Dodaj do ulubionych

Odległość projektora od ekranu a jego wielkość

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.06, 01:24
Obserwuj wątek
      • ing.elec RTFM 11.02.06, 09:25
        Gość portalu: prosamel napisał(a):

> W jakich przedziałach moge uzyskać szerokość obrazu bo chciałbym zorientować
        > sie w cenach odpowiedniego ekranu?

Ogniskowe i zakresy zoomu w projektorach sa dosc rozne.

Jako perwsze musisz wybrac wchodzace pod uwage projektory. A pozniej w danych
        technicznych na stronach producentow sprawdzic, jaka jest szerokosc obrazu przy
        danym odstepie i czy pozycja obrazu wzgledem osi projektora pasuje do
        planowanego sposobu montazu i czy jest obecny mechaniczny przesuw obrazu (lens
        shift). Elektronicznej korektury trapezu nie nalezy uzywac, bo wiaze sie ze
        strata jakosci obrazu.

Niektore projektory daja w okolicy osi (lub plaszczyzny montazu) nie dolna
        krawedz obrazu (jak sie nalezy), lecz srodek obrazu. Co znacznie utrudnia
        sensowne ustawienie.

Pozdr.

I.
      • Gość: ff Re: Odległość projektora od ekranu a jego wielkoś IP: 82.160.190.* 12.02.06, 15:24
        jak nie chce kasy duzo wydawac, niech kupi tego benqa za 2700 brutto (do
        prezentacji i filmow ok.) 2000ansi, bardzo cichy 25db, dlp, 4000 godz.lampa w
        eco - oryginalna "tylko" 1100zł - tanszych w firmowych projektorach nie
        znalazłem. Oglądam na nim głównie filmy z laptopa i jest super, a zastanawiałem
        sie nad plazmą i LCD i dopiero teraz widzę jakiego byka bym strzelił. Troche
        ryzykowałem z zakupem bo nie wiedziałem jak w domu to działa ale teraz
        wszystkim powiem: "jak do filmow to tylko projektor".
        chociaz w laptopie mam tv na pcmcia takze i tv czasem puszczę na ścianę.
        pzdr
        • ing.elec Maluch tez jest super 12.02.06, 15:57
          Gość portalu: ff napisał(a):

> jak nie chce kasy duzo wydawac, niech kupi tego benqa za 2700 brutto (do
          > prezentacji i filmow ok.) 2000ansi, bardzo cichy 25db, dlp, 4000 godz.lampa w
          > eco - oryginalna "tylko" 1100zł - tanszych w firmowych projektorach nie
          > znalazłem. Oglądam na nim głównie filmy z laptopa i jest super,

Jak sie przesiadziesz z roweru do Malucha, to tez jest super.

A na powaznie to ogladanie filmow na brutalnie jasnym projektorze prezentacyjnym
          z natywnym 4:3 i 800x600 punktow to zupelna pomylka.

> ryzykowałem z zakupem bo nie wiedziałem jak w domu to działa ale teraz
          > wszystkim powiem: "jak do filmow to tylko projektor".

Jak do filmow to tylko porzadny projektor.

Pozdr.

I.
          • Gość: ff Re: Maluch tez jest super IP: 82.160.190.* 12.02.06, 20:21
            mylisz sie mocno. jasnosc ta w zupełnie nawet zaciemnionym pomieszczeniu nie
            jest wcale duza, a w trybie eco jest mniejsza, a i ustawienia jasnosci w menu
            projektora mam na 50%. Gdyby nie chodziło mi o oszczednosc lampy to smiało
            oglądałbym na full ustawieniach. Tez myslałem przed zakupem, ze za jasny. Teraz
            moge smiało powiedziec "kupujcie jak najjasniejsze, bo i tak w dół zawsze mozna
            przyciemnic". kupując doszedłem do wniosku ze za niezauwazalną roznice w
            jakosci filmu nie warto za 1024x768 dopłacac 1000zł (benq MP620 za 3700zł).
            pzdr
        • ing.elec Bardzo dobry 14.02.06, 07:55
          Gość portalu: prosamel napisał(a):

> SANYO PLV Z3?

Do spolki z aktualnym Panasonikiem serii PT-AE (a od tegoz znacznie tanszy)
          bardzo dobry wybor.

W sklepach internetowych mozna go dostac juz od niecalego 1000 Euro.

Bardzo gruntowny test (po niemiecku) wraz z tabelka rozmiarow projekcji:
          www.cine4home.de/tests/projektoren/SanyoPLVZ3/Z3Test.htm
          Pozdr.

I.
          • ing.elec Nie rozumiem problemu 14.02.06, 21:53

> a cena lampy do niego? , która (lampa) ma na dodatek 3mies. gwarancji, chyba
            > ze sie ma zamiar ogladac 1 film na tydzien:)

Cena lamp do wspomnianego Benqa wynosi ok. 250 euro, do wspomnianego Sanyo ok
            300 euro.
            Oczekiwane czasy zycia lamp leza w obu przypadkach w okolicach 3000 godzin. Wiec
            nie rozumiem problemu.

Jak lubisz Malucha, to go lub. Ale nie wciskaj wszystkim, ze Maluch jest tak
            samo dobry, jak Golf. I ze Golf zuzywa dziesiec razy wiecej paliwa.

Pozdr.

I.
            • Gość: ff Re: Nie rozumiem problemu IP: 82.160.190.* 15.02.06, 10:16
              panie elec, pisałem, ze lampa do tego benq w eco 4000godz (a to juz duzo), a
              chodzi mi o to, ze nie warto tysiącami przepłacac skoro przyzwoicie działa cos
              za 2700zł. dla mnie jak kogos stac to niech kupuje projektor za 20 000 zł i z
              2000 godz. lampą, ale ja jestem zadowolony w zupełnosci z tego modelu i dlatego
              go polecam. Kupując drugi raz wybrałbym ten sam i naprawdę wciskanie komus kitu
              mnie nie obchodzi.
              pzdr
              • ing.elec Re: Nie rozumiem problemu 15.02.06, 18:52

> panie elec, pisałem, ze lampa do tego benq w eco 4000godz (a to juz duzo),

A w ww. Sanyo 3000. Zakladajac nawet, ze dane Benqa nie sa fryzowane, to jest
                roznica, o ktora nie warto kruszyc kopii. A rzeczywisty czas zycia lampy zalezy
                glownie od sposobu obchodzenia sie ze sprzetem.

> a
                > chodzi mi o to, ze nie warto tysiącami przepłacac skoro przyzwoicie działa cos
                > za 2700zł. dla mnie jak kogos stac to niech kupuje projektor za 20 000 zł i z
                > 2000 godz. lampą, ale ja jestem zadowolony w zupełnosci z tego modelu

Juz raz przytaczalem porownanie z przesiadka z roweru do Malucha. A z Malucha do
                Seicento. Jesli nawet sam nie zauwazasz roznicy miedzy Maluchem i Sejcento, to
                twierdzenie, ze nikt nie zauwazy roznicy miedzy Maluchem, a Golfem (Corolla,
                309, Focusem, Astra, niepotrzebne skreslic), jest dosc odwazne ;-)

Pozdr.

I.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka