Dodaj do ulubionych

jakie eurozłącze ?

13.02.06, 10:49
Mam pytanie: kupilem bardzo dobry telewizor plazmowy 50 cali. Jestem
abonentem Cyfry+. Podobno duze znaczenie dla jakosci obrazu ma eurozlacze,
ktore laczy tuner plazmy z tunerem Cyfry. Obecnie mam standardowe eurozlacze,
ktore otrzymalem razem z tunerem Cyfry, ale podobno powinienem wymienic na
lepsze. Czy ktos moze mi powiedziec, jakie eurozlacze powinienem kupic, aby
miec pewnosc, ze obraz nie traci na jakosci ? Z gory dziekuje.
Obserwuj wątek
    • Gość: azm2 Re: jakie eurozłącze ? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 14.02.06, 11:25
      np. z jednej strony Scart, a z drugiej S-Video i dwa cinche do dźwięku. Chyba o
      to chodzi, ale nie wiem, czy będzie różnica: ten same sygnały dostarczasz do
      innych wejść. Kup i sprawdź. Cena kilkanaście złotych, w każdym supermarkecie.
    • Gość: roch Re: jakie eurozłącze ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.06, 12:14
      jaki masz tuner do cyfry , sprawdz czy ma RGB i jeżeli ma kup pełny kabel EUR.
      ja mam własny tuner Fergussona i taki tuner ma wyjście RGB. a video podłączyłem
      komponentem.
      • ing.elec Re: jakie eurozłącze ? 14.02.06, 12:39
        Gość portalu: roch napisał(a):

> jaki masz tuner do cyfry , sprawdz czy ma RGB

Kazdy tuner cyfrowy ma RGB.

> i jeżeli ma kup pełny kabel EUR.
        > ja mam własny tuner Fergussona i taki tuner ma wyjście RGB. a video
        > podłączyłem komponentem.

Kompozytem, nie komponentem.

POzdr.

I.
        • Gość: roch Re: jakie eurozłącze ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.06, 14:04
          > Kompozytem, nie komponentem.
          >
          > POzdr.
          >
          > I.

chodzilo mi o łącze komponent i specjalne kable do tego łącza.

> Kazdy tuner cyfrowy ma RGB

nie każdy stare tunery wizji cyfrowe Philipsa nie miały RGB które stosowała też
          póżniej cyfra.
          fachowiec z ciebie po byku.

• Gość: ? Re: jakie eurozłącze ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.06, 14:11
            > > Kompozytem, nie komponentem.
            > >
            > > POzdr.
            > >
            > > I.
            >
            > chodzilo mi o łącze komponent i specjalne kable do tego łącza.
            Masz wideo z wyjściem komponent? Który producent to robi i jaki to model?
            • Gość: roch Re: jakie eurozłącze ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.06, 14:16
              pomylka oczywiście dvd , video to staroć napisałem to z rozpedu .
              mam onkyo.
          • Gość: RafałGtv Re: jakie eurozłącze ? IP: 217.17.35.* 14.02.06, 17:20

>
            > nie każdy stare tunery wizji cyfrowe Philipsa nie miały RGB które stosowała
            też
            >
            > póżniej cyfra.
            > fachowiec z ciebie po byku.

Nie dezawuuj wiedzy kogoś , kto ma prawo nie znać zabytków wciskanych abonentom
            przez Cyfrę + , a wcześniej Wizję TV

Wszystkie inne tunery ( w tym Mediasat) maja RGB.
            Natomiast Component jest pewną egzotyką w tunerach TV cyfrowej.
            • Gość: roch Re: jakie eurozłącze ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.06, 19:15
              > Nie dezawuuj wiedzy kogoś , kto ma prawo nie znać zabytków wciskanych
              abonentom
              >
              > przez Cyfrę + , a wcześniej Wizję TV
              >
              to co piszesz to właśnie egzotyka naszego kraju. RGB nie było ponieważ żaden
              stary telewizor nie ma wejścia RGB. Component zaś pojawił się przy okazji
              dużych telewizorów plazmowyvh i lcd , aby zapewnić dobry obraz. to samo mozna
              by mówić o torze fonii , ale po co.
            • ing.elec Re: jakie eurozłącze ? 14.02.06, 21:45
              Thx, Rafal :-)

Wielkosc znawstwa Rocha widac po jego zaleceniu zastosowania pelnego kabla
              miedzy odbiornikiem a ekranem w celu polepszenia jakosci obrazu.

Pozdr.

I.
              • Gość: roch Re: jakie eurozłącze ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.06, 23:24
                > Wielkosc znawstwa Rocha widac po jego zaleceniu zastosowania pelnego kabla
                > miedzy odbiornikiem a ekranem w celu polepszenia jakosci obrazu.
                czego w tym zdaniu nie rozumiesz , może jesteś niepiśmienny.
                nie każdy kabel euro ma połączone wszystkie końcówki.dlatego napisałem pełny
                kabel euro.
                • ing.elec Pelny vs. niepelny 15.02.06, 07:43

> czego w tym zdaniu nie rozumiesz , może jesteś niepiśmienny.
                  > nie każdy kabel euro ma połączone wszystkie końcówki.dlatego napisałem pełny
                  > kabel euro.

Niepelnosc zalaczonych wraz z urzadzeniami kabli scart wyraza sie w ich
                  kierunkowosci - maja podlaczone tylko koncowki (wszystkie wymagane przez
                  urzadzenie) w jednym kierunku - od tunera do monitora. Polaczenie koncowek
                  wizyjnych w kierunku od monitora do tunera ani nie jest do funkcji potrzebne,
                  ani nie podnosi jakosci ani obrazu, ani dzwieku, o wielki pismienny znafco
                  wszystko rozumiejacy.

Zalecenie wymiany zalaczonego kabla od tunera na pelny wynika z nieznajomosci
                  funkcji kabla scart.

Pozdr.

I.
                  • Gość: roch Re: Pelny vs. niepelny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.06, 08:31
                    a widziałeś taki kabel euro w którym łącza idą w jednym kierunku? jak klient ma
                    to rozpoznać po kablu euro która końcówka do tunera a która do telewizora. to
                    jest całkowity nonsens. świadczy to tylko o tym że jesteś kompletnym laikiem.
                    natomiast zdarza się że cyfra dawała klientom niepełne euro ( bez RGB) jak i
                    sprzedawała tunery philips z serii 3010 bez RGB.ja w ogóle dziwie się
                    pierwszemu postowi. mając telewizor z rgb podłączając go kablem euro z tunerem
                    po ustawieniach telewizor mi pokazuje sposób przesyłania sygnału. dla takiej
                    wielkości czyli 50 cali to co najmniej przekaz powinien być poprzez RGB lub
                    komponent. ktoś napisał skąd tuner cyfrowy z komponentem więc radzę przeczytać
                    na stronie www.satkurier.pl o tunerach cyfrowych fergussona z serii 9000.
                    • ing.elec Rzucanie sie znafcy 15.02.06, 16:42

> a widziałeś taki kabel euro w którym łącza idą w jednym kierunku?

Tak, cala mase. Wiele kabli dolaczanych do urzadzen pracujacych w jednym
                      kierunku (odtwarzacze DVD, tunery bez drugiego gniazdka scart) ma kable scart
                      oblozone tylko w jednym kierunku. Podlaczone odwrotnie nie dzialaja.

> jak klient ma
                      > to rozpoznać po kablu euro która końcówka do tunera a która do telewizora.

Po nadrukowanych na kablu lub/i wtyczkach strzalkach lub/i napisach.
                      Umiejetnosc czytania (instrukcji) daje czlowiekowi znaczna przewage nad
                      analfabetami.

> to
                      > jest całkowity nonsens. świadczy to tylko o tym że jesteś kompletnym laikiem.

ROFTL
                      musisz sie jeszcze duzo uczyc niestety.

> natomiast zdarza się że cyfra dawała klientom niepełne euro ( bez RGB) jak i
                      > sprzedawała tunery philips z serii 3010 bez RGB.ja w ogóle dziwie się
                      > pierwszemu postowi.

Jest wysoce nieprawdopodobne, aby zalaczony do urzadzenia posiadajacego wyjscie
                      RGB kabel nie mial oblozenia RGB.

Jesli natomiast pytajacy ma ten pech i dostal odbiornik bez wyjscia RGB, to i
                      wymiana kabla na pelny nic nie poprawi.

> mając telewizor z rgb podłączając go kablem euro z tunerem
                      > po ustawieniach telewizor mi pokazuje sposób przesyłania sygnału.

Jedne pokazuja same, inne trzeba do tego zmusic.

> dla takiej
                      > wielkości czyli 50 cali to co najmniej przekaz powinien być poprzez RGB lub
                      > komponent. ktoś napisał skąd tuner cyfrowy z komponentem więc radzę przeczytać
                      > na stronie www.satkurier.pl o tunerach cyfrowych fergussona z serii 9000.

Tunery z komponenten sa mniej wiecej tak egzotyczne, jak tunery bez RGB.
                      Ale to i tak w tym miejscu nie na temat.

Pozdr.

I.
                      • Gość: roch Re: Rzucanie sie znafcy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.06, 17:43
                        myśle że jesteś akademikiem.kabel euro został właśnie po to stworzony by
                        urządzenia mozna było podłączyć bez wysiłku. babli kierunkowych nie widziałem
                        ani o nich nie słyszałem. myśle że produkują je specjalnie dla idiotów, żeby
                        mieli nad czym myśleć. moze dla ludzi z epoki króla ćwieczka. naprawdę trudno o
                        wiekszego idiotę i tak debilna argumentacje.
                        • ing.elec Re: Rzucanie sie znafcy 15.02.06, 18:29

> myśle że jesteś akademikiem.kabel euro został właśnie po to stworzony by
                          > urządzenia mozna było podłączyć bez wysiłku. babli kierunkowych nie widziałem
                          > ani o nich nie słyszałem. myśle że produkują je specjalnie dla idiotów, żeby
                          > mieli nad czym myśleć. moze dla ludzi z epoki króla ćwieczka. naprawdę trudno
                          > o wiekszego idiotę i tak debilna argumentacje.

Sluchaj chamie niemyty.
                          To, ze o pewnych rozwiazaniach nie slyszales, jest przykre, ale wybaczalne.
                          Ale to, ze _mnie_ obrzucasz obelgami za to, ze dane rozwiazanie jest stosowane i
                          spotykane w praktyce (min. przez firmy Philips, Yamaha i Onkyo), jest nie tylko
                          przykre, ale i niewybaczalne.

Tak wiec stroluj sie chamie niemyty z tego forum. Bo tutaj panuje jeszcze jakas
                          kultura.

Bez pozdrowienia

I.
                        • rafal.gtv Re: Rzucanie sie znafcy 15.02.06, 18:34
                          > kabli kierunkowych nie widziałem
                          > ani o nich nie słyszałem.

Słabo patrzyłeś , albo słabo słuchałeś....
                          > naprawdę trudno o
                          >
                          > wiekszego idiotę i tak debilna argumentacje.

Skąd ta piana ???

Patrz na siebie , jeśli wiedzy , znajomości rynku i argumentacji brakuje :)
                          Kabli Euro - Euro z kierunkową obsadą pinów jest calkiem sporo i to zarówno w
                          segmencie konsumenckim , jak i wysokiej klasy. Mają oznakowanie strzałkami...
    • ing.elec Re: jakie eurozłącze ? 14.02.06, 12:42
      lszymc napisał:

> Mam pytanie: kupilem bardzo dobry telewizor plazmowy 50 cali. Jestem
      > abonentem Cyfry+. Podobno duze znaczenie dla jakosci obrazu ma eurozlacze,
      > ktore laczy tuner plazmy z tunerem Cyfry. Obecnie mam standardowe eurozlacze,
      > ktore otrzymalem razem z tunerem Cyfry, ale podobno powinienem wymienic na
      > lepsze. Czy ktos moze mi powiedziec, jakie eurozlacze powinienem kupic, aby
      > miec pewnosc, ze obraz nie traci na jakosci ? Z gory dziekuje.

W przypadku odbiornikow cyfrowych nie ma sie co brandzlowac kablami za ciezkie
      pieniadze. W zasadzie kable zalaczone przy odbiornikach (o ile nie sa za dlugie)
      sa zupelnie wystarczajace.

A do polaczenia tuner-TV kabel z wszystkimi pinami polaczonymi jest zbyteczny.

Pozdr.

I.
      • Gość: locoloco Re: jakie eurozłącze ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.06, 09:41
        witam
        sprawdź różnice i odpowiedz sobie sam - czy warto ?
        www.hdtv.com.pl/index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=30
        Ma to duze znaczenie szczególni przy duzych obrazach.
        w razie walki o jakość kup chociaż dvd ze złączem HDMI/najtańszy hmson th225 -
        499 zł , extra gra/ lub nagrywarke z HDMI /np .
        www.jvc.pl/product.php?id=DR-MH300SE&catid=100003 /
        a najlepiej tuner Quali tv /HDTV- za 599 zł/
        Nie ma takiej możlwości zebyś nie był zadowlony.
        pozdrawiam

• ing.elec Re: jakie eurozłącze ? 16.02.06, 12:16
          Gość portalu: locoloco napisał(a):

> witam
          > sprawdź różnice i odpowiedz sobie sam - czy warto ?
          > Ma to duze znaczenie szczególni przy duzych obrazach.
          > w razie walki o jakość kup chociaż dvd ze złączem HDMI/najtańszy hmson th225

Nie czytasz pytania.
          Bylo pytanie o podlaczenie zwyklego tunera telewizji cyfrowej. W obliczu
          rzeczywistej nadawanej jakosci cyfrowej TV wydawanie ciezkich pieniedzy na
          polmetrowy przewod scart to sztuka dla sztuki. I show tuning.

POzdr.

I.
    • Gość: mirek Re: jakie eurozłącze ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.06, 11:55
      Przyznam że nie słyszałem o kablach kierunkowych euro - euro. W jakim sklepie
      internetowym można je kupić i jaka jest ich przewaga nad standardowym kablem
      euro.
      • ing.elec Korzysc z kabla kierunkowego 16.02.06, 12:13
        Gość portalu: mirek napisał(a):

> Przyznam że nie słyszałem o kablach kierunkowych euro - euro. W jakim sklepie
        > internetowym można je kupić i jaka jest ich przewaga nad standardowym kablem
        > euro.

Popatrz w przeciwnym kierunku - jesli jakosc samych przewodow i wtyczek jest
        taka sama, to kabel z pelnym oblozeniem nie ma (podlaczony do wyjscia DVD albo
        tunera) w stosunku do kabla kierunkowego (czyli majacego ok. 40 % mniej zylek)
        zadnej przewagi.

Albowiem przewody prowadzace wizje i fonie od TV do DVD sa po prostu zbyteczne.

A kabel kierunkowy jest tanszy dla producenta o kilkanascie centow. Kilkanascie
        centow razy kilkaset tysiecy urzadzen rocznie daje spore sumy.

Jedyna korzyscia z kabla kierunkowego scart jest jego nizsza cena dla producenta
        przy zakupie. Dlatego takie kable sa stosowane czasem jako wyposazenie seryjne
        sprzetu.

Nie musisz wiec szukac kabli kierunkowych scart :-)

Pozdr.

I.
        • Gość: mirek Re: Korzysc z kabla kierunkowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.06, 13:20
          dzieki , myslałem że obraz przy kierunkowych kablach będzie lepszy.
        • Gość: RafałGtv Re: Korzysc z kabla kierunkowego IP: *.aster.pl / *.aster.pl 16.02.06, 21:41
          ing.elec napisał:
          > Jedyna korzyscia z kabla kierunkowego scart jest jego nizsza cena dla
          producent
          > a
          > przy zakupie. Dlatego takie kable sa stosowane czasem jako wyposazenie seryjne
          > sprzetu.

Poza jednym przypadkiem - połączenie dwukierunkowym kablem niektórych playerów
          ( receiverów sat) z telewizorami skutkuje zakłóceniami .
          Powód - niezterminowane ( otwarte ) połączenie z aktywnego bądź co bądź WYJŚCIA
          AV telewizora powoduje nanoszenie się sygnału na WEJŚCIE AV i niemiłe
          smużenie , szare przemieszczające się paski na obrazie itp.

Zjawisko to nie występuje przy połączeniu magnetowid > TV , które z natury jest
          terminowane zmiennym stanem złącza magnetowidu .

Przy połączeniu DVD>TV lub SAT>TV ( zwłaszcza w standardzie Composite lub S-
          Video) polecam stosowanie właśnie kabla z kierunkową obsadą pin-ów.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka