Dodaj do ulubionych

Czy ceny LCD spadną?

IP: *.devs.futuro.pl 28.11.05, 23:16
Wiem, że moje pytanie jest z gatunku raczej retorycznych, ale może ktoś
orientuje się czy ceny telewizorów LCD w najbliższym czasie spadną? Mam na
myśli głównie sezon przedświąteczny i szał gwiazdkowych zakupów ale nie
tylko. Po długich poszukiwaniach, dyskusjach, czytaniu forum i wielu
kalkulacjach zdecydowałam się na konkretny model 32". Jego cena wcale nie
jest niska ale przy pewnym wysiłku dla mnie osiągalna. Ale za każdym razem
kiedy już chcę złożyć zamówienie waham się czy nie warto jednak jeszcze
trochę poczekac.
Z góry dzięki za wszelkie komentarze w zakresie prognoz cen TV LCD w
najbliższym czasie. Pozdro
Obserwuj wątek
    • Gość: m@n Re: Czy ceny LCD spadną? IP: 80.50.204.* 29.11.05, 07:50
      Spadną na pewno i na pewno będą lepsze i tańsze modele od wybranego przez
      ciebie, tylko że w ten sposób myśląc możesz nigdy nie kupić :) Pzdr
      • caesar_pl Re: Czy ceny LCD spadną? 29.11.05, 16:44
        Spadaja do pewnego momentu i zostaja zastepowane nowymi o lepszych parametrach.
        Gdyby inaczej bylo,to mozna by dzis kupic monitor,ktory 2 rok temu kosztowal np.600 euro dzis za 100 euro,no bo juz przestarzaly.A wielu by taki przeciez wystarczyl..
        • Gość: Agata Re: Czy ceny LCD spadną? IP: *.dhl.com / 165.72.200.* 30.11.05, 09:09
          Koniec ze zwlekaniem! Decyzja zapadła, dzisiaj składam zamówinie :)
          pzdr
          • Gość: Sceptyk Re: Czy ceny LCD spadną? IP: *.pl / *.smsnet.pl 04.12.05, 01:21
            A nie lepiej kupić TV kineskopowy? Co prawda nie wywrze się takim wrażenia na znajomych, ale przynajmniej obraz będzie przyzwoity, co w przypadku LCDków (zwłaszcza tańszych, poniżej 10kzł za 32") nie jest wcale oczywiste.
            • Gość: Agata Re: Czy ceny LCD spadną? IP: *.devs.futuro.pl 07.12.05, 22:20
              Szanowny Sceptyku,
              czy ja gdziekolwiek w swoim poście zawarłam informację, że chcę kupić TV LCD
              żeby zrobić wrażenie na znajomych? Nie widzę ...
              Nie przyszło Ci do głowy, że ktoś może mieć zwyczajnie mało miejsca w
              mieszkaniu a taki telewizor ma tę zaletę, że nie zajmuje go zbyt wiele? Tak
              jest na przykład w moim przypadku.

Pozdrawiam
              • Gość: locoloco Re: Czy ceny LCD spadną? IP: 83.9.59.* 08.12.05, 00:42
                Sceptyk posługuje sie słabym sygnałem i słabym LCD
                Jeżeli masz wątpliwości - sprawdź na własne oczy w swoim mieszkaniu. Unikniesz
                wielu kłopotow. Poproś o pokaz w domu .
                I wybieraj w spokuoju razem z rodzia.
                pozdrawiam
              • Gość: wredniak Re: Czy ceny LCD spadną? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.05, 07:36
                hmmm co ci ludzie tak o tym miejscu.....

pokoj 2x2 ze zwykly telewizor sie nie zmiesci ?

btw.. jak masz mozliwosc to zobacz sobie jak dziala konkretnie wybrany przez
                Ciebie egzemplarz...
                • Gość: pix A moze kupic na raty... IP: *.ri.ri.cox.net 09.12.05, 13:17
                  troche benzyny, zeby miec jak pojechac do sklepu
              • Gość: kow3l Re: Czy ceny LCD spadną? IP: *.adsl.inetia.pl 09.12.05, 15:55
                Kupowanie LCD dla takiej zalety,ze zajmuje malo miejsca jest kiepskim
                argumentem.

Ogolnie mowiac niestety LCDki nie wypra kinoskopym, bo ani czas
                uzytkowania ,ani cena nie zachecaja do kupna. Samo bycie trendy mnie nie
                przekonuje. Poza tym jakosc pozostawia tez wiele do zyczenia.
              • anna-dark LCD i plazma to przeżytki... 09.12.05, 16:14
                LCD i plazma to przeżytki...
              • Gość: optmosta Re: Czy ceny LCD spadną? IP: *.chello.pl 09.12.05, 16:46
                Droga Agato najtaniej będzi jak się przeprowadzisz do mnie ,ma duże mieszkanie
                i duży telewizor
              • resident_troll Re: Czy ceny LCD spadną? 14.12.05, 21:20
                Gość portalu: Agata napisał(a):

> Szanowny Sceptyku,
                > czy ja gdziekolwiek w swoim poście zawarłam informację, że chcę kupić TV LCD
                > żeby zrobić wrażenie na znajomych? Nie widzę ...
                > Nie przyszło Ci do głowy, że ktoś może mieć zwyczajnie mało miejsca w
                > mieszkaniu a taki telewizor ma tę zaletę, że nie zajmuje go zbyt wiele? Tak
                > jest na przykład w moim przypadku.
                >
                > Pozdrawiam

A czy napisałaś gdzieś, że chcesz kupić LCD, bo masz mało miejsca? Nie. Facet (?) miał prawo przyjąć sobie dowolne xzałożenie. Także takie, jakie przyjął. Tak się śmiesznie składa, że gros osób kupujących obecnie TV LCD lub plazmowe robi to z zachłyśnięcia specyficznym, supermodnym wyglądem i nowoczesną (nie zawsze jednak lepszą) technologią, a nie z realnej potrzeby (źródło: rodzinne powiązania ze sprzedawcami w jednym z MediaMarktów i EuroRTV; bracia na moją prośbę popytali ostatnio zaaferowanych klientów dlaczego akurat LCD a nie tańszy kineskopowy; z reguły ludziska byli przekonani, że skoro cienki i płaski, a do tego dużo droższy, to musi być o lata świetlne lepszy; no i tak świetnie wygląda w salonie). W swoich mieszkaniach jeszcze jakiś czas temu mieścili ogromne postsowieckie Rubiny i jakoś miejsca nie brakło. Teraz zwykły 32" TV CRT już się nie mieści. :-//

Tak czy siak - życzę satysfakcji z dokonanego zakupu.
            • Gość: quest Re: Czy ceny LCD spadną? IP: 217.153.187.* 09.12.05, 16:23
              zgadzam sie LCD to porazka, mam LCD samsunga 32" (kosztowal ca. 7000 pln) oraz
              "stary" 3-letni Phillips Kineskopowy z "patentem typu" Pixel Plus... powiem w
              skrocie trzeba byc slepym aby niewidziec roznicy w kolorach na obu TV, obraz z
              LCD to rzenada, kolory, kontrast wszystko przemawia za kineskopem szklanym
              starego typu, teraz jest na topie LCD i juz kineskopow praktycznie niemozna kupic...

co do zrodla no coz, zrodlo to dobrej klasy DVD i wtedy roznica poprostu miazdzy
              LCD'ka na sniadanie... taka prawda dodam iz w LCD sa glosniki ktore brzecza, a
              w Filipku mam 4 glosniki i nawet subwoofer ;-) minus ze "szklanka" to gigant

ja osobiscie bardzo zaluje iz dalem sie nabrac na te papke marketingowa
              aktualnie szukam miejscaw doomu dla samsunga i kupie Plazme ma swe wady ale jest
              jej zdecydwanie blizej do kineskopu szklanego niz do LCD i mam gdzies np. duzy
              pobor mocy czy inne bzdety liczy sie jakosc obrazu, kontrast i kolory LCD odpada
              w przedbiegach... mowie o cenie do 10000 pln ;-(

pozdrawiam wszystki zagozalych fanow LCD ;-)

• Gość: sony Re: Czy ceny LCD spadną? IP: *.acn.waw.pl 09.12.05, 16:45
                bo samsung to padaka
    • Gość: Aleks Re: Czy ceny LCD spadną? IP: *.aster.pl 08.12.05, 22:30
      Na początku ub. roku chciałem kupic upatrzony model philipsa kineskopowego 32
      cali. Kosztował 5 tys zł. Na wiosnę tego roku już kosztował w tym samym sklepie
      2,6 tys zł. Teraz w ogóle nie ma go w sklepie. Sprzedawca powiedział mi, że
      będą tylko LCD, bo kineskopowych nie ma w hurtowniach. Teraz w sklepach
      telewizorów LCD przybywa coraz więcej. Mam zamiar kupić taki 32 cali, ale
      jeszcze odczekam. Niech minie szał przedswiątecznych zakupów i będą wtedy
      tansze. Tak mi poradził sprzedawca. Uważam, że miał rację.
      • Gość: KR Re: Czy ceny LCD spadną? IP: 62.233.138.* 09.12.05, 12:44
        Nie lepiej rzutnik, to jest dopiero czad? A LCD ma całkiem sporo wad, myślę o takim urządzeniu, bo chciałbym mieć prawie prawdziwe kino w domu z ekranem 100 cali.
        • Gość: rd poczekaj na " po świętach" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.12.05, 13:12
          Sprzedawcy dobrze wiedzą co tojest gorączka przedświątecznych zakupów. Część z
          nich zostanie z niesprzedanym sprzętem na wiosnę. Rynek się rozwija, wchodzą
          nowe modele. To jest na razie sprzęt drogi bo nowy i ma powiew luksusu. Jeśli
          możesz poczekać to czekaj. Pamiętaj , że zawsze będzie sprzęt nowszy, lepszy ,
          ładniejszy. Kiedyś będziesz musiała podjąć decyzję. To jest tak jak z
          komórkami. ta którą kupiłaś dwa lata temu i która była przecież taka FAJNA
          dzisiaj wydaje ci się stara. Ale zastanów się z ilu funkcji tej nowinki
          korzystasz. Jeśli stać cię na luksus-kupuj, jeśli stać cię na normę, standard (
          w pozytywnym znaczeniu)- czekaj.
          • Gość: Michu Re: poczekaj na " po świętach" IP: *.adsl.inetia.pl 09.12.05, 15:59
            Juz 5 lat temu slyszalem ze plazma wyprze kineskopowe, teraz LCD. Tymczasme
            telewizory te maja za duzo wad bedac przy tym bardzo drogie.
      • Gość: Michu Re: Czy ceny LCD spadną? IP: *.adsl.inetia.pl 09.12.05, 15:58
        To gdzie ty kupowalas,ze w hurtownii nie maja?. Ja w kazdym sklepie widzialem
        wczoraj kineskopowe i ida jak przekonywali mnie sprzedawcy jak cieple buleczki
    • Gość: Pawel Re: Czy ceny LCD spadną? IP: *.aknet.it 09.12.05, 13:36
      Ja kupilem w maju we wloszech telewizor LCD 50" za 7000 euro (Marka Sony, ok.
      70 miliardow kolorow itd itp)
      Dzisiaj taki sam telewizor z tymi samymi parametrami w tym samym sklepie
      kosztuje 5200.
      • Gość: Lilia Re: Czy ceny LCD spadną? IP: 158.75.4.* 09.12.05, 13:46
        Te 70 mld. kolorow to folderu reklamowego czy w wirtualnej rzeczywistosci?
        • Gość: jogimbo Re: Czy ceny LCD spadną? IP: *.chello.pl 09.12.05, 13:55
          tak spadna. teraz dla wszystkich producentow na swiecie ekrany lcd produkuja
          tylko dwie fabryki. Na przelomie roku maja byc oddane dwie nowe fabryki i ceny
          bardzo spadna.
    • Gość: z7 Re: Czy ceny LCD spadną? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.05, 16:06
      Droga Agato ! Ceny na pewno jeszcze spadną, ale TV PRZETRWAM Papcia
      Purchawki nadaje tak mało powtórek ! Zastanów się, czy nie za dużo masz do
      stracenia !
    • Gość: Renn Re: Czy ceny LCD spadną? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.05, 22:45
      A co się stanie, gdy euro będzie kosztować 5 złotych? Czy ceny spadną czy
      wzrosną? Jak to będzie? Kupować czy czekać? Myślę, że kupować bo ceny nie
      spadną.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka