Dodaj do ulubionych

ptasie mleczko - jak przetłumaczyć?

IP: *.i-service.pl 30.03.07, 17:34
Danke!
Obserwuj wątek
    • ggigus Re: ptasie mleczko - jak przetłumaczyć? 30.03.07, 17:35
      polnische Version vom Schaumkuss
      • Gość: śmiechacz Schaumkuss?? IP: *.dip.t-dialin.net 30.03.07, 18:00

images.google.de/images?hl=de&q=Schaumkuss&btnG=Bilder-Suche&gbv=2
        • gruene_fee Re: Schaumkuss?? 30.03.07, 18:09
          nie ma toto nic wspolnego z Vogelmilch...
          • ggigus bo nie ma 1005 odpowiednika, stad sila skojarzen 30.03.07, 18:16

• gruene_fee Schaumkuss czyli zaparzany krem bezowy (bleee) 30.03.07, 18:22
              to raczej odpowiednik polskich "cieplych lodow", inaczej
              zwanych "Murzynkami" ;))
              • ggigus chyba nie mowimy o tym samym 30.03.07, 18:24
                Schaumkuss to pianka oblana czekolada, forma jak widac
                porownanie do ptasiego mleczka
                czegos jak cieple lody, ktore w moich rejonach nie maja nic wspolnego z kremem
                bezowym, nie widze
                hm
                • gruene_fee nie przeczytalas uwaznie, ja nie pisze o ptasim 30.03.07, 18:27
                  mleczku tylko o Schamkuss czy tez innym Dicku :) i porownuje go do naszych
                  cieplych lodow
                  • ggigus przeczytalam, bo tej analogii nie widze, ale mozli 30.03.07, 18:29
                    we, ze cieple to dla mnie i dla ciebie cos innego
        • ggigus dlatego pisze polnische Version, musisz 30.03.07, 18:12
          dokladniej czytac posty
          • Gość: śmiechacz Ggigus, zamiast szastać poradami zacznij lepiej IP: *.dip.t-dialin.net 30.03.07, 18:34
            uważać na to, co bierzesz do ust. Porównanie ubitego białka z ptasim mleczkiem?
            • ggigus a jak myslisz, smiechaczu, co jest w ptasim mleczk 30.03.07, 18:37
              u jak nie ubite bialko?
              czytasz czasem sklad tego, co jesz?
              warto
              • gruene_fee jako jeden ze skladnikow, sa jeszcze inne 30.03.07, 18:39
                www.chefkoch.de/rezepte/434471134695711/Vogelmilch.html
              • ggigus o smiechaczu, zwracam honor - teraz jest agar 30.03.07, 18:41
                w ptasim mleczku
                www.polprodukt.de/polproduct/onlineshop/index.html?suessigkeiten___slodycze_vogelmilch-pralinen_(wedel).htm
                kiedys bylo kurze jajko
                jestem möchte-gerne veganka, stad moja orientacja
                • Gość: jecki rozmiemy cie dobrze, gigulko - IP: *.pools.arcor-ip.net 30.03.07, 18:44
                  "möchte gern" charakteryzuje cie b. dobrze...

j.
                  • ggigus oo, jecki, znow napad manii wielkosci? cisnie 30.03.07, 19:01
                    ego?
                    wiem, jakie sa tego skutki
                  • ggigus ps jako möchte-gern-richter wiesz to najlepiej 30.03.07, 19:15

• Gość: śmiechacz Zwracam honor? Nie ma takiej potrzeby. IP: *.dip.t-dialin.net 30.03.07, 18:49
                  Nie pożyczałem.
                  • ggigus oo, bawisz die w slowka, smiechaczu, to sie baw 30.03.07, 19:01
                    dalej sam
                    • Gość: śmiechacz Nie, to nie jest zabawa w słówka. IP: *.dip.t-dialin.net 30.03.07, 19:20
                      Nie wymagam przeprosin - tym niemniej forma powinna być poprawna.
                      • ggigus oo, smiechaczu, a co jest nieprawidlowego w tej 30.03.07, 19:24
                        formie, jaka wybralam?
                        jesli juz czynisz mi tak straszliwe zarzuty, uchyl rabka tajemnicy
                        w koncu dzieki mnie wiesz, co jadles, ale juz nie jesz jako ptasie mleczko

słowo honoru, to nie ja:
                        www.tradertool.it/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=862
                        • Gość: śmiechacz Od Ciebie nie dowiedziałem się jeszcze niczego. IP: *.dip.t-dialin.net 30.03.07, 19:40
                          Głównym składnikiem ptasiego mleczka jest spienione mleko. Schaumkuss to
                          wyłącznie ubite białko w polewie czekoladowej i czasem jeszcze coś do smaku.
                          Niebo i ziemia na korzyść ptasiego mleczka. I to się czuje na języku.

Nie robię ci zarzutów, nie wymagam przeprosin - stwierdziłem jedynie, że honoru
                          nie pożyczałem.

W sprawie porad odnośnie poprawnej formy przeprosin proszę zwrócić się do
                          własnych rodziców.
                          • ggigus skoro nie mozesz wytlumaczy, co jest bledne 30.03.07, 19:50
                            go w "zwracam honor", nie pisz o tym
                            a owszem, dowiidziales sie ode mnie, ze w sklad ptasiego mleczka moze wchodzic
                            jajko, moze tez agar, ale pewnie wiesz, co to jest

co do bledow jezykowych - skoro nie mozesz mi powiedziec, co jest bledem - twoja
                            porada dla mnie jest uznana za niebyla

tobie przydalaby sie porada z zakresu logiki, bo z argumetnacja kiepsko i
                            dobrego wychowania

ale czy to rodzice sa twoim brakom winni, czy nie?
                            malo mnie to interesuje
                            pa pa
                            • Gość: śmiechacz Twoje szeleszczenie falbanami jest nudne. IP: *.dip.t-dialin.net 30.03.07, 20:12
                              • jecki.p czy dirndle maja falbany??? 30.03.07, 20:25
                                - man lernt nie aus... :-)

j.
                                • ja.nusz Re: To jest znów przypadek z gatunku: 30.03.07, 20:34
                                  "Ja się chyba za chwilę zastrzelę" - nawet na ptasim mleczku się poślizgnęła a
                                  może nawet wypie..ła...
                                  • jecki.p nie musisz zara s z c z e l a c; 30.03.07, 20:37
                                    zrob z niej czapkem niewidkiem... :-)

j.
                                • ggigus oo, jecki i ja.nusz w zgodnym chorze na ten sam 30.03.07, 20:40
                                  temat
                                  i jeszcze smiechacz dolaczyl
                                  no bawcie sie chlopcy, co wam innego pozostalo
                                  • jecki.p ano, bawim siem dobrze, 30.03.07, 21:24
                                    bo my prawdziwe homini ludensy som...

j.
                                    • ggigus kazdemu wg potrzeb, kazdemu wg mozliwosci 30.03.07, 21:26

• jecki.p ebenD, ebenD, 30.03.07, 21:30
                                        tobom latwo siem bawic. ubaw z ciebie po pachy jezd...

j.
                                        • ggigus szkoda, ze ty nie jestes rownie zabawny , jecki 30.03.07, 21:34
                                          ani Twoj chorek
                                          no ale coz, czego ymagac od möchte-gerne miszcza i möchte-gerne sedziego i
                                          zmieniajacego nicki jak rekawiczki, przy czym zawsze, jecki, ale to zawsze
                                          zdradza cie te same - plytkawe - argumenty
                                          no coz, jecki, co ja ci moge na twoja jeckosc poradzic?

naprawde pomysl nad tym, jak jestes ludyczny na jednym, to nie na drugim nicku,
                                          bo to kurcze, wpada w oczy
                                          jak uzywasz jednego argumentu jako jecki, nie uzywaj go w innych nickach, bo to,
                                          kurcze, tez widac
                                          popracuj nad soba
                                          duzo roboty, ale kto wie, moze sie uda?

nic, to powazna sprawa i baw sie dalej sam
                                          • Gość: śmiechacz Und wer sagt das? IP: *.dip.t-dialin.net 30.03.07, 21:45
                                            Eine Möchte-Gern-Germanistin?
                                            • ggigus nie jestem germanistka, wiec i möchte-gerne 30.03.07, 21:46
                                              odpada
                                              probuj dalej, smiechaczu, lowco bledow!
                                              • Gość: śmiechacz To zaproszenie schowam sobie na inną okazję. ntxt IP: *.dip.t-dialin.net 30.03.07, 21:58
                              • ggigus ?? nie umiesz inaczej niz pisac o mnie? smutne 30.03.07, 20:39

• Gość: śmiechacz Pisać o Tobie??? Przecież sam robisz to najlepiej! IP: *.dip.t-dialin.net 30.03.07, 20:57
                                  • nie przypominam sobie, zebym sie gdziekolwiek
                                  ggigus 30.03.07, 19:03 + odpowiedz

osmieszala, drogi dykustancie, nie reagujacy na argumenty innych i sam uzywajacy
                                  absurdalnych argumentow
                                  • ggigus o, jestes zorientowany w tym, co pisze na innych 30.03.07, 21:02
                                    forach
                                    dolaczasz sie do grona obsesjonistow, masz wspanialych kolegow w grupie, bo
                                    jedna kolezanka ma przerwe, miejmy nadzieje dluzsza
                                    brawo, smiechaczu
                                    chcesz, podam ci fora, na ktorych czesto bywam:
                                    wegetarianizm, leworeczni, feminizm, jak juz wiesz i Polonia w Niemczech
                                    mozesz dalej pracowac nad wlasna obsesja
                                    mozesz popracowac nad argumentami, aby nie byly tylko ad personam
                                    wiele pracy przed toba!
                                    • Gość: śmiechacz Inne fora? A po co? Żeby czytać o tym, czego... IP: *.dip.t-dialin.net 30.03.07, 21:09
                                      Ty sobie nie przypominasz???
                                      • ggigus wybacz, smiechaczu, ale nie widze sensu w twoim 30.03.07, 21:11
                                        poscie
                                        musisz pracowac nad logika
                                        i dobrym wychowaniem rzecz jasna
              • Gość: tiggerific Re: a jak myslisz, smiechaczu, co jest w ptasim m IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.07, 01:24
                ggigus, a może Ty nie jadłaś jeszcze ptasiego?
                przysłać Ci?
                obiecujem, że bendzie bez nagaru
                czy jak mu tam.

hehe, no śmiechacz, ja nie wiedziałam, że Ty taki rozmowny :)
                • Gość: śmiechacz Bo ja tu na tym forum jako sztubak. IP: *.dip.t-dialin.net 31.03.07, 10:08
                  Nie pcham się do tablicy a za to najbardziej lubię lubię przerwy. Ja kto
                  sztubak.

Czyzbym dostał niechcąco promocję do następnej klasy?
                • ggigus pudlo, tiggerificku, agar jest teraz skladzie pta 31.03.07, 13:24
                  siego, trzeba bylo zajrzec do linka, jaki podalam, tam jest sklad
                  a to jest agar:
                  de.wikipedia.org/wiki/Agar
                  • tiggerific Re: opszepszam 31.03.07, 17:34
                    pudło jest kartonowe
                    ale jeszcze sprawdzę

powiedz mi, a co wynika z tego, że w ptasim mleczku jest agar, bo chyba nie to,
                    że nazywa się Schaumkuss. Nawet jeśli ganz zufaellig miałabyś mieć (konjunktiv)
                    rację, to i tak, jak by nie patrząc, w ogóle nie o tym jest gadka.
                    • tiggerific Re: opszepszam 31.03.07, 17:35
                      jak by nie patrzeć?
                      no mosz i racja :)
                      • ja.nusz Re: Agar to tylko zasłona dymna... 31.03.07, 18:07
                        ...przed małpim uporem ggigulki. Najpierw namieszała, że ptasie, to Schaumkuss a
                        później uczepiła się tego agaru jak pijany płotu.
                        Ale walnąć się w piersi i powiedzieć:"tak spieprzyłam" - to oczywiście nie.

To tyle ad personam...
                        Godzinę temu kupiłem ptasie mleczko (wedlowskie) - zawierające agar - na und?
                        • Gość: jecki to Ci ale zazdroszczem, IP: *.pools.arcor-ip.net 31.03.07, 18:10
                          bo ja dopiero za tydzien bede mogl kupic... :-)

j.
                        • tiggerific Re: Agar to tylko zasłona dymna... 31.03.07, 18:48
                          aaaaaa, to ona miała to powiedzieć :)
                          po cóś wyręczał :)
                    • ggigus nie pisalam, ze mleczko to schaumkuss, pisalam, 01.04.07, 00:50
                      co mozna w De kupic, bo ptasie mleczko przypomina
                      smacznego mleczka z agarem zycze
                      • ja.nusz Re: nie pisalam, ze mleczko to schaumkuss, pisala 01.04.07, 08:42
                        ggigus napisała:

> co mozna w De kupic, bo ptasie mleczko przypomina
                        > smacznego mleczka z agarem zycze

A kto pisał, że ptasie mleczko to "polnische Version vom Schaumkuss", święty
                        Agar oder was?
                      • tiggerific Re: owszem, napisałaś, że ptasie mleczko to 01.04.07, 19:32
                        polska wersja schaumkussu, tyle że schaumkuss w ogóle nie przypomina ptasiego
                        mleczka, dlatego pytam, kiedykolwiek jadłaś ptasie mleczko.

dlaczego nigdy w życiu nie powiesz, że sorry gregory, ale się pomieszało, tylko
                        pleciesz jak potłuczona i jeszcze jakiś agar do tego mieszasz, o który pies z
                        kulawą nogą nawet nie pytał.
                        • ggigus wybacz tiggerificku, ale na chamskie posty, jak tw 02.04.07, 11:34
                          oj, nie odpowiadam
                          pa pa
    • mazur39 pisz zwyczajnie " Ptasie mleczko (Vogelmilch)" 30.03.07, 18:32
      smakosze wiedzą, o co chodzi. Trzeba raz dupę podnieść i ruszyć do polskiego
      sklepu albo do Polski.
      Reklama zbędna, popyt istnieje!
      ;-)
      • Gość: netka Re: pisz zwyczajnie " Ptasie mleczko (Vogelmilch) IP: *.pools.arcor-ip.net 31.03.07, 20:06
        a tym agarem zepsuliscie mi cala ochote na ptasie mleczko. Lobuzy jestescie i
        tyle. Na zlosc nie kupie sobie w tym roku. Bede zrec baranka ze zbrylonego cukru.
        • ja.nusz Re: pisz zwyczajnie " Ptasie mleczko (Vogelmilch) 31.03.07, 21:34
          Gość portalu: netka napisał(a):

> a tym agarem zepsuliscie mi cala ochote na ptasie mleczko. Lobuzy jestescie i
          > tyle. Na zlosc nie kupie sobie w tym roku. Bede zrec baranka ze zbrylonego cukr
          > u.

A co masz przeciwko agarowi? Wolałabyś żeby żelatynę z psich kości dodawali?
          • ggigus ja.nuszu, zelatyna spoz. nie pochodzi z psich kosc 01.04.07, 01:32
            i
            nie boj sie
            • Gość: śmiechacz Ggigus, Twoja troska o bliźniego jest niezmierna! IP: *.dip.t-dialin.net 01.04.07, 09:18
              Wstać w środku nocy w celu szerzenia żelatynowej oświaty?
              Pan Bóg Ci to w dzieciach wynagrodzi!
              • tiggerific Re: Ggigus, Twoja troska o bliźniego jest niezmie 01.04.07, 19:35
                hahaha
                nie no szkoda dzieci :)
        • ggigus nwtko, skad strach przed agarem? lepsze to niz 01.04.07, 00:49
          bialko z jajek
          • tiggerific Re: nwtko, skad strach przed agarem? lepsze to ni 01.04.07, 19:38
            no, białko z jajek, to gorzej niż polon i dioksyny razem wzięte i ubite
            trzepaczką.
            prosz i wont kulinarny na całego.
            • Gość: zgaga no, no...nie sądziłam, że kij w mrowisko wkładam.. IP: *.i-service.pl 02.04.07, 20:11
              ;)
              • gruene_fee do dzisiaj meczy nas zgaga po Twoim ptasim mleczku 02.04.07, 20:14

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka