Dodaj do ulubionych

Amplituner - jakie wymiary?

15.12.12, 21:43
Powoli urządzam nowe mieszkanie i w związku z tym, że urządzam obecnie pokój dzienny, mam już nowy tv (bravia 40'), dalej chcę zagospodarować ścianę przy której stoi. Docelowo oczywiście zestaw kina, a w zasadzie ampli+5.1, konsola jako odtwarzacz.

Moje pytanie brzmi, jaki jest najbardziej standardowy wymiar apli? mówię o głębokości. Ile doliczyć na przewody? 40cm wystarczy? Może nieco mniej? (wolałbym ;D).

Obserwuj wątek
      • crannmer Re: Amplituner - jakie wymiary? 15.12.12, 23:34
        Abys sie nie nacial.
        Moj np. ma z pokretlami i gniazdami blisko 44 cm. A do tego trzeba jestcze dodac z 10 cm na w miare komfortowe polozenie oprzewodowania. Szczegolnie, ze niektore przewody, np. HDMI, zbytniego giecia nie lubia.

Polecam studia nad danymi technicznymi wchodzacych w gre wzmacniaczy.
    • Gość: Kornik Re: Amplituner - jakie wymiary? IP: *.adsl.inetia.pl 17.12.12, 10:23
      > Moje pytanie brzmi, jaki jest najbardziej standardowy wymiar apli? mówię o głębokości
      Nie ma standardowej głębokości. O ile szerokość często jest zbliżona do ok 42-43 cm (choć oczywiści nie zawsze), to wysokość i głębokość nawet u tego samego producenta może być inna w każdym modelu. Zależy od stopnia upakowania, wielkość podzespołów (radiatory, transformatory itp) itp. Np u Yamachy głębokość może być 364 mm a może być i 467mm:
      europe.yamaha.com/en/products/audio-visual/av-receivers-amps/rx-v673_g/?mode=model
      europe.yamaha.com/en/products/audio-visual/av-receivers-amps/rx-a3020_g/?mode=model
      > Ile doliczyć na przewody?
      Jeśli nie zastosujesz jakichś audiofilskich kabli grubych jak wąż ogrodowy, to 5cm powinno starczyć. Jak Ci braknie miejsca a jedynymi kablami będą głośnikowe i HDMI to nawet 2 cm możesz się zmieścić, pod warunkiem, że zastosujesz kątowe wtyczki np:
      www.komputronik.pl/product/119381/Akcesoria/Kable_i_adaptery/Kabel_HDMI_v1_4_Gembird_3m_katowy.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka