Dodaj do ulubionych

Jaka kamere kupic?

IP: *.chello.pl 30.07.05, 14:47
Mam do wydania okolo 3500zl. Ktora kamera obecna na rynku jest w tej cenie
najlepsza (przy uwzglednieniu stosunku ceny do jakosci)?
Za wszelkie sugestie ogromnie dziekuje.
Obserwuj wątek
    • Gość: locoloco Re: Jaka kamere kupic? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.07.05, 16:01
      Cena do jakości - Wskazuje Panasonica NV GS 140 . Ale przecież musisz
      powiedzieć czego oczekujesz od kamery ? Co kręcisz i ile .
      Ile kręcisz w pomieszczeniach ?
      Może warto ciut dołożyć , albo kupić tańszą - jeśli nie będziesz korzystać z
      niektorych funkcjii.
      szczegóły jeszcze wiele potrzeba informacji-Towje doświadczenie z
      kamerami ,oczekiwania itp ./ tak jak u krawca , żeby pięknie ubranie leżało/
      może wejdź na gg 2868228
      pozdrawiam
      • Gość: korn Re: Jaka kamere kupic? IP: *.chello.pl 31.07.05, 16:58
        Nie znam sie na kamerach zupelnie, wczesniej zadnej nie posiadalem.
        Interesuje mnie by kamera miala ponad milion pikseli, oraz wyjscie USB. Nie
        musi kosztowac 3500, jezeli znalazlbym sprzet 1000zl tanszy nie narzekalbym.
        Filmowac zamierzam doslownie wszystko. Niedlugo emigruje i chcialbym
        zarejestrowac miejsca i ludzi dla mnie bliskich. Pomieszczenia, plenery,
        architekture, zapisac rozmowy z najblizszymi, w pracy stworzyc zartobliwy
        reportaz itp.
        Ktora kapera w tej cenie nadawalaby sie do tego najlepiej?

• Gość: Brat Re: Jaka kamere kupic? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.05, 21:41
      Witam
      Polecam sony dvd 403e, jestem posiadaczem takowej i jestem w pelni zadowolony
      obraz poprostu idealny ,nagrywasz na male plyty dvd i odrazu mozna
      odtwarzac nie trzeba zgrywac jak z miniDV.
      Dotego dzwiek 5.1 i video16:9.

Dlugo sie zastanawialem przed kupnem tego modelu i nie zaluje
      nie zamierzam bawic sie w edycje wiec dla mnie jest idealna.

Wchodzil w gre jeszcze panasonic gs400 ale 6000 za kamere to juz
      dla mnie za duzo chociaz to kamerka o ciut lepsza.
      Pozdrawiam
    • Gość: kamcio bierz SONY IP: *.aster.pl / *.aster.pl 09.08.05, 21:52
      wybierz taką z obiektywem Carl Zeiss;
      SONY mają do tego wbudowaną lampę, noktowizor i weź sobie jeszcze do tego z
      dużym zoomem optycznym np20x; takie rzeczy przydają się;
      po za tym mają też stabilizator obrazu Steady Shot itp bajery
      mają wejście FireWire, dzięki któremu możesz zgrywać na kompa filmy
      bardzo dobrej jakości; ja mam SONY DCR-TRV 255 i jestem b.zadowolony;

wybrane modele:
      SONY DCR-HC32E
      SONY DCR-HC22E
      SONY DCR-HC19E
      SONY DCR-HC17E
      • Gość: zibi Re: bierz SONY IP: 213.77.14.* 10.08.05, 15:22
        Przyklad czlowieka nie majacego zielonego pojecia o kamerach.
        Sony to drogie kamery majace zla proporcje ceny do jakosci. Wymienione kamery
        maja ogromne szumy. Nie pofilmujesz nimi przy sztucznym swietle. W ogole.

"Noktowizor" i inne "bajery" to glupty. Liczy sie przetwornik i optyka.
        Wymienione sony maja optyke wielkosci malego guzika, a przetwornik 1\6 cala...
        To mowi samo za siebie.

Zoom co najmniej 20x ? hehehehehe Kto to utrzyma z reki? Ja mam 10x i trzeba
        mocno trzymac. Zreszta 10x jest wystarczajacy. Ktos kto ma pojecie o optyce wie
        ze takie wodotryski jak zoom 20x tylko psuja optyke. Fizyki nie przeskoczysz.

Co to Stready Shot - faktycznie jak na elektroniczna stabilizacje obrazu
        sparwuje sie dobrze. Wiadomo - optyczna jest lepsza, ale tez i duzo drozsza.

Nie czytaj takich glupot ze w zasadzie kazda kamera pofilmujesz. Bo faktycznie
        pofilmujesz kazda , ale w sloneczny dzien. Nagrywajac przy slabym swietle, a
        potem jeszcze chcac ten material nagrac na DVD - wiec poddac go kompresji -
        niewiele zostanie z tego obrazu jezeli beda duze szumy.

Reasumujac - OK sony ale co najmniej HC90 - przetwornik 1/3 cala 3 mln pikseli.

Pozdr.
    • Gość: pe66 Re: Jaka kamere kupic? IP: *.kompania.net 09.08.05, 23:36
      Witam,
      Miałem taki sam dylemat i w końcu wybrałem Canona MV800.
      Dużo drożej kosztują kamery z dodatkami, które tak naprawdę nie są do zawsze
      potrzebne, np. wejście FireWire, przetwornik analogowo cyfrowy, możliwość
      wykonywania zdjęć na kartę pamięci itp. Wieksza liczba pixli też nie ma
      większego znaczenia, bo wszystkie kamery DV i tak zapisują obraz używając 800
      tys. piksli. Zauważalnie leprze parametry obrazu miał dopiero canon MVX200
      (cała seria MVX). Tak naprawdę najważniejsze jest to czego oczekujesz od kamery
      (ktoś już o tym wspominał). Jeśli chcesz edytować filmy na PC wystarczy prosty
      model. Jeśli nie chcesz edytować to kamera używająca płyt DVD będzie lepsza.
      Jeśli mała to Micro DV będzie najlepsze. Jeśli chcesz aby kamera robiła zdjęcia
      nocą to możesz wybrać podświetlenie podczerwienią lub kamerę która nie
      potrzebuje dużo światła (np. MV800 wystarczą 2 luxy).

Pozdrawiam

Piotr
    • Gość: Grzesiek29 Re: Jaka kamere kupic? IP: 217.153.179.* 10.08.05, 08:21
      Polecam kamerę Sony HC90E. Jak jeszcze trochę stanieje to ją kupię. Szukaj w
      sklepach internetowych typu www.skapiec.pl lub www.kupujemy.pl
      W porównaniu do Panasonika jak ktoś polecał ma ekran 2,7 cala i 3,3megapiksela.
      Inne parametry podobne jak w innych kamerach w tej cenie.
      • Gość: Padre Re: Jaka kamere kupic? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 12:15
        Zwroc uwage tez na jeden fakt.Ja kupilem niedawno Sony PC107E w sklepie
        internetowym za dokladnie 2tys zl. W normalnych sklepach kosztuje ok 2700 a rok
        temu w momencie jej wprowadzenia na rynek kosztowala blisko 4tys zl. Sprzet
        technologicznie nie odbiega w sumie niczym od kamer w tym przedziale cenowym
        wprowadzonych w tegorocznej lini. Kamerke kupilem za 2tys bo akurat byla
        wyprzedaz bo ten model nie jest juz produkowany. Za rok np HC42 prawdopodobnie
        tez nie bedzie juz produkowany i zostanie zastapiony modelem o innej obudowie.
        Warto wiec zainteresowac sie modelai z lini zeszlorocznej. DLa mnie
        wyznacznikiem dodatkowym byl fakt iz ten Soniak ktorego nabylem ma naprawde
        swietny design. Jest ladniejsza i mniejsza od serii hc.
        • Gość: Grzesiek29 Re: Jaka kamere kupic? IP: 217.153.179.* 10.08.05, 12:30
          Dokładnie się z Tobą zgadzam dlatego nie śpieszę się z zakupem. HC90E to model
          na 2005 rok także wiadomo że trzyma cenę. Przymierzałem się do HC39E ale ta
          druga ma 3,3 megapiksele!!! Mogłaby mi zastąpić także aparat.
          Mam prośbę. Podaj mi adres sklepu internetowego gdzie kupiłeś swoją (czy nie
          było żadnych problemów).
          Z góry dziękuję i pozdrawiam.
          • Gość: Padre Re: Jaka kamere kupic? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 23:33
            www.fotoklik.pl
            Znalazlem ich oferte na allegro po czym zadzwonilem by sie upewnic ze napewno
            wszystko nowe z gwarancja itd. Maja sporo pozytywnych komentarzy i wystawiaja
            troche sprzetu na allegro wlasnie. Miła i co najwazniejsze rzeczowa obluga.
            Zaplacilem przelewem. Dwa dni pozniej zapukal do mnie kurier z DHL. Paczka
            solidnie zapakowana a w niej moja kamerka :)
            Pozdrawiam
    • Gość: Adomas Re: Jaka kamere kupic? IP: *.lupus.pl 10.08.05, 13:22
      ja kupilem sony HC42E za 2700pln i jestem zadowolony.
      ma 1mpx. mozesz kupic HC90 za troche wiecej ktora ma 3mpx ale te więcej pikseli
      to sie przydaje tylko do zdjec (zapisywanych na karcie memory stick duo).
      jesli kupisz HC42E to za reszte forsy mozesz kupic baterie ktora starczy na 6
      godzin. Pozdro700 ;)
    • Gość: J.S. Re: Jaka kamere kupic? IP: *.4web.pl 10.08.05, 18:17
      Co do Panasonica to mial on dobre kamery, ale dwa lata temu, teraz palstik,
      plastik i jeszcze raz plastik. Jakosci tez nic nadzwyczajnego, nawet
      przereklamowane modele GS75. Jezeli chodzi o firmy to pozostaly Sony i Canon.
      Owszem Sony jest moze i drogie ale i w miare dobre. Kamery sprzedawane obecnie
      odbiegaja jakoscia od tych, ktore mozna bylo nabyc jeszcze kilka lat temu.
      Chcemupowc tanio, to tak jest, ale firmy tna po kosztach. Przetwornik, nie jest
      wazne ile posiada pikseli,(do filmu starcza okolo 500-600tys. zreszta wartosci
      podawane w katalogach sa wartosciami brutto), ale jego wielkosc, kiedys to bylo
      1/4 cala, teraz zazwyczaj 1/6, wiec mniejszy. Jezeli szukasz sprzetu dla siebie
      to poprostu idz do sklepu, polecam MM (jest tam duzy wybor i wszystkie na
      otwartej ekspozycji, wiec mozesz je sobie najpierw obejrzec i dopasowac do
      reki) i w miare obiektywna opinia sprzedawcy, gdyz handluja wszystkim a nie
      tylko Sony czy panasoniciem jak w sklepach firmowych i zawsze Ci powiedza, ze
      ich sprzet jest najlepszy. A tak naprawde to ILE OSOB NA TYM FORMU TYLE
      BEDZIESZ MIAL OPINII.
      • Gość: locoloco Re: Jaka kamere kupic? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.05, 03:30
        Co Ty opowiadasz?
        Bylem w MM - klient zapytał czy jest wbudowany aparat w kamerze Panasonic -
        zapewniał go Twoj kompetentny pracownik,że absolutnie i oczywiście- ma.
        Oczywiście wiesz ,że jest system premiowania dla pracowników w MM.
        Sprzedasz sprzęt w klasie np. D - masz większą kasę.
        O ich "fachowości" czytam co dziennie kilka postów.
        Gdzie to niby ten " fachowiec" ma nabierac doświadczenia? Sprawdź ich rotację.
        Co ma plastik do jakości nagrania, A Sony to Niby ALUMINIUM ? hahaha
        Coś Ci się pomieszalo.
        Sony też robi extra kamery.
        Ale masz różne testy - możesz porównac na wlasne oczy.
        W klasie 3 CCD - Panasonic GS 75 nie ma konkurencji./ jedynie JVC GRDF 570
        zbliża się parametrami/

Nowa rewolucja idzie ze strony JVC - kamery z twardym dyskiem 20-50 GB.
        pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka