym obrazku była rodzina gdzieś nad jeziorem, za nimi stał camping. Na drugim obrazku byli ludzie w samolocie (nie było tego widać ale był podpis do tego obrazka „Flugzeug – bequem?” Czy jakoś tak. A na trzecim podróż pociągiem. Miałam do tego pytania czy dzisiejsza młodzież często jeździ na stopa, jak często ja jeżdżę i dlaczego A na rozmowie rozluźniającej miałam pytania i pogodę i bodajże o zainteresowania.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka