internet w Niemczech

26.09.06, 17:07
od jakiego dostawcy macie internet?#
chce sobie zalozyc internet i nie mam pojecia od jakieog opoeratora,zeby byl
szybki i tani..i jaka predkosc mozna juz okreslic jako "szybki"
?
dzieki z gory
    • yasmin_ch Re: internet w Niemczech 26.09.06, 17:15
      mialam juz rozne: t-online, freenet, ish

      najmniej polecam t-online:)
      • vogel21 Re: internet w Niemczech 27.09.06, 17:40
        dzieki a Aqua? zna ktos?
        i ile trwa najkrotsza umowa,. slyszalam ze 6 mies, ale czy to prawda?
        slyszalam ze aqua jest dobra,ale zielonego pojecia nadal nie mam,.
    • Gość: Marek Zalezy IP: *.dip.t-dialin.net 26.09.06, 17:40
      ...gdzie mieszkasz i z czego korzystasz.

      Co do szybkosci: Radziłbym wziac DSL, jezeli chcesz robic cos wiecej niz czatowac na gg i czytac tekstowe e-maile. Z tego co wiem, inne technologie (jakies sieci osiedlowe czy inne kablówki) nie sa w Niemczech rozpowszechnione. Standardowy DSL wystarczy na poczatek, jak Ci bedzie za wolny to mozesz zawsze zmienic na szybszy.

      W niektorych wiekszych miastach sa regionalni dostawcy, czesto tansi od Telekom - problem w tym ze niektorzy z nich oferuja tylko pakiet DSL+telefon i nie pozwalaja dzwonic przez tanie numery (rozmowy do Polski staja sie wtedy bezsensownie drogie). Mozna sobie oczywiscie zainstalowac Skype'a, załozyc konto SkypeOut i telefonowac przez internet (ale dla mnie to troche kłopotliwe, właczac komputer zeby dzwonic).

      Ogólnie w miastach dostep jest szybszy, na prowincji moze byc nawet tak ze DSL nie jest osiagalny.

      Co do dostawcow, jestem w T-Online - moze drogo, ale az tak duze te roznice nie sa (no i chodzi). Kolega przeszedł do Arcor, niestety przeprowadzajac sie (zamówil od razu telefon i DSL w Arcor, miało wszystko byc w ciagu 6 tygodni) i pół roku byl bez telefonu i internetu.

      W ogóle to ceny spadaja, najwazniejsze chyba uwazac zeby umowa nie wiazała Cie zbyt długo bo rynek jest w ruchu.
      • heidi-ho Re: Zalezy 28.09.06, 23:12
        ja miałam w Niemczech flatrate z Versatel'a i polecam z czystym sumieniem
        eplan.ap.edu.pl/guest/index.php
Pełna wersja