Dodaj do ulubionych

zgrywanie z kamery

02.06.07, 09:59
witam, mam kamere cyfrową sony na małe kasety. jak najłatwiej zgrać film na cd aby nie stracić na jakości ale żeby trochę jednak skompresować...
Obserwuj wątek
    • Gość: gość Re: zgrywanie z kamery IP: *.chello.pl 11.06.07, 19:53
      Niestety stosowanie programow do kodowania filmow ZAWSZE pociaga za soba straty
      w jakosci. Oczywiscie dla wiekszosci uzytkownikow sa one niezauwazalne. Jedynie
      kodowanie sprzetowe daje gwarancje zachowania jakosci w 100%. Jesli chcialbys
      wiecej na ten temat sie dowiedziec napisz do mnie na maila meritum2005@wp.pl
      • Gość: assdsd Re: zgrywanie z kamery IP: 195.8.217.* 14.06.07, 10:03
        >>Jedynie
        kodowanie sprzetowe daje gwarancje zachowania jakosci w 100%. Jesli chcialbys
        wiecej na ten temat sie dowiedziec napisz do mnie na maila meritum2005@wp.pl<<

bzdura! dobrze ustawiony kodek może sobie o wiele lepiej poradzić z kkopresją
        materiału, niż kodek sprzętowy.
          • Gość: asfsd Re: zgrywanie z kamery IP: 195.8.217.* 14.06.07, 10:59
            >Moj poprzednik pisze o kodowaniu amatorskim, ja zas o profesjonalnym<

to nie ma znaczenia. "Minerva" za 50 tysiecy dolarów sprzed 10 lat może dziś
            być z powodzeniem zastąpiona przez darmowy kodek (nie musi to wcale być Cinema
            Craft Encoder , ani canopus ProCoder)
            • abepe Re: zgrywanie z kamery 18.06.07, 16:10
              Kupiłam do zgrania filmów z kamery kabel z wejściem USB. Komputer nie wykrył
              sprzętu. Producent - Canon zaleca wejście DV w komputerze. Nie da się przez USB?
                • abepe Re: zgrywanie z kamery 19.06.07, 10:07
                  Dzięki za odpowiedź.

Gość portalu: Ja napisał(a):

> > Kupiłam do zgrania filmów z kamery kabel z wejściem USB. Komputer nie wyk
                  > rył
                  > > sprzętu.
                  > A zainstalowałaś sterowniki?

W instrukcji jest napisane: "A driver is preinstalled on Windows operating
                  systems (...) and will be installed automatically". Rozumiem więc,że nie muszę
                  juz nic instalować. Mylę się?

> > Producent - Canon zaleca wejście DV w komputerze. Nie da się przez USB ?
                  > Zwykle się nie da. A skoro canon zaleca fire-wire to pewnie na pewno sie nie
                  > da:-)

Canon po prostu proponuje swój kabel, który ma właśnie końcówki firewire ale też
                  bardzo przykrą cenę:))

• Gość: Ja Re: zgrywanie z kamery IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.06.07, 11:05
                    > W instrukcji jest napisane: "A driver is preinstalled on Windows operating
                    > systems (...) and will be installed automatically". Rozumiem więc,że nie muszę
                    > juz nic instalować. Mylę się?
                    Nie. Wyglada na to, ze nie potrzebujesz sterowników (chyba, że masz stary
                    system, wtedy moga okazać sie potrzebne).
                    > Canon po prostu proponuje swój kabel, który ma właśnie końcówki firewire ale
                    > też
                    > bardzo przykrą cenę:))
                    Kup kabel f-w w najblizszym sklepie RTV. Za przyzwoity kabelek zapłacisz 30-40
                    zł. Zwróć tylko uwage jakiej wielkosci sa gniazda w kamerze i w komputerze (są
                    dwie wielkosci gniazdek) i dobierz odpowiedni kabel.
                    • abepe Re: zgrywanie z kamery 19.06.07, 11:59

> Nie. Wyglada na to, ze nie potrzebujesz sterowników (chyba, że masz stary
                      > system, wtedy moga okazać sie potrzebne).

Windows XP.

> Kup kabel f-w w najblizszym sklepie RTV. Za przyzwoity kabelek zapłacisz 30-40
                      > zł.

Co to znaczy przyzwoity kabelek? Zwrócić uwagę na jakies parametry?
                      Na allegro najdroższy jest za 25 zł za 4 metry. Chyba, że złote wtyki za 159:)

Zwróć tylko uwage jakiej wielkosci sa gniazda w kamerze i w komputerze (są
                      > dwie wielkosci gniazdek) i dobierz odpowiedni kabel.

Ok, to wiem:)
                      • Gość: Ja Re: zgrywanie z kamery IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.06.07, 12:24
                        > Co to znaczy przyzwoity kabelek? Zwrócić uwagę na jakies parametry?
                        > Na allegro najdroższy jest za 25 zł za 4 metry. Chyba, że złote wtyki za 159:)
                        Raczej nie znajdziesz zadnych parametrów na kablach sprzedawanych w sieci czy
                        sklepach. Ja po prostu unikałbym najtańszych kabli. Kupujac no-name za 7 zł
                        możesz miec przyzwoity kabelek a mozesz miec chłam powodujacy problemy z
                        przesyłem danych. Jak kupisz coś firmowego z środkowego przedziału cenowego to
                        powinnas miec naprawde dobry kabel np:
                        www.bino.pl/go/_info/?user_id=42479
                        www.swiat-akcesoriow.pl/?id=2&idp=4641&n=Kabel_FIREWIRE_4PIN-6PIN_2M_GOLD_TRANS.

• abepe Re: zgrywanie z kamery 20.06.07, 14:03

> > Co to znaczy przyzwoity kabelek? Zwrócić uwagę na jakies parametry?
                          > > Na allegro najdroższy jest za 25 zł za 4 metry. Chyba, że złote wtyki za
                          > 159:)
                          > Raczej nie znajdziesz zadnych parametrów na kablach sprzedawanych w sieci czy
                          > sklepach. Ja po prostu unikałbym najtańszych kabli. Kupujac no-name za 7 zł
                          > możesz miec przyzwoity kabelek a mozesz miec chłam powodujacy problemy z
                          > przesyłem danych. Jak kupisz coś firmowego z środkowego przedziału cenowego to
                          > powinnas miec naprawde dobry kabel np:
                          > www.bino.pl/go/_info/?user_id=42479
                          > <a
                          href="www.swiat-akcesoriow.pl/?id=2&idp=4641&n=Kabel_FIREWIRE_4PIN-6PIN_2M_GOLD_TRANS."
                          target="_blank">www.swiat-akcesoriow.pl/?id=2&idp=4641&n=Kabel_FIREWIRE_4PIN-6PIN_2M_GOLD_TRANS.</a>
                          >

OK, dzięki:)
                          Poszukałam na stronach i już wiem, ze przez USB należy zgrywać z kamery zdjęcia.
                          Filmy przez IEEE 1394. Tak czy owak komputer powinien wykryć sprzęt.
                          Wypróbowaliśmy na innym komputerze i sie udało. Pozostało nam sprawdzić,
                          dlaczego na naszym nie.

A potem zagłębię się w temat z początku wątku:)
            • Gość: gość Re: zgrywanie z kamery IP: *.chello.pl 19.06.07, 00:31
              Nie sadze zeby ktokolwiek z zagladajacych tu na forum korzystal ze sprzetu za 50
              tys. dolarow, jak rowniez ze sprzetu 10-cio letniego. Jak napisalem wczesniej
              dobrze ze taka dyskusja ma miejsce :-)
              Ja swoja opinie opieram na kilkunastoletnim doswiadczeniu, a mialem mozliwosc
              podpatrywania "w akcji" najlepszych.
              Powiem tak - obie metody maja swoje zalety i wady, w praktyce jednak sprawa
              glownie rozbija sie o koszty sprzetu ale tez i o czas, w przypadku kodowania
              programami nawet przy najszybszych komputerach zgranie filmu do formatu DVD jest
              duzo dluzsze niz przy kodowaniu sprzetowym, moze jest to mniej istotne jesli
              zgrywamy film raz na jakis czas, jednak jesli nasza kolekcja domowa jest dosc
              pokazna, to ... a czas to pieniadz :-)
              • Gość: arbi Re: zgrywanie z kamery IP: 193.59.102.* 19.06.07, 16:39
                Dyskusja bardzo ciekawa, choc za wszystkim nie nadążam, bo sie na tym dobrze
                nie znam. Montuje swoje etiudy rzadko..

Mam jednak pytanie, bede bardzo wdzieczny za pomoc..
                mam 10 kaset 8mm, gdzie nagrany jest material dla mnie cenny (surowki do etiud)
                Chcialbym ten material zgrac i zarchiwizowac i nastepnie montowac (np. Adobe
                Premiere, albo Avid)na swoim domowym kompie.

Jak najlepiej to zrobic, by nie stracic nic na jakosci? Wiadomo ze 8mm to
                jednak jak VHS troche..

Pozdrawiam
                A.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka