Dodaj do ulubionych

szkoły języka angielskiego

22.02.06, 16:00
Proszę wklejajcie tutaj swoje pytania i opinie na temat szkół językowych.
Możemy się wymieniać doświadczeniami tymi pozytywnymi jak i negatywnymi:)

Jedna prośba, aby nazwę szkoły i miasto umieszczać w temacie postu.
pzdr
Maggie:)
Obserwuj wątek
    • waldek1610 Z Moniek prosto do Oxfordu! 24.02.06, 07:29
      Najlepiej jesli tatus (jesli ma kase) wysle corke albo synka do Angli na dwa
      lata, to naucza sie jezyka swietnie w jakiejs ekskluzywnej szkole dla
      nowobogackich.

Jedyny problem to to ze ojciec moze nie poznac pociechy bo jajko sie zrobi
      nagle madrzejsze od kury.
      • bridie ang 01.03.06, 10:41
        reflektuję się i podaję namiary na szkołę angielskiego

empik - Biały oczywiście - i dwaj panowie lektorzy Robertowie K. :))
          • bridie Re: ang 15.03.06, 21:37
            na Białystok tak w skrócie mówimy; mój dopisek był podczepiony do posta
            powyżej, w którym pisałam o innej szkole :)
          • bleh666 Clever centrum języków obcych Łódź 25.06.08, 10:41
            clever.edu.pl/kontakt.html
            Dlaczego właśnie Clever?

Centrum Języków Obcych Clever powstało z :

* pasji do języków obcych,
            * dbałości o jakość,
            * chęci realizowania nowatorskich pomysłów i metod nauczania,
            * potrzeby podzielenia się naszą wiedzą, doświadczeniem a przede wszystkim
            entuzjazmem z tymi, którzy chcą ROZWINĄĆ SKRZYDŁA,
            * chęci oferowania tej usługi na najwyższym poziomie.

Chcemy, by nasi słuchacze przychodzili do nas z przyjemnością i kończyli zajęcia
            z poczuciem, że każda minuta została właściwie wykorzystana.
            Nie jesteśmy zwykłą szkołą

Ucząc, zarażamy entuzjazmem do nauki języków obcych równocześnie motywując do
            pracy. Cenimy wytrwałość i zaangażowanie, dlatego najlepsi słuchacze w naszym
            centrum będą walczyć o stypendia. Ale nasze centrum to jeszcze coś więcej:

* przyjazna atmosfera,
            * uśmiechnięci lektorzy,
            * miejsce ciekawych spotkań kulturowych i literackich.

Jakość i profesjonalizm to nasze priorytety.

Założycielki centrum Clever to Katarzyna Malinowska i Małgorzata Wesołowska.
            Oprócz przyjaźni, pogody ducha i wizji idealnej szkoły językowej, łączy nas
            podobna ścieżka kariery:

* jesteśmy absolwentkami filologii angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim,
            * specjalizowałyśmy się w metodyce, zgłębiając wiedzę z zakresu nauczania
            wszystkich grup wiekowych,
            * jeszcze będąc na studiach uzyskałyśmy certyfikat CPE (Cambridge
            Proficiency Examination) oraz zdałyśmy resortowy egzamin ze znajomości języka
            angielskiego o profilu ekonomiczno-handlowym przeprowadzony przez Ministerstwo
            Gospodarki,
            * przez kilka lat zdobywałyśmy doświadczenie i uznanie w wiodących szkołach
            w Łodzi gdzie odnosiłyśmy pierwsze sukcesy – od laurki w języku angielskim od
            małego słuchacza do świetnych wyników na egzaminach Cambridge,
            * należymy do prestiżowego stowarzyszenia IATEFL (International Association
            of Teachers of English as a Foreign Language - Stowarzyszenie Nauczycieli Języka
            Angielskiego),
            * regularnie uczestniczymy w licznych szkoleniach i konferencjach
            organizowanych m.in. przez PASE (Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w
            Nauczaniu Języków Obcych) oraz wydawnictwa językowe (Longman, Oxford, Macmillan,
            Express Publishing).

Nauczamy, ale także same z przyjemnością uczymy się języków obcych, dlatego
            wiemy, czego oczekiwać należy od profesjonalnej szkoły i to chcemy zaoferować
            naszym słuchaczom.
            Lokalizacja.

Ponieważ wiemy, że ogromne znaczenie ma miejsce, w którym się uczymy i spędzamy
            czas, siedziba centrum Clever znajduje się w nowoczesnym, otoczonym zielenią i
            atrakcyjnie położonym budynku Wyższej Szkoły Marketingu i Biznesu przy ul.
            Klaretyńskiej 9 na Teofilowie.
            Dysponujemy przestronnymi, odpowiednio wyposażonymi salami i biblioteką. W
            budynku znajduje się również kawiarenka wiedeńska, a przed szkołą można
            bezpiecznie zaparkować samochód na obszernym parkingu. Niezaprzeczalnym atutem
            położenia szkoły jest dogodny dojazd z Rąbienia, Złotna, Retkini, Radogoszczy,
            Aleksandrowa, Konstantynowa i Zgierza.

Zobacz zdjęcia szkoły
            ZAPRASZAMY !!!

KONTAKT
            Clever Centrum Języków Obcych

91-117 Łódź ul. Klaretyńska 9
            e-mail: centrum@clever.edu.pl
            Katarzyna Malinowska

tel.kom.: 600 331 458
            e-mail: k.malinowska@clever.edu.pl
            Małgorzata Wesołowska

tel.kom.: 604 528 664
            e-mail: m.wesolowska@clever.edu.pl
      • andz112 Re: gdzie w Warszawie 18.08.09, 17:22
        kakona napisała:

> Witam!
        > Czy mógłby mi ktoś polecić szkołę językową w Warszawie? Chodzi mi o angielski
        > od podstaw dla dorosłych.
        POLECAM no.1 best school www.no1bs.pl wejdz i sprawdz jakie maja mozliwosci!!
    • ska_kanka Profi Lingua przy Al. Jerozolimskich 09.03.06, 10:26
      Niestety, negatywna opinia z mojej strony. Na szczescie daja mozliwość
      uczestniczenia w bepłatmych próbnych zajęciach, wiec nie straciłam pieniedzy.
      Lekcja była prowadzona w "tradycyjny" sposób- czyli tłuczenie cwiczen z książki
      przez poltorej godziny, nuda, strata czasu...
      Byc moze to kwestia lektora, nie wiem, jak trafiłam kiepsko.
      • carolina80 Re: Profi Lingua przy Al. Jerozolimskich 15.09.06, 12:12
        Faktycznie trafiłaś kiepsko - ja chodziłam w ubiegłym roku i w tym roku również
        się zapisuję. Lekcję zawsze zaczynały się luzną rozmową wprowadzającą do
        tematyki zajęć. Czytanek nie czytaliśmy na lekcjach - na to był czas w domu. Na
        zajęciach tylko je omawialiśmy. Lektorzy, by wzbogacić nasze słownictwo na dany
        temat, przynosili różne artykuly, teksty z książek, ćwiczenia językowe. Duży
        nacisk kładziono również na mówienie.
        Chodziłam na kurs PreCAE, więc gramatyka była bardziej powtórką. Kurs oswoił
        mnie na pewno z językiem mówionym.
    • nikita67 Gama Bell czy International House ? 15.03.06, 16:17
      Witam. Chciałabym niedługo rozpocząć naukę j. angielskiego w Krakowie.
      Interesują mnie kursy angielskiego brytyjskiego. Szkół angielskich jest w tym
      mieście wiele pytanie tylko, któras z nich jest najlepsza ? Znajomi polecili mi
      dwie szkoły....Gamma Bell i International House. Prosze doradźcie mi którą
      wybrać ? Którea z nich jest lepsza ?
      • izabela_741 International House 17.12.06, 21:06
        Polecam goraco. Chodzilam tam kilka lat temu na kurs normalny dla mlodziezy i
        potem na intensywny letni dla doroslych. W zadnej szkole tak jak w tej nie
        zwracano az takiej uwagi na wymowe i komunikatywnosc. A co najdziwniejsze
        gramatyke tez udawalo sie realizowac w "terminie". Gdyby ta szkola byla w
        Warszawie nie zastanawialabym sie ani chwili gdzie mam sie uczyc.
    • thalli Re: najlepsze w Głogowie 20.03.06, 20:19
      Ja polecam Szkołę języków obcych LOGOS w Głogowie na Chopina. Świetne
      przygotowanie, zaangażowanie, konwersacje z native speaker'ami i
      odwiedzającymi Amerykanami. Po prostu BOMBA:-)
    • bournemouth szkola OMEGA - oszusci 30.03.06, 14:25
      szkola omega we wroclawiu. dziala na terenie wroclaw, poznan, lubon itd

mialem nieszczescie tam pracowac. nie zaplacili mi za 3 miesiace. mimo iz
      czasami przepadaly lekcje, bo swieto, remont szkoly itd to rodzice placili za
      lekcje tak czy siak. szkola droga, duzo ludzi odchodzilo. nie sprawdzili w
      ogole zadnych kwalifikacji jako nauczyciel. moglem powiedziec ze skonczylem
      oxford a byc po zawodowce i luzik.... kurs oparty na beznadziejnych ksiazkach z
      plytami cd. poziom straszny, a ksiazki nie wiem kto napisal ale uczyc z tego
      bylo ciezko. musialem robic mase kser i materialow z innych stron www/ksiazek bo
      bym wykonczyl te dzieciaki.............

a na stronie maja ze rewelacyjna metoda, wykwalifikowani wykladowcy.. hmmm
      bynajmniej nikt nie sprawdzil moich kwalifikacji... ciekawe ile osob uczy tam
      ktore podrasowaly swoje cv.....
      • baba67 Lingwista 02.04.06, 13:54

Przygotowywalam sie tam do CAe-kurs intensywny.Doskonale warunki-grupa 6
        osobowa, native.
        I zaplacilam mniej niz za grupe 12 osobowa w B.C.(gdzie bylo na dodatek mniej
        godzin)Bardzo dogodne raty. panie z sekretariatu nie robia afery jak sie troche
        spoznisz z platnosciami-szybkie, kompetentne i mile.
        Bardzo wysoka zdawalosc-w mojej sesji zdawalo 20kilka osob z tej szkoly, nie
        zdala tylko jedna.
        BC jest dobra szkola, to nie ma watpliwosci, ale po co przeplacac ?
    • krasnoludek11 Poznań 11.04.06, 20:05
      Polecam Native English na MIckiewicza. Chyba nie ma osoby która uczyła się w tej
      szkole i nie jest zadowolona. Dobrze przygotowani lektorzy (nativi z wysokimi
      kwalifikacjami), niepowtarzalny klimat tego miejsca, bardzo ciekawe lekcje.
      Jedyny minus to dość wysoka cena ale ani przez moment nie masz wątpliwości, że
      zainwestowałeś w naukę na dobrym poziomie. Tą szkołę tworzą ludzie z pasją i to
      sie czuje.
      • komiksor Dublin kursy bezpłatne 05.05.06, 12:16
        w gazecie wyborczej dodatku PRACA z 2 maja 2006 jest artykuł poświęcony Polakom
        w Dublinie.Spotkałam się tam z informacją że w Dublinie są bezpłatne kursy
        językowe dla obcokrajowców.Jeśli ktoś wie gdzie dokładnie się one odbywają i
        jak się kożna na nie zapisać to będę bardzo wdzięczna za te informacje bo w
        czerwcu wyjeżdzam do Dublina i chętnie bym się podszkoliła.
        • sebek-m Re: Dublin kursy bezpłatne 10.05.06, 19:53
          Bezplatne kursy to ESOL (Angielski dla osob mowiacych w innych jezykach, i
          kursy w Learn Direct, czesto informacje mozna dostac w job centre, tak
          przynajmniej jest na wyspach. najczesciej jest to jednak poziom podstawowy, ale
          mozna sobie tez zrobic level ktory jest podobno zblizony do Firsta, za darmo.
          takie kursy sa sponsorowane przez instytucje rzadowe i chyba czesciowo
          unie.powodzenia
    • shaybeer TFLS Warszawa 23.05.06, 20:13
      Przygotowywalem sie w tej szkole do egzaminu TOEFL, i musze przyznac ze przy
      odrobinie wlasnej checi mozna duzo osiagnac. Rektorzy sa swietni, bardzo
      tolerancyjni i rzeczowi. Jesli chodzi o obsluge klienta w biurze to sympatyczni
      i pomocni jedynie w wypelnianiu czekow i weksji, ofc z adresem ich instytucji ;)
      • urszula-1 Re: TFLS Warszawa 01.10.08, 12:30
        Witam,
        Ja mialam okazję uczęszczać na lekcje ang business. Jendnak mam
        dokładnie przeciwną opinię o tej szkole. Grupa- fatalnie dobrana!
        poprostu przepaść pomiędzy uczestnikami kursu. Wykładowca- takze
        wiele rzeczy do poprawdy przedewszystkim wymoma, głośniej i
        wyraźniej a nie mruczenie dla siebie pod nosem. Nie jednokrotnie
        miałam wrżeie ze ten Pan poprostu jest mocno znudzony swoją pracą.
        Brak jakiegokolwiek egzekwowania przerobionego materiału. Hołdowanie
        w myśl zasady przeczytać i zapomnieć. A co do samego biura -
        tragedia nie kończące się kolejki, brak ogranizacji totaly chaos to
        co mi się nasuwa na myśl. Rok czasu mianął od kursu ja "dyplomów"
        ukończenia dotychczas nei mam zresztą i tak chyba już mi nie zależy.
        Sumując: NIE POLECAM tragedia.
        Dodam jeszcze,że personel w biurze kiepsko przygotowany do obsługi
        klienta naprawdę-momentami wręcz chamsto. Pamiętam, że kilka razy z
        jedną rzeczą musiałam tam jeździć i cały czas czegoś im brakowało
        doprawdy nie wiarygodne. O tyle szumu o to,żeby fakturę dla firmy
        zdobyć i te WEKSLE, które trzeba było podpisywać. SZOK
    • sandra1234 Archibald !!! -Warszawa 09.06.06, 16:30
      Witam wszystkich! Chcialam sie podzielić z wami opinią o szkole Archibald w
      Warszawie. Chodziłam już do różnych szkół, ale żadna tak naprawdę nie
      odpowiadała mi w 100%. Postanowiłam zapisać się do Archibalda, ponieważ
      słyszałam dużo bardzo pozytywnych rzeczy na temat tej szkoly. Nie zawiodłam
      się. To superowa szkoła. Atmosfera na zajęciach jak w domu. Trochę drogo, ale
      zawsze można załapać się na promocje.Uważam ze to najlepsza szkola językowa w
      Warszawie. Ciekawa jestem waszych opinii na temat tej szkoły.Piszcie chętnie
      poczytam. I jako słuchacz odpowiem na pytania. A jak wam podoba się ta
      szkola? pozdrowienia dla wszystkich

A zapomniałabym Archibald do końca czerwca ma promocje. wszystkie kursy są za
      50%ceny.Warto słuchajcie ( też się zapisałam już na wakacyjny kurs)

• izabela_741 Re: Archibald !!! -Warszawa 17.12.06, 21:13
        A ja robie drugi kurs i jestem zalamana. Poszlam tam ufajac, ze na kursie
        intensywnym szybko sie i sprawnie naucze, bo male grupy. Teraz moge tylko
        powiedziec: strata kasy. 3 lektorki, z ktorymi mam do czynienia (we wtorek bede
        miala tzw. flexi z 4) maja wymowe typu "aj newer ciebie in maj basrum", co
        odpowiada dla mnie FCE zdanemu na C.
        A juz powazniej. Nie wiem jakie przygotowanie maja lektorzy. Szkola, gdy
        przychodzisz po informacje nie mowi Ci z jakich podrecznikow bedziesz sie
        uczyc. Podobno pierwsze zajecia za darmo nie sa mozliwe. A szkoda, bo dalabym
        noge zaraz po tych pierwszych zajeciach. A tak, zeby nie stracic pieniedzy
        musze tkwic tam jeszcze przez chwile.
        Szkola kladzie nacisk na gramatyke i mowienie. Byle jakie mowienie; gramatyke
        szlifujesz z kserowek w domu.
    • babe_1 EMPIK, Warszawa - ulica Walbrzyska 13.06.06, 19:22
      Ewa Makal - lektorka.
      polecam z calej sily, zaliczylam jedynie jeden stopien - podstawowy i po
      przyjezdzie do Stanow nie mialam wielkich problemow z porozumiewaniem. Szkola
      super, lektorka nie skazona kompletnie brytyjskim akcentem ( co uwierzcie, jesli
      nie jedzie sie do Anglii pomaga sporo :) )

Warto !!!!
      pozdrowki :)
      • domipe Re: Kraków - Stairway 30.06.06, 12:49
        Po stokroć tak. Zgadzam się z przedmówczynią. Szkoła świetna, bardzo dobra
        organizacja zajęć. Ja również tam wracam. Szczerze polecam. Pozdrawiam,
        Dominika:-)
    • kate91 PROMAR Rzeszów i ośrodki zamiejscowe 06.07.06, 03:01
      W PROMARZE nauke zaczelam dwa lata temu. Przez rok chodzilam do ośrodka w
      KOlbuszowej, drugi rok w Mielcu. Szkoła funkcjonuje sprawnie, jednak najwiecej
      zalezy od lekotra prowadzacego. Drugi rok oceniam gorzej niz pierwszy, bo
      nauczycielka byla jakas taka powolna, wiec tak samo bralismy podrecznik.
      Zdazylismy, ale mysle, ze mozna bylo go przerobic szybciej. Jednak PROMAR ma tez
      wady. Podreczniki sa wybierane przez lektorow i w moim przypadku np, 3/4
      gramatyki z drugiego roku mialam juz rok wczesniej, wiec jak grupa robila
      cwiczenia z gramatyki, to ja szlam dalej, bo je rozwiazywalam duzo szybciej :)
      Mysle, ze te podreczniki powinni jakos ujednolicic, zeby nie powtarzac tresci.
      Kolejnym minusem jest to, ze w Mielcu mielismy dosyc liczna grupe (11 os.) co mi
      nie bardzo odpowiadalo. w KOlbuszowej, jak bylo 11, to nas podzielili na dwie
      mniejsze. Kolejna rzecza, ktorej sie mozna czepiac, choc niezupelnie zalezna od
      tej szkoly, jest to, ze na wyzsze poziomy czesto brakuje chetnych. Do Mielca
      dojezdzalam przez rok w weekendy, bo w KOlbuszowej nie bylo wystarczajacej
      ilosci osob, aby utworzyc grupe... no coz, kazda instytucja ma wady i zalety. A
      co wy myslicie o tej szkole jezykow obcych?? POzdrawiam :)
      • asia.p1 Re: The Tower(wawa)wasze opinie. 10.02.07, 22:54

Miałam kiedys lekcję darmową, którą wygrałam na targach pracy. Poszłam z lekko
        podejrzliwym nastawieniem, wiadomo, jak to prezentacja. Bardzo mi sie
        podobało.Lektorką była Irlandka, która nawet nie starał sie rozumieć po polsku,
        tylko próbowała nakłonic do gadania, tle aż zrozumie o co ci chodzi:)Między
        dialogi wprowadzała gramatykę. Miałam sie zapisac na kurs ale wystąpiły inne
        przeszkody. Zrobili na mnie dobre wrażenie, ale nie wiem jak to wygląda na
        normalnym kursie. To troche loteria.Wiele zależy także od ludzi którzy są w
        twojej grupie. Pozdrawiam.
        asik
    • bobulanka Accent! 11.08.06, 11:59
      szukam dobrej szkoły językowej, z małymi grupami, a w Accent - akurat 7-osobowe,
      więc....

może ktoś zna tę szkołę i podzieli się opinią?
      • didusia.lucky Re: Accent! 25.07.08, 14:24
        z czystym sumieniem polecam Gamma Bell w Krakowie, a szczególnie te kursy, które stricte przygotowują do poszczególnych egzaminów, poszłam sobie na taki kurs powtórkowy przed CAE i byłam bardzo zadowolona, teraz wracam do nich przed profem;)
        • juga1979 Re: Accent! 07.06.10, 16:06
          Ja nie byłam zadowolona ze szkoły Accent (Kraków), niewiele się tam nauczyłam i
          atmosfera też nieszczególna, myślę ze jednak dużo zależy od prowadzącego. Może
          powinnam skorzystać z Gamma Bell, muszę wreszcie zdać ten CAE:)
      • didusia.lucky w Krakowie Gamma Bell 25.07.08, 14:25
        z czystym sumieniem polecam Gamma Bell w Krakowie, a szczególnie te kursy, które
        stricte przygotowują do poszczególnych egzaminów, poszłam sobie na taki kurs
        powtórkowy przed CAE i byłam bardzo zadowolona, teraz wracam do nich przed profem;)
        • bellkrakow Re: w Krakowie Gamma Bell 02.09.08, 11:47
          Bardzo dziekujemy za zaufanie. Jest nam niezmiernie miło słyszeć, że
          nasi słuchache sa zadowoleni.
          Korzystajac z okazji pragne nadmienic, ze w sesji June 2008 wszyscy
          studneci, ktorzy przystapili do egzaminow Cambridge a byli naszymi
          kursantami i rejestrowali sie na egzamin za naszym posrednictwem
          uzyskali pozytywne wyniki.
          z pozdrowieniami
          Dyrekcja Bell Kraków (dawniej Gama-Bell)
      • e-gp Re: Accent! 26.01.12, 00:06
        Zdecydowanie NIE polecam tej szkoły!! Na początku sporo obiecują, a potem okazuje się, że zajęcia wyglądają zupełnie inaczej. Jak człowiek chce zrezygnować z kursu, bo nie jest zadowolony, to nie zwracają takiej kwoty jaką przewiduje umowa, tylko niższą. Generalnie oszustwo!
      • switch_warszawa Re: gdzie najlepszy kurs do egz TOEFL /Wawa 01.02.11, 14:21
        Kurs przygotowujący do TOEFL

Zadzwoń już teraz (888 993 996, 22 622 13 38) lub napisz na adres biuro@switch.edu.pl, aby zarezerwować sobie miejsce w nowej grupie!

Start: 21/22.02.2011
        Godziny i dni tygodnia: pon., śr. / wt., czw. 18:40 - 20:10

- 48h lekcyjnych / 897 PLN
        - zajęcia tylko w małych grupach (4-8 osób)
        - lekcje prowadzone przez lektorów z kilkuletnim doświadczeniem w przygotowaniu do egzaminów
        -centralna lokalizacja Bracka 3 lok. 2b - tuż przy Placu Trzech Krzyży
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka