Dodaj do ulubionych

co wybrać UAM fil.germanska/lingwistyka stosowana?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.05, 12:41
czas goni wiec trzebaby zdecydować gdzie złożyc niedługo dokumenty. waham się
pomiedzy tymi dwoma kierunkami na UAMie: lingwistyka stosowana i filologia
germanska.

1. czy to prawda że na lingwistyce angielski jest na poziomie FCE? czy na
germanskiej jest z nim lepiej? (niekoniecznie chcę się cofac z poziomem ;))
2. niemiecki: gdzie ciekawiej/lepiej?
3. specjalnośc, zajecia translatologiczne: gdzie są lepiej prowadzone: na
lingwsityce czy na geramanskiej?
4. skąd te niepochlebne opinie o lingwistyce? czy jest ktos kto moze
powiedziec że nie żałuje że tam studiuje/studiował?
5. ile miejsc w tym roku na germanskiej i lingwistyce?
6. czy to troche nie za mało studiować same języki?

mam nadzieje, że ładnie odpowiecie na moje pytanka :). będę wdzięczna :)
proszę o odp. tylko o UAMie !!!
Obserwuj wątek
    • Gość: ich jaja kobyly... IP: *.129.1511G-CUD12K-02.ish.de 27.04.05, 13:58
      student i absolwent Wydzialu Filologicznego UAM (w ubieglym stuleciu, prace mgr
      pisalem u Pana Prof. Bzdegi) odpowiadam:
      gdybym wowczas mial mozliwosc wyboru, poszedlbym na lingwistyke.
      Literature, historie czy Landeskunde moge studiowac samodzielnie w czasie
      wolnym (co i tak czynie), znajomosc innych jezykow zachowalbym dzieki wlasnej
      pracy. Ostatecznie studia sa studiami, a nie szkolka i b.duzo zalezy od nas
      samych!
      Tak wazne decyzje podejmujemy samemu.
    • Gość: ja moje rady IP: *.echostar.pl 30.04.05, 16:09
      studiuje na Lingwistyce Stosowanej UAM III rok, co do Twoich pytan:
      1) to NIEPRAWDA - jest na o wiele wyzszym poziomie, na drugim roku to po prostu sajgon. Nasi anglisci myslą, ze chyba studiujemy anglistykę, bo dają tyle matriałów do opracowania, że nie mam czasu na nic innego!
      2) Nie wiem jak wygladaja praktyczne zajecia na germanistyce, u nas czasem ciekawie czasem mniej, raczej nastaw się, że sama musisz się nauczyć, nikt CIe tam zachecac nie będzie
      3) Germianistyka z założenia kształci przyszłych nauczycieli, u nas kiedy wybierzesz moduł translaotryczny to natafisz na ciekawe zajęcia z konsekutywnego tłumaczenia, pisemnego i podstaw translatoryki, ale uprzedzam jak sama się nie weżmiesz we własnym zakresie do nauki to ...
      4) ja nie żałuję, bo ucze sie we własnym zakresie, nie siedze i nie marudze jak inni, którzy czekają na niewiadomo co
      5) około 100 na obu , może cos sie zminiło, tym sie raczej nie sugeruj, po prostu zdawaj!
      6) najlepiej połączyc nauke języków z jakims jeszcze kierunkiem. lingwistyka czy Germansityka to nie nauka języków - proszę nie mylić tego ze szkołami językowymi, to Uniwersytet - a więc nastawienie na analize i badanie języków!!!
      Mam nadzieje , ze Ci pomogłam.
      Pozdrawiam
      • Gość: aisha Re: moje rady IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.05, 17:45
        Wielkie dzięki!!! to mi bardzo wyklarowało obraz :). Widać nadaję się ;), bo
        potrafię być samodzielna, systematyczna i wyznaczyć sobie "limity" z nauką,
        pracą itp. Czyli sytuacja stała się nieco jasniejsza ==> przeważa "tak" dla
        lingwistyki :). Wiadomo, rózne opinie krążą, ale jakoś dotąd słyszałam te że
        jest "cięzko, i drugi raz tego wyboru nie dokonałabym"-od kilku studentek
        lingwistyki. Postaram się to zweryfikować, miejmy nadzieję, że od
        października ;).
        Dzięki raz jeszcze :D.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka