Dodaj do ulubionych

o telewizorach jeszcze raz...

15.04.12, 17:45
Przepraszam, że zakładam kolejny wątek, ale mam wrażenie, że każdy z już istniejących dotyczy jednak innego dylematu.
Szukam dobrego telewizora, ok.40cali, do pomieszczenia, w którym jest sporo okien, więc ważne, żeby jak najmniej odbijał światło. Myślałam o plazmie, polecanej tutaj - Panasonicu, ale pan w sklepie powiedział, że plazmy słabo nadają się do pokoju z oknami i że jednak żrą więcej prądu.
Więc LED, ale jaki?! Sony, Sharp, Toschiba, LG...?
Podpowiedzcie proszę.
Obserwuj wątek
    • Gość: ? Jak już musi być LDC / nie LED IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.12, 19:30
      znowu LED :-)

tu nie chodzi o LED czy świetlówki podświetlają ekran (matrycę)

chodzi o typ matrycy

mój faworyt telewizora LCD to z matrycą PVA /o dziwo nie IPS/

przygotuj się raczej na 5000+

np www.chip.pl/testy/wyswietlanie-obrazu/telewizory-lcd-4042-cale
      • eilian Re: Jak już musi być LDC / nie LED 15.04.12, 20:35
        Ok, jak zwał tak zwał, tak są określane te telewizory w sklepach, ja się na technicznych szczegółach nie znam i znać nie chcę.
        Zapomniałam dodać, że nie mam ochoty wydawać zbyt wiele na sprzęt, na którym w sumie tylko dzieci bajki oglądają i ja czasem TVN24, tak do 2,5 tyś maksymalnie.
        • Gość: ? Re: Jak już musi być LDC / nie LED IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.12, 21:15
          jak się znać nie chcesz, to po co zakładasz wątki na forum :-)

EOT.
          • eilian Re: Jak już musi być LDC / nie LED 16.04.12, 16:01
            bo chcę kupić telewizor i potrzebuję porady jakie firmy są dobre a nie wykładu o nomenklaturze technicznej.
            • Gość: Kornik Re: Jak już musi być LDC / nie LED IP: *.adsl.inetia.pl 17.04.12, 08:46
              > potrzebuję porady jakie firmy są dobre a nie wykładu o nomenklaturze technicznej.
              Proszę bardzo:
              Sony, Panasonic, Sharp, Toshiba, Loewe...
              • winko_tom Re: Jak już musi być LDC / nie LED 25.04.12, 11:18
                do jasnych pomieszczeń może plazmę ? chyba lepiej w jasnych działa bo np LCD glare to do kitu
                • Gość: Damon Re: Jak już musi być LDC / nie LED IP: *.dynamic.chello.pl 25.04.12, 23:58
                  Z tego co słyszałem to właśnie plazma jest do ciemnych pomieszczeń a LCD/OLED jest w sam raz do jaśniejszych.
                  • Gość: ? Re: Jak już musi być LDC / nie LED IP: *.dynamic.chello.pl 26.04.12, 06:02
                    Was is das "OLED tv" ?
                    • Gość: janek Re: Jak już musi być LDC / nie LED IP: *.dynamic.chello.pl 27.04.12, 21:25
                      Telewizory oparte na diodach organicznych (Organic Light-Emitting Diode).
                      Jaśniejsze od LED-owych i jeszcze bardziej energooszczędne.
                      • Gość: ? Re: Jak już musi być LDC / nie LED IP: *.dynamic.chello.pl 28.04.12, 06:53
                        widział ty takiego ???

nie w Discovery Science ???
                    • adamos70 Re: Jak już musi być LDC / nie LED 18.07.13, 02:19
                      LG już wyprodukował pierwsze OLEDY. Niestety ceny są bardzo duże - media2.pl/technologie/102448-LG-Rusza-sprzedaz-pierwszego-OLED-TV-z-zakrzywionym-ekranem.html
        • adamos70 Re: Jak już musi być LDC / nie LED 18.07.13, 02:18
          To celuj w jeden z telewizorów serii LG LN lub LA np. LG LA620S.
      • adamos70 Re: Jak już musi być LDC / nie LED 18.07.13, 02:17
        najnowsze serie telewizorów LG posiadają technologie LED plus która ma dodatkowe diody i obraz jest jaśniejszy. Eliminowany jest też efekt cloudingu. Ogólnie jeśli ma ktoś dużo okien to zawsze pomaga takie coś. :)
    • Gość: XXX Re: o telewizorach jeszcze raz... IP: 194.156.48.* 19.05.12, 21:36
      NIE TYLKO LED MOZESZ ROZGLADAC SIE TEZ ZA LCD BO JEST TO STARSZA WERSJA LED, NIE ISTOTNA JEST MARKA PRZY TYCH TECHNOLOGIACH KAZDY JEST W JAKIMS STOPNIU DOBRY, WAZNE SA PARAMETRY ODBIORNIKA, LG I SAMSUNG BIJA REKORDY SPRZEDAZY W STANACH, PANASONIC JAEST Z NICH WSZYSTKICH NAJTRWALSZY BO PRODUCENT ZASTRZEGA ZE 100 000 GODZ BEDZIESZ GO UZYTKOWAC ! JEDNAK SAMSUNG JEST NAJLEPIEJ ROZWINIETY TECHNICZNIE.
      • Gość: ? Re: o telewizorach jeszcze raz... IP: *.dynamic.chello.pl 19.05.12, 22:41
        lcd starszą wersją led

aj waj, szczena mi opadła...
        • celicaman Re: o telewizorach jeszcze raz... 21.05.12, 09:03
          Tzw LED to zwykły LCD z podświetleniem matrycy za pomocą diod led w miejsce świetlówek. Więc stwierdzenie, ze lcd to starsza wersja led przy przyjęciu poprawki na marketingowy bełkot w nazewnictwie można uznać za poprawne. Pomijam oczywiście ekrany złozone z kolorowych diod led, ale te raczej stosuje się w banerach reklamowych a nie w TV dostępnych w sklepach.
      • adamos70 Re: o telewizorach jeszcze raz... 18.07.13, 02:21
        JA BYM POWIEDZIAŁ, ŻE TO WŁAŚNIE LG ZACZYNA DOGANIAĆ SAMSUNGA I NOWYMI MODELAMI KTÓRE AKTUALNIE WYSZŁY JUŻ ICH PRZEBILI. GDY UPOWSZECHNIĄ SIĘ OLEDY TO SAMSUNG BĘDZIE POZAMIATANY.
    • Gość: nun Re: o telewizorach jeszcze raz... IP: *.dynamic.chello.pl 26.02.13, 23:53
      Do pomieszczenia z oknami, aby nie odbijał światła najbardziej nadaje się matowa matryca, z tego co wiem takie telewziory produkuje Philips. Poza tym oczywiście obecnie technologia LED jest najoszczędniejsza, jeśli chodzi o zużycie prądu, tutaj akurat też Philips ma najlepsze wyniki. Sprzedawca mi to wszystko powiedział i się sprawdziło, więc chwalę no i jestem bardzo zadowolony, bo też mam okna naprzeciwko ekranu.
      • Gość: Gość Re: o telewizorach jeszcze raz... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.13, 23:09
        Również polecam Philipsa. Gama modeli jest szeroka ale warto zainteresować się również tańszymi modelami jak 5007 czy 5507. Obraz jak na cenę jest rewelacyjny. Dźwięk, to zależy kto ma jakie preferencje ale zdaje się, że w/w modele są wyposażone w ambiwoox który nie jest najgorszą technologią i do domowych zastosować wystarczy w zupełności.
    • charlie_x Re: o telewizorach jeszcze raz... 01.03.13, 15:36
      w kwestii telewizorow to dla mnie istnieja tylko dwie firmy reszta to wyroby 'telewiozoropodobne' sony i panasonic..i nic wiecej.
    • harry_callahan Re: o telewizorach jeszcze raz... 09.04.13, 11:07
      Odpowiedz sobie na pytanie "czego oczekuję od telewizora?" Jeśli odpowiedź brzmi "najlepsza jakość obrazu" to wybór jest jeden: plazma Panasonic.

W każdym innym przypadku nie zawracaj sobie głowy i kupuj samsunga albo coś w tym stylu za 2 tysiące złotych.
      • Gość: omon Re: o telewizorach jeszcze raz... IP: *.dynamic.chello.pl 28.04.13, 21:18
        Ja posiadam Philipsa z ambilightem, teraz czytałem, że będzie dostępny w serii 5, ja kupowałem rok temu i wtedy tę funkcję wprowadzali do serii 6, którą właśnie sam posiadam. Telewizor jak telewizor, nie mam do niego żadych zarzutów przy tym co współcześnie takie TV oferują. Szkoda, że ambilight jest dostępny tylko w Philipsach, bo to naprawdę ciekawa funkcja. Polega to na tym, że z tyłu TV po bokach znajdują się żaróweczki LED, które świecą na różne kolory i dzięki temu obraz wydaje się większy. A z tego co słyszałem to Panasonic kończy z plazmam.
    • zzimnyy Re: o telewizorach jeszcze raz... 17.05.13, 13:16
      Mam podobne przeżycia związane z wielkością ekranu. Pierw miałem 37" - w małym pokoju sprawdzał się. Później 46", ale był za duży. Zmieniłem na 40" - idealnie pasował. Przeprowadziłem się i kupiłem 46HX85. Większy salon i teraz wydaje się za mały i spróbowałbym 55". Chociaż książkowo 46" idealnie pasuje na moją odległość... Sądzę, że dużym czynnikiem jest samo przyzwyczajenie do wielkości i subiektywne odczucia...
    • vasilip Re: o telewizorach jeszcze raz... 18.05.13, 07:43
      Czyli wg tego pana plazmy produkowane są do pokoi bez okien!
      Są takie mieszkania?

Irasiad jest bardzo zdenerwowany na tę małpę w czerwonym...
      • Gość: ? Re: o telewizorach jeszcze raz... IP: *.dynamic.chello.pl 19.05.13, 07:39
        Kupując plazmę jako następcę kineskopa /zazwyczaj/
        to raczej tak samo ona się błyszczy jak kineskop
        czyli gorzej w "odblaskach" nie będzie ?
        • Gość: Waldek Re: o telewizorach jeszcze raz... IP: *.dynamic.chello.pl 21.05.13, 15:19
          Teraz rzadko się spotyka, aby w najnowszych telewizorach były jakieś odblaski. Producenci bardzo zwracają na to uwagę. Mam Philipsa 46 cali wersji 7000 i nie ma z nim takich problemów. Nie wiem jak reszta, ale również nie wydaje się aby pojawiały się jakiekolwiek problemy.
          • Gość: ? Re: o telewizorach jeszcze raz... IP: *.dynamic.chello.pl 21.05.13, 20:55
            Ale ten Philips 7000 to raczej nie jest plazma, tylko LCD...
          • Gość: giermek Re: o telewizorach jeszcze raz... IP: *.dynamic.chello.pl 30.05.13, 16:55
            Philipsy przede wszystkim mają matową matrycę, więc w sam raz sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie jest dużo światła, szczególnie bezpośredniego świała słonecznego. Sama technologia LED znacznie lepiej radzi sobie z czernią i gwarantuje lepszy kontrast niż zwykłe LCD, które zresztą powoli przestają być produkowane.
    • adamos70 Re: o telewizorach jeszcze raz... 18.07.13, 02:16
      moim zdaniem LG zrobił ogromny postęp technologiczny i dzięki temu w sklepach jest dużo fajnych telewizorów tego producenta. W szczególno 3D jest genialne oraz bardzo dopracowali smart tv. A na tym większości obecnie zalezy.
    • eemee Re: o telewizorach jeszcze raz... 31.12.13, 16:40
      Dyskusja rozwinęła się na tematy 3D to i ja dorzucę kilka groszy od siebie.
      Na dzień dzisiejszy jestem silnie przywiązany do mojego Sony KDL-42W805 z 3D pasywnym.
      Zawsze byłem zwolennikiem 3D aktywnego, bo lepsze wrażenia, bo nie traci się połowy rozdzielczości etc. Odkąd kupiłem W8 z pasywnym 3D muszę przyznać, że Sony dopracowało obie technologie do marginalnie wysokiego poziomu. Wspomnieć należy o modelu 55HX855, który w 2012 roku zdobył nagrodę EISA właśnie w kategorii na najlepszy TV 3D.

Obszerny test modelu W8 wraz z opisem wrażeń z 3D znajdziesz pod poniższym linkiem:
      hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/sony/mega-test-sony-bravia-kdl-47w805-pasywne-3d-r173
      • Gość: ? Re: o telewizorach jeszcze raz... IP: *.dynamic.chello.pl 01.01.14, 05:18
        eemmee, co siem nie sprzedaje ten Sony ?

RegionManager opie...ł za nadmierne zapasy ?
        • eemee Re: o telewizorach jeszcze raz... 02.01.14, 09:16
          Nie do końca rozumiem Twoją wypowiedź.
          Jeśli dobrze zrozumiałem, uważasz że jestem sprzedawcą TV? Zajmuję się handlem ale branża zupełnie inna, bo budowlana.

Widzę, że jednak w naszym kraju nie wiele się zmieniło - człowiek chce pomóc, poradzić ale zawsze znajdzie się osoba której to przeszkadza.
      • adamos70 Re: o telewizorach jeszcze raz... 02.01.14, 22:43
        A widziałeś 3D w telewizorach LG? Tam też jest miazga jeśli chodzi o efekty. Osobiście też uważam że technologia 3d ostatnio mocno została dopracowana i na prawdę fajnie to wygląda.
        • matisson Re: o telewizorach jeszcze raz... 07.01.14, 16:05
          A moim zdaniem 3d to chwilowy zachwyt który się szybko znudzi...
          • mylagos Re: o telewizorach jeszcze raz... 11.01.14, 15:56
            Moim zdaniem 3D jest bardzo ciekawą funkcją, ale tylko to chwilowej zabawy. Był wielki szum, a teraz technologia bardziej idzie w kierunku wyższych rozdzielczości jak na ten moment 4K.
            Jeśli zaś chodzi o wykonanie 3D w przypadku Sony i LG. Sony bardzo propagowało 3D aktywne i było ono bardzo dobrze dopracowane ( w.w model HX850 na przykład, albo W905).
            Jeśli chodzi o pasywne 3D jest ono też bardzo dobre i tutaj jedyny mankament to spadek rozdzielczości do połowy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka