Dodaj do ulubionych

Android TV 9 Pie już jest - a co z Android TV Oreo

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.18, 18:37
Android TV 9 Pie już jest - a co z Android TV Oreo ??? (video).

Google wypuszcza Android 9 Pie, ale przecież ani jeden telewizor z Android TV nie obsługuje jeszcze Oreo. O co chodzi ???

Google wypuściło Android 9 Pie, ale zeszłoroczny Android Oreo 8 jeszcze nie dotarł do telewizorów kupujących.

Stare ciasteczka i ciasto
Jeśli posiadasz Nvidia Shield lub Xiaomi Mi TV, możesz otrzymać aktualizację Oreo na Androida 8, ale jeśli posiadasz telewizor z systemem Android od Sony, Philipsa, TCL lub jakiejkolwiek innej marki, nadal masz Androida 7 lub coś jeszcze starszego.

Wydanie Androida 9 Pie uwydatnia frustrujący fakt, że nawet telewizory z najwyższej półki wciąż korzystają z przestarzałego oprogramowania. Nowa wersja pojawiła się, zanim pojedynczy telewizor z Androidem został zaktualizowany do zeszłorocznej wersji.

Więc co mówią producenci?
Cóż, nadchodzące modele A9F i Z9F firmy Sony będą pierwszymi telewizorami z systemem Android 8 Oreo, a Sony obiecało udostępnić Oreo przynajmniej niektórym z istniejących telewizorów, ale jeszcze nie ogłosiło szczegółów i osi czasu. Philips obiecał także wprowadzić Oreo do swoich telewizorów, ale wciąż oczekujemy dalszych szczegółów i harmonogramu. Bang & Olufsen nie aktualizuje żadnych swoich telewizorów z Androidem, a TCL nie informuje w odniesieniu do Oreo, o ile nam wiadomo.

Nowy interfejs użytkownika Android TV

Oczywiście żaden z nich nie chce rozmawiać o Androidzie 9 Pie, ale Google twierdzi, że najnowsza wersja usprawni proces instalacji; automatyczne instalacje aplikacji z których korzystasz na mobilnym Androidzie i funkcja automatycznego logowania w telewizorze. O Androidzie 9 mówi się również, że zawiera ulepszenia wydajności, szczególnie w przypadku telewizorów z systemem Android z wolnym procesorem.

Widać, czy Oreo może tchnąć nowe życie w projekt telewizyjny Google, a Pie sprawi, że wszystko będzie przebiegało sprawniej.
Platforma Android TV znajduje się obecnie w tyle za platformami takimi jak Apple TV (tvOS), Amazon FireTV i Roku.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka